Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Swoją drogą, mam pytanie: czy przeżycie Glorii Polo kwalifikuje się jako "objawienie"?

Dariusz Kowalczyk SJ pisze (http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/n/1728): "Sa to prywatne objawienia, do ktorych trzeba podchodzic z dystansem, ale i z nalezytym szacunkiem."

Jednakże w temacie viewtopic.php?t=17145 , Alus stwierdza: "Relacja owej pani nie jest objawieniem - tylko jej osobistym przeżyciem. ".

To jak to w końcu jest?

_________________
Pokój wam.


Cz sie 16, 2018 22:48
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Neuro napisał(a):
Swoją drogą, mam pytanie: czy przeżycie Glorii Polo kwalifikuje się jako "objawienie"?

Dariusz Kowalczyk SJ pisze (http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/81/n/1728): "Sa to prywatne objawienia, do ktorych trzeba podchodzic z dystansem, ale i z nalezytym szacunkiem."

Jednakże w temacie viewtopic.php?t=17145 , Alus stwierdza: "Relacja owej pani nie jest objawieniem - tylko jej osobistym przeżyciem. ".

To jak to w końcu jest?

Aby katolicy traktowali opowieści G. Polio jako objawienia, winny być przebadana przez komisje kościelną i ogłoszony komunikat stwierdzający prawdziwość objawień.
Gdy takowego nie ma, są to jedynie relacje.


Pt sie 17, 2018 6:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Neuro napisał(a):
Pamiętaj, że Kościół promuje Glorię Polo i jej przesłanie (chociażby wydając (wydawnictwa Vox Domini oraz WAM) i sprzedając jej książkę w przykościelnych księgarniach). Czyżbyś podważał treści promowane przez Kościół?
To nie "Kościół" promuje ale wydawnictwa.
Neuro napisał(a):
Czemu Kościół miałby to promować, gdyby nie chciał aby to było traktowane jako prawda?
Np. dla kasy: ludzia gadają, poczytne, warto zarobić. Albo aby propagować myslenie, ze za pedofilię księdza odpowiedzialni sa parafianie z ofiarą na czele.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sie 17, 2018 9:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Kozioł napisał(a):
To nie "Kościół" promuje ale wydawnictwa.
Po pierwsze, przykościelne księgarnie sprzedają jej książkę.
Po drugie, te wydawnictwa (w Polsce) to:

:arrow: WAM - najstarsze polskie wydawnictwo katolickie
:arrow: Vox Domini - "Katolickie wydawnictwo ewangelizacyjne"

Cytuj:
Albo aby propagować myslenie, ze za pedofilię księdza odpowiedzialni sa parafianie z ofiarą na czele.
Odważne stwierdzenie. Ja myślę, że raczej Kościołowi spodobał się ten fragment:

Gloria Polo napisał(a):
Całym sercem i całą duszą wdzięczna jestem w imieniu Jezusa Chrystusa Papieżowi, Jego zastępcy na ziemi, kapłanom i osobom konsekrowanym Kościoła Rzymskokatolickiego. Ślepo słucham ich wszystkich, gdyż takie było właśnie polecenie naszego Pana Jezusa Chrystusa, gdy pozwolił mi powrócić do ziemskiego życia.
Szach-mat, protestanci!

_________________
Pokój wam.


Pt sie 17, 2018 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Neuro napisał(a):
Kozioł napisał(a):
To nie "Kościół" promuje ale wydawnictwa.
Po pierwsze, przykościelne księgarnie sprzedają jej książkę.
Po drugie, te wydawnictwa (w Polsce) to:

:arrow: WAM - najstarsze polskie wydawnictwo katolickie
:arrow: Vox Domini - "Katolickie wydawnictwo ewangelizacyjne"
No i? Obydwa wydawnictwa wydały autorów protestanckich. Tzn, ze to nauka KK?
Wydawnictwo nie jest Kongregacja Do Spraw Wiary :D (choć opinia jednego i drugiego tak samo mnie nie obchidzi)

Neuro napisał(a):
Szach-mat, protestanci!
No chyba żartujesz ! :hahaha:
Rozumiem, ze pochwalasz postawę, że to wierni i dzieci sa odpowiedzialni za pedofilię ksiezy, a za rozmawianie o tym grozi piekło? Tak wynika z tego "objawienia". Zgadzasz sie z tym?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sie 17, 2018 18:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo odpowiadanie za grzechy innych??
Kozioł napisał(a):
Rozumiem, ze pochwalasz postawę, że to wierni i dzieci sa odpowiedzialni za pedofilię ksiezy, a za rozmawianie o tym grozi piekło? Tak wynika z tego "objawienia". Zgadzasz sie z tym?
A co ma do tego moje zgadzanie się bądź nie? Jeśli dobry Bóg ustanowił takie zasady to kimże ja jestem aby z tym polemizować?

Kozioł napisał(a):
No i? Obydwa wydawnictwa wydały autorów protestanckich.
Dobrze. Może wydawanie nie świadczy o promowaniu, a jedynie o milczącym przyzwoleniu Kościoła. Wygląda na to, że Kościół milcząco przyzwala na wydawanie zarówno książki Glorii Polo jak i ów autorów protestanckich.

Promuje jednak Glorię Polo i jej przesłanie poprzez sprzedawanie jej książek w przykościelnych księgarniach.

_________________
Pokój wam.


Pt sie 17, 2018 19:11
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Uuu, mocne. Dobry Bóg ustanowił zasadę, zapewne zakładając fundamenty świata, że za pedofilię księży będą odpowiadać dzieci...

Czyli, żebym dobrze zrozumiał: ksiądz katolicki jest to taki byt, którego małe dziecko potrafi okręcić sobie wokół paluszka i zwieść do grzechu. Ciż sami księża są pasterzami szeregowych katolików i wymagają od nich posłuszeństwa, podług reguł hierarchii. To kim oni są, ci szeregowi katolicy? Debilnymi amebami bez woli i sumienia? A cała władza w Kościele zawisła od kaprysów i chcicy zepsutej dzieciarni?

Co to kurna jest, Kościół Elojów? A Neuro to w co z nami gra w ogóle?


Pt sie 17, 2018 19:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
ErgoProxy napisał(a):
Co to kurna jest, Kościół Elojów? A Neuro to w co z nami gra w ogóle?

Musisz pisać bardziej zrozumiale. WAM i V.D. nie wydali Wellsa. :x

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt sie 17, 2018 21:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Neuro napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Dziwię się, że ten wątek nie został usunięty.
Dlaczego się dziwisz, skoro Kościół promuje Glorię Polo i jej przesłanie (pisałem o tym parę postów wcześniej)?

Cytuj:
Ta historia jest po prostu wyssana z palca.
Skąd wiesz? Jak wyjaśnić jej ozdrowienie i nawrócenie?

Uważasz, że ona "wyssała" historię z palca, czyli że sama w to nie wierzy?


So sie 18, 2018 6:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Neuro napisał(a):
KotSyberyjski napisał(a):
Dziwię się, że ten wątek nie został usunięty.
Dlaczego się dziwisz, skoro Kościół promuje Glorię Polo i jej przesłanie (pisałem o tym parę postów wcześniej)?

Cytuj:
Ta historia jest po prostu wyssana z palca.
Skąd wiesz? Jak wyjaśnić jej ozdrowienie i nawrócenie?

Uważasz, że ona "wyssała" historię z palca, czyli że sama w to nie wierzy?


Tak cała historię wymyśliła. Chciała zostać taką chrześcijańską "gwiazdą". Coś w stylu - widziałam UFO, wzięli mnie na pokład i teraz całe moje życie się zmieniło itp itd.


So sie 18, 2018 6:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Czytałem Glorię Polo. Nie wiem, czy są to objawienia, czy nie - potrzeba badań lekarzy, psychologów, teologów.

Czytelnik może z każdej książki, nawet protestanckiej, wyciągnąć refleksje dla siebie. Jesteśmy samodzielnie myślącymi ludźmi i potrafimy chyba czytać z przemyśleniem tego, co się czyta i refleksją nad tym.

_________________
MODERATOR


N sie 19, 2018 7:59
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Zbigniew3991 napisał(a):
Czytałem Glorię Polo. Nie wiem, czy są to objawienia, czy nie - potrzeba badań lekarzy, psychologów, teologów.

Czytelnik może z każdej książki, nawet protestanckiej, wyciągnąć refleksje dla siebie. Jesteśmy samodzielnie myślącymi ludźmi i potrafimy chyba czytać z przemyśleniem tego, co się czyta i refleksją nad tym.

Można czytać, ale zdecydowanie ponad książkę Glorii Polio (przeczytałam tylko ok 40%) wybieram "Dzienniczek" św Faustyny ukazujący Boże miłosierdzie, a nie okropności piekła czy czyśćca.


N sie 19, 2018 8:28

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Na jednych działa "bat" w postaci piekła, na innych zachętą jest Miłosierdzie.

Ja też preferuję narrację Miłosierdzia, a nie znoszę mówienia o grzechu i piekle, ale nie zabronię nikomu mówienia w narracji Glorii Polo.

_________________
MODERATOR


N sie 19, 2018 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
ErgoProxy napisał(a):
Uuu, mocne. Dobry Bóg ustanowił zasadę, zapewne zakładając fundamenty świata, że za pedofilię księży będą odpowiadać dzieci...
Przyznaję (a przynajmniej mam teraz takie poczucie), że przegiąłem w swojej prowokacji.

ErgoProxy napisał(a):
A Neuro to w co z nami gra w ogóle?
Neuro? Neuro tylko łączy kropki :aniol:

https://www.youtube.com/watch?v=O6UBkXLN4PI

_________________
Pokój wam.


Wt wrz 04, 2018 19:25
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Cytuj:
Można czytać, ale zdecydowanie ponad książkę Glorii Polio (przeczytałam tylko ok 40%) wybieram "Dzienniczek" św Faustyny ukazujący Boże miłosierdzie, a nie okropności piekła czy czyśćca.


U św. Faustyny tez jest wizja piekła :(

Ja jakoś coraz mniej wierzę w to świadectwo- tym bardziej ze tych przeżyć w śmierci klinicznej jest dużo i często na przykład u osób nie-katolików nie ma mowy czyśćcu...Czyściec znika- czy jednak ludzie przezywają to w co wierzą? Albo Bóg nie pokazuje im czyśćca tylko piekla i/lub niebo? Ale dlaczego???


N wrz 23, 2018 12:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL