Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna strona
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
Cytuj:
Ale Cud jej przeżycia i obecność na jej spotkaniach Charyzmatyczki Helen Qiunlan pobudzają do myślenia.


Jeśli nawet uznamy, że Pani Helen nie obżera sie w zaciszu swojego apartamentu, to tylko pobudza do myślenia. Jednak gdy mam już cokolwiek o tym myśleć to jest śmieszne. ŚMIESZNE! Nawet jakbym miał wierzyć to nie w takie farmazony. Zresztą czyni to z Boga dewianta--->zboczeńca i chorego popaprańca (nie obrażam tutaj Boga, to Gloria go obraża). Jezioro spermy w piekle? Co za chory umysł mógł to wymyślić :(

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 4:27
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Atryu napisał(a):
frater napisał(a):
To nie jest argumentacja. Wystrzegaj się takiej, bo wystawiasz nią, o sobie złe świadectwo.


http://www.ftj.agh.edu.pl/~kakol/efizyka/ mysle ze gdybys zapoznal sie z tymi wykladami choc w stopniu minimalnym , to zmienil bys troche zdanie


Musimy przybliżyć przykłady Cudów, gdyż sądzę, że dla wielu z Was są fikcją.

Na początek
Historia Cudu w Lanciano

Monstrancja z Cudownym Ciałem i Krwią

W starożytnym mieście Anxanum, zwanym dziś Lanciano, wzniesionym przez italskie plemię Frentanów zdarzył się pierwszy i najważniejszy dla Kościoła Katolickiego Cud Eucharystyczny. W VIII w n.e. w małym kościółku św. Longina Mszę Świętą odprawiał pewien mnich z zakonu bazylianów, który w głębi serca wątpił w prawdziwą obecność Jezusa w Eucharystii. Gdy wypowiedział słowa Konsekracji Hostia przemieniła się w skrwawiony strzęp Ciała, a wino w kielichu zamieniło się w Krew.

Hostia, która stała się Ciałem została umieszczona w monstrancji i ma lekko brunatną barwę. Cudowna Krew w postaci grud koagulatu przybrała kolor brunatno żółtawy. Od 1713 r. Ciało jest przechowywane w artystycznie wykonanej monstrancji z misternie cyzelowaną podstawą.Jest to dzieło neapolitańskich jubilerów. Cudowna Krew znajduje się w kielichu z kryształu górskiego.

Od 1252 roku - z woli biskupa Chieti, Landolfo Caracciolo, co potwierdził papież Innocenty IV bullą z 20 czerwca 1252 roku - kustoszami Cudu Eucharystycznego w Lanciano są Ojcowie Franciszkanie. Zastąpili oni swych poprzedników bazylianów (do 1176 r.) i benedyktynów. W 1258 r. franciszkanie wybudowali obecne sanktuarium, które przebudowano w XVII w. Styl romańsko - gotycki ustąpił miejsca barokowemu. Święte Relikwie przechowywane były najpierw w kaplicy znajdującej się po prawej stronie głównego ołtarza.

W 1636r. umieszczono je w bocznym ołtarzu nawy głównej Kościoła, w starym relikwiarzu z kutego żelaza. Na marmurowej płycie został wykuty napis upamiętniający to niezwykłe wydarzenie.

W 1902r. Święte Relikwie zostały umieszczone w marmurowym ołtarzu, gdzie spoczywają do dziś.

Od 1574 r. były one przedmiotem badań kościelnych ekspertów. W latach 1970 - 71 oraz 1981 próbki pobrane z Cudu Eucharystycznego poddano naukowym badaniom i analizom. Przeprowadził je prof. dr Odoardo Linoli, ordynator Szpitala Riuniti w Arezzo, ekspert w dziedzinie anatomii, histopatologii, chemii i diagnostyki laboratoryjnej. Współpracował on ściśle z prof. dr Ruggero Bertellimi, z Instytutu Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu w Sienie. Wyniki analiz przeprowadzonych na próbach z Krwi i z Ciała zostały podane do publicznej wiadomości 4 marca 1971 r. w kościele św. Franciszka w Lanciano. Badania dowiodły ponad wszelką wątpliwość, że:

Cudowne Ciało jest cząstką ludzkiego ciała.

Cudowna Krew jest ludzką krwią.

Cudowne Ciało składa się z tkanki mięśnia sercowego (ciocardium).

Ciało i krew mają tę samą grupę - AB. W składzie Cudownej Krwi zidentyfikowano białka takie same, jak w świeżej krwi ludzkiej. Zidentyfikowano też substancje mineralne tj. chlorki, fosfor, magnez, potas, sód i wapń.

Cudowna Krew i Ciało przetrwały w bardzo dobrym stanie 12 wieków, mimo niesprzyjającego działania czynników atmosferycznych i biologicznych. Nie znaleziono śladów konserwacji czy balsamowania.


Obrazek


So maja 30, 2009 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
frater świetnie, ale co w tym cudownego?

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 21, 2009 13:54
Posty: 326
Post 
temat cudów toczy się tutaj:
viewtopic.php?t=20597&start=30

Frater będę wdzięczny jak się ustosunkujesz do cudu zaprezentowanego tam przeze mnie dot. wyboru dalajlamy.

pozdr.


So maja 30, 2009 18:32
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Ciało i krew , które do dnia dzisiejszego nie uległy rozkładowi.

A istnieją na ziemi od czasu Mszy Świętej,

Gdy Kapłan wypowiedział słowa Konsekracji, Hostia przemieniła się w skrwawiony strzęp Ciała PANA JEZUSA, a wino w kielichu zamieniło się w Krew PANA JEZUSA.


So maja 30, 2009 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
Cytuj:
Gdy Kapłan wypowiedział słowa Konsekracji, Hostia przemieniła się w skrwawiony strzęp Ciała PANA JEZUSA, a wino w kielichu zamieniło się w Krew PANA JEZUSA.


Nie ma na to dowodów, że rzeczywiście tak było.

Cytuj:
Ciało i krew , które do dnia dzisiejszego nie uległy rozkładowi.

A istnieją na ziemi od czasu Mszy Świętej,


A ja twierdzę, że zostały wycięte z trupa i podstawione tam krótko przed badaniem :)

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 21, 2009 13:54
Posty: 326
Post 
Epikurosie, nie idź tą drogą ! :)
W ten sposób musiałbyś podważyć WSZYSTKO, np:
-spiskiem jest ewolucja
-a może żyjemy w matriksie
-światem rządzi żydomasoneria
-właściwie skąd mam pewność że moja matka jest moją matką..nawet badania DNA.. w sumie wszystko można przekłamac..
itp itd
TOTALNA SCHIZOFRENIA- ŻYCIE JAKO JEDNA WIELKA TEORIA SPISKOWA

To pokazuje że tak naprawdę cała tzw.: wiedza i racjonalizm opiera sie na wierze...


So maja 30, 2009 18:46
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Epikuros napisał(a):
Cytuj:
A ja twierdzę, że zostały wycięte z trupa i podstawione tam krótko przed badaniem :)





Podpierasz się często logiką .

Udowodnij to.

Z badaniami naukowców włącznie


So maja 30, 2009 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
kaloryfer mógłbym Ci wytłumaczyć dlaczego wiedza nie może i nie opiera się na wierze, ale to temat na krótki esej i nie chcę robić kolejnego giga-offtopu.

A rzekomą cudowną wagę tego cudownego mięśnia już obalono.

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 18:51
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Istnieją oficjalne badania dotyczące tego Cudu.

A do swojej kontrargumentacji daj linka, chyba , że jak zwykle są to tylko Twoje puste słowa.[/b]


So maja 30, 2009 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
frater udowadnia sie tylko zjawiska pozytywne.

Dla przykładu:

Mogę teraz powiedzieć, że na ksieżycu jest różowy kamień. I to nie Ty będziesz musiał udowadniać, że tak nie jest, tylko ja będę musiał udowodnić, że rzeczywiście się on tam znajduje.

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 19:00
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Epikuros napisał(a):
Cytuj:
A ja twierdzę, że zostały wycięte z trupa i podstawione tam krótko przed badaniem :)


To jest Twoje Twierdzenie, chyba , że język polski nie jest Twoją mocna stroną

Proszę, poprzyj to faktami i dowodami, chyba że Twoje słowa nic nie znaczą.


So maja 30, 2009 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
frater napisał(a):
Epikuros napisał(a):
Cytuj:
A ja twierdzę, że zostały wycięte z trupa i podstawione tam krótko przed badaniem :)


To jest Twoje Twierdzenie, chyba , że język polski nie jest Twoją mocna stroną

Proszę, poprzyj to faktami i dowodami, chyba że Twoje słowa nic nie znaczą.



Nie zrozumieliśmy się. Pozytywnym zjawiskiem o którym mówimy jest rzekomy cud. Żeby dobrze zrozumieć o co tutaj właściwie się rozchodzi:

frater postuluje cud
Epikuros twierdzi, że cudu nie ma, bo próbki mogły zostać sfałszowane.

teraz:

Epikuros twierdzi, że na ksieżycu jest różowy kamień
frater twierdzi, że kamienia nie ma, bo Epikuros sobie to tylko wymyślił

W obu przypadkach zdanie napisane wcześniej postuluje zjawisko pozytywne, a zdanie napisane później jedynie jest jego negacją wraz z podaniem przykładu, który może obalać to twiedzenie - czyli podanie luki w zdaniu pierwszym.

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 19:16
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Pozytywne zjawisko jest takie, że powoli zmieniasz ton z opryskliwego, nie popartego dowodami na łagodzący.


So maja 30, 2009 19:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
frater napisał(a):
Pozytywne zjawisko jest takie, że powoli zmieniasz ton z opryskliwego, nie popartego dowodami na łagodzący.



Ja zawsze jestem niezwykle łagodny ;)
Jednak czemu nie ustosunkujesz sie do treści wypowiedzi?


Wszystkie cuda różne wady:
- są jednorazowe
- są niejednoznaczne
- nie da się udowodnić ich nadprzyrodzoności

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 19:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL