Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113  Następna strona
 Wierzysz? Kim jesteś? 

Kim jesteś?
Katolikiem 65%  65%  [ 1260 ]
Muzłumaninem 0%  0%  [ 3 ]
Poganinem 1%  1%  [ 22 ]
Protestantem 3%  3%  [ 51 ]
Ateistą 15%  15%  [ 295 ]
Buddystą 1%  1%  [ 20 ]
Należę do sekty w rozumieniu KK 1%  1%  [ 19 ]
Teistą 2%  2%  [ 32 ]
Prawosławny 1%  1%  [ 11 ]
Inny 12%  12%  [ 231 ]
Liczba głosów : 1944

 Wierzysz? Kim jesteś? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Obecnie agnostycyzm.

Wierzyć...nie wierzę w wierzenie. Dla mnie wierzenie to udawanie przed samym sobą.
Toteż nie mogę powiedzieć że w coś wierzę.
Natomiast jawi się wypracowywanie pewnych strategii zachowań, które tworzą wrażenie postępowania tak jak gdyby wierzyło się w słuszność owych strategii.

Mianowicie dochodzę do wniosku, że właściwą drogą jest złoty środek między działaniem i nie-działaniem. To znaczy ani nie działać zbyt pochopnie, impulsywnie (weryfikować w sobie że dane działanie jest dobre), ani też nie hamować się zbytnio w obawie przed pochopnością. Przy takiej złoto-środkowej postawie pojawia się najlepsze poczucie flow, odprężenia i spełnienia. To jest moja droga. Moje nindo.

Kolejna sprawa jest taka, że trwanie w tej drodze aktywizuje wątpliwości. Trwanie mimo nich pozwala dokonać integracji psychicznej i restrukturyzacji psychiki/duszy, aby działała bardziej optymalnie (bliżej potencjalnego optimum).

Skłaniam się także do przyjęcia że warto przyjmować takie podejście, które się najlepiej sprawdza.

_________________
Pokój wam.


Pt kwi 10, 2020 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 17, 2020 16:30
Posty: 1
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Są jakieś dowody na istnienie Boga?

_________________
https://sklep.mactech.pl/przedluzacz-be ... 3x1-5.html
https://www.spirulina.pl/spirulina/spir ... dzono.html


Pn kwi 20, 2020 15:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
mactech napisał(a):
Są jakieś dowody na istnienie Boga?


Proszę przestrzegać zasad ortograficznych oraz regulaminu.

_________________
MODERATOR


Wt kwi 21, 2020 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
mactech napisał(a):
Są jakieś dowody na istnienie Boga?


Wszystko zależy od tego jak zdefinujemy dowody, istnienie oraz Boga. Jeśli chcesz to podaj co dla Ciebie znaczą te słowa w nowym wątku i wówczas możemy podyskutować.
Potrzebne są warunki konieczne oraz wystarczające abyś uznał dany byt/ dane coś za dowód, za istniejące oraz za Boga. Bez tego dyskusja będzie bezowocna, bo inaczej udowadnia się ludziom o różnych przekonaniach odnośnie tego co i jak ma być udowodnione.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt kwi 21, 2020 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2020 15:49
Posty: 53
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
mactech napisał(a):
Są jakieś dowody na istnienie Boga?


A ten świat na którym żyjesz to skąd się wziął? Mrówki czy krasnoludki go stworzyły? :biggrin:

Jak to jest możliwe że ciała grzeszników gniją po śmierci a tych którzy służą Bogu nie? To czary mary hokus pokus?

Miałem ci walnąć trochę informacji o tym co Bóg robi, jak działa cuda, ale nie wiem czy to byłoby dla ciebie do uwierzenia. Bóg to nie ten co się pokazuje jak jakaś gwiazda show biznesu czy artysta by być idolem tłumów. Bóg to Ten który działa. I popatrz - mimo że wielu ludzi Go nie widzi to miliony w Niego wierzą. Myślisz że wierzyliby w kogoś kto nie istnieje? Stawialiby Kościoły za fortuny zamiast przeznaczyć je na inne cele?

Najlepiej na ludzi działają konkretne fakty,więc może jakiś przedstawię.

Pewien człek,ateista i nieźle pokręcony zbrodniarz dzieci czyli aborter przechodził sobie raz koło Kościoła. Coś go tam ciągnęło więc wszedł do środka. Po wyjściu z Kościoła i po niedługim czasie ten człek przyjął chrzest i stał się katolikiem. Z tego okręconego abortera stał się wielkim obrońcą życia. Czy myślisz że oglądanie obrazów lub murów Kościoła go przemieniło tak totalnie?
Spróbuj pooglądać sobie obrazy religijne i zobaczysz czy przemienia ciebie.

Ten człowiek nazywał się Bernard Nathanson. Przyznał się do dokonania 75 tys aborcji. I od tak po wejściu do Kościoła zmienił się w wielkiego katolika i obrońcę życia? A jednak tak właśnie się stało i jestem przekonany że nie stało się to dlatego że oglądał Kościół od środka. Bóg jest obecny w świątyni. Z takiego totalnego grzesznika, zbrodniarza uczynił człowieka który nie tylko wierzył ale tez stał się wielkim obrońca życia.

Tak działa Bóg. I nie potrzebuje świateł i oklasków. Nie oczekuje tego. Liczy tylko na wiarę i pełnienie Jego woli by na końcu czyli po śmierci nagrodzić człowieka życiem wiecznym.

To brzmi może jak bajka ale tak właśnie jest z tymi Bogu mi którzy w Boga wierzą i Bogu służą.

_________________
"CHRYSTUS PAN KARMI NAS SWOIM ŚWIĘTYM CIAŁEM, CHWALMY GO NA WIEKI"


Cz cze 11, 2020 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
75 tyś to dużo (może podasz źródło), praktycznie jeśli wykonywał te zabiegi od 1952 roku (uzyskanie licencji) do 1979 (nawrócenie) także w soboty niedziele i święta, nie korzystał z urlopów to wpada około siedmiu zabiegów dziennie.
II wojna światowa pochłonęła 60 milionów istnień ludzkich, to przeliczając na dni wojny, dziennie wliczając niedzielę i święta ginęło około 27 tyś. ludzi. Odpowiedzialnością za to obarczamy w zasadzie Hitlera, totalnego grzesznika i zbrodniarza, którym z tego co wiemy pozostał do śmierci. Widocznie nie oglądał tych obrazów, albo ... sam nie wiem. Może wyjaśnisz?


Pt cze 12, 2020 7:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2020 15:49
Posty: 53
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
https://milujciesie.pl/bernard-nathanson-aborter-w-obronie-zycia.html

Sama liczba aborcji w jego przypadku nie jest już istotna choć szokuje że jeden człowiek mógł zabić tyle niewinnych dzieci. Jednak najistotniejsze jest to że mimo ateizmu i tylu zbrodni na dzieciach człowiek się nawrócił i całkowicie zmienił swoje postępowanie. I nawrócenie nie było na podstawie jakiegoś cudu ale po przez konkretne działanie Boga. W przypadku takich ludzi jak on to dla Boga znacznie ważniejsze jest to że się nawrócił i zaczął dobrze postępować niż to co robił wcześniej. Tutaj bardzo dobrze pasuje przypowieść Jezusa o synu marnotrawnym. Każdy może się nawrócić,uwierzyć w Boga ale nie każdy chce a Bóg daje wolność człowiekowi.

_________________
"CHRYSTUS PAN KARMI NAS SWOIM ŚWIĘTYM CIAŁEM, CHWALMY GO NA WIEKI"


Pt cze 12, 2020 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Śmiem twierdzisz, że łżesz i manipulujesz faktami. Oto dowód:
TOMVAD45 napisał(a):
Najlepiej na ludzi działają konkretne fakty,więc może jakiś przedstawię.
Ten człowiek nazywał się Bernard Nathanson. Przyznał się do dokonania 75 tys aborcji.

Gdy poprosiłem o dowód, na to, że mówisz prawdę, podsyłasz link, z którego wynika że ten człowiek przyznaje się nie do dokonania 75 tysięcy aborcji lecz jako dyrektor największej kliniki aborcyjnej w świecie „Przyznaje się do odpowiedzialności za 75 000 aborcji”. Nadal jednak manipulujesz i łżesz mówiąc
TOMVAD45 napisał(a):
Sama liczba aborcji w jego przypadku nie jest już istotna choć szokuje że jeden człowiek mógł zabić tyle niewinnych dzieci.

YOMVAD45, odpowiedz sobie na pytanie będące tytułem tematu w którym piszesz: Wierzysz? Kim jesteś?


Pn cze 15, 2020 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
Dlaczego łatwiej uwierzyć, że odległość Ziemi od Księżyca wynosi 384 400 km, niż w to, że ławka w parku jest świeżo malowana?

Jaki związek z wiarą (także z wiarą w niewiarę) ma fakt, co powiedział jakiś Nathanson, i czy jest winnym własnoręcznej eksterminacji czy za pośrednictwem osób mu podległych? W procesach norymberskich Niemcy tłumaczyli się wykonywanie rozkazów. Czy powinni być uniewinniani (gremialnie)?


Śr cze 17, 2020 8:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
george45 napisał(a):
Śmiem twierdzisz, że łżesz i manipulujesz faktami. Oto dowód:
TOMVAD45 napisał(a):
Najlepiej na ludzi działają konkretne fakty,więc może jakiś przedstawię.
Ten człowiek nazywał się Bernard Nathanson. Przyznał się do dokonania 75 tys aborcji.

Gdy poprosiłem o dowód, na to, że mówisz prawdę, podsyłasz link, z którego wynika że ten człowiek przyznaje się nie do dokonania 75 tysięcy aborcji lecz jako dyrektor największej kliniki aborcyjnej w świecie „Przyznaje się do odpowiedzialności za 75 000 aborcji”. Nadal jednak manipulujesz i łżesz mówiąc


Chociaż w innym wątku się z kolegą kłócę na temat przytaczania źródeł, w tym przypadku jednak się za nim ujmę. Owszem, jest różnica między "dokonał 75 000 aborcji" (w domyśle: osobiście) a "był odpowiedzialny za dokonanie 75 000 aborcji". Jednakże w kontekście tematu ta różnica nie ma znaczenia.

Pojadę Godwinem, ale Rudolf Höß też zabił osobiście szacowane 1-1,5 miliona więźniów obozu. Manipulacja byłaby, gdyby, jadąc powyższym przykładem, ostarżyć o zamordowanie żydów takiego Oskara Schindlera za to, że formalnie jego fabryka była filią KL Auschwitz.

Cytuj:
TOMVAD45 napisał(a):
Sama liczba aborcji w jego przypadku nie jest już istotna choć szokuje że jeden człowiek mógł zabić tyle niewinnych dzieci.

YOMVAD45, odpowiedz sobie na pytanie będące tytułem tematu w którym piszesz: Wierzysz? Kim jesteś?


No ale co Ci brakuje w poście napisanym przez kolegę? Według mnie dosyć dobrze określa on jego religijność.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr cze 17, 2020 9:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
bert04 napisał(a):
Pojadę Godwinem, ale Rudolf Höß też zabił osobiście szacowane 1-1,5 miliona więźniów obozu.

Korekta, miało być oczywiście "też nie zabił osobiście".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz cze 18, 2020 6:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
bert04 napisał(a):
bert04 napisał(a):
Pojadę Godwinem, ale Rudolf Höß też zabił osobiście szacowane 1-1,5 miliona więźniów obozu.

Korekta, miało być oczywiście "też nie zabił osobiście".

Możesz tak bez tej jazdy, prostym językiem, bym i ja mógł co nieco zrozumieć, powiedzieć kto Rudolfowi Höß i w jakim obozie przypisuje osobiste, po korekcie - nie osobiste zabicie od 1-1,5 miliona więźniów?


Cz cze 18, 2020 7:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
george45 napisał(a):
Możesz tak bez tej jazdy, prostym językiem, bym i ja mógł co nieco zrozumieć, powiedzieć kto Rudolfowi Höß i w jakim obozie przypisuje osobiste, po korekcie - nie osobiste zabicie od 1-1,5 miliona więźniów?


No w 02.04.1947 Najwyższy Trybunał Narodowy w Warszawie skazał go za to na śmierć. W wyroku podał nawet na podstawie ówczesnych szacunków liczbę 2,8 mln, ale sam Hoess miał podawać liczby 2,5-3,0 miliony ofiar podczas wstępnych przesłuchań u brytyjczyków. W Oświęcimiu, żeby było jasne, bo Rudolf H. "pracował" w kilku obozach.

Czy to wystarczająco wyjaśnia Twoje wątpliwości w tej kwestii?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz cze 18, 2020 9:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
1-1,5 miliona, a 2,8 miliona lub 2,5-3 miliony to dość zauważalna różnica, w przypadku istnień ludzkich. Podobnie jeden obóz i kilka obozów. Reasumując, jak mniemam te nieścisłości to nie manipulacja, czy kłamstwo, lecz brak wiedzy w momencie pisania.


Cz cze 18, 2020 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wierzysz? Kim jesteś?
george45 napisał(a):
1-1,5 miliona, a 2,8 miliona lub 2,5-3 miliony to dość zauważalna różnica, w przypadku istnień ludzkich. Podobnie jeden obóz i kilka obozów. Reasumując, jak mniemam te nieścisłości to nie manipulacja, czy kłamstwo, lecz brak wiedzy w momencie pisania.


Trochę tak, trochę nie. Po 1945, w obliczu grozy tego, co odkrywano w obozach, w razie wątpliwości brano liczbę wyższą niż niższą. Może to i miało powody polityczne, ale w niewielkim stopniu. 2,8 mln to szacowany "przerób techniczny" Oświęcimia przy założeniu, że przez 80% czasu piece "pracują" a przez 20% są konserwowane. Sam Hoess szacował podobne liczby na podstawie raportów Eichmanna i tymi liczbami posługiwał się sam podczas przesłuchań u brytyjczyków czy w procesie norymberskim (gdzie był świadkiem).

Natomiast przegapiłeś sedno mojej wypowiedzi. Hoess był odpowiedzalny za śmierci podległych mu więźniów. Gdyby ktoś napisał, że on "zabił", można by skontrować, że przecież nie pociągał za spust. Ale to nie zmienia odpowiedzialności. Ty przyczepiłeś się do tego, że TOMVAD45 napisał "Przyznał się do dokonania 75 tys aborcji.". To owszem, błąd, ale nie aż taki, żeby podważać tym sens całej wypowiedzi kolegi. A sens pozostaje taki sam, jeżeli ten człowiek "odpowiadał za dokonanie 75 tys aborcji."

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz cze 18, 2020 9:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL