Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Kara a miłosierdzie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Bóg nigdy nikogo nie karze - jest absolutną miłością. Co najwyżej dopuszcza, by pewne, czasem przykre, rzeczy działy się w naszym życiu, dla naszego dobra.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Cz gru 02, 2004 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Coz Nektariuszu Pismo Swuiete mowi czesto o tym ze Bog karze, jak chocby cytowane tutaj powyrzej teksty. Czesto na izraelitow slylal jakis obcy lud by nad nimi panowal, popatrz np. na Ksiege Sedziow. Co kilkadzieciat wersetow jest ze izraelici czynili co zle jest przed Panem, i Bog w gniewie ich wydawal innemu ludowi.

Ale czesto kara jest wynikiem grzechu, tak jak przepisy policyjne. Na ogol nie sa pisane by tylko karac tych niegrzecznych, ale by sie jedzilo bezpiecznie. Wypadek, czy nawet mandat nie jest wiec zewnetrzna kara nadana za postepek, tylko konsekwencja nieostroznej jazdy.

Bog karzac nas, jakby pozwala zeby skutki naszych grzechow na nas spadly. Taka aborcja np. automatyczna kara nie jest tu pieklo, to tez moze byc, ale cale zycie potem taka kobieta nosi skutki tego czynu.

Coz widze ze lepiej zebym nic nie mowil bo tylko wiecej namotam.

Pieklo tez jest takim skutkiem naszych grzechow, to jest odsuniecie od Boga. Jest to usankcionowaniem tego stanu na wiecznosc. Jesli nie przyjmiemy milosci Bozej, tego ze On wzial na siebie ta kare, ze juz nie zapisana na nas, to czeka nas pieklo. Ale wlasnie jako konsekwencja naszych grzechow, jako cos co towarzyszy grzechowi, a nie ze Bog siedzi w niebie i tylko czeka by komus przylorzyc. On pragnienie by nikt nie poszedl do piekla, by byl wiecznie nieszczesliwy. Nie chce jednak z nas uczynic robotow.

Co do faceta co prosil o piorun i go walnalo, gdyby Pan Bog zsylal wszystkie pioruny o ktore prosimy, dla siebie i innych, coz wszyscy prawdopobnie bylismy spaleni.


Pt gru 03, 2004 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Cytuj:
Hbr 10: 31 "Straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żyjącego."

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Śr gru 08, 2004 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Cytuj:
Hbr 10: 31 "Straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żyjącego."

Czyli do nieba sie nie wybierasz?

_________________
Obrazek


Cz gru 09, 2004 1:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Skąd Ci to przyszło do głowy? :o

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Cz gru 09, 2004 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Skąd Ci to przyszło do głowy? :o

Z cytatu ktory wyzej przytoczyles....

_________________
Obrazek


Cz gru 09, 2004 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Cytuj:
Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: 27 jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich. 28 Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, 29 lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki* i wygubił wszystkich; 30 tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.
36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. 37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.


Czyżbyś nigdy nie słyszał o Niebie i Piekle? :o

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Cz gru 09, 2004 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Drogi konserwatysto chyba czytasz Pismo Swiete wyrkowo. Czy kiedys czytales ten fragment:

Cytuj:
Rz. 8,15-16
Nie otzrymalismy przeciez ducha niewoli, by sie znowu pograzyc w bojazni, ale otrzymalismy ducha przybrania za synow, w ktorym mozemy wolac: "Abba, Ojcze!" Sam Duch wspiera swym swiadectwem naszego ducha, ze jestesmy dziecmi Bozymi.


Cz gru 09, 2004 22:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
A co z tymi co to mają gdzieś?
Cytuj:
Sąd Ostateczny

31 Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».


_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Cz gru 09, 2004 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Wierze w sad ostateczny, nie ma to nic do tematu


Cz gru 09, 2004 23:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
A wierzysz w istnienie piekła, gdzi e ogień nie gaśnie?

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Cz gru 09, 2004 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
WIERZE

Ale Bog nas powowal do szczescia, jasne cierpienie jest tego czescia, nie zaprzeczam istnieniu grzechu, cirpienia, piekla, czysca. Wypowiadam sie tylko przeciwko Twojej wizji swiata i naszych relacji z Bogiem OJCEM, nie katem


Cz gru 09, 2004 23:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Czyżbyś nigdy nie słyszał o Niebie i Piekle? :o

Slyszalem ale sam napisales ze straszna rzecza jest wpasc w rece Boga zywego... wiec wnioskuje ze nie chcesz isc do NIeba bo tam przeciez jest Bog zywy... chyba ze jestes masochista i lubisz straszne rzeczy...

_________________
Obrazek


Cz gru 09, 2004 23:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Wypowiedź o gniewie Boga dotyczy tych, którzy lekceważą jego Miłość.
Porównaj przypowieść o uczcie przygotowanej przez króla. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Pt gru 10, 2004 18:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Wypowiedź o gniewie Boga dotyczy tych, którzy lekceważą jego Miłość.
Porównaj przypowieść o uczcie przygotowanej przez króla. :)

To przypomnij sobie jeszcze ten fragment biblii
Cytuj:
1 Jezus natomiast udał się na Górę Oliwną, 2 ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On usiadłszy nauczał ich. 3 Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować2. A Ty co mówisz?» 6 Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć3. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». 8 I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».

_________________
Obrazek


Pt gru 10, 2004 19:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL