Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113  Następna strona
 Wierzysz? Kim jesteś? 

Kim jesteś?
Katolikiem 65%  65%  [ 1260 ]
Muzłumaninem 0%  0%  [ 3 ]
Poganinem 1%  1%  [ 22 ]
Protestantem 3%  3%  [ 51 ]
Ateistą 15%  15%  [ 295 ]
Buddystą 1%  1%  [ 20 ]
Należę do sekty w rozumieniu KK 1%  1%  [ 19 ]
Teistą 2%  2%  [ 32 ]
Prawosławny 1%  1%  [ 11 ]
Inny 12%  12%  [ 231 ]
Liczba głosów : 1944

 Wierzysz? Kim jesteś? 
Autor Wiadomość
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jakiś czas temu napisałeś:
Neuro napisał(a):
Obecnie agnostycyzm.

Teraz:
Neuro napisał(a):
Jestem teistą.


Jak myślisz - robisz postępy czy cofasz się?

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że idę podobną do Twojej drogą, lecz w odwrotnym kierunku.


So lis 28, 2020 19:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Believing napisał(a):
Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że idę podobną do Twojej drogą, lecz w odwrotnym kierunku.
Nie. Nie. Nieeeeeeeeeeeeeee!

:D

Ale jak to? Że Ty? Żartujesz, czy czegoś nie rozumiem? Kaman. No weź. Dobrze rozumiem? To znaczy byłeś teistą, a jesteś agnostykiem? :o

_________________
Pokój wam.


So lis 28, 2020 20:59
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Katolik-teista-agnostyk
Podróż, w której określenie teista jest mi obecnie najbliższe.
Jak widać można wyruszyć z różnych punktów w rożne strony, by na końcu podróży, którą bez wątpienia jest życie, przeżyć podobne doświadczenia, choć w różnej kolejności.


So lis 28, 2020 21:15

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Agnostycyzm to stanowisko odnośnie możliwości zdobycia wiedzy i to że z zasady ateizm idzie w parze z agnostycyzmem nie oznacza, że kombinacja teista agnostyk nie jest ok, oznacza to: Wierzę w istnienie Boga i mam wrażenie/przekonanie, że zdobycie wiedzy/dowodów w tej kwestii jest niemożliwe.

Ja obecnie jestem na etapie : a czym jest wiedza a czym wiara? Co kto ma na myśli mówiąc Bóg? I co to znaczy istnieć? I w zależności od definicji rozmówcy określam swoje stanowisko, bo nie uważam żebym miała prawo narzucać komuś moje specyficzne definicje:)

Czy wierzę? Zależy w co konkretnie.
Kim jestem? Jestem, a cechy mogę określić tylko względem ustalonego punktu odniesienia i umownych definicji.

Dla niektórych jestem teistką dla innych ateistką, bo wszystko zależy od przyjętych definicji i założeń

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt gru 01, 2020 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Katolik, obecnie coraz bliższy agnostycyzmowi.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


So gru 26, 2020 4:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 07, 2021 19:58
Posty: 2
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jestem katolikiem ale przez ostatnie lata upadłam jeśli chodzi o moją wiarę


Cz sty 07, 2021 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
[quote="Tandan"]Niektórzy powiedzieliby, że moja pewność siebie jest jasna. Zgadzam się, że ogólnie zwracamy się do podobnego Boga. Nie możemy się zgodzić w sprawie tak ważnej, jak Jego imię. Ponieważ chciałbym wierzyć, że ta ankieta nie ma żadnego poważnego powodu ani powodu, będziemy lepiej poznawać nasze perspektywy podczas rozmowy, niż gdybyśmy elastycznie nazywali poszczególne religie". ]

Ogólnie słuszne zdanie.
Bo deklaracje nie mają wielkiego znaczenia, gdyż odzwierciedlają jedynie własne mniemania o sobie. Jak katolicy deklarują się osoby widzące wady u innych i zalety u siebie, lekceważący przykazania, zasady, Naukę Kościoła. A w dyskusji szybko wychodzi hipokryzja. Zwłaszcza w zacietrzewieniu politycznym.
Poza tym, nie istnieje definicja, kto jest katolikiem. Od jakiego poziomu można uznawać się za katolika, a od jakiego z niewierzącego, agnostyka czy ateistę. Uważam, ze jedynym kryterium, ale trudno mierzalnym, jest kierunek zmian zachodzących w człowieku. Jeśli wzmacnia wiarę, codziennie walczy ze swoimi słabościami i grzechami (nawet, gdy nie jest to zauważalne dla otoczenia), to należy uznać za katolika. A głównym kryterium tych zmian są przykazania miłości podane przez Chrystusa.
Deklarować każdy może to, co chce. Nie zauważając belki we własnym oku. Chcąc pokazać się lepszym, wyrazistszym innym osobom. Zamiast szufladkowania, lepsze doskonalenie.


Cz maja 06, 2021 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 20, 2021 22:03
Posty: 17
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Zgadzam się że ateista nie ma nic wspólnego z agnostykiem. Ateista nie wierzy, w rzeczy nadprzyrodzone, czy w siły wyższe, absolutnie w nic. A agnostyk na swój pokręcony sposób tak.


Pt maja 28, 2021 23:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
ateista987 napisał(a):
Zgadzam się że ateista nie ma nic wspólnego z agnostykiem. Ateista nie wierzy, w rzeczy nadprzyrodzone, czy w siły wyższe, absolutnie w nic. A agnostyk na swój pokręcony sposób tak.

Bzdurna definicja.
Ateizm to odpowiedź na jedno pytanie. Czy wierzysz w boga/bogów? Jeśli nie to jesteś ateistą.
Można być ateistą ale wierzyć w karmę, duchy, woodoo czy astrologię.


Pt maja 28, 2021 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 16, 2021 10:47
Posty: 1
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Niektórzy powiedzieliby, że moja religia jest specyficzna. czuję, że wszyscy mamy tendencję do modlenia się do stałego Boga. po prostu nie możemy się zgodzić w tak ważnej sprawie jak Jego imię.

Moim zdaniem taka forma nie ma sensu, nasze poglądy zrozumiemy najlepiej w toku dyskusji niż w sztywnym etykietowaniu poszczególnych religii.

https://easycpstest.com/


Śr cze 16, 2021 10:57
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Co to jest ten stały Bóg?


Śr cze 16, 2021 17:51

Dołączył(a): So kwi 12, 2014 22:13
Posty: 64
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Jestem katolikiem.


N gru 05, 2021 21:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2022 10:21
Posty: 23
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Wierzę, z każdym dniem coraz bardziej. Jestem katoliczką.


So kwi 16, 2022 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 08, 2022 10:28
Posty: 2
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Każdy w coś wierzy nawet jeżeli jest ateistą to nadal w coś wierzy. Ważne jest, żeby wybrać sobie swoją wiarę.

_________________
[url=https://aptekamika.pl/]https://aptekamika.pl/[/url]


Śr cze 08, 2022 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
KasjuszMag, proszę usunąć reklamę ze swojego podpisu. Twój poprzedni post zawierał również reklamę i został usuniętym, za takie spamowanie powinieneś już dostać bana stałego.

_________________
ksiądz


Cz cze 09, 2022 10:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL