Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 14:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Helenka napisał(a):
Nie czytałam wszystkich Twoich wypowiedzi, ale w tym co czytałam herezja jest, że w Trójcy Świetj sa hierarchie: Ojcie wiekszy od Syna i obaj od Ducha Świetego. TO JEST HEREZJA.

Sam Jezus mówi na ten temat:
"(25) To wam powiedziałem przebywając wśród was. (26) A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. (27) Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. (28) Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. (29) A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. (30) Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. (31) Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!"
(Ew. Jana 14:25-31, Biblia Tysiąclecia)
Pierwszeństwo Ojca przed Synem i Duchem św wynika z tego iż to On jest źródłem zarówno Syna jak i Ducha św.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt lip 22, 2016 22:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Helenka napisał(a):
Robek napisał(a):
Głosisz herezje
W Biblii przecież pisze, że Jezus jest Bogiem Ojcem.

Ty też.

Ale co ty też? Skoro Jezus nauczał, że mamy być z Nim w jedności , to ta jedność ma przecież prowadzić do jedności z Bogiem Ojcem ( który jest w Synu i dlatego jest On równocześnie bogiem Ojcem). I tylko przez tę jedność możemy powrócić do Ojca.
"(3) A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. (4) Znacie drogę, dokąd Ja idę. (5) Odezwał się do Niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (7) Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście. (8) Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. (9) Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca?"
(Ew. Jana 14:3-9, Biblia Tysiąclecia)

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt lip 22, 2016 22:56
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
glejt napisał(a):
Zapomniałeś tylko dodać, że aby utrzymać to odkupienie potrzeba aby go wszystkim rozdać w tym co postrzegamy jako złe lub nam zawinione.

Nie. Odkupienie mamy. Zbawienie osiągniemy.
W jaki sposób można utrzymać i/lub rozdać odkupienie?
glejt napisał(a):
Ponieważ Syn Boga inaczej Duch Syna stwarzając tak jak Bóg i będąc światłem stwarzał w jedności.

Jak to Syn Boga to Duch Syna? Jedność Osób Boskich to nie jedna i ta sama osoba.
glejt napisał(a):
Dlatego Adam i Ewa byli jednym tym samym Synem.

Adam i Ewa to człowiek, pełnia człowieczeństwa. Pisząc Synem wielką litera sugerujesz, że byli tożsami z Jezusem?
glejt napisał(a):
Pierwszeństwo Ojca przed Synem i Duchem św wynika z tego iż to On jest źródłem zarówno Syna jak i Ducha św.

Nie ma pierwszeństwa w Bogu. Jest jedność i równość.
glejt napisał(a):
Skoro Jezus nauczał, że mamy być z Nim w jedności , to ta jedność ma przecież prowadzić do jedności z Bogiem Ojcem ( który jest w Synu i dlatego jest On równocześnie bogiem Ojcem). I tylko przez tę jedność możemy powrócić do Ojca.

Nie. Syn nie jest Ojcem. Syn jest Synem, Ojciec jest Ojcem a Duch Duchem.


So lip 23, 2016 6:53

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Może się przyda do tej wymiany zdań - niektóre herezje związane z tematyką Trójcy, potępione przez Kościół:


Modalizm
Twierdzenie, że Ojciec, Syn Boży i Duch Święty są jedną i tą samą osobą. Niekiedy przejawia się w postaci tezy, iż istnieje jedna osoba boska, której Ojciec, Syn i Duch Święty są jedynie manifestacjami. Taki pogląd znany jest pod nazwą sabelianizmu.

Monarchianizm
Twierdzenie, jakoby osoby Trójcy nie były sobie równe w majestacie

Arianizm
Twierdzenie, że Jezus jest jedynie stworzeniem (nie jest Bogiem). Pierwotnie pogląd ten zakładał podobną rolę dla Ducha Świętego, później jednak arianie odrzucili całkowicie Jego osobowe istnienie.

Damianityzm
Twierdzenie, że każda z osób nie jest Bogiem, lecz dopiero wszystkie trzy tworzą Boga (każda z osób jest „częścią” Boga)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lip 23, 2016 10:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8962
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Widać że nasze, katolickie rozumowanie jest najmniej intuicyjne ze wszystkich ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 23, 2016 10:06
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Może się przyda do tej wymiany zdań

Dziękuję.


So lip 23, 2016 10:23
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Może się przyda do tej wymiany zdań

Dziękuję.


So lip 23, 2016 10:23

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Andy72 napisał(a):
Widać że nasze, katolickie rozumowanie jest najmniej intuicyjne ze wszystkich ;-)


Ładnie ujęte. Ja bym powiedział: najbardziej mętne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lip 23, 2016 10:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8962
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Jest trochę różnica. A czy intuicyjność jest wyznacznikiem prawdziwości? Weźmy choćby mechanikę kwantową.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 23, 2016 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Nie rozumiem zdziwienia. Chcielibyście takiego Boga, którego rozumiecie?
To byłaby jakaś parodia, a nie Bóg.
Rozumieć to możecie sobie coś, co sami wymyslicie. O Bogu możecie mieć co najwyżej przybliżone mniemanie, oparte na dalekich podobieństwach.
Niebo polega m.in. na tym, że będziemy w nieskończoność poznawać Boga - a mimo to, do końca Go nie poznamy.

Dla mnie, jako dla „technokraty” (jestem z zawodu informatykiem) tajemnica Trójcy jest największą "rozumową przesłanką" na to, iż właśnie chrześcijaństwo jest tą jedyną, nie wymyśloną przez ludzi lecz objawioną przez Boga, wiarą.
Pomyślmy przez chwilę – co jest podstawową, immanentną cechą każdej religii wymyślonej przez człowieka? Otóż twierdzę, iż taką cechą jest to, iż nie ma w niej żadnych tajemnic. Oczywiście, bywa, że w niektórych sektach część rzeczy objęte jest tajemnicą przed „szeregowymi” wiernymi – jednak zawsze istnieje ktoś „wtajemniczony” – guru, szefostwo grupy itd.

Nie można wymyślić czegoś, czego się nie rozumie.

Ilustracją tego są wszelkie tzw. religie naturalne – zawsze wiadomo o co chodzi, wiadomo kim jest bóstwo. Są one „łatwym”, uproszczonym „wyjaśnieniem Boga” – niekiedy bardzo wymyślnym jak hinduizm czy kulty New Age, a niekiedy bardzo uproszczonym jak nauka sekt, różnych „świadków Jehowy” a nawet – piszę to z bólem – często praktyka nauczania realizowana przez znudzonych kaznodziejów chrześcijańskich.

Tymczasem w chrześcijaństwie – tym prawdziwym, nie leniwym - istnieje Trójca. Wbrew sugestiom przeciwników, prawda wiary nie mająca odpowiednika w żadnej innej religii. Tajemnica, o której nikt – ani święci, ani papież, ani doktorzy Kościoła nie ośmielili się powiedzieć, ze ją rozumieją. Prawdę mówiąc, nikt nie wie nawet w przybliżeniu, o co w ogóle chodzi!
Jest oczywiste, że choć wiara nie jest zaprzeczeniem rozumu (przeciwnie, wymaga jego współpracy ), to ograniczony, ludzki mózg nie jest w stanie ogarnąć nieskończoności, jaką jest Bóg. Każda wiara, która twierdzi, że całkowicie wyjaśnia Boga, musi być fałszywa. I odwrotnie – prawdziwa wiara musi mieć takie prawdy jak Trójca.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lip 23, 2016 11:09
Zobacz profil WWW
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Nie można wymyślić czegoś, czego się nie rozumie.

Chyba można. Wystarczy wziąć teksty, które przeczą sobie wzajemnie, założyć brak sprzeczności i przy tym żelaznym założeniu wyciągać z tekstów wnioski. W którymś momencie "algorytm egzegetyczny" się zatnie i to będzie właśnie niezrozumiała tajemnica. Której źródłem jest błąd w założeniach.

Osobna sprawa, co jest celem religii i czy aby na pewno jest nim wyjaśnianie Transcendencji – bo nie Boga; Bóg, niechby Trójca, to tylko jedna z koncepcji, jak to wszystko bangla tam, gdzie empiria nie sięga, ale za to sięga wyobraźnia, której solidnie zluzowano cugle.

I, drobny detal: ludzki mózg ogarnia nieskończoność całkiem nieźle, na tyle nieźle, że taki argument w ustach człowieka, który o limesach, szeregach i Cantorze słyszeć musiał, brzmi co najmniej nieszczerze. Nie żyjemy już w czasach Zenona z Elei.


So lip 23, 2016 11:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Helenka napisał(a):
glejt napisał(a):
Zapomniałeś tylko dodać, że aby utrzymać to odkupienie potrzeba aby go wszystkim rozdać w tym co postrzegamy jako złe lub nam zawinione.

Nie. Odkupienie mamy. Zbawienie osiągniemy.
W jaki sposób można utrzymać i/lub rozdać odkupienie?
glejt napisał(a):
Ponieważ Syn Boga inaczej Duch Syna stwarzając tak jak Bóg i będąc światłem stwarzał w jedności.

Jak to Syn Boga to Duch Syna? Jedność Osób Boskich to nie jedna i ta sama osoba.
glejt napisał(a):
Dlatego Adam i Ewa byli jednym tym samym Synem.

Adam i Ewa to człowiek, pełnia człowieczeństwa. Pisząc Synem wielką litera sugerujesz, że byli tożsami z Jezusem?
glejt napisał(a):
Pierwszeństwo Ojca przed Synem i Duchem św wynika z tego iż to On jest źródłem zarówno Syna jak i Ducha św.

Nie ma pierwszeństwa w Bogu. Jest jedność i równość.
glejt napisał(a):
Skoro Jezus nauczał, że mamy być z Nim w jedności , to ta jedność ma przecież prowadzić do jedności z Bogiem Ojcem ( który jest w Synu i dlatego jest On równocześnie bogiem Ojcem). I tylko przez tę jedność możemy powrócić do Ojca.

Nie. Syn nie jest Ojcem. Syn jest Synem, Ojciec jest Ojcem a Duch Duchem.


ludzie pięknie piszecie :)

Boga do końca się nigdy nie pojmie, tak samo jak się pojmie tego, że Trójca PrzenajŚwiętsza jest jednocześnie i Trzema Osobami osobnymi, i zarówno Są Jednością.
To jest wbrew logice, która rządzi światem, to jest przymiot jedynie Boski, żeby móc pokonać barierę logiki, którą de facto Bóg sam stworzył.
co do Adama z raju, to owszem w pierwotnym założeniu będąc synem Ojca w Niebie był doskonałym człowiekiem "przebóstwionym", czyli nie miał umierać, a że się potem popsuło to już inna sprawa. Pan Jezus to Odkupiciel, Syn Boga Najwyższego, Ten który nie "popsuł" misji życia, można by powiedzieć.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


So lip 23, 2016 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Adam nie był Synem Boga ,był stworzony tak jak wszyscy ludzie ,jedynym Synem Boga prawdziwym był ,jest i będzie Jezus Chrystus ,to po pierwsze .
Nie wiem czemu gmatwacie coś co jest tak proste .
Bóg jest jeden w trzech osobach bo mają te Trzy Osoby Boskie ten sam pierwiastek Boży ,są zanurzeni w tej samej esencji boskości ,natomiast nie są sobie równi mocą .
Bóg Ojciec >Jezus Chrystus Syn Boży >Duch Święty .
I to jest Trójca Święta .
Kiedy mówimy o dzieciach bożych jako o nas samych to nie chodzi o to ,że Bóg jest naszym Ojcem ,bo nie jest ,to jest tzw przybrane synostwo .


So lip 23, 2016 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Nawet w znaku krzyża najpierw mówimy w Imię Ojca i Syna I Ducha Świętego ,zastanawialiście się kiedyś dlaczego na przykład nie jest w Imię Ducha I Ojca I Syna ? Albo w Imię Syna i Ducha I Boga Ojca ? Bo jest hierarchia w Niebie .
A następnym dowodem na to jest to ,że Jezus siedzi po prawicy Ojca ,jest jego można powiedzieć prawą ręką jednak mu podlega .I to wszystko na ten temat .


So lip 23, 2016 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Nawet w znaku krzyża najpierw mówimy w Imię Ojca i Syna I Ducha Świętego ,zastanawialiście się kiedyś dlaczego na przykład nie jest w Imię Ducha I Ojca I Syna ?


Jakaś kolejność przy wymawiani utego musi być, więc to żaden argument.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lip 23, 2016 12:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL