Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 13:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Czyli Viona wierzy w wielu bogów. Coż, też absurdalne.


Cz paź 13, 2022 7:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1558
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
afilatelista napisał(a):
Czy jeśli dziecko nie posłucha to czy sprawiedliwe jest dodatkowe karanie go za wieki?

Skoro dziecko wybrało śmierć, to o jakiej dodatkowej karze można mówić?
W Słowie(Biblii) o niej nie wyczytałam. Dziecko dotykając kontaktu umiera. Tyle.
afilatelista napisał(a):
czy Szatan nie sprowadził grzechu na świat już wcześniej? I co to znaczy że sprowadził? Skąd sprowadził?

Wybacz nie wiem o czym piszesz. Grzech wprowadził człowiek, bo to on pierwszy zgrzeszył. O szatanie mi nie wiadomo.
Prowadząc dyskusję bazuję jedynie na Biblii, nie opieram się na słowach innych, bo tych jest za wiele(wiele odłamów i tym samym wiele różnych dogmatów)
afilatelista napisał(a):
moje życie należy do mnie.
Czy jeśli naukowcy stworzą kiedyś świadome życie to będą mieli prawo je odbierać?

Chwilowo, bo wiadomym jest że prędzej czy później je stracisz. Co to znaczy świadome życie? Z czego niby to stworzą, z tego co już jest/zastali?
afilatelista napisał(a):
Tak. Ludzie spowodowali nowotwory u dinozaurów.

A czy te dinozaury zostały stworzone na podobieństwo Boga?
afilatelista napisał(a):
A mi nikt nie chce dać żadnych znaków. Mam tylko książkę w której opisano wydarzenia z faraonem które nigdy nie miały miejsca.

Dowód, znak jeśli nie ma wiary to po co? Sam już sobie odpowiedziałeś"wydarzeń z faraonem nie było".
afilatelista napisał(a):
Oprawca będzie wspierał że ofiary sobie zasłużyły...

Nie zasłużyły, a same wybrały.
afilatelista napisał(a):
Tak. Został napisany zanim się urodziłem. To po co ten cyrk?

Sam go napisałeś, Bóg jedynie miał wgląd w to co miało nadejść(w przyszłość)
pławikonik napisał(a):
Wierzyć mozna we wszystko. Ja np. wierze że mój pies pochodzi z Betelgeuzy.

Widzisz, a jednak można. Ty w to że Twój pies jest z Betelgeuzy a inni w życie wieczne dla swojego ducha(umysłu, świadomości)
pławikonik napisał(a):
Przeszkadza że wy układacie innym życie pod swoją wiare.

Kto taki? Że niby ja wchodzę na forum ateista i głoszę, by narzucić komuś inne życie?
Głosi się własnym życiem, by inni sami zadawali pytania. Dlatego chrześcijanin ma kochać każdego tak jak Jezus go umiłował.
pławikonik napisał(a):
tworzy sobie zabaweczki, niektóre męczy przez wieczność.

Nie tworzy, stworzył sam jedynie dwie(i Go zawiodły) Obecnie sami się rozmnażamy i sami dokonujemy wyborów.
pławikonik napisał(a):
a ja myślałam że to Bóg zatwardził serce faraona

Źle myślisz. Bóg dał faraonowi widzialne znaki, a pomimo tego on pozostał sobą do końca. Jedyne czego dokonał Bóg to uwidocznił ludziom jego zatwardziałość. W tym właśnie sensie napisano, że Bóg je "zatwardził". Wszystko musi stać się widzialne, by sąd był sprawiedliwy. Faraon sam wybrał dla siebie wyrok.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 14, 2022 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 730
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
W takim razie dlaczego jeżeli w przyszłości ma już nie być cierpienia na żadnej płaszczyźnie to czemu nie mogłoby być tak od razu na zawsze ? Z tego wynika że Bóg chce żeby człowiek cierpiał.

Nie. Z pierwszego zdania wcale nie wynika drugie.
Nie ma najmniejszego uzasadnienia dla tezy przykazanej w zdaniu drugim.

Osobiście uważam, że Bóg nie chce dla nikogo cierpienia, ani żadnego zła. Jednak konsekwentnie godzi się to to, ze człowiek ponosi konsekwencje swoich decyzji. Począwszy od pierwszej decyzji dotyczącej złamania zasad.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt paź 14, 2022 8:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Owszem wynika , w przyszłości Bóg stworzy takie warunki w których zaistnienie jakiegokolwiek cierpienia nie będzie możliwe, będziemy mieli ciała chwalebne takie jakie miał Jezus Chrystus po zmartwychwstaniu i nie będzie cierpienia na żadnej płaszczyźnie, Bóg mógł stworzyć takie warunki życia bez cierpienia od razu od samego początku jednak tego nie zrobił bo po prostu nie chciał.
W cierpieniu pięknieje i krystalizuje się ludzka dusza .


Pt paź 14, 2022 10:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Oto dlaczego Bóg stworzył ludzi. Objawienia 21:1-8

,,...I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma.
I Miasto Święte — Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.
I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: "Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi i będą oni Jego ludem, a On będzie "BOGIEM Z NIMI".
I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły".
I rzekł Siedzący na tronie: "Oto czynię wszystko nowe". I mówi: "Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe".
I rzekł mi: "Stało się. Jam Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja pragnącemu dam darmo pić ze źródła wody życia.
Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem
A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga"
....,,

Szczególnie ta wypowiedz Boga :

,,...Zwycięzca to odziedziczy i będę Bogiem dla niego, a on dla mnie będzie synem...,,

Bóg zbiera swoich synów.


Pt paź 14, 2022 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 278
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
Czyli Viona wierzy w wielu bogów. Coż, też absurdalne.


Czy ja w to wierze, czy nie, nie ma znaczenia, To, co napisalam to informacje zawarte w Biblii i wnioski wyciagniete na ich podstawie.

Dla czlowieka "zmyslowego" sprawy duchowe sa absurdalne, poniewaz nie "otrzymal" on jeszcze ducha, ktory zakwalifikowalby go duchowo do odbioru "powierzonych mu spraw duchowych"(2 Kor 6-16)


Pt paź 14, 2022 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Saqura napisał(a):
Skoro dziecko wybrało śmierć, to o jakiej dodatkowej karze można mówić?
W Słowie(Biblii) o niej nie wyczytałam. Dziecko dotykając kontaktu umiera. Tyle.cyrk?

Po pierwsze rodzic powinien chronić dziecko jeśli jest nieświadome zagrożenia. Samo powiedzenie " nie rób tego" to mało jeśli dziecko nie rozumie konsekwencji.
Dziecko umiera i to jest koniec. AKK naucza o karze wiecznego piekła.
Cytuj:
Wybacz nie wiem o czym piszesz. Grzech wprowadził człowiek, bo to on pierwszy zgrzeszył. O szatanie mi nie wiadomo.
Prowadząc dyskusję bazuję jedynie na Biblii, nie opieram się na słowach innych, bo tych jest za wiele(wiele odłamów i tym samym wiele różnych dogmatów)

Czyli nie wierzysz w Szatana i że wąż w Księdze Rodzaju to Szatan?


Cytuj:
Chwilowo, bo wiadomym jest że prędzej czy później je stracisz. Co to znaczy świadome życie? Z czego niby to stworzą, z tego co już jest/zastali?

Załóżmy że złożą atom po atomie. Będzie świadome w takim sensie że będzie odbierało bodźce zewnętrzne, zdolne do odczuwania bólu, będzie miało chęć przetrwania że będzie miało pragnienia np zwiedzania świata i będzie lubiło głaskać kotki. Czy naukowiec który stworzy takie życie będzie uprawniony żeby je zniszczyć?


Cytuj:
A czy te dinozaury zostały stworzone na podobieństwo Boga?
Raczej nie. Ale były zdolne do odczuwania cierpienia.
Cytuj:
Dowód, znak jeśli nie ma wiary to po co? Sam już sobie odpowiedziałeś"wydarzeń z faraonem nie było".

Jak to po co? Utrzymywać uzasadnione przekonania.

Cytuj:
Nie zasłużyły, a same wybrały.

Wypraszamy sobie. Ja żadnego piekła ani jeziora ognia nie wybieram. Nie sądzę żeby w ogóle istniały.

Cytuj:
Sam go napisałeś, Bóg jedynie miał wgląd w to co miało nadejść(w przyszłość)

Ale według Biblii on mnie uformował zanim się urodziłem. Gdyby uformował mnie inaczej to potoczyłoby się inaczej. Czyli on wybrał dla mnie taki los.


So paź 15, 2022 17:12
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
"Sam go napisałeś, Bóg jedynie miał wgląd w to co miało nadejść(w przyszłość)"

I tutaj Ci powiem ,ze tez mam z tym problem. Owszem mamy tą wolną wolę, ale na wiele rzeczy nie mam wpływu czy to na choroby, czy inne rzeczy. Ja wojny nie pisalem :).


So paź 15, 2022 18:09

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
afilatelista napisał(a):
Ale według Biblii on mnie uformował zanim się urodziłem. Gdyby uformował mnie inaczej to potoczyłoby się inaczej. Czyli on wybrał dla mnie taki los.

Uważasz, że Bóg nie może w taki sposób uformować człowieka, aby jego decyzje były wolne i były naprawdę Jego decyzjami?


So paź 15, 2022 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Swołocz napisał(a):
Uważasz, że Bóg nie może w taki sposób uformować człowieka, aby jego decyzje były wolne i były naprawdę Jego decyzjami?

Już to tłumaczyłem w kontekście formowania cego świata. Tu jest tak samo.

Jeśli Bóg zna przyszłość i ustawił warunki wstępne to nie ma miejsca na wolną wolę.
Co innego jeśli Bóg nie zna przyszłości lub jeśli nie ustawiał warunków wstępnych.


So paź 15, 2022 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 730
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Swołocz napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Bóg nie może w taki sposób uformować człowieka, aby jego decyzje były wolne i były naprawdę Jego decyzjami?

Nie tylko może, ale tak uczynił. To, ze Bóg wie, w niczym nie determinuje człowieka.
Determinowałoby tylko wtedy, gdyby człowiek wiedział.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


So paź 15, 2022 21:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Saqura
Cytuj:
Widzisz, a jednak można. Ty w to że Twój pies jest z Betelgeuzy a inni w życie wieczne dla swojego ducha(umysłu, świadomości)

czyli moge ustanowić wtorek dniem mojego psa i zakazać we wtorki zakupów? Żądać dotacji od państwa i nauki betelgueizmu w szkołach? Zakazać przeszczepów bo moja wiara tego nie uznaje?
Cytuj:
Kto taki? Że niby ja wchodzę na forum ateista i głoszę, by narzucić komuś inne życie?

Wiara jest wmuszana w szkołach, w urzedach i szpitalach.W telewizji, na państwowych uroczystościach. Symbole religijne wiszą wszędzie. Kościół jest obficie dotowany, religia opłacana przez państwo, też z moich podatków.
Cytuj:
Nie tworzy, stworzył sam jedynie dwie(i Go zawiodły)

wiedział że zawiodą. Czyli stwarzasz maszyne która nie spełni oczekiwań, wiesz o tym. I karzesz ją za swoje błędy lub celowe partactwo. Jak to nazwiesz?
"Zatwardził" na pewno nie znaczy "obnażył zatwardzenie". Jak ktoś powiedział, Pismo św. nie mówi tego co jest napisane, tylko to co ktoś na ten temat myśli.
viona
Cytuj:
Dla czlowieka "zmyslowego" sprawy duchowe sa absurdalne, poniewaz nie "otrzymal" on jeszcze ducha, ktory zakwalifikowalby go duchowo do odbioru "powierzonych mu spraw duchowych"(2 Kor 6-16)

Czyli jestem bezdusznym zwierzęciem. Miło. Zawsze mówiłam że ta "dusza" to wymysł, żeby się poczuć lepszym, innych poniżyć i mieć pretekst by ich gorzej traktować. Umiesz udowodnić tą "dusze"?
Idący
Cytuj:
To, ze Bóg wie, w niczym nie determinuje człowieka.

Ale wie stwarzając tego człowieka. Więc ponosi odpowiedzialność. Znowu analogia z maszyną- stwarzam maszyne zdolną przebic 1km w minute. Wiem że nie przebiegnie, czy to że nie jest zdolna do tego, czy to jej noge podstawie, czy to spowoduje u niej niechęc do biegania. I potem karzę ja przez wiecznośc w piekle. Jak byś nazwał takiego człowieka? Już sama idea żeby kogoś męczyć przez wieczność jest okropna, a tu jeszcze samemu się spartoliło lub co gorsza celowo spowodowało niemożnośc spełnienia kryteriów. Przypominam - psychopaci naprawde mają inne mózgi, od urodzenia.


Pn paź 17, 2022 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 730
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
Wiara jest wmuszana w szkołach, w urzedach i szpitalach.W telewizji, na państwowych uroczystościach. Symbole religijne wiszą wszędzie. .

Kłamstwo. Oszczerstwo.
Nigdzie nie jest wymuszana. Opisz przypadek, jeśli taki jest i złóż zawiadomienie w prokuraturze.
Telewizje, przynajmniej niektóre prowadzą permanentna kampanię antyreligijną i antykościelną.
Symbole religijne wiszą tylko tam, gdzie ludzie tego potrzebują.

pławikonik napisał(a):
Ale wie stwarzając tego człowieka. Więc ponosi odpowiedzialność. Znowu analogia z maszyną- stwarzam maszyne zdolną przebic 1km w minute. Wiem że nie przebiegnie, czy to że nie jest zdolna do tego, czy to jej noge podstawie, czy to spowoduje u niej niechęc do biegania. I potem karzę ja przez wiecznośc w piekle. Jak byś nazwał takiego człowieka? Już sama idea żeby kogoś męczyć przez wieczność jest okropna, a tu jeszcze samemu się spartoliło lub co gorsza celowo spowodowało niemożnośc spełnienia kryteriów. Przypominam - psychopaci naprawde mają inne mózgi, od urodzenia.

Analogia bez związku z problemem. Kompletnie bzdurna.
Nikt nie karze na wieczność w piekle, to konsekwencja wyboru człowieka.
Bóg stworzył człowieka obdarowanego wolna wolą, rozumem, kreatywnością (powtarzam, bo widać, że nie utkwiło w pamięci). Celem człowieka jest osiągnięcia nieba. Lub zrezygnowanie z tego. Wolny wybór.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn paź 17, 2022 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
afilatelista napisał(a):
Jeśli Bóg zna przyszłość i ustawił warunki wstępne to nie ma miejsca na wolną wolę.

A jeśli Bóg przekazuje swojemu stworzeniu (człowiekowi) jakąś część Swojej Własnej suwerenności?


Pn paź 17, 2022 21:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
Analogia bez związku z problemem. Kompletnie bzdurna.
Nikt nie karze na wieczność w piekle, to konsekwencja wyboru człowieka.
Bóg stworzył człowieka obdarowanego wolna wolą, rozumem, kreatywnością (powtarzam, bo widać, że nie utkwiło w pamięci). Celem człowieka jest osiągnięcia nieba. Lub zrezygnowanie z tego. Wolny wybór.

Człowiek za życia na ziemi nie podejmuje żadnego świadomego wyboru, bo to Bóg po śmierci ciała dokonuje sądu nad duszą ludzką według własnej boskiej sprawiedliwości, liczy się tylko i wyłącznie to jakimi jesteśmy w oczach Boga a nasz osąd jest całkowicie niemiarodajny bez znaczenia.
Ja mogę bardzo chcieć trafić do nieba a mogę np trafić do piekła, o tym zdecyduje Bóg na sądzie szczegółowym nad moją duszą. I to wszystko na ten temat.


Pn paź 17, 2022 21:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL