Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 113  Następna strona
 Wierzysz? Kim jesteś? 

Kim jesteś?
Katolikiem 65%  65%  [ 1260 ]
Muzłumaninem 0%  0%  [ 3 ]
Poganinem 1%  1%  [ 22 ]
Protestantem 3%  3%  [ 51 ]
Ateistą 15%  15%  [ 295 ]
Buddystą 1%  1%  [ 20 ]
Należę do sekty w rozumieniu KK 1%  1%  [ 19 ]
Teistą 2%  2%  [ 32 ]
Prawosławny 1%  1%  [ 11 ]
Inny 12%  12%  [ 231 ]
Liczba głosów : 1944

 Wierzysz? Kim jesteś? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 28, 2007 5:52
Posty: 9
Post 
Necromancer napisał(a):
klik na ateista, choć w rzeczywistości uważam, że Boga nie ma albo jest ich wielu.


przecież ateizm zakłada, że Boga nie ma i tłumaczy świat bez odwoływania się do sfery boskiej. Nie rozumiem Twojego zaznaczenia w ankiecie i wpisu tutaj.


Wt sie 28, 2007 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:35
Posty: 273
Post 
Katoliczka :) Wierząca i praktykująca.

_________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint Exupery


Wt sie 28, 2007 11:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 14:15
Posty: 1
Post 
A co jeśli nie wiem kim jestem? Zaznaczyłem "Inny" bo nie wiem jak mam siebie rozumieć, czasem chodzę do kościoła, w domu mam krzyże, chodzę na religie, ale Bóg wydaje mi się daleki. W moim życiu doskonale sprawdza się reguła: jak trwoga to do Boga.


Śr sie 29, 2007 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post 
Malroy napisał(a):
Necromancer napisał(a):
klik na ateista, choć w rzeczywistości uważam, że Boga nie ma albo jest ich wielu.


przecież ateizm zakłada, że Boga nie ma i tłumaczy świat bez odwoływania się do sfery boskiej. Nie rozumiem Twojego zaznaczenia w ankiecie i wpisu tutaj.

nie wiem czy potrafię prosto to wytłumaczyć, to kwestia logiczna. właściwie to powinienem napisać, że uważam, iż "Boga nie ma lub nie jest jeden lub słowo Bóg jest niedorzeczne".

tłumaczenie wszystkiego bez odwoływania do sfery nadprzyrodzonej to kwestia naturalizmu, a nie ateizmu. można być ateistą i wierzyć w jakąś nadprzyrodzona moc, cuda itp. choć raczej się nie spotyka takich deklaracji.

teraz wyjaśnienie to tego "nie jest jeden". stwierdzenie Bóg istnieje tłumaczy się jakoś tak: istnieje takie x, że x jest jedno i jest bogiem. zaprzeczając temu wychodzi formuła, że nie istnieje w ogóle bądź nie jest jeden.

można się spierać o interpretację. czy to znaczy że dopuszczam możliwość istnienia wielu bogów? hm... tylko kto w to wierzy? nikt. nie ma to zatem żadnego znaczenia. jeśli chodzi o religie pogańskie to z tego co wiem można je interpretować po prostu jako kulty przyrody, kosmosu etc. nie potrzeba żadnej nadprzyrodzonej transcendencji. wiec zostają tylko trzy "wielkie" monoteizmy o które zasadniczo wszystkim chodzi. oprócz może domowych neoscholastyków. a więc zaznaczyłem ateizm.

_________________
ateista


Śr sie 29, 2007 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 11, 2007 18:10
Posty: 23
Post 
Katoliczka wierząca i praktykująca :)


Śr sie 29, 2007 17:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 11:55
Posty: 34
Post 
Kliknelam "inny" z braku innej obcji! 8)
Wychowalam sie w (polskiim) Katolicyzmie, ale obecnie nieco "odbiegam" od Watykanu! :biggrin:

Jestem bardziej ukierunkowana na ortodksje: Kosciol Koptyjscki moze troche mi "pasuje" jak , tradycje Sekty Essenskiej, moze tez cos z Presbyterianskiego Kosciola i Ewangelikow mi odpowiada, ale jakby nie zwal, jestem po prostu CHRZESCIJANKA, bo wierze, propaguje i staram sie zyc podlug Nauk Jezusa Chrystusa zawartych w Ewangeli Swietej! :-D

Pozdrawiam Panstwa serdecznie! ;)

Katarzyna

_________________
Jezus powiedział: Bóg posłał Syna nie po to, aby świat osądzić, lecz aby przez Niego świat uratować.


Pt sie 31, 2007 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 19:11
Posty: 3
Post 
Chętnie zaznaczyłbym opcję 'Agnostyk', jednak brakuje jej na liście. Wybrałem 'Ateista', ponieważ Bóg, nie jest mi bliski (jeżeli w ogóle istnieje). Nie kliknąłbym w 'Katolik' za żadne skarby.


So wrz 08, 2007 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Za żadne skarby? Uuuu, fanatyk ;-)


So wrz 08, 2007 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 19:11
Posty: 3
Post 
Nie, nie fanatyk.
Byłbym nim, gdybym nienawidził chrześcijan i katolików za ich wiarę. Ja po prostu nie zgadam się z nią ani żadną inną. Pozdrawiam.


So wrz 08, 2007 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
No ale żeby za żadne skarby nie kliknąć? Ja tam bym kliknął nawet za 50 zł ;-)


So wrz 08, 2007 21:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Chodzi o to, że nie wiemy po co tak podkreśliłeś "za żadne skarby" - jakby to było nie wiem czym...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


N wrz 09, 2007 9:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 18:36
Posty: 2
Post ateista
Jeśli tak naprawdę uważasz to czego poszukujesz, bo przecież jesteś na Forum Wiara.

_________________
Usta zamnknięte,a oczy otwarte wiele dobrego są warte............


N wrz 09, 2007 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 03, 2007 5:33
Posty: 2
Post 
Kliknąłem "ateista" ale w istocie jestem ateistą semiotycznym, czyli uważam że słowo Bóg jest pozbawione sensu poznawczego. Ergo nie odrzucam Boga i nie mówię że go nie ma :-)


Pn wrz 10, 2007 7:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2007 18:38
Posty: 23
Post 
Cóz ja wybrałem inny, czemu? Bo nie mam ochoty przyklejać sobie etykiety, Katolik, ateista, agnostyk itp. Po co wiem kim jestem, jestem sobą, nie muszę tego kim jestem obierać w słowa. Trudno, by było to zrobić, ze względu, że takie opisywanie siebie to przyklejanie sobie kolejnych etykiet.


Pn wrz 24, 2007 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Katsu napisał(a):
Cóz ja wybrałem inny, czemu? Bo nie mam ochoty przyklejać sobie etykiety, Katolik, ateista, agnostyk itp. Po co wiem kim jestem, jestem sobą, nie muszę tego kim jestem obierać w słowa. Trudno, by było to zrobić, ze względu, że takie opisywanie siebie to przyklejanie sobie kolejnych etykiet.

Prawie identycznie wypowiedział się kiedyś jeden w wielkich Mistrzów buddyjskich :D

Witaj na forum Katsu.

PS: Ketsu? Czyżby anime&manga, lub sympatyk Japonii?
PS2: dobrze, że nie nazwałeś się "ketsu" :P

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt wrz 25, 2007 12:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1685 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 113  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL