Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kara a miłosierdzie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Co to ma wspólnego z tematem?
Cytuj:
Mt 23: 27 Br "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Jesteście podobni do pobielanych grobów, które wyglądają pięknie na zewnątrz, ale wewnątrz pełne są trupich kości i wszelkiej zgnilizny."
"A kiedy widział, że przychodziło także wielu faryzeuszy i saduceuszy, żeby się ochrzcić, począł wołać do nich: Plemię żmijowe, kto wam powiedział, że zdołacie uniknąć zbliżającego się gniewu?"
"Plemię żmijowe! Jakże wy możecie powiedzieć coś dobrego, skoro jesteście złymi? Przecież to z obfitości serca usta mówią." "Węże, plemię żmijowe! Jakże wy będziecie mogli uniknąć potępienia piekielnego?" "A do tłumów, które przyszły, by przyjąć chrzest od niego, wołał: Plemię żmijowe, kto wam powiedział, że zdołacie uniknąć zbliżającego się gniewu?"
Mt 23: 23 Br "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Dajecie dziesięcinę z mięty, z kopru i z kminku, zaniedbując przy tym to, co najważniejsze w prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To trzeba zachowywać, nie zaniedbując zresztą tamtego."

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Pt gru 10, 2004 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Co to ma wspólnego z tematem?
To ze na ziemi Bog kocha WSZYSTKICH ludzi bez WYJATKU.

_________________
Obrazek


Pt gru 10, 2004 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Czy to znaczy, że wszyscy będą zbawieni? :o

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Pt gru 10, 2004 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
:)

Bóg kocha każdego tak samo, równo, jednakowo....
On oddziela grzech od człowieka.
Człowiekowi - zawsze 'powie' - "kocham cię takim jakim jesteś, z każdą twoją wadą, niedoskonałością, bo jesteś moim dzieckiem...".
Grzech - Bóg mówi "mu" - NIE. Grzech zawsze będzie grzechem, czymś co nie podoba się Bogu. I zawsze będzie NIE....

Człowiek to ukochane dziecko, ale to dziecko ma wolną wole, zawsze ma wybór, Bóg nie zmusza... "Kocham cię - mimo wszystko - a co ty "zrobisz" z moją miłością.... ja i tak będę cię kochał..."

"Jeżeli masz problem z jakimś grzechem - pamietaj Ja jestem... Ja ci pomogę, ze Mną zwyciężysz.... tylko podejmij walkę... jednak - Ja ciebie do niej zmusić nie mogę, dałem ci wolną wolę..."

Teraz albo idziesz prosto albo skręcasz....
On ciebie kocha.... grzech - NIE....

Wolna wola .... to już mój wybór... wybieram życie wieczne albo....
"Mimo twojego wyboru - kocham Cię, bo Jestem Miłością... jednak ty teraz decydujesz... ja nie zmuszam..."

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pt gru 10, 2004 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Czy to znaczy, że wszyscy będą zbawieni? :o
NIE - zbawieni beda Ci ktorzy na to zasluzyli.

_________________
Obrazek


Pt gru 10, 2004 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Chwała Bogu, że tak napisałeś, bo już myślełem, że wszyscy pójdą do nieba. Natomiast tych, którzy odrzucą Jego miłość, gniew Boży ściga w środku piekła( wg Snów św. Jana Bosko). :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


So gru 11, 2004 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Jedyny problem konserwatysto ze nie jest powiedziane kto pojdzie do nieba i kto do piekla naleze do Kosciola (ochrzonych), nawet nie (tym wiecej) czlonkom konserwatywnych czesci Kosciola.
Wszyscy musi walczyc dop konca.


So gru 11, 2004 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
W każdym bądź razie, Droga jest znana... :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


So gru 11, 2004 18:55
Zobacz profil
Post 
"Droga jest znana".... tak, ale nie mozna iść po tej drodze siejąc zamęt, wystawiając innym cenzurki, zniesławiając, stawiając wyroki - "Papież heretyk, KK sekta".
Nie wystarczy dopiąć sobie znaczek "chrześcijanin".
Prawdziwy wyznawca Chrystusa, wybierajacy drogę do zbawienia, to ten co buduje pokój, wyciąga do drugiego rękę do zgody, jest miłosierny, bezinteresowny, nie dzieli ludzi.


So gru 11, 2004 19:22
Post 
42 Lecz biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiego rodzaju jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą. (Łk 11,42)


So gru 11, 2004 19:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Fakt, dzisiejsi kapłani są tak samo nienawracalni jak faryzeusze. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


So gru 11, 2004 21:37
Zobacz profil
Post 
Piszesz o tych co wypisuja takie bzdury na podanych przez Ciebie stronach?


No tak....to beton....konserwy nie do otwarcia.....jak ruskie :D


So gru 11, 2004 23:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Piszę o tych, którzy są wyświęceni po ostatnim soborze. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


So gru 11, 2004 23:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
wiking napisał(a):
Jedyny problem konserwatysto ze nie jest powiedziane kto pojdzie do nieba i kto do piekla naleze do Kosciola (ochrzonych), nawet nie (tym wiecej) czlonkom konserwatywnych czesci Kosciola.
Wszyscy musi walczyc dop konca.

Jezus dal kryterium wg ktorego podzieli ludzi na zbawionych i potepionych:
Cytuj:
Sąd Ostateczny


31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

_________________
Obrazek


N gru 12, 2004 0:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Fakt, dzisiejsi kapłani są tak samo nienawracalni jak faryzeusze. :)

OJ uwzaj na to co piszesz :

Cytuj:
Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego


Cytuj:
1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata

_________________
Obrazek


N gru 12, 2004 0:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL