Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 13:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 113  Następna strona
 Wierzysz? Kim jesteś? 

Kim jesteś?
Katolikiem 65%  65%  [ 1260 ]
Muzłumaninem 0%  0%  [ 3 ]
Poganinem 1%  1%  [ 22 ]
Protestantem 3%  3%  [ 51 ]
Ateistą 15%  15%  [ 295 ]
Buddystą 1%  1%  [ 20 ]
Należę do sekty w rozumieniu KK 1%  1%  [ 19 ]
Teistą 2%  2%  [ 32 ]
Prawosławny 1%  1%  [ 11 ]
Inny 12%  12%  [ 231 ]
Liczba głosów : 1944

 Wierzysz? Kim jesteś? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 15, 2018 20:08
Posty: 1
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Wierz w Boga bo on wierzy w ciebie!!!


N lip 15, 2018 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jestem po prostu sobą. Nie rozumiem pojęcia "wierzyć". Uważam również, że tego typu etykietki nie są w stanie mnie prawdziwie zdefiniować. Głosuję zatem na "Inny".

_________________
Pokój wam.


Pn sie 13, 2018 16:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Dlaczego nie ma odpowiedzi: "Chrześcijanin bez przynależności do konkretnego wyznania"? Jest wielu ludzi, którzy wierzą w Jezusa Chrystusa, ale nie utożsamiają się z żadnym z wyznań, Kościołów, czy wspólnot.

Kim jest Poganin?

_________________
MODERATOR


Pn sie 13, 2018 19:54
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Obawiam się, że dlatego, żebyś się pytał. Nie ma też voodoo, a kołacze mi się po pamięci jakiś wyznawca santerii, co zostawił parę postów na forum. Nie ma również szinto, co naprawdę mnie ani tyci nie zasmuca, bo Japończycy zachęcają praktyków szinto do udzielania się w świętach wyznań lokalnych, zapewne na zasadzie, ze Duchy są wszędzie takie same, więc gaijini po prostu nie wierzą, że też je czczą.

Poganin to rodzimowierca, czyli kwalifikują się wyznawcy Peruna, Odyna, Dzeusa, o ile poczuwają się do odpowiedniej narodowości. Jakby się zjawił Meksykanin poganin, to znaczy, że rekonstruuje religię Azteków.


Pn sie 13, 2018 20:19

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Kim jest poganin? To chyba się zmieniało z upływem czasu, bo gdyby zapytać w średniowieczu takiego krzyżowca chcącego nawracać pogan to by chyba uznał że to przedstawiciel jakiejkolwiek innej religii iż jego własna, wyznawców innych odłamów traktując jeszcze gorzej od pogan.
Obecnie jest chyba tak jak napisał Ergo - poganin to rodzimowierca, z wyjątkiem wyznawców Judaizmu, Chrześcijaństwa, Islamu , Buddyzmu, Hinduizmu, i innych wielkich aktualnie religii mieszkających tam skąd te religie się wywodzą i/lub czujące się przedstawicielami danego narodu który ją zapoczątkował, bo wówczas mimo że kwalifikuje się jako rodzimowierca jakoś nikt ich poganami nie nazwie. Do tego sporo wyznawców ruchu New Age , a szczególnie poglądy jakie głoszą też bywają kwalifikowane jako pogańskie. Chyba poganin stał się synonimem dla wyznawcy religii która kiedyś była licznie wyznawana a dziś pod względem liczby wyznawców jest na końcówce rankingu, bo nowych mało popularnych religii chyba się pogańskimi nie nazywa, choć pewnie i tacy się znajdą.

Ja aktualnie czuję się pastafarianką i to praktykującą, jestem gotowa porzucić moją wiarę gdy ktoś mi udowodni że istnieją ku temu adekwatne przesłanki. Może moja decyzja wynika z sympatii do poglądów które ktoś bezpodstawnie obraża nie rozumiejąc ich głębokiego sensu? Bo jakoś przez fakt że pastafarianie traktują swoją religię z ogromnym dystansem przedstawiciele innych wyznań twierdzą że to nie religia tylko dlatego że jest śmieszna i absurdalna, tak jak gdyby w definicji religii był zapis że religie muszą być poważne...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn wrz 03, 2018 15:12
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Cytuj:
Kim jest poganin? To chyba się zmieniało z upływem czasu, bo gdyby zapytać w średniowieczu takiego krzyżowca chcącego nawracać pogan


Weź się człowieku doucz kim byli krzyżowcy zamiast powtarzać jakieś ahistoryczne bzdury


Pn wrz 03, 2018 15:22

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Cieszę się że masz pewność że jestem człowiekiem , bo ja jej nie mam.

Rozumiesz czym jest luźny przykład i jak się ma do prawdy historycznej?
Gdy podam wymyślony przykład mojego kolegi Seby ceniącego dresy i 'grę' w bejsbola i na nim coś przedstawię czy znaczy to że mówię o historycznym/prawdziwym człowieku czy o pewnym archetypie/symbolu zakorzenionym w ludzkiej świadomości?

A z drugiej strony jeśli znasz jakieś wartościowe pozycje na temat krucjat i nawracania pogan siłą to chętnie poczytam, kilka książek więcej może mi nie zaszkodzi.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn wrz 03, 2018 15:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jestem katolikiem.

I chrześcijaninem, i buddystą, i hinduistą, i EckhardoTollistą, i OSHO-łomem, i deMello-istą, i swedenborgianinem, i jestdobrzystą. I Wszystkoinne-istą oczywiście też. :)

Dobranoc :mrgreen:

_________________
Pokój wam.


Wt wrz 04, 2018 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Kim jestem? Sobą, a to jaką ubiorę maskę i w jakim celu nie znaczy że jestem daną maską.
Mogę być wszystkim lub niczym będąc SOBĄ.

Brawo Neuro za zdrowy dystans do siebie, szczególnie określenie OSHO-łom mi się podoba :P Na pastafarianina też się piszesz? ;)

Czy wierzę? Jasne i to w wiele rzeczy, spraw, poglądów. Pytanie czy te moje wiary mają wiarygodne podstawy...? ? ?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 06, 2018 10:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 11, 2018 16:45
Posty: 3
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Cześć :) jestem Paula :) jestem sobą i wierzę mocniej niż kiedyś i słabiej niż jutro :) wierzę w ogromną moc modlitwy


Wt wrz 11, 2018 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 18, 2018 8:49
Posty: 2
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Cześć :) wierzę :) wierzę najmocniej ! to koi


Wt wrz 18, 2018 8:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 19, 2018 10:20
Posty: 1
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
cześć jestem Ola :)


Śr wrz 19, 2018 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 14:23
Posty: 2
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
cześć :) witam serdecznie :)


Wt wrz 25, 2018 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Moją "religią" jest eklektyzm.

_________________
Pokój wam.


Wt paź 02, 2018 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Elementy dobierasz na wyczucie- tryb artysty, wiarę- tryb religijny, racjonalne argumenty-tryb naukowy? Czy eklektyzm po całości czyli to bo się podoba, to bo wierzę, a to bo mnie przekonuje ? Starasz się o spójność czy bardziej użyteczność praktyczną?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 03, 2018 22:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 ... 113  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL