Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła !!! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Pycha jest uczuciem, zawiść była i upokorzenie również i dlatego nastąpił bunt.
Niczego ci cwaniaczku nie będę udowadniał, wystarczy, że rozbiłem twoje wywody które nie mają nic wspólnego z prawdą. Kretynem jesteś ty. Nie będziesz hamie mi mówił co jest głupotą a co nie skoro sam pleciesz głupoty i nie masz na swoje tezy żadnych dowodów.
[...]Asienkka


Śr cze 07, 2017 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Hufce napisał(a):
Pycha jest uczuciem, zawiść była i upokorzenie również i dlatego nastąpił bunt.


Nie, mylisz uczucia z postawami moim zdaniem, pycha jest postawą IMO nie uczuciem.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr cze 07, 2017 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Kim Ty człowieku jesteś żeby określać czy coś z głupotą czy nie, skąd wiesz, że nie mam racji mówiąc o 93.3% ludzi którzy idą obecnie do czyścca. Wielki (censored) moderator.


Śr cze 07, 2017 18:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Stąd wiadomo, że nie masz racji, bo nie wiadomo, skąd ją masz.
Zasada ograniczonego zaufania.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Nie ważne skąd mam te informacje, podałem wam prawdę a to czy uwierzycie czy nie nie interesuje mnie.
Zasada ograniczonego zaufania to powinna być do wiary i do Boga z wiadomych względów.


Śr cze 07, 2017 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Podałeś prawdę, a nosek rośnie jak u Pinoccia?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr cze 07, 2017 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 26, 2017 16:07
Posty: 9
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
@Hufce, ale spokojnie. Wcześniej pisałeś, że przy takich zasadach, to do Nieba wejdzie 1% aż tu nagle wyskakujesz - i to z jaką dokładnością! - że 93.3% dusz idzie do czyśćca, a to droga prowadząca tylko do Nieba. Skąd wziąłeś takie informacje??? Pytam serio. Tutaj ktoś też pisze o tych 93.3%(może to wpis Hufce?) http://biblia.webd.pl/forum/printview.p ... &start=120


Śr cze 07, 2017 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Nie wiem ile do nieba wejdzie procentowo ludzi, a niech nawet sobie wszyscy wejdą. Wiem, że obecnie 93.3% ludzi idzie do Czyścca.


Śr cze 07, 2017 18:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Można już nie odpowiadać koledze Hufce. Ban

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr cze 07, 2017 18:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 26, 2017 16:07
Posty: 9
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Czyli wiesz tylko Ty. Bo o tym to nawet wujek google nie wie.


Śr cze 07, 2017 18:40
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Robek napisał(a):

Ja nie jestem tego typu człowiekiem.


Tutaj nie jesteś takim typem człowieka, ale tam zmienisz się. Po prostu.

Cytuj:
To ty myślisz że Bóg pogrozi mi palcem, a ja od razu zakładam sukienke i ide tańcować do tego Nieba?


Robek, mówimy o kompletnie innej rzeczywistości której ani Ty ani ja nie jesteśmy nawet w stanie sobie wyobrazić. Wystarczy że poznasz Boga bezpośrednio, a to będzie takim doświadczeniem że cała Twoja natura zostanie przemieniona w jednej chwili.

Ty sam będziesz chciał tam być.

Cytuj:
Co się zmieni?
Jakaś ingerencja w psychikę? charakter?


Wszystko się zmieni, bez prania mózgu. Naprawdę nigdy nie słyszałeś że ktoś zmienił się diametralnie pod wpływem czegoś, kogoś, jakiejś sytuacji? Poczytaj o historii Marii Goretti, a dokładniej o jej mordercy Aleksandrze.

Cytuj:
To ci ludzie co mnie napadli i okradli na ulicy, to tak naprawdę mnie nie okradli, tylko ja się do tego przyczyniłem i to jest wszystko moja wina?


Przykład niedaekwatny do tego co chciałam wyrazić. Otóż czasem upatrujemy winy innych w złych stosunkach z ludźmi, ale dość często i my mamy swoje wady i swoje za uszami. Tylko że my nie potrafimy ujrzeć siebie w całej prawdzie, bowiem nasza natura dąży do samo-usprawiedliwenia.

Cytuj:
Aniołowie nie odczuwają emocji, ale złe rzeczy mogą robić, w końcu to jest kwestia wyboru?


Dokonują złych wyborów, robią złe rzeczy ale mogą to robić zupełnie bez towarzyszacych temu emocji. Bywa taka sytuacja że ktoś uderzy kogoś pod wpływem impulsywnego gniewu, złości, po prostu pod wpływem impulsu, silnych emocji. A bywa i tak że ktoś z zimna krwią planuje iż kogoś pobije, ot tak, dla sportu. Bo taki jest jego wybór, bo chce czynić zło i wybiera zło, świadomie. Być może niezbyt dobre wyjaśnienie, trudno jest cokolwiek wyjaśniać i w ogóle mówić co czują istoty tak różne od nas. Myślę ze my poznamy ten stan po smierci, wtedy będziemy istnieć podobni najbardziej do natury anioła, bowiem bezcieleśnie, jako czyste umysły.


Śr cze 07, 2017 23:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
equuleuss napisał(a):
Tutaj nie jesteś takim typem człowieka, ale tam zmienisz się. Po prostu.


Z charakteru będę taki jaki jestem, więc nic się nie zmieni.

equuleuss napisał(a):
Robek, mówimy o kompletnie innej rzeczywistości której ani Ty ani ja nie jesteśmy nawet w stanie sobie wyobrazić. Wystarczy że poznasz Boga bezpośrednio, a to będzie takim doświadczeniem że cała Twoja natura zostanie przemieniona w jednej chwili.


Żeby nie wiadomo jak ta inna rzeczywistość wyglądała, to i tak nic to nie zmienia, i ja tej sukienki nie założe :biggrin:

equuleuss napisał(a):
Wszystko się zmieni, bez prania mózgu. Naprawdę nigdy nie słyszałeś że ktoś zmienił się diametralnie pod wpływem czegoś, kogoś, jakiejś sytuacji? Poczytaj o historii Marii Goretti, a dokładniej o jej mordercy Aleksandrze.


O jakiej zmianie tutaj opowiadasz? To od widoku Boga, charakter i osobowość mi sie pozmienia?

equuleuss napisał(a):
Przykład niedaekwatny do tego co chciałam wyrazić. Otóż czasem upatrujemy winy innych w złych stosunkach z ludźmi, ale dość często i my mamy swoje wady i swoje za uszami. Tylko że my nie potrafimy ujrzeć siebie w całej prawdzie, bowiem nasza natura dąży do samo-usprawiedliwenia.


A co to ma do rzeczy?

equuleuss napisał(a):
Myślę ze my poznamy ten stan po smierci, wtedy będziemy istnieć podobni najbardziej do natury anioła, bowiem bezcieleśnie, jako czyste umysły.


To zmartwychwstania ciał już nie będzie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz cze 08, 2017 17:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
gaazkamm napisał(a):
Robkowi szczerze doradzam lekturę: http://www.waldemarrakocy.pl/media/m8.pdf


Odnośnie tego co tam wyczytałem:

"Tu znajduje się też odpowiedź, dlaczego może dojść do omamienia skutkującego odrzuceniem Boga: ktoś taki nie wybiera bowiem między szczęściem Boga a udręką szatana, lecz między życiem Boga a życiem, jakie chce sam prowadzić."


No właśnie? dlaczego nie ma takiej możliwość?
Dlaczego jest jedynie wybór między Bogiem i szatanem? dlaczego nie ma więcej możliwości?
Tutaj Bóg powinien bardziej się postarać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So cze 10, 2017 22:16
Zobacz profil
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
Robek napisał(a):
Z charakteru będę taki jaki jestem, więc nic się nie zmieni.


Skąd ta pewność? Śmierć jest już takim wydarzeniem które kompletnie zmienia postać rzeczy, a Ty uparcie trzymasz przekonanie że zawsze będziesz taki sam, otóż nie, nie jest to prawdą.

Twój charakter zostanie przenicowany i zmienisz się, bo sam tego będziesz chciał. A zresztą zostaniesz postawiony w takiej sytuacji która przemieni Cię całkowicie.

Cytuj:
Żeby nie wiadomo jak ta inna rzeczywistość wyglądała, to i tak nic to nie zmienia, i ja tej sukienki nie założe :biggrin:


Tam będzie Ci naprawdę wszystko jedno, bo tam płeć i znaczenie płci, to taboo jakie jest teraz nałożone na płeć, rola społeczno - kulturowa, tam przestanie to mieć znaczenie.

Cytuj:
O jakiej zmianie tutaj opowiadasz? To od widoku Boga, charakter i osobowość mi sie pozmienia?


Owszem, nawet już tutaj w tym życiu i na tej planecie ludzie doznają dotyku Boga lub nawet wizji Boga i wtedy zmieniają się diametralnie, często porzucają poprzedni styl życia i poprzedni sposób myślenia, takie spotkanie z Bogiem jest dla nich czymś tak przemieniającym, że stają się jakby kimś nowym. A co dopiero taka sytuacja że zobaczysz Boga twarzą w twarz w realnej rzeczywistości.

Cytuj:
A co to ma do rzeczy?


Ano ma do rzeczy bowiem jak można zauważyć nie lubisz za bardzo ludzi i masz pewien żal lub pretensje do rodziny, a czy pomyślałeś że może i Ty masz ciężki charakter i swoje za uszami? Dość często piszesz że lubisz używki i takie cool życie, beztroskie i lekkie. Tak więc najpierw trzeba mieć te jaja aby spojrzeć na siebie samego w prawdzie, a potem zastanowić się czy inni nie mają jakiejś racji oceniając nas i widząc w pewien sposób, nawet jeśli nam się to nie podoba.

Cytuj:
To zmartwychwstania ciał już nie będzie?


Owszem będzie, ale przecież stanie się to w jakimś punkcie historii świata, my wierzymy że śmierć jest odłączeniem duszy od materialnego ciała, w czyścu dusza nadal pozostaje duszą, ale słyszałam że być może z chwilą wejścia do Nieba już otrzymuje swoje przemienione ciało, bowiem tam czas nie działa, to wszystko jest poza ziemskim czasem, tak więc oni być może już mają te nowe ciała.

Cytuj:
No właśnie? dlaczego nie ma takiej możliwość?
Dlaczego jest jedynie wybór między Bogiem i szatanem? dlaczego nie ma więcej możliwości?
Tutaj Bóg powinien bardziej się postarać.


A jaki inny wybór byś chciał mieć? Na czym miałoby to polegać?


N cze 11, 2017 10:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gloria Polo - trafiona przez piorun stała u bram piekła
equuleuss napisał(a):
Skąd ta pewność? Śmierć jest już takim wydarzeniem które kompletnie zmienia postać rzeczy, a Ty uparcie trzymasz przekonanie że zawsze będziesz taki sam, otóż nie, nie jest to prawdą.


Może faktycznie charakter z upływem lat trochę mi się zmienił, bo te moje wypowiedzi na tym forum z przed 2 lat są trochę takie inne, niż dzisiaj.

equuleuss napisał(a):
Tam będzie Ci naprawdę wszystko jedno, bo tam płeć i znaczenie płci, to taboo jakie jest teraz nałożone na płeć, rola społeczno - kulturowa, tam przestanie to mieć znaczenie.


To już nie będę facetem? zostane takim czymś biegającym po Niebie w sukience?

equuleuss napisał(a):
Owszem, nawet już tutaj w tym życiu i na tej planecie ludzie doznają dotyku Boga lub nawet wizji Boga i wtedy zmieniają się diametralnie, często porzucają poprzedni styl życia i poprzedni sposób myślenia, takie spotkanie z Bogiem jest dla nich czymś tak przemieniającym, że stają się jakby kimś nowym.


Takie coś się z ludźmi dzieje ponieważ platoniczna miłość do Boga, jest czymś co im odpowiada.

equuleuss napisał(a):
Ano ma do rzeczy bowiem jak można zauważyć nie lubisz za bardzo ludzi i masz pewien żal lub pretensje do rodziny, a czy pomyślałeś że może i Ty masz ciężki charakter i swoje za uszami? Dość często piszesz że lubisz używki i takie cool życie, beztroskie i lekkie. Tak więc najpierw trzeba mieć te jaja aby spojrzeć na siebie samego w prawdzie, a potem zastanowić się czy inni nie mają jakiejś racji oceniając nas i widząc w pewien sposób, nawet jeśli nam się to nie podoba.


Ja się zgadzam z tym co tutaj mówisz :-D tyle tylko że ja nie chce tego kontynuować.
Ani nie chce się dalej kłócić ani godzi, bo niby po co? oni mi nie są do niczego potrzebni więc w ewentualnym przyszłym świecie bym chciał z tego zrezygnować.

equuleuss napisał(a):
A jaki inny wybór byś chciał mieć? Na czym miałoby to polegać?


Wybór pomiędzy tym Niebem które stworzył Bóg, a takim Niebem jakie ludzie by sobie samemu wybrali.
No i oczywiście jeśli by komuś to życie w Niebie, czy gdziekolwiek indziej się nie spodobało czy nawet znudziło, to powinna być możliwość rezygnacji z tego życia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 11, 2017 11:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL