Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Teresse napisał(a):
Cytuj:
Można czytać, ale zdecydowanie ponad książkę Glorii Polio (przeczytałam tylko ok 40%) wybieram "Dzienniczek" św Faustyny ukazujący Boże miłosierdzie, a nie okropności piekła czy czyśćca.


U św. Faustyny tez jest wizja piekła :(

Ja jakoś coraz mniej wierzę w to świadectwo- tym bardziej ze tych przeżyć w śmierci klinicznej jest dużo i często na przykład u osób nie-katolików nie ma mowy czyśćcu...Czyściec znika- czy jednak ludzie przezywają to w co wierzą? Albo Bóg nie pokazuje im czyśćca tylko piekla i/lub niebo? Ale dlaczego???

Może dlatego, że są to przeżycia z pogranicza życia i śmierci, a nie przeżycia sensu stricte po śmierci.


N wrz 23, 2018 16:26

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Ano. Niestety, funkcjonujące w języku polskim niefortunne sformułowanie "śmierć kliniczna" wiele osób wprowadza w błąd.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 23, 2018 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Teresse napisał(a):
Ja jakoś coraz mniej wierzę w to świadectwo
W świadectwo Glorii Polo czy św. Faustyny?

Teresse napisał(a):
Czyściec znika- czy jednak ludzie przezywają to w co wierzą? Albo Bóg nie pokazuje im czyśćca tylko piekla i/lub niebo? Ale dlaczego???

"Świadomość może ulec gruntownej zmianie pod wpływem różnych procesów patologicznych: udarów mózgu, zatruć, infekcji, zaburzeń krążenia i innych chorób degeneracyjnych mózgu. Tego rodzaju stany często skutkują głębokimi przemianami umysłu, które właściwie można by zaszeregować do kategorii niezwykłych stanów świadomości."

Teresse napisał(a):
czy jednak ludzie przezywają to w co wierzą?


"Należy jednak wyraźnie podkreślić, że źródłem owych obrazów wcale nie musi być nasze własne dziedzictwo rasowe i kulturowe. Mogą one bowiem pochodzić z mitologii kazdej ludzkiej grupy - nawet tych, o których nigdy nie słyszeliśmy."

(Cytaty z: Stanislav Grof - Kosmiczna gra).

_________________
Pokój wam.


N wrz 23, 2018 19:07
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Neuro napisał(a):
W świadectwo Glorii Polo czy św. Faustyny?


Glorii Polo- nie twierdzę, żeby kłamała, ale moze po prostu ludzki mozg wytwarza takie wizje...


N wrz 23, 2018 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Teresse napisał(a):
i często na przykład u osób nie-katolików nie ma mowy czyśćcu..

"Warto zwrocic uwage na fakt, ze w niektorych wizjach niby mowi sie o piekle i potepionych, ale po blizszym przyjrzeniu sie i analizie okazuje sie, ze tak naprawde chodzi o czysciec i ludzi znajdujacych sie w czysccu. Nasuwa sie tutaj rozroznienie, jakie czyniono w Kosciolach wschodnich, w ktorych nie uznawano nauki o czysccu, na pieklo gorne i dolne. Pieklo dolne odpowiadaloby pieklu w naszym rozumieniu, ale gorne juz nie."
- Dariusz Kowalczyk SJ - ( http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/comments/1728 )

Teresse napisał(a):
Glorii Polo- nie twierdzę, żeby kłamała, ale moze po prostu ludzki mozg wytwarza takie wizje...
Teresse, a jak to w końcu jest z tym jej "cudownym ozdrowieniem" - orientujesz się może, masz może jakąś opinię na ten temat? Miała rzeczywiście zwęglone wnętrzności i one się zregenerowały? Zwęglowstała?

_________________
Pokój wam.


Pn wrz 24, 2018 16:04
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
A ktoś uznał to uzdrowienie za cud oprócz samej Glorii? :-)

W sensie nie wiem czy pytasz mnie o wyjaśnienia z pozycji osoby uznającej objawienie czy z pozycji neutralnej?


Pn wrz 24, 2018 18:06

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
To ma znaczenie, z jakiej pozycji pyta Neuro? Jakie ma to znaczenie?

_________________
MODERATOR


Pn wrz 24, 2018 18:53
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Tak z ciekawosci pytam. :biggrin:

Jest pełno uzdrowień. Na przykład niektórzy ludzie opisują jak dieta Kwaśniewskiego leczy z cukrzycy. Czy wszyscy kłamią? Pewnie nie. Po prostu organizm może mieć jakieś samoleczące właściwości których jeszcze nie znamy.


Pn wrz 24, 2018 20:08
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Przypadek i Świadectwo Glorii Polo jest informacją od Pana kierowaną do wszystkich ludzi, a zwłaszcza do tych, którzy nie wierzą że Piekło istnieje.
Bóg przypomina nam przez ten cud uzdrowienia, że jest Miłością, ale także w równym stopniu pokazuje ludziom Swoją Sprawiedliwość.

Ta dusza będzie teraz wypełniała wolę naszego Pana, głosząc do końca swego życia swoje świadectwo. Doradzam zapraszać ją i słuchać, bo to co mówi jest wzmocnione i pobłogosławione przez Boga.


So lut 23, 2019 14:55
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
"Alekmichal" a masz jakieś wyjaśnienie czemu jak wizjonerem jest katolik to w wizjach jest czyściec a jak wizjonerem jest protestant to go nie ma?


Śr mar 20, 2019 15:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Teresse napisał(a):
W sensie nie wiem czy pytasz mnie o wyjaśnienia z pozycji osoby uznającej objawienie czy z pozycji neutralnej?
Neutralnej. Tzn. raczej nie wierzę w to "objawienie", ale w myśl zasady, że "wszystko jest możliwe", nawet możliwość czegoś tak absurdalnego dopuszczam.

Poza tym - choć świadomie w to raczej nie wierzę - to najwidoczniej z jakąś mroczną i straumatyzowaną częścią mojej podświadomości to rezonuje. Widać nie tylko ja taki ból noszę w sobie, skoro inni też to kupują.

_________________
Pokój wam.


Śr kwi 17, 2019 20:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL