Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Co zrobic gdy się boj Boga cozrobi gdy sie nie jest pewan je 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
Pug... juz chyba wiem sjkad u ciebie taka wrogosc...

jesli zas chodzi o problem leku, to bac sie Boga oznacza bac sie go i tego co zrobi, czyli miec jego obraz jako sedziego, kogos kto nas karze z to co zrobilismy i chce dla nas zle. Bóg to kochajacy ojciec, wybacza nam gdy go o to prosimy. Gdyby nam nie wybaczal, to nie moglibysmy byc szczesliwi, a przeciez On chce naszego szczescia ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr wrz 22, 2004 17:05
Zobacz profil
Post 
ponoc wiara do siła ale jak ja zdobyc


Śr wrz 22, 2004 17:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
no wiesz wiary nie kupisz, to jest laska i trzeba sie o nia modlic. to jest trudne i wiem jak to jest jak sie chodzi po bezdrozach, ale... jesli sie szuka to sie znajduje

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr wrz 22, 2004 17:16
Zobacz profil
Post 
Julia napisał(a):
no wiesz wiary nie kupisz, to jest laska i trzeba sie o nia modlic. to jest trudne i wiem jak to jest jak sie chodzi po bezdrozach, ale... jesli sie szuka to sie znajduje


zagdazm sie z tym ze nie kupisz aele jak ja zlesc jak szukjac bo ja wierz ale słaba osta jak ja wzamocznic


Śr wrz 22, 2004 17:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
modlitwa, nie widze innego rozwiazania. nie wiem moze jakies jest, ale najskuteczniejsza modlitwa jest o laske wiary. praktykuje i wiem ze to jest trudne, czasem slabne, upadam, by znow sie podnosić

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr wrz 22, 2004 17:29
Zobacz profil
Post 
Julia napisał(a):
modlitwa, nie widze innego rozwiazania. nie wiem moze jakies jest, ale najskuteczniejsza modlitwa jest o laske wiary. praktykuje i wiem ze to jest trudne, czasem slabne, upadam, by znow sie podnosić


a jakich słów uzywac czy własan słowa modlity tesz moge byc


Śr wrz 22, 2004 17:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
nie wiem czy jest taki tekst spisany, ale wazna jest modlitwa sercem. Wyrazić Bogu to co czujemy, czego oczekujemy. Wazne jest by modlitwa nie stala sie tylko odklepywaniem regułek.

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr wrz 22, 2004 17:37
Zobacz profil
Post 
Julia napisał(a):
nie wiem czy jest taki tekst spisany, ale wazna jest modlitwa sercem. Wyrazić Bogu to co czujemy, czego oczekujemy. Wazne jest by modlitwa nie stala sie tylko odklepywaniem regułek.

modlitwa mysc byc z serca


Śr wrz 22, 2004 18:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
mam nadzieje, ze moderatorzy nie uznaja tego jako moje prywatne uwagi do luka




no jasne, ze musi byc z serca, a skad.... mialaby niby byc? modlitwa to rozmowa z Bogiem, a skoro naszym najlepszym przyjacelem jest Jezus, to... przeciez kiedy rozmawiamy z przyjacielem, to... mówimy mu o tym jak sie czujemy i wogole wiec...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr wrz 22, 2004 20:25
Zobacz profil
Post 
Julia napisał(a):
mam nadzieje, ze moderatorzy nie uznaja tego jako moje prywatne uwagi do luka




no jasne, ze musi byc z serca, a skad.... mialaby niby byc? modlitwa to rozmowa z Bogiem, a skoro naszym najlepszym przyjacelem jest Jezus, to... przeciez kiedy rozmawiamy z przyjacielem, to... mówimy mu o tym jak sie czujemy i wogole wiec...

ja tesz mam nadze ale dzieki bede tak robic


Cz wrz 23, 2004 4:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 29, 2004 8:06
Posty: 101
Post 
Modlitwa to jak rozmowa z najlepszym przyjacielem. Mówisz wszystko, otwierasz się cały i cały powierzasz Bogu. On Ci pomoże, zaufaj i wierz... reszta będzie się działa sama :-)

_________________
I jak ten głupiec u mądrości wrót
Stoję - i tyle wiem, com wiedział wprzód


Cz wrz 23, 2004 5:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Julio chyba Cie źle zrozumiałem popraw mnie jeśli się myle:

"kogoś, kto nas karze z to co zrobilismy: - uważam, że bardziej "sądzi nas za to czy owo" - Bóg jest sędzią sprawiedliwym - za dobro wynagradza a za zło karze - zakładasz w swoim poście, że ludzie czynią samo zło ?

"chce dla nas źle" - nieee, Bóg chce dla nas zawsze dobrze :)

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Cz wrz 23, 2004 6:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
Spoon... chyba z;e zrozumielaes, albo nieuwaznie przeczytales, a moze to ja niewyraznie napisalam

chodzilo mi o to, ze jezeli sie boimy boga, to mamy jego obraz jako złego sedziego, ktory chce dla nas zle. ale nie napisalam chyba nic takiego, ze Bóg jest zly, On chce dla nas dobrze i sadzi sprawiledliwie. Ten przyklad zlego sedziego dotyczyl tylo stwierdzoenia, ze boimi sie Boga nmajac w sobie zly Jego obraz.

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Cz wrz 23, 2004 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Ja mam obraz Boga jako dobrego sędziego, który zawsze chce dla nas dobrze. I boję sie jego sprawiedliwości jako dobrego sędziego.

"mamy Jego obraz [...], ktory chce dla nas źle. [...] On chce dla nas dobrze i[...]" - przeczysz sama sobie :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Cz wrz 23, 2004 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
oki. chodzilo mi o to, ze boimy sie Boga bo mamy w sobie obraz zlego Boga, ktory nas karze.

ale nie napisalam, ze Bóg jest zły. ja mam Jego obraz jako dobrego [asterza. nie sadze, bym czyms sobie tym zaprzeczala ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Cz wrz 23, 2004 16:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL