Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 15:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Następna strona
 Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Nikt z pogan nie był uczniem tego, za którego umierał (bożka), nie przebywał z nim twarzą w twarz, więc analogia jest z czapy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 01, 2017 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
hubris napisał(a):
Jeśli ktoś twierdzi, że Jezus powstał z martwych uważam to za wymysł.
Powód? brak jakichkowiek dowodów
Dowodem jest relacja Ewangelii
Cytuj:
oraz jest to sprzeczne z podstawami nauki.

To bez znaczenia, człowiek i jego życie (powody i celowość) nie mieści się w metodzie naukowej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 01, 2017 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
Nikt z pogan nie był uczniem tego, za którego umierał (bożka), nie przebywał z nim twarzą w twarz, więc analogia jest z czapy.


A ilu męczenników chrześcijańskich nie było uczniami Jezusa? Czyżby oni nie umierali za niego bo nie przebywali z nim twarzą w twarz?


N paź 01, 2017 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Cytuj:
chwat napisał(a):
hubris napisał(a):
Jeśli ktoś twierdzi, że Jezus powstał z martwych uważam to za wymysł.
Powód? brak jakichkowiek dowodów
Dowodem jest relacja Ewangelii


To jest dowód? Na tej zasadzie "Sierotka Marysia i siedmiu krasnoludków" to dowód na istnienie krasnoludków.

Cytuj:
oraz jest to sprzeczne z podstawami nauki.

To bez znaczenia, człowiek i jego życie (powody i celowość) nie mieści się w metodzie naukowej.


Bo tak twierdzi chwat.


N paź 01, 2017 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
hubris napisał(a):
[
chwat napisał(a):
Dowodem jest relacja Ewangelii

Na tej zasadzie "Sierotka Marysia i siedmiu krasnoludków" to dowód na istnienie krasnoludków
Niby dlaczego? Od kiedy bajki są materiałem dowodowym?

hubris napisał(a):
chwat napisał(a):

To bez znaczenia, człowiek i jego życie (powody i celowość) nie mieści się w metodzie naukowej.

Bo tak twierdzi chwat.
Wg Ciebie nauka, zajmuje się celem życia człowieka?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano N paź 01, 2017 14:19 przez chwat, łącznie edytowano 2 razy



N paź 01, 2017 14:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Osiris napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Nikt z pogan nie był uczniem tego, za którego umierał (bożka), nie przebywał z nim twarzą w twarz, więc analogia jest z czapy.


A ilu męczenników chrześcijańskich nie było uczniami Jezusa? Czyżby oni nie umierali za niego bo nie przebywali z nim twarzą w twarz?

W temacie tej dyskusji nie ma znaczenia ilu umarło dla Jezusa nie znając Go bezpośrednio.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 01, 2017 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2017 12:51
Posty: 430
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Cytuj:
Niby dlaczego? Od kiedy bajki są materiałem dowodowym?

Bajki i twierdzenie o zmartwychwstaniu Jezusa posiadają taki sam materiał dowodowy. Zerowy.


Cytuj:
Wg Ciebie nauka, zajmuje się celem życia człowieka?


Oczywiście. Nauka zajmuje się wszystkim związanym z życiem człowieka.


N paź 01, 2017 16:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Nikt z pogan nie był uczniem tego, za którego umierał (bożka), nie przebywał z nim twarzą w twarz, więc analogia jest z czapy.


A ilu męczenników chrześcijańskich nie było uczniami Jezusa? Czyżby oni nie umierali za niego bo nie przebywali z nim twarzą w twarz?

W temacie tej dyskusji nie ma znaczenia ilu umarło dla Jezusa nie znając Go bezpośrednio.



Napisałaś, że nieprawdy nikt nie bronił się za cenę życia. To nieprawda, tak robili poganie (według chrześcijan wierzyli w nieprawdziwych Bogów). Napisałaś, że poganie niby nie byli bezpośrednimi uczniami i dlatego to analogia z czapy. Ale byli też chrześcijańscy męczennnicy nie znający bezpośrednio Jezusa, więc Twój argument o poganach nie będących bezpośrednimi uczniami jest do czapy. Albo inaczej: to absurd :D


N paź 01, 2017 17:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
hubris napisał(a):
Cytuj:
Niby dlaczego? Od kiedy bajki są materiałem dowodowym?

Bajki i twierdzenie o zmartwychwstaniu Jezusa posiadają taki sam materiał dowodowy. Zerowy
Twierdzenia być może nie mają wartości, ale spisane relacje to co innego, to zapis wydarzeń. Zapis wydarzeń przedstawia wartość.
Cytuj:
Cytuj:
Wg Ciebie nauka, zajmuje się celem życia człowieka?

Oczywiście. Nauka zajmuje się wszystkim związanym z życiem człowieka.
Ciekawe. Jaka dziedzina nauki zajmuje się badaniem celu życia człowieka?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N paź 01, 2017 17:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Osiris napisał(a):
Ale byli też chrześcijańscy męczennnicy nie znający bezpośrednio Jezusa,

O tych tu nie rozmawiamy. Oni uwierzyli bezpośrednim świadkom czynów Jezusa i możesz ich postawić na równi z owymi poganami jeśli chcesz. Ja natomiast mówię o bezpośrednich świadkach - Apostołach.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 01, 2017 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Małgosiaa napisał(a):
Osiris napisał(a):
Ale byli też chrześcijańscy męczennnicy nie znający bezpośrednio Jezusa,

O tych tu nie rozmawiamy. Oni uwierzyli bezpośrednim świadkom czynów Jezusa i możesz ich postawić na równi z owymi poganami jeśli chcesz. Ja natomiast mówię o bezpośrednich świadkach - Apostołach.


Napisałaś: "Nieprawdy nikt nie broni za cenę życia, a Apostołowie ginęli śmiercią męczeńską. Jedynie św. Jan zmarł śmiercią naturalną."

Czy miałaś na myśli to, że skoro Apostołowie zginęli męczeńską śmiercią to jest to prawdą bo tylko prawdę broni się za cenę życia? Skoro tak, to twierdzę, że to bezsens ponieważ jest pełno przykładów, że ludzie bronią nieprawdy (świadomie czy nieświadomie) aż do śmierci.


N paź 01, 2017 18:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Osiris napisał(a):
Napisałaś: "Nieprawdy nikt nie broni za cenę życia, a Apostołowie ginęli śmiercią męczeńską. Jedynie św. Jan zmarł śmiercią naturalną."

Wcześniej napisałam:
Małgosiaa napisał(a):
Nikt z pogan nie był uczniem tego, za którego umierał (bożka), nie przebywał z nim twarzą w twarz, więc analogia jest z czapy.

Zasugerowałam tym samym, że Apostołowie dobrze wiedzieli za Kogo umierali. Nie wyrywaj moich słów z kontekstu, bo wszelkie moje posty w jednym temacie mają ten sam kontekst i nalezy je czytać łacznie (pamietać to co pisałam wcześniej).
Zauważ, że nie rozpatruję późniejszych chrześcijan umierających za wiarę. Znajdź mi jednego poganina, który miał bezpośredni kontakt z bóstwem. Oni umierali ze strachu przed zemstą bóstwa, jeśli by się wyparli. Apostołowie (i wszyscy chrześcijanie umierający śmiercią męczeńska) z miłości do Chrystusa.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 01, 2017 18:18
Zobacz profil
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Zauważcie, że nauka zajmuje się takimi kwestiami jak: czy historia Jezusa jest prawdziwa, czy ewangelii są wiarygodnym źródłem historycznym, czy też są wymysłem autorów, czy ewangeliści byli świadkami życia Jezusa, czy Jezus zmartwychwstał, czy Mateusz i Jan byli Apostołami? Nikt nie pyta dlaczego nauka w ogóle nie zajmuje się tym co jest najważniejsze. Dlaczego nauka nie zajmuje się treścią Ewangelii. To tak jakby Pitagoras odkrył swoje twierdzenie a naukowcy zajmowali się tym czy Pitagoras urodził się na Samos czy też w Sydonie, czy żył 80 lat czy też 104, czy też ci którzy spisali jego nauki byli naocznymi świadkami czy nie. A nikt, żaden z naukowców nie zadał by sobie pytania czy twierdzenie Pitagorasa jest prawdziwe, czy nie.


N paź 01, 2017 18:26

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
Cytuj:
Zauważ, że nie rozpatruję późniejszych chrześcijan umierających za wiarę. Znajdź mi jednego poganina, który miał bezpośredni kontakt z bóstwem. Oni umierali ze strachu przed zemstą bóstwa, jeśli by się wyparli. Apostołowie (i wszyscy chrześcijanie umierający śmiercią męczeńska) z miłości do Chrystusa.


Wypisujesz opinie bez potwierdzenia. Przykłady męczeństwa można znaleźć w wielu religiach i ideologiach:islamie, shinto, hinduiźmie a nawet nazizmie. Ci męczennicy dobrze wiedzieli za co umierają. Druga sprawa to fakt, iż rzekome męczeństwo większości apostołów opiera się na tradycji chrześcijańskiej. Nie ma potwierdzenia w źródłach historycznych.


N paź 01, 2017 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Niezbite dowody na to aby WIERZYĆ
felek27 napisał(a):
Zauważcie, że nauka zajmuje się takimi kwestiami jak: czy historia Jezusa jest prawdziwa, czy ewangelii są wiarygodnym źródłem historycznym, czy też są wymysłem autorów, czy ewangeliści byli świadkami życia Jezusa, czy Jezus zmartwychwstał, czy Mateusz i Jan byli Apostołami? Nikt nie pyta dlaczego nauka w ogóle nie zajmuje się tym co jest najważniejsze. Dlaczego nauka nie zajmuje się treścią Ewangelii. To tak jakby Pitagoras odkrył swoje twierdzenie a naukowcy zajmowali się tym czy Pitagoras urodził się na Samos czy też w Sydonie, czy żył 80 lat czy też 104, czy też ci którzy spisali jego nauki byli naocznymi świadkami czy nie. A nikt, żaden z naukowców nie zadał by sobie pytania czy twierdzenie Pitagorasa jest prawdziwe, czy nie.


Treść Ewangelii jest przedmiotem badania nauki w takim stopniu jakim jest na przykład Odyseja czy Edda Poetycka. Jako utwór literacji i świadectwo epoki ale nie jako wiarygodne źródło historyczne gdyż większość opisów tam zawartych nie znajduje potwierdzenia.


N paź 01, 2017 19:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL