Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz maja 26, 2022 14:36
Posty: 1
Post Unieważnienie sakramentów.
Dzień dobry,
Szukam informacji w jaki sposób anulować sakramenty. Zostałem ochrzczony przymuszony do komuni I bierzmowania.
Chce uniewaznic te sakramenty łącznie z zakazem wykonania namaszczena. Wiem ,że mimo podpisanej apostazji ksiadz i tak to będzie chciał to wykonać. Ja tego sobie nie życzę.
Nie chodzę do kościoła, nie przyjmuję księdza po kolędzie. U spowiedzi byłem ponad 20lat temu.
Jeśli chodzi o to czy wierzę to w siebie.
Nie chce być przypisany do żadnej organizacji religijnej.
Obrałem inna drogę w życiu beż Bogow itp wynalazków religijnych.
Jezus jest dla mnie postacią Historyczna. Więc proszę nie pisać o miłości itp.
Podkreślę wszytskie te sakrenty są dla mnie kulą u nogi nienchce ich. Wiem ,że Karaol Wojtyła zrobił zapis ,że nie da się zdjąć pieczęcie chrztu. Ale inny Kowalski może dać dekret o możliwości ściągnięcia tych pieczęcie.
Jak skutecznie odciąć się od Kościoła i nazuconej mi niby wiary której nigdy nie uznawałem i nie uznam.


Cz maja 26, 2022 14:47
Zobacz profil
Post Re: Unieważnienie sakramentów.
Piszesz, że wierzysz w siebie, a zarazem chcesz uwierzyć w Kowalskiego dekrety. Co cię powstrzymuje przed wydaniem dekretu znoszącego te wszystkie pieczęcie, jak również przed uwierzeniem w ich skuteczne zdjęcie? Zbyt mała wiara w siebie?


Cz maja 26, 2022 18:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Agnosty napisał(a):
Szukam informacji w jaki sposób anulować sakramenty.

Nie można anulować sakramentów takich jak chrzest, bierzmowanie, święcenia, sakrament małżeństwa, co do innych, ktore przyjmuje się wiele razy to nie musisz ich przyjmować. Nie chcesz to nie przyjmujesz. Proste.
Agnosty napisał(a):
Wiem ,że mimo podpisanej apostazji ksiądz i tak to będzie chciał to wykonać. Ja tego sobie nie życzę.

Nie, jeśli będzie wiedział, ze nie chcesz to tego nie wykona.
Agnosty napisał(a):
Wiem ,że Karol Wojtyła zrobił zapis ,że nie da się zdjąć pieczęcie chrztu.

Od samego początku istnienia Kościoła "jest zapis", ze nie da się chrztu wymazać.
Agnosty napisał(a):
Jak skutecznie odciąć się od Kościoła i narzuconej mi niby wiary której nigdy nie uznawałem i nie uznam.

Dokonałeś aktu apostazji ponieważ doszedłeś do wniosku, ze to nie dla Ciebie, nic Ci to nie daje, nie wierzysz itd.
Po prostu zignoruj to wszystko, przecież nikt nie będzie Cię nachodził i zmuszał do praktyk religijnych jak to nieraz bywa we wspólnotach religijnych, ktore maja sekciarskie ciągotki.

_________________
ksiądz


Pt maja 27, 2022 9:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
[quoteNie, jeśli będzie wiedział, ze nie chcesz to tego nie wykona.][/quote]
Nieprawda. W szpitalu prawie na pewno dostanie namaszczenie. Jeżeli bedzie nieprzytomny lub zbyt słaby by protestować. Znam przypadki ludzi którym się to zdarzyło - np. potem znalezli karteczke że im sakramentu udzielono. Albo osoby przygłuchej, która została wręcz zaskoczona. W razie czego ksiądz zaczeka aż stracą przytomnośc i bedzie twierdził że sami się dopominali - kto to sprawdzi?


Pt maja 27, 2022 13:12
Zobacz profil
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Zawsze moze miec papier, ze nie zyczy sobie ksiedza, rabina ani zadnego innego duchownego i jego adwokat bedzie zakladal.sprawe personelowi, ktory do niego duchownych dopusci.
Do mojego nieprzytomnego ojca ksiadz przyszedl na wyrazna prosbe rodziny i w jej obecnosci.


Pt maja 27, 2022 16:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
pławikonik napisał(a):
Nieprawda. W szpitalu prawie na pewno dostanie namaszczenie.

To jest Twój argument, Ty wiesz, ze prawie na pewno dostanie namaszczenie :D
Widzę, ze jakaś część apostatów po dokonaniu apostazji zaczyna prorokować. Oni wiedzą ze na pewno jakiś ksiądz już czatuje na nich żeby ich namaścić, ukrywa się pod łóżkiem chorego lub w szafie, nagle "tadam"! i namaszcza tego nieszczęśnika.
pławikonik napisał(a):
W razie czego ksiądz zaczeka aż stracą przytomność i będzie twierdził że sami się dopominali - kto to sprawdzi?

To jest naprawdę groteskowe co piszesz.
Oprócz daru proroctwa, którego niektórzy apostaci chętnie używają, zauważam u nich ze sobie schlebiają.
Jacy to oni ważni bo wiadomo ze wszyscy księża nie śpią po nocach tylko obmyślają jak tu zmusić odstępców do modlitwy i przyjmowania sakramentów.
Lamentów apostatów nie biorę poważnie gdyż:
Kael napisał(a):
Zawsze moze miec papier, ze nie zyczy sobie ksiedza, rabina ani zadnego innego duchownego
Kael napisał(a):
jego adwokat bedzie zakladal sprawe personelowi, ktory do niego duchownych dopusci.

ponadto apostata ponieważ odłączył się od Kościoła ma zakaz przyjmowania jakichkolwiek sakramentów i duchownemu nie wolno mu ich udzielić dopóki nie pojedna się z Kościołem, złoży wyznanie wiary i będzie przyjęty do Kościoła. Takie są procedury, tak mówi prawo kościelne.
pławikonik napisał(a):
Znam przypadki ludzi którym się to zdarzyło - np. potem znalezli karteczke że im sakramentu udzielono.

Nie neguję, ze takie przypadki mogą się zdarzyć. Być moze ksiądz był niekumaty albo nadgorliwy lub dwa w jednym.
Edit
Czasami rozmawiałem z apostatami w Polsce. Mówiąc szczerze nie podoba mi się postawa niektorych księży, którzy utrudniają apostazję, traktują apostatów "per nogam", paternalistycznie czy lekceważąco. To jest nie do zaakceptowania. To brak kultury i brak chrześcijaństwa.

_________________
ksiądz


So maja 28, 2022 14:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
Temat w ostatnim czasie dość aktualny, przede wszystkim w Polsce. Część postów o apostazji przeniosłem z innego działu.

_________________
ksiądz


So maja 28, 2022 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
Nawet karteczka nie zabezpiecza. Znajoma była nieprzytomna po znieczuleniu nadoponowym, jej mąż zastrzegł i dał pisemną informacje że sakramentu sobie nie życzy, a go udzielono.
Mama przy każdym pobycie w szpitalu dołączałą karteczke - a i tak musiała się opędzać od księdza.
Ojcu udzielono namaszczenia przytomnemu, wbrew jego woli i woli rodziny. Po prostu ksiądz nie zadał sobie trudu nawiązania kontaktu z przygłuchym chorym. Po tym zdarzeniu Ojciec zarządał wypisania ze szpitala - doszedł do wniosku że nie będą go leczyć, bo już spisali go na straty. I nie chciał iśc do żadnego szpitala - już do końca. Był to straszny szok - porównał to do wypisywania przy pacjencie świadectwa zgonu.


Śr cze 01, 2022 8:09
Zobacz profil
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
No niestety, 1000 lat chrzescijanstwa w Polsce, lata nauki religii a ludzie dalej sa przekonani, ze sakrament namaszczenia chorych to wyslanie na smierc a nie modlitwa o zdrowie. Rece opadaja.
Niestety, hierarchia koscielna tu (po raz kolejny) zawiodla w kwestii edukacji wiernych. W glowach sa dalej zabobony, ze ksiedza sie wzywa dopiero do umierajacych (owszem, mozna a nawet jest wskazane, do wierzacych z tzw Wiatykiem), i nikt nie pamieta i rzadko przypomina, ze sakrament namaszczenia chroych moze byc wielokrotnie przyjmowany w roznych chorobach!

Wracajac do problemu: zawsze mozecie skarzyc cywilnie (nie do kurii czy parafii!) szpital i ksiedza, za takie akcje wbrew wyraznej woli pacjentow.
Ktos kiedys probowal?
Co bys zrobila, gdyby jakas grupa wyznawcow voodoo skladala ofiary przy lozku rodzicow? No wlasnie.


Śr cze 01, 2022 9:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
Ksiadz to nie voodoo, nie ma symetrii

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 02, 2022 9:26
Zobacz profil
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
Dla ciebie nie ma, dla ateistow jest.
Sam Pan Jezus zabronil sie narzucac. Wiecej (duchowej) szkody mozna wyrzadzic zmuszaniem podstepem do sakramentow (nieaznych bez zgody osoby) niz przyjeciem do wiadomosci, ze swiat to nie tylko pobozni katolicy.


Cz cze 02, 2022 11:26

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
Cytuj:
No niestety, 1000 lat chrzescijanstwa w Polsce, lata nauki religii a ludzie dalej sa przekonani, ze sakrament namaszczenia chorych to wyslanie na smierc a nie modlitwa o zdrowie. Rece opadaja.

W przypadku osoby urodzonej w 1933r. też to dziwi? Przecież to sakrament znany jako ostatnie namaszczenie, udzielany umierającym. Teraz trochę złagodzono wydzwięk.
Cytuj:
Ksiadz to nie voodoo, nie ma symetrii

Jest dokładna symetria. Tak, miała bym prestensje - za pogwałcenie woli chorego, za dostęp do danych osobowych. A przede wszystkim za straszenie bezbronnego człowieka.
Wiem że były pozwy za udzielanie saramentu bez zgody - czyli osobie nieprzytomnej. Kosztowne i nic nie dały. Niestety prawo do religii nie oznacza u nas prawo do bycia wolnym od religii. Nie jest symetryczne.


Pt cze 03, 2022 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
Pławikonik, przytaczanie anegdotek nie jest argumentem w dyskusji.
Powtórzę jeszcze raz.
Nie wykluczam takich przypadków kiedy ksiądz nie zada sobie trudu aby zapytać czy ktoś sobie życzy Komunii lub namaszczenia.
Z tego co wiem, jeśli takie cos sie zdarzy jest to wyjątek a nie reguła ponieważ nie wolno apostatom udzielać sakramentów.
pławikonik napisał(a):
za pogwałcenie woli chorego, za dostęp do danych osobowych

Powiedz mi w jaki sposób ksiądz w szpitalu ma dostęp do danych osobowych, do dokumentacji chorego?

_________________
ksiądz


Pt cze 03, 2022 11:06
Zobacz profil
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
W Polsce chyba zaklada z bezmyslnosci i przyzwyczajenia, ze Polak=katolik i, jak kiedys pobozne siostrzyczki robily partyzantke, zeby np zydow ochrzcic przed smiercia (bez ich zgody, oczywiscie), tak dzis moze zakladac domniemana chec chorego, ktorej - nieprzytomny - nie moze wyrazic, a sakrament jak ma zadzialac, to zadziala.

Ot, tak magia po katolicku.
pławikonik napisał(a):
W przypadku osoby urodzonej w 1933r. też to dziwi? Przecież to sakrament znany jako ostatnie namaszczenie, udzielany umierającym. Teraz trochę złagodzono wydzwięk.

Oficjalnie nie istnieje sakrament "ostatniego namaszczenia". Tak go nazywano, bo ludzie sami z niego taki "sakrament " zrobili.
Zamiast wzywac ksiedza do chorego z modlitwa o zdrowie, to wzywali w ostatnim momencie, zeby nie umarl niepojednany z Bogiem i dla chorego psychologicznie ksiadz=smierc.
Ale od przynajmniej SW II przepomniano czym ten sakrament jest i byc powinien i przez 60 lat mozna i powinno sie bylo dowiedziec wiecej bedac wierzacym, niz w katechizmu z lat trzydziestych.
Ale ludzie co pamietaja, w to wierza. Bo po co szukac jak jest naprawde?
A jesli nie wierza, to tym bardziej widok ksiedza powinien byc im.obojetny. Jak czarnego kota na drodze.


So cze 04, 2022 12:40

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Apostazja - przyczyny, konsekwencje i formalności
Dziękuje, że tak z wyższością piszesz o moim Ojcu. Bo pewno ciemny był, niepismienny i nie miał nic do roboty tylko dowiadywać się o zwyczaje instytucji do której się nie przyznawał.
Przyszłam do szpitala, zastałam go w szoku, chciał natychmiast iśc do domu. Nigdy nie widziałam by czegoś się tak bał, był bardzo odważnym człowiekiem. Powiedział że to jak wypisywanie aktu zgonu przy żyjącym człowieku. Bez próby nawiązania kontaktu, bez czekania na pozwolenie. To było przerażające, a nie hokus pokus. Został potraktowany jak nic nie liczący się przdemiot.


Wt cze 07, 2022 9:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL