Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 SLUB 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
wando chodzi o to, ze malzenstwo dla kasy... o to tez zapewnechodzilo lukiemu. malzenstwo z milosci z kasa ma zycie, a nnie milosc za kaze i malzenstwo dla kasy

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N paź 10, 2004 23:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2004 0:53
Posty: 115
Post 
dzieci

jak maz nie bedzie mial zawodu, zona bedzie nianczyc blizniaki, a oboje malzonkow-z-milosci(TM) bedzie mieszkac katem u "mamy", ktora "tak ma", ze gnoi synowa, to powodzenia na nowej drodze zycia

;)

malzenstwo to takze ODPOWIEDZIALNOSC!!!

_________________
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.apocalypsecartoons.com/fathe ... 1/ft1.html


Cz lis 11, 2004 2:34
Zobacz profil
Post 
Jedno pytanie ...
Ilu młodych w dzisiejszych czasach stać na własne samodzielne mieszkanie :co:
Jestem osobiscie za tym, by tesciowa mieszkała przynajmniej dwa domy dalej :P
Jednak - czy to jest realne :co:
Jeżeli nie - to proponowałbym zastanowić się nad tym, jak zyć w zgodzie z Teściami ...
A Teściom - jak "znaleźć się" w nowej sytuacji - tak, by pomóc swoim dzieciom, a nie przeszkadzać ...
Ta sprawa dotyczy bowiem OBYDWU stron ...
A Jednośc małżeńska bywa bardzo narażona na szwank w momencie, gdy "teściowie" chcą rzadzić w Małżeństwie ...


Cz lis 11, 2004 19:26

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Moze jestem ograniczony :glupek2: ale zabraklo mi tu czegos, czytajac wasze wypowiedzi to jedyne motory dzialania ludkiego to kasa albo uczucia. Pan sie juz schowal, znikl?

Patrzec z chrzesciankiego punktu, a mam nadzieje ze czasami cos z tego do mnie dochodzi, to Pan Bog nas powoluje do kaplanstwa/zakonu albo do malzenstwa. Jesli powluje do mazelnstwa to tez z konkretna osoba.

Zakochania mija ale milosc roscie z malzonkami, mozna powiedziec ze prawdziwa milosc, najpelniejsza jest dopiero pod koniec zycia. Oczywiscie jesli wczesniej nie zdecyduje sie jej skierowac gdzie indziej.

Jesli Pan Bog nas kocha, to chce naszego szczescia. Jesli chce naszego szczescia to nejlepiej pytac Jego nie tylko czy malzenstwo, z kim ale tez kiedy.

Moi rodzice po sluby specjalnie wychali do innego miasta, mieszkajac pod lasem i zyjac czesto z tego co tam uzbierali, po by zyc z dala od tesciowych.

Jesli Pan Bog daje dzieci to daje i na dzieci. Kto powiedzial ze wszyscy musimy miec super warunki, w skandynawii maja najwyzszy swiatowy poziom zycia i najwiecej samobujstw.


Pt lis 19, 2004 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
no to sie zgadza faktycznie podeszlismy do tematu zupelbnie po ludzku.
jednak coraz mniej mlodych osob (mowie tak z wlasnego doswiadczenia w moim otoczeniu) bierze pod uwage kwestie wiary a coraz wiecej mysli o zyciu w kontekscie ekonomicznym. Przeciez samotne matki dostaja dotacje od panstwa, byla rozniez koncepcja ustawy ktora by zapewniala refundacje srodkow antykoncepcyjnych...
ostatnio mialam tez romowe z kolezanka, ktora spodziewa sie dziecka i ze wzgledow religijnych postanowila wzioac slub... ale sama stwierdzila, ze gdyby wiedziala wczesniej ile kosztuja te wszelkie sprawy urzedowe i formalnosci to... by to chyba jednak przemyslala (tak na marginesie to ta osoba pochodzi z bardzo ubogiej rodziny, jej przyszly maz tez)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N lis 21, 2004 12:30
Zobacz profil
Post 
Oczywiście, że zapominanie o prawie Bozym bywa zasdniczym powodem wielu nieporozumień, by nie powiedzieć - nieszczęść
Jednak - we współczesnych czasach czasem nie sposób nie mówić czysto 'ludzkim" językiem do wielu osób.
Choćby po to, by lepiej dotrzeć do wielu osób ...


N lis 21, 2004 12:35

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Nie chce byc zlosliwy ddv, ale czy gdzies indziej nie upierales ze rodzina to tylko po slubie?
Mysle ze wlasnie dlatego ze ludzie coraz bardziej odchodza od Pana Boga to treba tym bardziej wskazywac na szczeliwe rozwiazanie sprawy, czyli chrzescianskie.

Ew. mozemy walczyc o to by panstwp wspieralo bardziej rodziny, czy by byl slub dla ubogich, tanszy.

Mysle jednak ze najwazniejsze to pomoc ludziom zrozumiec ze Kosciol proponujac im slub i oparcie malzenstwa na Bogu, daje im (nam) najlepszy, najbardziej szczesliwy model zycia.


N lis 21, 2004 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
ja osobiscie uwazam ze prawdziwa rodzina to dopiero po slubie, a czasem naprawde ciezko jest dotrzec do ludzi za pomoca jezyka wiary i trzeba im to wszystko przelozyc na jezyk czysto ludzki czyli... przetlumaczyc im to na konkretne namacalne przyklady ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N lis 21, 2004 19:12
Zobacz profil
Post 
Zastanawiam się, czy rozróżniacie ślub od wesela :) bo do zawarcia sakramentu nie trzeba wielkich pieniędzy . To, jaką suknię ubierzemy, ile będzie kwiatów, nie jest najważniejsze. Ważne, iż w obecności świada Kościoła ślubuję komuś miłość . Również ofiara za ślub nie musi być wysoka, a nawet może jej nie być - jeśli powiemy księdzu, że chcemy wziąć ślub kościelny, a nie mamy pieniążków na ofiarę, na pewno nie będzie problemów.
Problemy mogą pojawić się po ślubie. Jednak całym sercem zgadzam się z mufką- miłość je zakrywa. A jeśli Bóg chciał, żeby dwoje ludzi wspólnie zamieszkało , a oni pozostają Mu wierni, z pewnością będzie im błogosławił. Tylko trzeba Go zaprosić do swojego nowego życia :)


N gru 05, 2004 9:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL