Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna strona
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Epikuros napisał(a):

Wszystkie cuda różne wady:
- są jednorazowe
- są niejednoznaczne
- nie da się udowodnić ich nadprzyrodzoności


Nie są jednorazowe,
Są jednoznaczne
Są Nadprzyrodzone

Samych Cudów Eucharystycznych jest sporo. Bardzo znanych jest ponad 30.

Na początek przybliżę kilka.



Cud w Lanciano

- Ciało jest prawdziwym ciałem. Krew jest prawdziwą krwią,
- Jedno i drugie jest krwią ludzką,
- Ciało i Krew mają tę samą grupę krwi AB. Ciało i Krew są "osobą" żyjącą (tzn. jakby były pobrane od aktualnie żyjącej osoby),
_ Diagram tej krwi odpowiada krwi ludzkiej pobranej z ciała człowieka w dniu dokonywania badania.
- Ciało jest złożone z mięśniowych tkanek serca.
- Relikwie te zachowane w stanie naturalnym przez tyle wieków i wystawione na działania fizyczne, atmosferyczne i biologiczne, są nadzwyczajnym fenomenem.

Eksperci przesłali do Franciszkanów telegram następującej treści: A Słowo Ciałem się stało! Jeszcze jeden szczegół; gdy zważono oddzielnie poszczególne cząstki zakrzepłej krwi (są one różnej wielkości), każda z nich ważyła dokładnie tyle, co wszystkie razem wzięte.


Od czasu ogłoszenia wyników ostatniego badania naukowego, ze wszystkich stron ciągną pielgrzymki do LANCIANO, by uczcić Hostię, która stała się CIAŁEM i konsekrowane wino, które stało się KRWIĄ.


Obrazek


[b]W 1974 roku całą noc spędził na modlitwie u stóp relikwiarza, kardynał Karol Wojtyła. Pozostawił później w księdze pamiątkowej wpis następującej treści: "Spraw, abyśmy w Ciebie bardziej wierzyli, pokładali nadzieję i miłowali".


So maja 30, 2009 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 21, 2009 13:54
Posty: 326
Post 
Frater, a w reinkarnację też wierzysz?
Są dowody:

Cytuj:
Dalajlama XIII, Thubten Giaco zmarł w 1933 r. - Zwykle po około dwóch latach od śmierci dalajlamy rozpoczyna się poszukiwania jego wcielenia. Te dwa lata są dość umowne, trzeba wziąć pod uwagę czas potrzebny na pojawienie się odrodzonej świadomości, w tym pobyt w łonie, i czas na wykazanie się niezwykłymi cechami, które lepiej są widoczne, gdy dziecko zacznie mówić - wyjaśnia dr Agata Bareja-Starzyńska, kierująca zakładem Turkologii i Ludów Azji Środkowej na Wydziale Orientalistycznym UW.

Poszukiwacze inkarnacji zmarłych lamów czy dalajlamów są swego rodzaju duchowymi detektywami, idącymi tropem wskazówek, udzielonych jeszcze za życia dalajlamy, a także tych, które pojawiły się po jego śmierci (jak na przykład ułożenie ciała). Poszukiwacze tulku korzystają z informacji o wszystkich „cudownych" dzieciach (obecnie obszar poszukiwań to nie tylko Tybet i okoliczne kraje, ale praktycznie cały świat) - Chodzi o dzieci wyjątkowe, posiadające niezwykłe zdolności, jak na przykład umiejętność mówienia w dialekcie, którego nie znają rodzice, a znał mistrz buddyjski, którego wcieleniem jest dziecko - tłumaczy dr Bareja-Starzyńska - Jednocześnie odnajdowanie reinkarnacji jest wyszukiwaniem i promowaniem talentów. Intronizowane dziecko otrzymuje najlepszą opiekę i wykształcenie, a splendor spływa na całą rodzinę i może przynieść awans społeczny. Ekspedycja poszukiwawcza może znaleźć nie tylko dalajlamę (przedstawiciela szkoły Gelug, jednej z czterech głównych szkół buddyzmu tybetańskiego), ale także inkarnacje innych lamów, czyli duchowych nauczycieli.

W przypadku Dalajlamy XIII, komitet poszukiwawczy wziął pod uwagę kilka wskazówek: po śmierci jego głowa zwróciła się w kierunku północnego-wschodu (tam znajduje się prowincja Amdo, gdzie urodził się Dalajlama XIV), ponadto na tzw. „jeziorze wizji", Lhamo Lhaco, jeden z lamów dostrzegł m. in. trzypiętrowy klasztor z turkusowo-złotym dachem i nieduży dom z dziwaczną rynną oraz kilka liter, unoszących się na powierzchni wody. Jedną z tych liter zinterpretował jako nazwę prowincji Amdo. To właśnie tam komitet odnalazł, odpowiadający opisowi z wizji, klasztor Kumbum oraz dom z nietypową rynną.

Na czele komitetu poszukiwawczego stał mnich Kewcang Rinpocze. Przebrany za służącego przybył do domu przyszłego dalajlamy, wówczas dwuletniego dziecka. Podczas spotkania chłopczyk wdrapał się mnichowi na kolana i zażądał zwrotu różańca, który ten miał na szyi (okazało się potem, że należał on do zmarłego lamy). Mnich obiecał, że odda mu różaniec, pod warunkiem, że chłopczyk powie, kim jest. Dziecko bezbłędnie rozszyfrowało, że Kewcang Rinpocze jest lamą z klasztoru Sera. Prawdziwy test odbył się nieco później. Jak zwykle w takich przypadkach, dziecku pokazano przedmioty należące do zmarłego dalajlamy: - Zarówno te prawdziwe, jak i bardzo do nich podobne. Mogą to być przedmioty kultu, jak różaniec, ale także przedmioty codziennego użytku, jak miska czy laska - mówi dr Bareja-Starzyńska. Inkarnacja dalajlamy musi rozpoznać wszystkie mówiąc „to moje".

Test wypadł pomyślnie, ale dalajlama trafił do Lhasy dopiero dwa lata później, ponieważ rządzący wówczas prowincją Amdo chiński satrapa Ma Bufeng za zgodę na wyjazd chłopca do innej prowincji zażądał wysokiego okupu.

Wreszcie, po czwartych urodzinach, dalajlama wraz z rodzicami przybył do Lhasy. Na oficjalną intronizację w pałacu Potala, tzw. pałacu zimowym, siedzibie tybetańskiego rządu czekał kolejny rok. W końcu, w 1940 r. zasiadł na Lwim Tronie, tronie władcy Tybetu. Podczas tej ceremonii ścięto mu włosy i ubrano - w nieodłączne od tego momentu - mnisie szaty. Podczas uroczystości dalajlama przybrał swoje nowe imię: Dzietsyn Dziambel Ngalang Losang Jeszie Tenzin Gjatso (Święty Pan, Szlachetna Chwała, Pełny Współczucia Obrońca Wiary, Ocean Mądrości). Do czasu osiągnięcia pełnoletniości, obowiązki głowy państwa miał pełnić regent.


P.S> Dyskusja o cudach jest tutaj viewtopic.php?t=20597&start=30


So maja 30, 2009 20:38
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
To bzdura totalna .

Niektórzy uważają Jana Pawła II za piąte wcielenie Buddy.

Naturalnie jest to absurd, co nie oznacza, że nie uważam Buddystów za moich Braci w Wierze, Wierzących w BOGA tylko inaczej Go pojmujących.
Buddyści za główny cel stawiają sobie jednak osiągnięcie stanu `nirwany` .


So maja 30, 2009 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 24, 2009 16:31
Posty: 340
Post 
a czy nie lepiej byłoby aby ukazały się wszystkie świętości dla szczęścia tego świata, i wierzących byłoby więcej i kościół miałby więcej kasy, po co cuda czynić - lepiej zobaczyć najwyższą władzę...


So maja 30, 2009 21:07
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Wtedy życie, nie byłoby próbą. Nie można by było odzielić Dobrych od złych.


So maja 30, 2009 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post 
frater napisał(a):
Wtedy życie, nie byłoby próbą. Nie można by było odzielić Dobrych od złych.


A dlaczego życie ma być próbą?

Cytuj:
To bzdura totalna .


So maja 30, 2009 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 24, 2009 16:31
Posty: 340
Post 
i tak to nie ma sensu, kategoryzacja ludzi jak za czasów II wojny światowej... bezsens, żadne próby nie są potrzebne


So maja 30, 2009 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 21, 2009 13:54
Posty: 326
Post 
Frater, odnośnie mojego cytatu o wyborze dalajlamy.
Co sprawia że nie wierzysz grupie buddyjskich mnichów a wierzysz grupie apostołów?


So maja 30, 2009 22:08
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
kaloryfer napisał(a):
Frater, odnośnie mojego cytatu o wyborze dalajlamy.
Co sprawia że nie wierzysz grupie buddyjskich mnichów a wierzysz grupie apostołów?




Wiara w BOGA, kontemplacja otaczającego świata
i Cuda przed pojawieniem się PANA JEZUSA na ziemi,
te z dziejów Apostolskich
i te po Zmartwychwstaniu PANA JEZUSA

Uwierzyłem i sam dostałem Łaski Nadprzyrodzone.
Teraz już nie muszę Wierzyć, bo wiem na 100%, że tamten Świat istnieje.


Est autem fides credere quod nondum vides; cuius fidei merces est videre quod credis.
- Wierzyć znaczy ufać w to czego nie widzisz; nagrodą wiary jest zobaczyć to, w co ufasz.

myśl Św. Augustyna


So maja 30, 2009 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
Cytuj:
Jeszcze jeden szczegół; gdy zważono oddzielnie poszczególne cząstki zakrzepłej krwi (są one różnej wielkości), każda z nich ważyła dokładnie tyle, co wszystkie razem wzięte.



To wiem, że zostało obalone w jakiś nowszych badaniach.

Jednak dobrze frater, jestem pełen dobrych chęci uwierzyć w ten cud - w końcu każdy powinien szukać Boga, czyż nie?

Ja wszystkiego szukam rozumem, więc:

Wątpie, że ktokolwiek da mi osobiście zbadać ten mięsień, a zatem proszę o odrobienie za mnie zadania domowego tzn:

Oficjalne wyniki badań i nazwiska ludzi zajmujących się tym.

Dalej sprawdzę wszystko sam, a wyniki moich badań przedstawię.

Może uda nam się wspólnie dojść do prawdy?

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 23:31
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
Epikuros napisał(a):
Cytuj:

To wiem, że zostało obalone w jakiś nowszych badaniach.



Proszę o konkretne linki, a nie jak zwykle puste słowa (lanie wody).

Cytuj:

Jednak dobrze frater, jestem pełen dobrych chęci uwierzyć w ten cud - w końcu każdy powinien szukać Boga, czyż nie?

Ja wszystkiego szukam rozumem, więc:

Wątpie, że ktokolwiek da mi osobiście zbadać ten mięsień, a zatem proszę o odrobienie za mnie zadania domowego tzn:

Oficjalne wyniki badań i nazwiska ludzi zajmujących się tym.

Dalej sprawdzę wszystko sam, a wyniki moich badań przedstawię.

Może uda nam się wspólnie dojść do prawdy?


Podałem wyżej, czytaj uważnie. Nadto mogę Ci znacznie bardziej przybliżyć ten temat.

Znacznie prościej zrobimy to np. Cudów w Naju, które trwają obecnie.


So maja 30, 2009 23:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
Cytuj:
Proszę o konkretne linki, a nie jak zwykle puste słowa (lanie wody).


No właśnie to ja proszę o linki do poważnych badań.

Cytuj:
Podałem wyżej, czytaj uważnie. Nadto mogę Ci znacznie bardziej przybliżyć ten temat.

Znacznie prościej zrobimy to np. Cudów w Naju, które trwają obecnie.


1. Może przeoczyłem. Gdzie znajdę te badania?
2. Cua w Naju - proszę mnie oświecić

_________________
MÓJ BLOG


So maja 30, 2009 23:53
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post 
http://www.marys-touch.com/

O Cudach w Naju mam bardzo dużo danych.

W razie potrzeby możemy wszystko zweryfikować, u źródła

Cuda nadal trwają.


So maja 30, 2009 23:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 21:57
Posty: 1591
Post 
Cytuj:
W razie potrzeby możemy wszystko zweryfikować, u źródła


Ok skoro brak źródeł na Lanciano, to chętnie poznam te źródła.

Mam jednak prośbę, aby były polskojęzyczne.

_________________
MÓJ BLOG


N maja 31, 2009 0:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
Naju nie zostało uznane przez Kościół jak na razie, tak jak Medjugorie. Więc oficjalnie KK nie wypowiada sie i nie potwierdza tych cudów.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


N maja 31, 2009 0:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL