Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 wiara to siła 
Autor Wiadomość
Post wiara to siła
ostani słyszłam w utwrsz piaski taki słował ze wiara to siła jak wilka siła
co on moze robic


N wrz 26, 2004 22:25
Post Re: wiara to siła
luki napisał(a):
ostani słyszłam w utwrsz piaski taki słował ze wiara to siła jak wilka siła
co on moze robic

widze błedy
chodzi mi o to ze słyszłam w utworze piaski słowa takie "wiara to siła"
jak wielko to mzoe byc siła


N wrz 26, 2004 22:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
zgadzam sie z tym, ze wiara daje sile. nie wiem czy dobrze zrozumialam twoje intencje luki. No ale dla mnie wiara jestzrodlem sily. poprostu sprawdzilam jak to jest niewierzyc w nic i.... nie bardzo podobala mi sie taka opcja

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N wrz 26, 2004 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Wiarę trzeba mieć czym zastapić ...


Pn wrz 27, 2004 18:09
Zobacz profil
Post 
- Byle nie alkoholem - bądż "ucieczką w seks" :P :(


Pn wrz 27, 2004 18:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
E tam ty zaraz o przyjemnościach ... ;]
Wiarę, w największym stopniu można zastąpić wiedzą, reszta to sprawa tego, czy potrafisz powiedzieć sobie, że czegoś po prostu nie wiesz i zapewne się nie dowiesz ...


Pn wrz 27, 2004 18:29
Zobacz profil
Post 
Uchu - to powiedz mi dlaczego prawa fizyki na pewnych poziomach przeczą sobie wzajemnie ?


Pn wrz 27, 2004 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Które ?


Pn wrz 27, 2004 20:49
Zobacz profil
Post 
teorie dotyczące mechaniki klasycznej i kwantowej...
Cytuj:
(...)I tak jest naprawdę w fizyce klasycznej, natomiast może tak nie być w fizyce kwantowej. Podając powyższy wzór, założyliśmy bowiem milcząco, że jest rzeczą obojętną dla przebiegu procesu, czy dokonaliśmy pomiaru, zmierzającego do ustalenia, czy rzeczywiście nasz elektron przeszedł przez określony stan pośredni bi. Okazuje się, że nie jest to rzeczą obojętną. Powyższy wzór opisuje rzeczywistość fizyczną tylko wtedy, gdy pomiar taki naprawdę jest wykonany. W przeciwnym razie obowiązuje wzór inny, a mianowicie(...)

Ze strony:
http://www.wiw.pl/delta/czy_mechanika.asp


Wt wrz 28, 2004 0:17
Post 
Widzę, że Pug nie odpowiada ...
:co:
Pugu - z tego, co piszesz możnaby również odnieść wrażenie, że Ty w nauce widzisz swojego "boga"...
Któremu wierzysz bezkrytycznie :co: :-(


Śr wrz 29, 2004 16:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Ddv, człowieku, ja pracuję, nie mogę odpowiadać na wszystko 10 minut po tym jak coś napiszesz ...

Mechanika kwantowa jest uogólnieniem klasycznej (odnosi się do poziomu kwantowego, czyli do cząstek elementarnych). Fizyka klasyczna jest znacznym uproszczeniem opisu mechanizmów i nadaje się raczej do opisu "makro zjawisk". Nic nie jest sprzeczne, po porstu przy wartościach dążących do nieskończoności prawa fizyki klasycznej nie mają odniesienia. A jedyny problem na poziomie mechaniki kwantowej polega na nizdolności do dokonania pomiary gdyż miara i wartośc pomiaru są od siebie wzajemnie zależne ...


Śr wrz 29, 2004 17:15
Zobacz profil
Post 
Nie będę wchodził w słówka, Pugu - nie w tym rzecz.
Zatem:
Obydwa działy fizyki są sprawdzone, dziająją "niezależnie" do siebie i nauka nie jest w stanie stwierdzić dlaczego się tak dzieje ?? :co:


Śr wrz 29, 2004 20:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
To nieprawda, prawa fizyki klasycznej wynikają z procesów zachodzących na poziomie kwantowym. Nie znalazłem nigdzie informacji która wykazywał by gdziekolwiek ich sprzeczność. Nic nie "działa" niezależnie od siebie w tym wypadku. Nauka dopiero niedawno rozpoczęła badania nad zagadnieniami fizyki kwantowej, ale na podstawie tego co wiem nie rozumiem czego właściwie od niej chcesz ...


Śr wrz 29, 2004 21:41
Zobacz profil
Post 
Niels Bohr "W 1928 roku ogłosił zasadę komplementarności, która mówiła, że materia ma dwoistą naturę - wykazuje w pewnych zjawiskach charakter fali, a w innych cząstek.(...) W 1939 roku podał wraz z Johnem Wheelerem teorię rozpadu jądra atomowego(...)
http://wwwnt.if.pwr.wroc.pl/kwazar/mtk2 ... /bohr.html
Tak więc od sześćdziesięciu lat (z okładem) współczesnej, galopującej nauce nie udało się wyjaśnić tego ??
A przecież na prace i osiągnięcia Bohra przyczyniły się do budowania zarówno bomby atomowej jak i wykorzystania energii atomowej...
Pugu - niuansów w nace jest więcej.
Ten tylko podałem jako przykład. Naukowcy twierdzą, że im więcej się odkrywa - tym więcej pozostaje do odkrycia ...
Wiele spraw pozostaje - jak na razie tylko teorią. Choćby takie sprawy, jak powstanie wszechświata, czy też "ewolucja".
Nie zostay naukowo udowodnione - pozostają tylko jako teorie ...
Zatem - nauka tylko pomaga wyjaśnić pewne zjawiska.
Lecz wcale nie przeczy Religii.
Powiem nawet więcej- nauka i Religia idą równolegle do siebie ..
I nigdy nie były ze sobą w sprzeczności.
Dlaczego ?
Cytuj:
A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka a Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi. I rzekł Bóg: Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona. I stało się tak.
(Ks.Rodzaju 1:26-30)

Zatem - mamy wręcz Boży nakaz do tego, by "czynić sobie ziemię poddaną", by panować nad zwierzetemi i td.
A to niemożliwe raczej jest bez nauki ...


Cz wrz 30, 2004 16:04
Post 
PS. Pug :):):)
Widzę,że jesteś strasznie zaślepiony :):):):)
Podałem Ci link do materiału, z którego jasno wynika, że teoria mechaniki kwantowej jest niekompletna "CZY MECHANIKA KWANTOWA JEST TEORIĄ KOMPLETNĄ? (SAM TYTUŁ !!)"
a Ty twierdzisz, że "prawa fizyki klasycznej wynikają z procesów zachodzących na poziomie kwantowym..
No cóż - może coś sam dołożyłeś do teorii mechaniki kwantowej?? :co:


Cz wrz 30, 2004 16:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL