Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość
czasowo zablokowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 18:38
Posty: 303
Post 
Ja wierzę i wiem, że ludzie, którzy twierdzą, że nie wierzą może byli by w stanie uwierzyć, ale nawet nie próbują dopuścić do siebie myśli, że to może być cud od Boga ...
bo poprostu tak jest im wygodniej - nie muszą się nawracać, niemuszą się poprawiać, nie muszą niczego żałować ... itd, poprostu świadomie odrzucają Boga, ale zapominają, że kiedyś umrą i wtedy będą Sądzeni jeszcze surowiej przez Boga - bo poznali i mieli okazję się nawrócić, ale świadomie sami tego Boga odrzucili ... - oj biada takim, biada ...


Wt wrz 09, 2008 16:07
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lip 16, 2008 17:18
Posty: 156
Post 
nawet ona tam mówi że Bóg oznajmił, że Ci co nie uwierzą jej będą sądzeni surowiej. A tak w ogóle - musiałaby nie mieć sumienia by mówić takie rzeczy i nie mieć wyrzutów. No cóż żaden ateista czy ezotyromaniak nie zmieni mojego zdania :) wierzę i już


Wt wrz 09, 2008 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2008 12:15
Posty: 815
Post 
Jacson napisał(a):
Ja wierzę i wiem, że ludzie, którzy twierdzą, że nie wierzą może byli by w stanie uwierzyć, ale nawet nie próbują dopuścić do siebie myśli, że to może być cud od Boga ...

Ja próbuję. Tylko któryś już raz mówię, że po prostu nie ma dowodów.

Jacson napisał(a):
bo poprostu tak jest im wygodniej - nie muszą się nawracać, niemuszą się poprawiać, nie muszą niczego żałować ... itd, poprostu świadomie odrzucają Boga

Którego? Jahwe? A skąd mam wiedzieć, że akurat on jest prawdziwy, że w ogóle jakiś jest prawdziwy?


Wt wrz 09, 2008 16:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 06, 2008 2:10
Posty: 133
Post 
O tym właśnie napisałem parę postów wcześniej. :?

_________________
Tak, najlepiej zakazać samodzielnego myślenia, zorganizować Policję Myśli, albo nową inkwizycję i karać ewaporacją wszystkich, którzy się przeciwstawią. To rozwiąże wszystkie problemy.
http://nie-ma-darmowych-obiadow.mylog.pl/


Wt wrz 09, 2008 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Jacson napisał(a):
Ja wierzę i wiem, że ludzie, którzy twierdzą, że nie wierzą może byli by w stanie uwierzyć, ale nawet nie próbują dopuścić do siebie myśli, że to może być cud od Boga ...
bo poprostu tak jest im wygodniej - nie muszą się nawracać, niemuszą się poprawiać, nie muszą niczego żałować ... itd, poprostu świadomie odrzucają Boga, ale zapominają, że kiedyś umrą i wtedy będą Sądzeni jeszcze surowiej przez Boga - bo poznali i mieli okazję się nawrócić, ale świadomie sami tego Boga odrzucili ... - oj biada takim, biada ...


Myśle że problem ludzi niewierzących polega na tym, że nie potrafią zrozumieć ,że wiara to nie nauka a nauka to nie wiara. Nie ma papierka lakmusowego na wiarę .Wiary i Boga trzeba doświadczyć.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Wt wrz 09, 2008 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 06, 2008 2:10
Posty: 133
Post 
Kiedy byłem młodszy, doświadczyłem wiary. Nie wiem, czy Boga, ale wiary na pewno. Nie wiem jednak, co to ma wspólnego z tematem.

_________________
Tak, najlepiej zakazać samodzielnego myślenia, zorganizować Policję Myśli, albo nową inkwizycję i karać ewaporacją wszystkich, którzy się przeciwstawią. To rozwiąże wszystkie problemy.
http://nie-ma-darmowych-obiadow.mylog.pl/


Wt wrz 09, 2008 16:43
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Jacson doczytalem do miejsca spotkania jej z ojcem i juz nie mam sily.
Napisz czy ona poda jakies dowody wypowiedzi lekarzy, linki etc. bo jak
na razie to widze mase propagandy. Pani dr. a pisze "mam zweglona watrobe i zyje", dwie godziny pod napieciem? Bzdury.


Wt wrz 09, 2008 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 7:26
Posty: 73
Post 
mimo ze jestem krytycznie wierzącym deista, to czytając jej "świadectwo" a zwłaszcza sam fakt owego trafienia , który można zweryfikować jako wymysł osoby o kompletnym braku znajomości fizyki, to cóż nie mam ochoty rozpatrywać późniejszej prawdziwości spotkań z zmarłymi i widoku kąpieli w spermie.

Bardziej można traktować to jako ciekawostkę medyczna z serii „wyobrażenia i halucynacyjne powstałe na skutek zaburzenia pracy mózgu wywołane faktem porażenia elektrycznego”


Wt wrz 09, 2008 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 7:26
Posty: 73
Post 
+ który niewatpliwie mial wpływ na pozniejsze funkcjonowanie przysadki


Wt wrz 09, 2008 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 7:26
Posty: 73
Post 
Seweryn napisał(a):
Myśle że problem ludzi niewierzących polega na tym, że nie potrafią zrozumieć ,że wiara to nie nauka a nauka to nie wiara. Nie ma papierka lakmusowego na wiarę .Wiary i Boga trzeba doświadczyć.


problemem ludzi niewierzących jest brak liberalizmy jaki możemy zaobserwować u większości wierzących (przykład powyżej)


Wt wrz 09, 2008 22:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post 
Na innym forum doczytalem, ze "cud Polo" nie jest uznany przez Kosciol i grozili nawet zamknieciem tematu, tak ze jesli i "gora" watpi co dopiero ja. :)


Wt wrz 09, 2008 22:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post 
Seweryn napisał(a):

Myślę, że problem ludzi niewierzących polega na tym, że nie potrafią zrozumieć ,że wiara to nie nauka a nauka to nie wiara. Nie ma papierka lakmusowego na wiarę .Wiary i Boga trzeba doświadczyć.


Masz rację Sewerynie, niektórzy myślą, że można doświadczać jedynie w laboratorium (na zewnątrz), a doświadczenia osobiste (wewnętrzne) traktują jak złudzenia, zresztą nawet ich nie próbują bo po co, przecież wiedzą lepiej co prawdziwe a co nie. Otwarty umysł niczego pochopnie nie odrzuca zanim wszystkiego nie spróbuje, nie wydaje sądów zanim sam osobiście czegoś nie sprawdzi.
Jeśli przegląda się niektóre fora internetowe to można zauważyć że bardzo wiele młodych ludzi próbuje OOBE (taka moda :) ) i każdy z nich twierdzi, że świat duchowy wewnętrzny jednak istnieje, dla tego zawsze mówię, spróbuj sam a potem wydawaj sądy.

A jeśli chodzi o Glorie Polo, to doświadczyła (w śmierci klinicznej) jedynie tego czego musiała doświadczyć. Świat duchowy to świat własnych myśli i uczuć, czyli doświadczamy jedynie tego w co wierzymy, czyli tego co uważamy za realne. Jeśli wierzymy w realność piekła to oczywiście możemy go tam doświadczyć. Każdy człowiek może doświadczyć (po śmierci) czegoś innego, chociaż będą także i wspólne elementy. W świecie ducha bardzo ważną sprawą jest kontrola własnych myśli, bo to one kreują tam naszą rzeczywistość, i jest całkiem prawdopodobne, że przypadkiem możemy znaleźć się w sytuacji której nie pragnęliśmy

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Wt wrz 09, 2008 23:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 7:26
Posty: 73
Post 
buscador napisał(a):
Otwarty umysł niczego pochopnie nie odrzuca zanim wszystkiego nie spróbuje, nie wydaje sądów zanim sam osobiście czegoś nie sprawdzi


Oczywiście, nie odrzuca także niedoskonałości funkcjonowania własnego mózgu (zapraszam do zapoznania się z tematem przepływu informacji w korze, interpretacji oraz działaniu sieci neuronów)

buscador napisał(a):
każdy z nich twierdzi, że świat duchowy wewnętrzny jednak istnieje, dla tego zawsze mówię, spróbuj sam a potem wydawaj sądy

Oczywiście ze istnieje , jeśli weźmiemy rozumienie pojecie „ducha” jako zorganizowanego piku elektrycznego (przybierającego postać bytu, dzięki zaawansowaniu i złożoności naszego umysłu) występującego w strategicznych częściach naszego mózgu (najczęściej w części przetwarzające obrazy, uczucia, i odczucia).
Dodam ze podobne odczucia można uzyskać sztucznie stosując odpowiednie pobudzenie elektromagnetyczne.


Wt wrz 09, 2008 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post 
Atryu napisał(a):
Dodam ze podobne odczucia można uzyskać sztucznie stosując odpowiednie pobudzenie elektromagnetyczne.


To wcale nie zaprzecza istnienia światów wewnętrznych, a jedynie dowodzi tego, że do świata ducha można dostać się (zainicjować go) różnymi drogami, ten sam efekt uzyska się w medytacji (w medytacji głównie chodzi o to aby wyłączyć świadomy umysł) ale także przez grzybki halucynogenne, niektóre narkotyki, słuchanie specjalnie spreparowanej muzyki, albo przez różne techniki OOBE, oczywiście wszystko to są półśrodki i bardziej przypomina wdzieranie się do „królestwa niebieskiego” przez kuchenne drzwi niż rzeczywisty rozwój duchowy

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Wt wrz 09, 2008 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 27, 2008 7:26
Posty: 73
Post 
buscador napisał(a):
Atryu napisał(a):
To wcale nie zaprzecza istnienia światów wewnętrznych, a jedynie dowodzi tego, że do świata ducha można dostać się (zainicjować go) różnymi drogami, ten sam efekt uzyska się w medytacji (w medytacji głównie chodzi o to aby wyłączyć świadomy umysł) ale także przez grzybki halucynogenne, niektóre narkotyki, słuchanie specjalnie spreparowanej muzyki, albo przez różne techniki OOBE, oczywiście wszystko to są półśrodki i bardziej przypomina wdzieranie się do „królestwa niebieskiego” przez kuchenne drzwi niż rzeczywisty rozwój duchowy

Nie widzę powodów bym miał zaprzeczać temu ze wierzysz w istnienie światów duchowych, ciał astralnych, itp.
Po prostu to co napisałem w sposób bardzo klarowny rozprawia się zewnętrznością owych zjawisk, i nie widzę tu żadnego związku z otwieraniem jakiejkolwiek furtki pomiędzy światami, a zaburzeniem pracy ośrodków , mieszanie doświadczeń z fikcja płynącą z marzeń, strachu i wspomnień , a zważywszy na ludzka skłonność personifikowania i układaniu myśli wychodzą nam całkiem zmyślne byty.


Wt wrz 09, 2008 23:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL