Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 22, 2018 17:57

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno... 
Autor Wiadomość

Post Re: Czy Bóg i kodeksy kościelne to na pewno jedno...
rybka801 napisał(a):
Przynależę do kościoła katolickiego, nazywam się chrześcijaninem, a mam wątpliwości czy przykazania kościelne zmieniające się na przełomie wieków są potrzebne i niezbędne do wiary w Boga? Czy nie jest aby tak że zmiany zachodzące w kościele wychodzą jakoby na przeciw ludzkim oczekiwaniom. czy wiara może być reformowalna, czy celem nie jest usilne ściągnięcie ludzkich mas i nie ma z pewnością w tym pragnienia zbawienia a raczej korzyści materialne kościoła jako instytucji? Czy człowiek bez kościoła i kapłana jest skazany na potępienie? Ludzka świadomość w wielu płaszczyznach zatacza coraz to większe kręgi. Dawniej ludzkość była poddawana lękom,przykazania kościelne były grożącym palcem Boga, ogół był niewykształcona masą którą w łatwy sposób szło manipulować.Dziś mam wrażenie że Bóg przedstawiany jest przez kościół jako Miłosierny Ojciec. Gubię się w tym i jest to kolejny z tematów który mnie nurtuje.

W dzisiejszym świecie wszystko zostało wymieszane i straciliśmy oriętacje nie wiemy co jest dobre a co złe .Za dużo pozmieniało się u naszych kościelnych władz,

Pn sty 08, 2018 19:21

andrzej789 napisał(a):
rybka801 napisał(a):
Przynależę do kościoła katolickiego, nazywam się chrześcijaninem, a mam wątpliwości czy przykazania kościelne zmieniające się na przełomie wieków są potrzebne i niezbędne do wiary w Boga? Czy nie jest aby tak że zmiany zachodzące w kościele wychodzą jakoby na przeciw ludzkim oczekiwaniom. czy wiara może być reformowalna, czy celem nie jest usilne ściągnięcie ludzkich mas i nie ma z pewnością w tym pragnienia zbawienia a raczej korzyści materialne kościoła jako instytucji? Czy człowiek bez kościoła i kapłana jest skazany na potępienie? Ludzka świadomość w wielu płaszczyznach zatacza coraz to większe kręgi. Dawniej ludzkość była poddawana lękom,przykazania kościelne były grożącym palcem Boga, ogół był niewykształcona masą którą w łatwy sposób szło manipulować.Dziś mam wrażenie że Bóg przedstawiany jest przez kościół jako Miłosierny Ojciec. Gubię się w tym i jest to kolejny z tematów który mnie nurtuje.

W dzisiejszym świecie wszystko zostało wymieszane i straciliśmy oriętacje nie wiemy co jest dobre a co złe .Za dużo pozmieniało się u naszych kościelnych władz,

Władze KrK pozwoliły sobie na zbyt duże odstępstwa od pierwotnego chrystianizmu na rzecz partykularnych interesów Kościoła. A Bóg w tej sprawie wykazuje się bardzo dużą cierpliwością czekając aż te władze powrócą do pierwotnych nauk. Niestety oni coraz dalej brną w odstępstwo. np. rugują imię własne Boga Ojca Jehowy z Biblii i liturgii KrK. Chociaż ostatnio Papież wprowadził poprawkę do modlitwy pańskiej by nie mówić ... "i nie wódź nas na pokuszenie" tylko " nie dopuść abyśmy byli kuszeni". Bo kusiciel jest tylko jeden szatan i przypisywanie jakiegokolwiek kuszenia Bogu uwłacza jego majestatowi i godności.

Pt mar 09, 2018 3:19

SemenBedryszko napisał(a):
np. rugują imię własne Boga Ojca Jehowy z Biblii i liturgii KrK.
Przypominam, że kiedyś w innym wątku mimo wielkich wysiłków nie potrafiłeś wskazać, jaka jest prawidłowa pisownia i wymowa tego imienia. Jakie pisownie i wymowy się „liczą”, a jakie nie. Więc nie udawaj teraz, że tamtej dyskusji nie było. Forum pamięta.
Cytuj:
Chociaż ostatnio Papież wprowadził poprawkę do modlitwy pańskiej by nie mówić ... "i nie wódź nas na pokuszenie" tylko " nie dopuść abyśmy byli kuszeni". Bo kusiciel jest tylko jeden szatan i przypisywanie jakiegokolwiek kuszenia Bogu uwłacza jego majestatowi i godności.
No to wyjaśnij, czy Twoim zdaniem słowa:
Cytuj:
καὶ μὴ εἰσενέγκῃς ἡμᾶς εἰς πειρασμόν
są sfałszowane, czy też słowo εἰσενέγκῃς należy rozumieć jakoś niestandardowo?

Pt mar 09, 2018 6:57

Zefciu napisał

Cytuj:
Przypominam, że kiedyś w innym wątku mimo wielkich wysiłków nie potrafiłeś wskazać, jaka jest prawidłowa pisownia i wymowa tego imienia. Jakie pisownie i wymowy się „liczą”, a jakie nie. Więc nie udawaj teraz, że tamtej dyskusji nie było. Forum pamięta.

Odpowiedziałem że wymowa czy pisownia nie są istotne tylko intencje autora. A faktem niepodważalnym jest to, iż KrK robi wszystko by imię własne Boga wymazać z Biblii, a co za tym idzie e świadomości ludzi. Niepodważalne jest to że w pismach hebrajskich imię to występuje około 7000 razy, a Krk w większości katolickich przekładów Biblii usunął to imię w imię absurdalnych wyjaśnień zastępując je tytułami Pan i Bóg co nie jest zgodne z oryginalnym tekstem. Inaczej! W brew woli autora dokonano w tekście Bożym zmiany tekstu. To się nazywa cenzura. Pokazujecie w ten sposób brak szacunku dla Boga i własną arogancję poprawiając słowo Boże bo Krk wie lepiej od Boga czy to imię ma być pisane w Biblii tak jak chciał Bóg czy lepiej będzie żeby je zastąpić tytułami Pan i Bóg.

Cytuj:
Cytuj:

Acha? To ty uważasz że Papież źle zrobił wprowadzając taką poprawkę?

So mar 10, 2018 1:17

SemenBedryszko napisał(a):
Odpowiedziałem że wymowa czy pisownia nie są istotne tylko intencje autora.
A ja odpowiedziałem, że skoro liczy się intencja, to nieważne jest, czy piszemy „Jahwe”, czy „Pan Bóg”, skoro mamy intencję mówić o tym samym bycie.
Cytuj:
czy to imię ma być pisane w Biblii tak jak chciał Bóg
Rany! Przed chwilą pisałeś iż pisownia się nie liczy. A teraz twierdzisz, że sam Bóg wyraził wolę co do pisowni. Zdecyduj się.
Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:

Acha?
Zadałem pytanie. Wykrzyknienie „Acha” w żaden sposób nie jest na to pytanie odpowiedzią.
Cytuj:
To ty uważasz że Papież źle zrobił wprowadzając taką poprawkę?
Jeśli wprowadził, to tak uważam. Ale moje pieniądze raczej obstawiałbym na to, że nie wprowadził, a Ty zmyślasz.

So mar 10, 2018 13:04
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10