Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 4:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 UWOLNIONY Z HOMOSEKSUALIZMU 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 29, 2006 23:32
Posty: 58
Post 
gabriel napisał(a):
Ani@ napisał(a):
Cytuj:
Wczesniej kiedy WHO miala homoseksualizm na liscie chorob ateisci byli zgodnie z teistami..teraz sie im odwidzialo poniewaz kilku bubkow z WHO od mniej wiecej 20 lat postanowilo pouczac conajmniej 4 mld ludzi na naszej planecie ..co jest normalnoscia a co nia nie jest


A kiedyś, w renesansie homoseksualizm nie był uznawany za coś negatywnego... I co? I nic. Świat się trochę zmienił od tego czasu.


A jasniej mozesz , kto uznawal , w jakim kraju ...przedstawiciele tego nurtu, znaczenie tego pogladu na rozwoj renesansu..

Bardzo bym prosil o teksty zrodlowe


Myślę, że nie ma takiej potrzeby, żeby ciagnąc ten temat. W swojej wypowiedzi chciałam przekazać to, że poglądy się zmieniają.
W średniowieczu były inne poglądy, w renesansie, teraz też są inne poglądy. Dlaczego? Bo świat się zmienia. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o renesansie, odsyłam do książek.

_________________
Nie ważne, czy człowiek jest ateistą, czy katolikiem. Nie ważne, czy ktoś jest homo czy hetero. Chrystus nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych, wbrew temu, stara się nam wmówić Kościół Katolicki.


Śr lut 01, 2006 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Ani@
Cytuj:
To co... To niby dwóch homoseksualistów nie potrafi kochać? Dlatego, że z ich zwiążku nie będzie potomka?


tak, bo nie wiedzą o co chodzi w zwiazku
wiec nie potrafia kochac sie tak jak powinni w zwiazku
moga kochac sie tak jak powinni w "zwiazku przyjaźni" bez sexu
i tak wiele osób zyje majac przyjaciółkę swoja "najlepsza" lub przyjaciela
taki związek jest "otwarty"

nie tylko zaspakajanie ciała jest w małżeństwie ale i sens cały wokół przyszłosci ludu
przyszłości rodziny
jak tutaj mozna myslec o miłości do potomków skoro jej nie może byc?
bo nie mozna w takim zwiazku przyjąć dzieci i byc otwartym na nie

a co innego gdy chodzi o związku takim jak zakon
tam sa otwarci na przyjecie dzieci
bo o insze sprawy chodzi


i tu lezy problem
jesli ktos nie rozumie tego , no cóż...

gdzie tu łącznośc z wszystkimi przodkami w całej tradycji powstawania związków miłości?
jakimikolwiek by one nie były!
nawet dwie firmy które maja za cel zarabianie pieniedzy dla swych pracowników maja wiekszy zwiazek z miłościa niz homoseksualisci!

krótko mówiac homoseksualizm to dno moralne
zapatrzone w swoje "ja"


Lucyna
Cytuj:
Ani@, homoseksualizm jest uleczalny wiec należy robić wszystko by ludzie, którzy są nim "obarczeni" chcieli się leczyć, trzeba im pomoc.
Nasze spoleczenstwo jest bardzo tolerancyjne, bardziej niz wiele innych na zachodzie


ale dowodami ich nie przekonasz
takimi jak wybuch rasizmu w Australli
bo beda milczeć
jedynie mozna samenu uprzec sie w swoim zdaniu i nic wiecej
bo beda próbowac poznac i zasiac ziarno niepewności
argumenty przeznaczone dla nich ich nie interesuja jedynie argumenty na które sie samemu odpowiada im
bo czekaja tylko az sie człowiek zamota w swoim zdaniu
a wtedy...




danbog
Cytuj:
My ateiści chcemy rozdziału kościoła od państwa , wy wykorzystania mechanizmów państwa do narzucenia siłą swojej religii.
My chcemy by wszyscy odmieńcy ( np. homoseksualiści ) mogli żyć tak jak uważają za stosowne dopóki nie stosują przemocy wobec innych.
Wy chcecie zabronić takim ludziom normalnie żyć.
My chcemy pozostawić decyzje o urodzeniu dziecka kobiecie.
Wy chcecie siłą zmusić je do rodzenia.
itp.

Prubujecie narzucić siłą waszą definicje dobra i grzechu.
My ograniczamy się do ustalenia zasad dających wszystkim możliwość życia obok siebie na równych prawach , tak by nawet wierzący mogli z niego korzystać. Wy nam takiej szansy nie dajecie.



no cóż
konkordat wystarczy
ja tez nie chce sakralnej cywilizacji
spokojnie

azeby było uznane przez prawo, ze sa chorzy i wymagaja opieki medycznej
wiekszośc ludzi jest zdrowa
dlatego, to wiemy bo ta wiekszośc ma dzieci w wyniku tego
ich dzieci maja dzieci
i my istniejemy dzieki temu
to jest normalne
bo obserwujey zachowania które sa uznane za słuszne
maja pewne swoje efekty
homoseksualizm nie ma dobrych takich efektów
nie może byc uznany za normalne zachowanie

przemoc jest karalna i bez tego zboczenia

małżeństwo też jest po to by dzieci miały ojca i matke a wiec opiekunów swych
kobieta która odbiera dziecku zycie będac matka gdy je rodzi lub poczyna przestaje nia byc w chwili gdy odbiera to zycie
to jest konsekwencja
mozna do tego dojść metoda nawet logiki
ba i medytacji tez
a to jest chore takie pozbywanie sie dzieci
dla nas jednak katolików duchowo staje sie wyrodna matka
bowiem sprzeniewierza sie pieknu życia
ze względu na porzucenie swego owocu

próbujemy narzucic etyke
ale nie siła
siłą próbuja katolicy bizantyńskiej cywilizacji
dlatego Mieszek chrzest przyjął z rak Czechow nie Niemców
rozmawiamy np tu na forum np na temat zboczenia homoseksualizmu
nikt cie tu nie machnąl mieczem, nie pobił i nie poczestował sola z dubeltówki danbog
choc niektórzy bizantyńczycy sie tu odgrazaja tak sugerujac co by nie zrobili gdyby sie spotkali na zywo...

sznasa zycia w Polsce katolickiej jest wam dana danbog
jesli nie wierzysz w to i chcesz być tam gdzie homoseksualizm jest dopusczalny to po prostu tam pojedź
dalismy wam reke a wy chcecie ja "odgryźć"
to ma byc tolerancja?
pewne sprawy które wam pozwoliły normalnie sie wypowiadac powinny zostac tak jak sa na tym etapie
zmienienie ich spowoduje, ze to my katolicy głosu miec nie będziemy
to ma byc ta tolerancja i równouprawnienie?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr lut 01, 2006 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 29, 2006 23:32
Posty: 58
Post 
Ludzie którzy tak myślą po prostu mnie przerażają. Niektórzy po prostu nie potrafią zaakceptować tego, że coś jest inne, niż by chcieli i pragną to zmieniać na siłę.

_________________
Nie ważne, czy człowiek jest ateistą, czy katolikiem. Nie ważne, czy ktoś jest homo czy hetero. Chrystus nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych, wbrew temu, stara się nam wmówić Kościół Katolicki.


Śr lut 01, 2006 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Ani@ napisał(a):
Cytuj:
Ani@, homoseksualizm jest uleczalny wiec należy robić wszystko by ludzie, którzy są nim "obarczeni" chcieli się leczyć, trzeba im pomoc.
Nasze spoleczenstwo jest bardzo tolerancyjne, bardziej niz wiele innych na zachodzie.


Pewnie, że w innych krajach z tolerancją jest jeszcze bardziej na barkier niż u nas, ale to nie powód, żeby podpadać w przesadę. To chore, żeby leczyć kogoś z jego własnej orientacji. Orientacja to nie choroba. Trzeba przyjąć do wiadomości, że istnieją nie tylko heterycy, ale także biseksualiści i homoseksualiści. Nie ma sensu się oburzać, lub uważać to za coś złego, tylko dlatego, że nie podobają się nam inne orientacje.


Tak samo bys twierdzila gdybys sie urodzila 100 lat temu czy narzucono Ci ten poglad z zewnatrz ?
A jak Ci bedzie w buzi jesli za kolejne 50 odkryja ze to jednak da sie leczyc ? i co wtedy ????


Śr lut 01, 2006 14:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Ani@ napisał(a):
gabriel napisał(a):
Ani@ napisał(a):
Cytuj:
Wczesniej kiedy WHO miala homoseksualizm na liscie chorob ateisci byli zgodnie z teistami..teraz sie im odwidzialo poniewaz kilku bubkow z WHO od mniej wiecej 20 lat postanowilo pouczac conajmniej 4 mld ludzi na naszej planecie ..co jest normalnoscia a co nia nie jest


A kiedyś, w renesansie homoseksualizm nie był uznawany za coś negatywnego... I co? I nic. Świat się trochę zmienił od tego czasu.


A jasniej mozesz , kto uznawal , w jakim kraju ...przedstawiciele tego nurtu, znaczenie tego pogladu na rozwoj renesansu..

Bardzo bym prosil o teksty zrodlowe


Myślę, że nie ma takiej potrzeby, żeby ciagnąc ten temat. W swojej wypowiedzi chciałam przekazać to, że poglądy się zmieniają.
W średniowieczu były inne poglądy, w renesansie, teraz też są inne poglądy. Dlaczego? Bo świat się zmienia. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o renesansie, odsyłam do książek.


Skoro powolalas sie na renesans to napisz na jakiej podstawie ? i komu sie te poglady zmienialy ?????
Czekam na odpowiedz ...konkrety prosze


Śr lut 01, 2006 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Danbog
Cytuj:
Uważam że niema nawet cienia nadzieji na istnienie boga


Jesli tak twierdzisz to znaczy ze masz niezmienialne poglady.No ale w takim razie jak to sie stalo ze ateisci zmienili poglad na homoseksualizm kiedy "odkryto" ze homoseksualizm nie jest choroba

Jesli da sie zmienic jeden poglad to na zasadzie analogii trzeba sobie jasno powiedziec ze mozna zmienic kazdy poglad

Tak wiec na Twoim miejscu tak bardzo nie zarzekalbym sie mowiac kolokwialnie jak zaba blota ..istnienia Boga ..bo co jesli sie okaze ze nauka odkryje kolejne wymiary przestrzeni i kolejne formy nieznanych energii ?
W ateizmie kazda opcja jest otwarta jesli bedzie poparta nauka "ateisto" ;)


Śr lut 01, 2006 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 29, 2006 15:11
Posty: 16
Post 
ja jako BYŁY homoseksualista zapewniam was że w homoseksualizmie nie ma miłośći - wystarczy wejść na popularne strony internetowe dla homoseksualistów poczytać fora, poczytać "erotyczne opowiadania" i wogóle zgroza - moje świadectwo wysłałem też na forum homoseksualnym to zostałem szereg propozycji matrymorialnych od tych homoseksualistów - to chorzy ludzie im należy pomóc - oświecić ich światłem ewangelii

ALLELUJA I DO PRZODU[/b]


Śr lut 01, 2006 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
nawrócony napisał(a):
ja jako BYŁY homoseksualista zapewniam was że w homoseksualizmie nie ma miłośći - wystarczy wejść na popularne strony internetowe dla homoseksualistów poczytać fora, poczytać "erotyczne opowiadania" i wogóle zgroza - moje świadectwo wysłałem też na forum homoseksualnym to zostałem szereg propozycji matrymorialnych od tych homoseksualistów - to chorzy ludzie im należy pomóc - oświecić ich światłem ewangelii

ALLELUJA I DO PRZODU[/b]


Doskonala opinie homoseksualisci wyrabiaja sobie podczas parad rownosci , czy love parade w krajach zachodnich
O ile w Polsce jeszcze sie z tym kryja ..to na zachodzie jest full na maxa....karykatury ludzi tam ida w pochodach , bez charakteryzacji mogliby grac w filmach z serii Mad Max..i to ma byc awangarda homoseksualizmu ????


Śr lut 01, 2006 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 20, 2005 21:06
Posty: 2184
Post 
Mieszek !

Skoro tyle napisałeś o miłości i jej prawidłowości to powiedz mi :
Co to jest miłość ?
Od jej definicji zależy przecież czym jest i co jest jej patologią.

Moim zdaniem dno moralne to wiara.

Jeśli istnieje jakikolwiek pozareligijny argument to z chęcią go wysłuchuje.
Żadko jednak tak bywa.

Czymże jest konkordat jeśli nie wymuszeniem sakralizacji państwa ?
Jest to dokument ( umowa ) określająca w których dziedzinach państwo zobowiązuje się realizować cele religijne.

Twierdzenie że homoseksualiści są chorzy niema pozareligijnych podstaw.
Posiadanie dzieci nie zawsze jest postępowaniem słusznym ( np związki kazirodcze ). Lament z powodu małego przyrostu naturalnego w Polsce jest bezpodstawny. Liczba ludzi na świecie wzrasta.
Polepszenie standardu życia ludzi odbywa się na drodze kumulacji środków. Bezmyślny rozród jest źródłem biedy , wynikłych z niej chorób i patologii społecznych.

Przemoc jest karana bo to sensowne. Orientacje seksualne w cywilizowanych krajach nie są karane , bo takie karanie to zbędna przemoc.

Chore jest pozbywanie się ludzi.
Dziecko też człowiek.
Ale czy płód to dziecko to kwestia mocno dyskusyjna .
Stanowisko że płód to też człowiek jest nieuzasadnione moim zdaniem i rodzi komplikacje co do prawa samostanowienia o sobie kobiety.
Upór w jego lansowaniu ma podłoże religijne i żadnego innego.
Pozbywanie się płodu nie zawsze jest sprzeniewierzanem pięknu życia.
W przypadku wrodzonych horób , czy uszkodzeń płodu jest sprzeniewierzaniem się koszmarowi życia.

Próbujecie nażucić siłą etyke KATOLICKĄ. Ta zaś z etuką wogóle niewiele ma wspólnego. Zajmuje się nie tylko określaniem co jest dobre a co złe , tylko co jest zgodne z nauką KK a co nie.

To że nikt mnie nie " machnąl mieczem, nie pobił i nie poczestował sola z dubeltówki " zawdzięczam przypuszczam dobrodziejstwi internetu pozbawiającym nas kontaktu fizycznego.
Wydaje mi się że wiara jest siłą popychającą ludzi do takich bezrozumnych aktów przemocy .

Twierdzisz że szansa życia w polsce katolickiej jest nam dana.
To fakt.
Nie dodajesz jednak że :
Homoseksualiści mogą sobie być homoseksualistami dopuki nikt ich nie wykryje , bo jeśli się ujawnią to zostaną zaszczuci.
Kobiety mogą dokonywać aborcji , ale metodą staczania się ze schodów jak nikt nie widzi , bo jak się wyda to będą siedzieć.
Ateiści mogą sobie sobie być ateistami , jeśli co niedziele msze opłacają bo jak nie to ulegają wykluczeniu ze społeczeństwa.

Nikt nie odbiera katolikom głosu.
Chodzi jedynie o to by był to głos nagłaśniany jak wszystkie inne , a nie na specjalnych prawach jak czyni się to obecnie.



Gabriel !

Niewiem o co chodziło Ani ale jeśli interesuje Cię rozwój definicji miłości i stosunku do niej to polecam :
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3883


Śr lut 01, 2006 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 29, 2006 23:32
Posty: 58
Post 
Cytuj:
ja jako BYŁY homoseksualista zapewniam was że w homoseksualizmie nie ma miłośći - wystarczy wejść na popularne strony internetowe dla homoseksualistów poczytać fora, poczytać "erotyczne opowiadania" i wogóle zgroza - moje świadectwo wysłałem też na forum homoseksualnym to zostałem szereg propozycji matrymorialnych od tych homoseksualistów - to chorzy ludzie im należy pomóc - oświecić ich światłem ewangelii


Piszesz, ze byłeś homoseksualistą... Byłeś. Nie wiem, nie znam cię. To co pisałeś na początku, tzn. to niedorzeczne opowiadanie z elemantami fantastyki świadczy o tym, że albo masz ze sobą problemy, albo, że lubisz fantazjować. Osobiście stawiałbym raczej na to drugie. Po prostu chcesz przekonać ludzi, (a może nie chcesz, nie wiem, naprawdę nie wiem, po co umieszczałeś tu tą fantastykę) że homoseksualizm jest zły.
Po przeczytaniu czegoś takiego nie wierzę w ani jedno twoje słowo.

Tak się składa, że raz weszłam na taką stronę. Człowieku... ale czego ty się spodziewasz czytając opowiadania erotyczne? Że nie będzie tam w ogóle erotyki???? Jak jest opowiadanie erot. to nie można się spodziewać, że będzie lemon bez lemona!

_________________
Nie ważne, czy człowiek jest ateistą, czy katolikiem. Nie ważne, czy ktoś jest homo czy hetero. Chrystus nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych, wbrew temu, stara się nam wmówić Kościół Katolicki.


Śr lut 01, 2006 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 29, 2006 23:32
Posty: 58
Post 
Powiedzmy jednak, że Ci wierzę "nawrócony".
Wiesz... niektórzy ludzie (heterycy) są samotni przez całe życie, bo im po prostu nie wyszło. Powody są różne... mogli nie trafić na kogoś właściwego, albo po prostu nie potrafili kochać. Zastanów się nad tym. Może w Twoim przypadku było podobnie?

_________________
Nie ważne, czy człowiek jest ateistą, czy katolikiem. Nie ważne, czy ktoś jest homo czy hetero. Chrystus nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych, wbrew temu, stara się nam wmówić Kościół Katolicki.


Śr lut 01, 2006 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 29, 2006 15:11
Posty: 16
Post 
homoseksualizm owocuje w pedofilię, akceptacja homoseksualizmu to akceptacja po trochu pedofilii - czyż nie jest tak że pedofil mężczyzna podrywa chłopców?

o tym się czyta to są fakty - a ja jestem wolny HAHA :lol:


Śr lut 01, 2006 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 29, 2006 23:32
Posty: 58
Post 
gabriel napisał(a):
Ani@ napisał(a):
gabriel napisał(a):
Ani@ napisał(a):
Cytuj:
Wczesniej kiedy WHO miala homoseksualizm na liscie chorob ateisci byli zgodnie z teistami..teraz sie im odwidzialo poniewaz kilku bubkow z WHO od mniej wiecej 20 lat postanowilo pouczac conajmniej 4 mld ludzi na naszej planecie ..co jest normalnoscia a co nia nie jest


A kiedyś, w renesansie homoseksualizm nie był uznawany za coś negatywnego... I co? I nic. Świat się trochę zmienił od tego czasu.


A jasniej mozesz , kto uznawal , w jakim kraju ...przedstawiciele tego nurtu, znaczenie tego pogladu na rozwoj renesansu..

Bardzo bym prosil o teksty zrodlowe


Myślę, że nie ma takiej potrzeby, żeby ciagnąc ten temat. W swojej wypowiedzi chciałam przekazać to, że poglądy się zmieniają.
W średniowieczu były inne poglądy, w renesansie, teraz też są inne poglądy. Dlaczego? Bo świat się zmienia. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o renesansie, odsyłam do książek.


Skoro powolalas sie na renesans to napisz na jakiej podstawie ? i komu sie te poglady zmienialy ?????
Czekam na odpowiedz ...konkrety prosze


Otóż na podstawie tego, co mnie w szkole nauczono. :D :lol:
W średniowieczu wyznawano właściwie 3 zasady. Bóg, honor, ojczyzna.
To najbardziej się wtedy liczyło.
W renesansie... najważniejszy był człowiek, liczyło się piękno, rozwijała się kultura i sztuka, a ludzie przestawali ślepo wielbić swojego Boga. Ludzie byli wtedy "rozwięźli seksualnie", bo mimo tego, iż byli zadeklarowanymi heterykami, to jednak czasami robili tak zwany "skok w bok" i nie pogardzili urodziwym chłopcem. Wtedy "luźniej" podchodziło się do homoseksualizmu i biseksualizmu. Nie twierdzę oczywiście, że renesans miał same plusy, ale jeśli chodzi o pewne sprawy, to wtedy było lepiej.

Nie powiem Ci, kto to wszystko pozmieniał, bo tego nie wiem. Wątpię, żeby w drugiej gimnazjalnej nauczyciel historii zechciał opowiadać uczniom, "jak to było z tym seksem w renesansie". Po pierwsze dlatego, że to nie WDŻ, a po drugie nie ma tego w programie nauczania.

_________________
Nie ważne, czy człowiek jest ateistą, czy katolikiem. Nie ważne, czy ktoś jest homo czy hetero. Chrystus nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych, wbrew temu, stara się nam wmówić Kościół Katolicki.


Śr lut 01, 2006 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 29, 2006 15:11
Posty: 16
Post 
homoseksualizm jest wbrew naturze - kto twierdzi inaczej?

A JA JUŻ JESTEM WOLNY :D


Śr lut 01, 2006 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 16, 2005 14:57
Posty: 1730
Post 
Cytuj:
W renesansie... najważniejszy był człowiek, liczyło się piękno, rozwijała się kultura i sztuka, a ludzie przestawali ślepo wielbić swojego Boga.

No prosze jakich rewelacji sie dowiadujemy, umilowanie piekna kultury i sztuki to przygrywka do akceptacji homoseksualizmu
To poszukaj cos w baroku..tam bylo jeszcze wieksze umilowanie piekna i sztuki ,podpowiem Ci ze wtedy ... faceci nosili jedwabne ponczoszki i peruki..to na kilometr pachnie homoseksualizmem... :D


Cytuj:
Nie powiem Ci, kto to wszystko pozmieniał, bo tego nie wiem. Wątpię, żeby w drugiej gimnazjalnej nauczyciel historii zechciał opowiadać uczniom, "jak to było z tym seksem w renesansie". Po pierwsze dlatego, że to nie WDŻ, a po drugie nie ma tego w programie nauczania.


No ale to jest juz myslowy majstersztyk.Nie wiadomo kto pozmienial, ale wiadomo ze "cos" musialo byc na rzeczy bo ludzie kochali piekno i sztuke :o


Śr lut 01, 2006 16:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL