Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Mam pytanie do tych z was którzy twierdzą, że człowiek wybiera swój los po śmierci za życia na ziemi , pytanie chciałbym oprzeć na moim własnych przykładzie, otóż w swoim życiu bardzo dużo nagrzeszyłem, wykonałem tez nie mało złych rzeczy, czasami chodzę do Kościoła Katolickiego, przystępuje do Komunii, do Sakramentu Spowiedzi, staram się być w życiu po prostu dobrym człowiekiem, i teraz powstaje pytanie czy ja już wybrałem, czy jestem dopiero w trakcie wyboru a może dopiero wybiorę. Najbardziej to pytanie kieruję do Frosty, bo on stoi murem za wyborem za życia na ziemi.


So cze 25, 2022 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
To masz teraz dobrze z tym że się poprawiłeś, jednak musisz uważać by nie stać się gorszym niż przedtem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 25, 2022 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Po co Bóg Ojciec Jehowa stworzył ludzi?
Księga Objawienia 9:7-17

,,...Potem ujrzałem: a oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.
I głosem donośnym tak wołają: "Zbawienie Bogu naszemu, Zasiadającemu na tronie i Barankowi".
A wszyscy aniołowie stanęli wokół tronu i Starców, i czworga Zwierząt, i na oblicza swe padli przed tronem, i pokłon oddali Bogu, mówiąc: "Amen. Błogosławieństwo i chwała, i mądrość, i dziękczynienie, i cześć, i moc, i potęga Bogu naszemu na wieki wieków. Amen!
A jeden ze Starców odezwał się do mnie tymi słowami: "Ci przyodziani w białe szaty kim są i skąd przybyli?"
I powiedziałem do niego: "Panie, ty wiesz". I rzekł do mnie: "To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili.
Dlatego są przed tronem Boga i w Jego świątyni cześć Mu oddają we dnie i w nocy. A Zasiadający na tronie rozciągnie namiot nad nimi. Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia: i każdą łzę otrze Bóg z ich oczu"
....,,

Właśnie dla tych ludzi , którzy wychodzą z wielkiego ucisku Bóg Ojciec Jehowa stworzył ziemię i ludzi .
Są to oczywiście tylko ŚJ.
Tak to rozumiem.


N cze 26, 2022 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Jeżeli brać na serio to co pisze logika to Bóg jawi się jeszcze większym sadystą. Stwarza ludzkość, a zwierzęta przecież też, żeby garstka pochlebców miała lepiej. A cierpienia tej rzeszy ludzi? Cierpienia zwierząt, przez te miliardy lat?

Dalej nikt nie odpowiedział, mało, nawet nie próbował poruszyć tematu - po co? Po co tworzyć istoty które będą cierpiec "przez wieczność"? Uciekanie w problem wolnej woli, winy ludzi itp. pokazuje bezradnośc apologetów. Bo jedynym wnioskiem jest - bo chce ich cierpienia. Może temu zapobiec, nie stwarzając, albo "poprawiając" swoje twory, albo zmieniając warunki tego bezsensownego "egzaminu". Bezsensownego, bo egzaminujący zna z góry wynik. Mało, może go zmienić. Nie chce- więc chce cierpienia. Potrzebuje tych cierpień? Czy tylko lubi?


N cze 26, 2022 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
Dalej nikt nie odpowiedział, mało, nawet nie próbował poruszyć tematu - po co?

Bingo! Po co stawarzać sobie w głowie boga sadystę w którego się nie wierzy? Po co tracić na to tak cenny czas?


N cze 26, 2022 15:01
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Bez Boga komu byliby potrzebni kapłani? Jaką mieliby władzę? Kto kierowałby ludem? Komu potrzebni są poddani? Skąd poddani mogą wiedzieć jakie jest prawo? Kto to prawo stworzył? Kto im o tym mówił? Kto to prawo egzekwował?

Jak myślicie, jakie są największe odkrycia ludzkości, które przybliżały neandertalczyka do czasów współczesnych? Czasów ludzi cywilizowanych. W jakim momencie zaczęła się ludzkość?

Kim dla Was jest Bóg? Jak sobie go wyobrażacie?


N cze 26, 2022 15:50

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Frosty
ja tylko wyciągam wnioski z doktryny. Logiczne.
No i co z odpowiedzią? Po co?


N cze 26, 2022 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
Bingo! Po co stawarzać sobie w głowie boga sadystę w którego się nie wierzy? Po co tracić na to tak cenny czas?

Niewierzący jak najbardziej tez mają prawo zadawać sobie fundamentalne pytania na temat Boga i poświęcać tym tematom czas, tak samo zostali stworzeni przez Boga jak i wierzący. Tak samo za ich żywot odpowiedzialny jest Bóg jak i za żywot wierzących.
Bóg chce zbawić każdego niewierzących też.


N cze 26, 2022 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Fundamentalne pytania czy stwierdzenia? Lepiej wyzywać Boga od sadystów i siać zwątpienie wśród wierzących czy zająć się czymś innym?


N cze 26, 2022 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Plawikonik wyciaga tylko wnioski z prymitywnych i jednoczesnie dziecinnych tekstow wypisywanych tu przez Logike ( ten z ostatniego postu bije rekordy ), a kazdy myslacy czlowiek predzej czy pozniej bedzie sobie zadawal pytania egzystencjalne i zawsze to robil. Temat watku to jedno z takich pytan na ktore trudno odpowiedziec stojac na gruncie katolicyzmu, czy szerzej chrzescijanstwa.
O przepraszam, mozna odpowiedzic ze stworzyl ich po to zeby Go wielbili, a tych nie wielbiacych od razu przeznaczyl do piekla. Tyle ze po co komu taki Bog? :)


N cze 26, 2022 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
subadam napisał(a):
O przepraszam, mozna odpowiedzic ze stworzyl ich po to zeby Go wielbili, a tych nie wielbiacych od razu przeznaczyl do piekla. Tyle ze po co komu taki Bog? :)


Ale to nikt inny jak plawikonik pisze że Bóg powinien ustawiać wynik na podstawie wszechwiedzy... trzeba najpierw poczytać wątek.

Tylko osoba która uważa że Chrześcijaństwo zrodziło się w ludzkich głowach i nie ma nic wspólnego z istnieniem Boga oczekuje pełnego wytłumaczenia na wszelkie wątpliwości egzystencjalne.

Przeznaczył? Czy sami się przeznaczyli? To samo przekręcanie jak plawikonik


N cze 26, 2022 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
Fundamentalne pytania czy stwierdzenia? Lepiej wyzywać Boga od sadystów i siać zwątpienie wśród wierzących czy zająć się czymś innym?

A Ty nie używasz stwierdzeń tylko stawiasz hipotezy ? W każdej Twojej wypowiedzi jest masa stwierdzeń wśród których mało jest albo zupełnie nie ma dowodów na ich prawdziwość, mimo to wypowiadasz się w taki sposób, nawet nie odpowiedziałeś na moje ostatnie pytanie odnośnie wyboru swojego losu za życia na ziemi, bo po prostu nie potrafisz odpowiedzieć sensownie, brakuje Ci argumentów. To forum nie jest tylko dla osób wierzących jest dla wszystkich.


N cze 26, 2022 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
To forum nie jest tylko dla osób wierzących jest dla wszystkich.


A więc również dla tych którzy mogą mieć obiekcje co do obrażania wierzących.


N cze 26, 2022 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
logika napisał(a):
Właśnie dla tych ludzi , którzy wychodzą z wielkiego ucisku Bóg Ojciec Jehowa stworzył ziemię i ludzi.

logika napisał(a):
Są to oczywiście tylko ŚJ.

Bracie, zastanów sie co piszesz. Ja wiem, ze na każdym kroku próbujesz wcisnąć tu nauki Świadków Jehovy ale rób to trochę subtelniej.
Zapoznaj się dokładnie z tematem powstania Apokalipsy: po co, dla kogo, w jakim celu została napisana, bo cytat pasuje do tematu jak świńce siodło.
Pławikonik, moim zdaniem i nie tylko moim obrażasz wierzących ludzi.
Nie rozumiem, po co dyskutujesz skoro znasz już odpowiedz? Ani Biblia ani teologowie nie znają do końca odpowiedzi na pytanie tego wątku.
Można gadać o wolnej woli, determinizmie, predestynacji. wszechwiedzy Boga itp. Mnie osobiście najbardziej trafia argumentacja Leibniza i jego teoria zawarta w "Teodycei" (zło metafizyczne, zło fizyczne, moralne, konsekwencją jest cierpienie). On sam ostatecznie mówi, ze człowiek nie ma prawa dopytywać się dlaczego Bog tak to wszystko urządził. Jak masz ochotę to zaglądnij do Leibniza (nie mylić z ciastkami Leibniz, choć ten pomysł pochodził pośrednio od niego).

_________________
ksiądz


Pn cze 27, 2022 13:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Bramin
nie było moim zamiarem obrażać ludzi. Czy wskazywanie na absurdy i błedy logiczne w doktrynie jest obrażaniem?

Chwalisz się że znasz filozofie - powinieneś wiedzieć że to pytanie nie ma rozwiązania od wieków. Ja tylko zacytuje Lema ( z pamięci) że bluzniertwem było by posądzać Boga o istnienia biorąc pod uwagę jak ten świat wygląda. Mówił to za Kotarbińskim, ale Lem miał na uwadze nie tylko ilośc zła, ale bylejakość tego świata.
Znasz napis z Oświęcimia ''Jeżeli Bóg istnieje, będzie musiał błagać mnie o wybaczenie''?
To tylko biorąc pod uwage ten świat. Wg. katolików na tym nie koniec. Istnieją oświadczenia papieży spełniające warunki nieomylności (jak bardzo potrzeba, to poszukam) które mówią że dusze nieochrzczonych trafiają do piekła. "Zaduszenie" ma następować razem z zapłodnieniem. Więc więcej dusz dzieci katolickich rodziców trafi do piekła z powodu obumarcia/poronienia niż zostanie ochrzczonych. A co z dziecimi niechrzescijańskimi?
Niby się wycofano rakiem z tego limbusa, ale to nie ma mocy nieomylności czy jak to sobie ustalono. A istnieją równocześnie "nieomylne" stwierdzenia że nieochrzczone dzieci trafiają do piekła. Limbus był częścią piekła, co teraz stara się ukrywać.
Poza tym istniało coś takiego jak "chrzest łonowy" - czyli w wypadku gdy zachodziło podejrzenie że dziecko w czasie porodu umrze wsuwano palec, ręke, pióro, słomkę do dróg rodnych kobiety i "chrzczono" dziecko. Potem używano nawet strzykawki - niesterylizowanej. Oczywiście w tych czasach to najczesciej był wyrok na kobiete.
Inna sprawa- sanktuaria gdzie zrozpaczeni rodzice przynosili martwe płody i trupki dzieci. Dzieci te miałby by "ożywać" na moment chrztu. Oczywiście słono to kosztowało.
Sugerujesz że w obu tych przypadkach było to świadome oszustwo? Czy rzeczywiście tak twierdzono - innej drogi nie ma.
Oprócz nieochrzczonych (dorosłych niechrześcijan też) są jeszcze ochrzczeni którzy egzaminu nie zdali.
Czyli - znakomita większość idzie do piekła. Do zła na tym świecie dodane niewyobrażalne bo wieczne na tamtym.
Każdy jest odpowiedzialny za własne czyny. Ktoś wszechmogący i wszechwiedzący tym bardziej. Sugerujesz, że nie stosuje do siebie takiej moralności jaką nam nakazuje? Była by to niebezpieczna sytuacja.
Świat tak wypełniony złem (i to jeszcze intencjonalnym i możliwym do uniknięcia) wymaga nieskończenie złego stwórcy. Mógł zrobić lepiej, nie chciał.

No i jest moje ulubione "to tajemnica". W dwóch egzemplarzach.
Cytuj:
Tylko osoba która uważa że Chrześcijaństwo zrodziło się w ludzkich głowach i nie ma nic wspólnego z istnieniem Boga oczekuje pełnego wytłumaczenia na wszelkie wątpliwości egzystencjalne.

Cytuj:
człowiek nie ma prawa dopytywać się dlaczego Bog tak to wszystko urządził.

Czyli "odpowiedzi nie mam i co mi zrobisz?" Albo nawet, gorsze- "odpowiedzi nie wolno szukać, morda w kubeł, idz żreć cisteczka nieuczony ateuszu". Bo taka byłą intencja Bramina, prawda?


Pn cze 27, 2022 16:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL