Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 13:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Następna strona
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
A tak w ogóle. Frater, skombinuj mi dużą figurę Jezusa to ci też tak zrobię, żeby krwawiła. Mam w szufladzie bardzo dobry czerwony atrament. Sądzę, że świetnie się sprawdzi do tego ;-)


N maja 31, 2009 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
Chociaż wiecie co, patrze sobie na tą całą dyskusję z fraterem i jedno mnie zastanawia.

Frater - opowiedz coś o tym "zdjęciu" które masz w podpisie (w końcu to kolejny "udokumentowany" cud), tak chodzi o to co nazwałeś "zdjęciem" i być może wierzysz że jest to zdjęcie, chociaż na kilometr widać że jest to rysunek :-)


N maja 31, 2009 16:17
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Przypuszczam, ze ludziom typu George Coyne jest pzrykro, moze wstyd, za wiernych traktujacych Boga jak bajkowego czarnoksieznika czy sztukmistrza rynkowego.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


N maja 31, 2009 18:10
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
http://www.blinkx.com/video/real-pictures-of-the-real-presence-of-jesus-in-the-eucharist/72n6V90mpRN9RgTFKg9u-g

Dziękuję niektórym Duszom.


Człowiek to Dusza., ciało człowieka to tylko `skafander kosmonauty`, by móc istnieć w naszych czterech widzialnych wymiarach. On nas bardzo mocno ogranicza


N maja 31, 2009 21:52
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Ciało nasze służy do tego, byśmy w naszych czterech ziemskich wymiarach mogli; Kontemplować przyrodę, rozmnażać się, odczuwać ból, wąchać kwiatki, polemizować, czuć dotyk wody i zapach lasu smakować potrawy itp.


N maja 31, 2009 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 


Dziękuję za kolejny filmik nastawiony na nawracanie, któremu się ta sztuka nie udaje...


Cytuj:

Człowiek to Dusza., ciało człowieka to tylko `skafander kosmonauty`, by móc istnieć w naszych czterech widzialnych wymiarach. On nas bardzo mocno ogranicza


Nie.


Cytuj:
Ciało nasze służy do tego, byśmy w naszych czterech ziemskich wymiarach mogli; Kontemplować przyrodę, rozmnażać się, odczuwać ból, wąchać kwiatki, polemizować, czuć dotyk wody i zapach lasu smakować potrawy itp.


Wprost przeciwnie, frater, ciało to cały człowiek. Twoja świadomość, twoje myśli, twoje uczucia, są wytworem tego ciała i zachodzących w nim procesów. Nawiedzeni religianci, nie potrafiący tego pojąć, nazwali to duszą. Ale ta wasza dusza jest całkowicie materialna.


N maja 31, 2009 22:03
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Przyjrzyj sie uważnie drugiemu linkowi.

http://www.blinkx.com/video/real-pictures-of-the-real-presence-of-jesus-in-the-eucharist/72n6V90mpRN9RgTFKg9u-g


N maja 31, 2009 22:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Heh, najgorsze, że w ten sposób ludzie manipulują Słowem Bożym:
Kto wierzy w Syna Bożego, ten ma w sobie świadectwo Boga, kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą /1 J 5,10/
Przedstawia się np. wspomniany cud w Naju /co do którego nawet KK nie ma pewności czym jest/ a póżniej wzbudza się wyrzut sumienia w stylu - nie uwierzysz, czynisz z Boga kłamcę. Nie lubie takich chwytów poniżej pasa, to mnie zniechęca.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pn cze 01, 2009 1:01
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Owieczka_in_black napisał(a):
Heh, najgorsze, że w ten sposób ludzie manipulują Słowem Bożym:
Kto wierzy w Syna Bożego, ten ma w sobie świadectwo Boga, kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą /1 J 5,10/
Przedstawia się np. wspomniany cud w Naju /co do którego nawet KK nie ma pewności czym jest/ a później wzbudza się wyrzut sumienia w stylu - nie uwierzysz, czynisz z Boga kłamcę. Nie lubie takich chwytów poniżej pasa, to mnie zniechęca.



To nie jest tak.

Kościół nie ma obowiązku uznawać wszystkich Objawień Prywatnych. I w bardzo wielu przypadkach mimo, że się oficjalnie pod Nimi nie podpisuje, to pozwala na ich Kult..

Tylko w Polsce jest około 200 Sanktuariów Maryjnych. Powstały One w dużej części, na bazie Łask Nadprzyrodzonych danego terenu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanktuaria_maryjne

Możecie się spytać Proboszczów jak wiele jest obecnie, w ich Parafiach Łask Nadprzyrodzonych.
Podana przez nich liczba mocno by Was zaszokowała.
Jest ich ogrom.

A tylko jedne Objawienia w Polsce są uznane przez Kościół – Objawienia w Gietrzwałdzie.

Natomiast Kult dotyczy bardzo wielu innych miejsc.

Np. Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży ( Warszawa-Siekierki)

Link bezpośrednio do Orędzi PANA JEZUSA i MAMY BOŻEJ, na oficjalnej stronie Parafii.

`Widząca` Wandzia nadal żyje, więc zapraszam w każdy poniedziałek na Modlitwy o Uzdrowienie.



http://www.sanktuarium-pijarzy.pl/?p=main&what=30


Pn cze 01, 2009 11:57
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 

Np.
Orędzie z
22 października 1943
Dziateczki kochane, przychodźcie i módlcie się, to nie będę was karał. Daleko macie do kościoła, to módlcie się tu, a będę się wami opiekował.
Nawracajcie się dziateczki to Syn Mój nie będzie was karał, a jak się nie nawrócicie, to was ukarze. Módlcie się i przyprowadzajcie do Mnie owieczki, tak jak wy przychodzicie, to po śmierci będziecie w Królestwie Niebieskim.


Pn cze 01, 2009 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Fraterze, chyba nie tylko Gietrzwałd. A co z np. Licheniem?

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Pn cze 01, 2009 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
frater napisał(a):

Np.
Orędzie z
22 października 1943
Dziateczki kochane, przychodźcie i módlcie się, to nie będę was karał. Daleko macie do kościoła, to módlcie się tu, a będę się wami opiekował.
Nawracajcie się dziateczki to Syn Mój nie będzie was karał, a jak się nie nawrócicie, to was ukarze. Módlcie się i przyprowadzajcie do Mnie owieczki, tak jak wy przychodzicie, to po śmierci będziecie w Królestwie Niebieskim.


Orędzie Epikurosa:
Owieczki kochane, uśmiechnijcie się, to nie będę was bił kijem.
Daleko macie do kabaretu, to uśmiechnijcie się tu, a będę was pilnował.
Uśmiechajcie się owieczki to poplecznik mój nie będzie was bił kijem, a jak się nie uśmiechniecie to was zbije kijem. Iśmiechnijcie się i przyprowadźcie do mnie dziateczki tak jak wy przychodzicie, to po wyjechaniu z miasta będziecie na marchewkowym polu.

Świetna sprawa, zasada kija i marchewki. Mało boskie, a jakże ludzkie :)

_________________
MÓJ BLOG


Pn cze 01, 2009 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 


A czemu się tu przyglądać? Patrząc na pierwsze ze zdjęć pokazanych na tym filmie, nie mogę się oprzeć wrażeniu że to jest jakaś... kiełbasa.


Pn cze 01, 2009 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 9:35
Posty: 365
Post 
Witold napisał(a):


A czemu się tu przyglądać? Patrząc na pierwsze ze zdjęć pokazanych na tym filmie, nie mogę się oprzeć wrażeniu że to jest jakaś... kiełbasa.

Niekoniecznie kiełbasa. Moze byc to dość pospolita bakteria Serratia marcescens:
Cytuj:
Dzięki wytwarzaniu czerwonego pigmentu (prodigozyny) oraz zdolności wzrostu na chlebie (skrobi) była odpowiedzialna za licznie opisywane przypadki cudów, polegających na pojawieniu się krwi na hostii. Prawdopodobnie pod wrażeniem tych zjawisk papież Urban IV ustanowił święto Bożego Ciała.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82eczka_krwawa
Nie wierzę w Boga stosującego jarmarczne sztuczki.

_________________
"Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające".
Julian Tuwim


Pn cze 01, 2009 20:34
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
@Epikuros

Za czasów PANA JEZUSA na ziemi, jeden z Kapłanów miał podobny do Ciebie stosunek, często dociekliwy, znacznie mniej rażący. - i Uwierzył.
Pytanie jak będzie z Tobą? Czy to będzie poszukiwanie Prawdy, czy kolejnej piaskownicy?


Pn cze 01, 2009 20:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL