Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 6:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Czy Bóg jest dobry? 
Autor Wiadomość
Post 
No nie wiem, dla mnie to bardzo głębokie. Właściwie to najważniejsze przesłanie Ewangelii - to co czyni ją prawdziwie dobrą nowiną: miłość zwycięża śmierć.


N maja 30, 2010 20:43
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 14:16
Posty: 234
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Życie zwycięża śmierć, ale kto rozwija wibracje życia w sobie. Oprócz sant Germaina chyba nikt. A miłość bez życia jest martwa. Więc to życie w sobie trzeba rozwijać i szanować. A jak szanować życie w świecie w którym panuje kult zabijania i pogardy do życia. Stosunek ludzi do życia zwierząt odzwierciedla prawdziwy stosunek ludzi do życia. Jest przykazanie nie zabijaj ale równocześnie ten sam Bóg kazał zabijać ludzi łamiąc tym samym własne przykazanie. Dla mnie to nie był Bóg. Ten prawdziwy jest życiem i kocha i szanuje życie w każdej postaci. Ten prawdziwy jest przeciwny zabijaniu nawet zwierząt ale Bóg akceptuje wole ludzi, jednak powinni wiedzieć że ludzkość poprzez zadawanie śmierci zabija sama siebie i zniża się do poziomu świadomości zwierząt. Więc tylko fizycznie przypomina człowieka.


N maja 30, 2010 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Ja?! napisał(a):
Jest przykazanie nie zabijaj ale równocześnie ten sam Bóg kazał zabijać ludzi łamiąc tym samym własne przykazanie.

Ja?! zainteresuj się proszę dokładnie Przykazaniami. Sprawdź do jakiej grupy się one odnosiły, bo troszeczkę się ośmieszasz.

Ja?! napisał(a):
Ten prawdziwy jest życiem i kocha i szanuje życie w każdej postaci.

Twoja wizja Boga "niezabijającego" upada - spadł nasz samolot, a Bóg nic nie zrobił aby uratować ludzi. Patrzył i nie reagował jak zabija ich natura, los, czy kto jeszcze? Patrzył i nie zareagował mogąc wszystkich uratować. Czyżby Bóg nie cenił życia? Codziennie giną/umierają ludzie, a Bóg mogąc przedłużyć ich egzystencję jest nieskory do pomocy. Czy zatem można mówić, że jest dobry? Pewnie nie - jeśli egoistycznie przyjmiemy, że ma być tak jak my tutaj sobie teraz życzymy.


N maja 30, 2010 23:32
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 14:16
Posty: 234
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Żeby mówić o tym samolocie trzeba mieć wiedze o podświadomych intencjach pasażerów lotu. Bóg się nie wtrąca w wolną wole ludzi nawet/gdy/jeśli śmierć staje się dla nich narzędziem.


Pn maja 31, 2010 4:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
mazli napisał(a):
Ja?! napisał(a):
Jest przykazanie nie zabijaj ale równocześnie ten sam Bóg kazał zabijać ludzi łamiąc tym samym własne przykazanie.

Ja?! zainteresuj się proszę dokładnie Przykazaniami. Sprawdź do jakiej grupy się one odnosiły, bo troszeczkę się ośmieszasz.

Ja?! napisał(a):
Ten prawdziwy jest życiem i kocha i szanuje życie w każdej postaci.

Twoja wizja Boga "niezabijającego" upada - spadł nasz samolot, a Bóg nic nie zrobił aby uratować ludzi. Patrzył i nie reagował jak zabija ich natura, los, czy kto jeszcze? Patrzył i nie zareagował mogąc wszystkich uratować. Czyżby Bóg nie cenił życia? Codziennie giną/umierają ludzie, a Bóg mogąc przedłużyć ich egzystencję jest nieskory do pomocy. Czy zatem można mówić, że jest dobry? Pewnie nie - jeśli egoistycznie przyjmiemy, że ma być tak jak my tutaj sobie teraz życzymy.


Dlaczego mowisz ze Bog nie chcial ratowac samolotu i ludzi ??? czy wieza kontrolna nie ostrzegala?? czy koledzy piloci nie ostrzegali?? czy urzadzenia na pokladzie nie ostrzegaly ???
trzy razy Bog ostrzegal tylko ze nikt nie sluchal z jakich powodow ?? nie wiadomo ...chociaz ostatnio wypowiadali sie niemieccy eksperci wojskowi i stwierdzili ze to byl elektroniczny zamach ktory mial miejsce podobny przed paru laty miejsce w Afryce gdzie zginal prezydent z calym rzadem i generalicja w sledztwo trwalo latami......az w koncu sie wydalo...

_________________
Bog jest Miloscia :)


Pn maja 31, 2010 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
amadeus35 napisał(a):
Dlaczego mowisz ze Bog nie chcial ratowac samolotu i ludzi ???

Absolutnie nie winię Boga. Nie mam do Niego pretensji. O nic Go nie posądzam i jako stworzenie nie mogę oceniać. Poprzez ironię wskazuje jedynie, iż nie można twierdzić, iż np. chrześcijański Bóg nie jest prawdziwy bo jest zły, a absolut jest dobry. Albo uznamy że jest zły, albo dobry. Ludzie cierpią umierają, giną w katastrofach a On nie dokonuje cudownych interwencji.


Pn maja 31, 2010 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Hmmm.. a ja jak myślę o dobroci Boga, oczywiście w stosunku do mnie, to wcale nie wymagam, żeby coś mi dawał, ułatwiał itd. < chociaż nie obraziłabym się>. Dla mnie ważna jest świadomość, że jest, że się o mnie troszczy, że słucha, że jestem dla niego kimś ważnym. Może to mało sensowne i niezrozumiałe ale taki mam stosunek do Boga.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Pn maja 31, 2010 18:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 21:00
Posty: 56
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Ja?! napisał(a):
Tylko tyle że śmierci nie ma ? Nie to było głównym celem Jezusa. Poszukaj głębiej.

Nie napisałam, że to było Jego głównym celem. Przeczytaj głębiej :-)


Pn maja 31, 2010 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
zagubiona_21 napisał(a):
Dla mnie ważna jest świadomość, że jest, że się o mnie troszczy, że słucha, że jestem dla niego kimś ważnym.

Właśnie przez świadomość, że gdyby nie Jego wola nie byłoby Ciebie i mnie sprawia, że nazywamy Boga dobrym. Jest On dobry o tyle, o ile bez Niego nie byłoby niczego. Nie należy tej dobroci rozumieć jako skłonności spełniania naszych mrzonek.


Wt cze 01, 2010 13:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Cytuj:
Właśnie przez świadomość, że gdyby nie Jego wola nie byłoby Ciebie i mnie sprawia, że nazywamy Boga dobrym.

Właściwie to z tego powodu nazywamy go stwórcą ale to, że pokierował doborem naturalnym tak by powstał nasz gatunek nie znaczy jeszcze, że jest dobry. Cierpienia jakich doznajemy sugerowałyby coś przeciwnego z drugiej strony jest też przyjemność i rzeczy które uznajemy za pozytywne więc na podstawie obserwacji świata można dojść do wniosku nie można jednoznacznie powiedzieć czy stwórca jest dobry czy zły, jego moralność wydaje się być jednak bardzo odmienna od naszej.
Jeśli ktoś może powstrzymać wypadek albo jakieś złe zdarzenie ale tego świadomie nie robi nazwalibyśmy go pewnie "złym" jednak dziwnym trafem przeważnie nie mamy z tym problemu gdy chodzi o Boga. Akceptujemy, że bardziej ceni wolność (często po prostu przypadek) od naszego szczęścia, choć taka postawa jest sprzeczna z moralnością większości ludzi.


Wt cze 01, 2010 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 24, 2009 21:23
Posty: 806
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
No napisał(a):
Jeśli ktoś może powstrzymać wypadek albo jakieś złe zdarzenie ale tego świadomie nie robi nazwalibyśmy go pewnie "złym" jednak dziwnym trafem przeważnie nie mamy z tym problemu gdy chodzi o Boga. Akceptujemy, że bardziej ceni wolność (często po prostu przypadek) od naszego szczęścia, choć taka postawa jest sprzeczna z moralnością większości ludzi.

Bóg jest Panem Życia i Śmierci, a człowiek nie. Stawianie Boga na równi z człowiekiem jest pomyłką.

_________________
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.


Wt cze 01, 2010 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Tu nie chodzi nawet o jakieś stawianie na równi bo to jakieś hierarchiczne myślenie rodem z średniowiecza a raczej o inność. Jeśli jesteśmy od siebie tak różni to czy możemy w ogóle ocenić moralność Boga i stwierdzić, że jest dobry? Jeśli jego działanie nie spełnia naszej definicji dobra to możemy tylko wierzyć, że definicja którą on wyznaje jest lepsza dla nas czy dla jakiegoś wyższego celu który jest dla nas tajemnicą.


Wt cze 01, 2010 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 21:00
Posty: 56
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
No napisał(a):
Cierpienia jakich doznajemy sugerowałyby coś przeciwnego z drugiej strony jest też przyjemność i rzeczy które uznajemy za pozytywne więc na podstawie obserwacji świata można dojść do wniosku nie można jednoznacznie powiedzieć czy stwórca jest dobry czy zły, jego moralność wydaje się być jednak bardzo odmienna od naszej.

Człowiek już tak ma, że zawsze ktoś inny musi być winny jego nieszczęściom, a najlepiej zwalić na Boga jako sprawcę wszystkiego. Tymczasem ludzie sami zgotowują sobie swój los. Robią to na ogół nieświadomie, bo przeważnie nie znają zasad działania Procesu. Tworzą swoją rzeczywistość narzędziami otrzymanymi przez Boga - myślą, mową i uczynkiem. Ale ponieważ od chwili aktu tworzenia do chwili przejawienia się efektu tego aktu - mija jakiś czas, ludzie nie łączą jednego z drugim tylko myślą, że to im się przydarza albo, że Bóg im to zsyła. Gdyby efekt tworzenia nastąpił od razu (Jezus to potrafił) to zrozumieliby, że to oni są jego przyczyną. To działa jak dysk komputera, na którym zapisane są wszystkie możliwe sytuacje i tylko od nas zależy co z tego wszystkiego wybierzemy. Mamy wolną wolę, więc możemy wybrać to, co chcemy. Ale jest jeden warunek - trzeba mieć świadomość, że tak to właśnie działa.


Wt cze 01, 2010 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 05, 2009 8:45
Posty: 232
Post I ja konsekwentnie z tymi, co wierzą, że Bóg jest dobry.
Jezus.
Uzdrawiał chorych. Wskrzeszał umarłych. Pocieszał strapionych. Wybaczał grzesznikom. Bronił słabych. Nakazywał aby pozwalano dzieciom przychodzić do Niego. Wchodził między wzgardzonych i odrzuconych i okazywał im miłość i szacunek. W imię miłości do człowieka umarł na krzyżu męczeńską śmiercią. W momencie, kiedy sam najbardziej cierpiał, zdobył się na zrozumienie i wybaczenie umierającemu razem z nim łotrowi i swoim oprawcom. Obdarzał i obdarza ludzi łaską wiary - cenią ją sobie tak wysoko, uważają ją za taki skarb i szczęście, że są gotowi oddać za nią życie.
Zostawił po sobie pełne miłości i dobroci przesłanie wskazujące ludziom drogę do zbawienia.

Jak można wątpić, że Bóg, który zesłał nam Jezusa, jest dobry?


So cze 05, 2010 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: I ja konsekwentnie z tymi, co wierzą, że Bóg jest dobry.
olila napisał(a):
Jak można wątpić, że Bóg, który zesłał nam Jezusa, jest dobry?
Można zwątpić, że Bóg żydów i Bóg chrześcijan to ten sam Bóg.
Czy takie zwątpienie może być dziwne?
Zdziwienie wobec tej wątpliwości jest dopiero dziwne.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N cze 06, 2010 8:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL