Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Tam gdzie ortodoksi - tam głupota i ślepota 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 25, 2004 15:57
Posty: 105
Post Tam gdzie ortodoksi - tam głupota i ślepota
nie ma nic bardziej żałosnego niż czasopisma i gazety wydawane przez ortodoksyjnych chrześcijan!

Wczoraj wpadła mi przypadkowo w ręce gazeta "Tylko Polska". Nigdy wcześniej nie miałem okazji jej widzieć, więc nie wiedząc nic o jej redakcji, przjrzałem z ciekawości jej zawartość. To co zobaczyłem wręcz mnie przeraziło. Na stronie tytułowej pierwszy artykuł zatytułowany: "Czesław Miłosz był marksistą i służył komunizmowi przeciw Polsce". To jeszcze przetrawiłem.... Ale dalej następny art: "Brońmy księdza Jankowskiego - wielkiego Polaka i patrioty". Myślałem że to tylko przekorny tytuł, ale treść okazała sie zgodna z tytułem :) np: "dobrze że ks Jankowski zdecydował sie na wizyte w Watykanie bowiem wkrótce sie przekonamy o wartości Stolicy Apostolskiej w sytuacjach w których powinna bronić prawdy i sprawiedliwości". No to teraz zacząłem sie poważnie zastanawiać kim są redaktorzy gazety która publikuje takie bzdury i szerzy taką propagande? Odpowiedź uzyskałem przeglądając już następny artykuł, tym razem zatytułowany "Bush czy Kerry - dżuma czy cholera?" Otóż w tym artykule autor przyglądał sie obu politykom wyrażając swe obawy wobec każdego, doszukał sie nawet żydowskiego pochodzenia obu panów: "zabawne jest to że karze nam sie pasjonować pojedynkiem potomka czeskich Żydów Kerryego i także mającego Żydowskie korzenie ,do tego masona, Busha" - i stało sie jasne że autorem są osoby z jakiś kręgów chrześcijańskich uważających Żydów za niezłych konkurentów... Szczytem był natomiast art w którym dowiedziałem sie że papież Jan Paweł II nie sprzyja prawdziwemu chrześcijaństwu, lecz tworzy od początku swego pontyfikatu własną religie, czego dowodem było m.in to że stawia taki nacisk na ekumneizm. A niżej zdjęcie Ojca Św witającego sie z dalajlamą i podpis: "Ojciec Św w braterskim uścisku z dalajlamą, znanym agentem CIA" (buuuuhahaha, tu już przegieli jak nie wiem.....). Ponadto wyszli z założenia że papież sprzyja ruchom masońskim, jest obłudny i nieuczciwy - bo upaja sie tłumami wiwatującymi na jego cześć.....

Ogólnie absurd gonił absurd..... Dlatego sądze że ludzie którzy mają tak namieszane w główkach nie powinni wydawać takich gazet. Mamy tu bowiem doczynienia z grupą chrześcijani którym wydaje sie że najlepiej wiedzą jak powinno wyglądać chrześcijaństwo (powodują rozłam w samym chrześciajństwie), w dodatku ostrzegają przed rz ądzcą światem grupą judeomasonów (istna teoria spiskowa), a ponad wszystko głoszą kult księdza Jankowskiego umniejszając i "demsakując" prawdziwe oblicze papieża..... Brrrr - tam gdzie są jacy kolwiek ortodoksi zawsze jest źle........ Pisze o tym bo gazeta ta swiadczy jakie pomieszanie i rozłamy są wśród samych chrześcijan, a poza tym zastanawiam sie kim muszą być stali czytelnicy czegoś takiego..... ? Dodam że tytuł gazety wydawał sie baaardzo patriotyczny : obok głównej nazwy "Tylko Polska" widnieje mniejszy napis "Jesteś Polakiem? Jesteś z Nami!", a obok dopisek: "Gazeta Narodowa"....

matko.... kto to wprowadza na rynek.... A może by tak .... mała cenzura? :)


Wt paź 12, 2004 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Gruntz - tyle że to co opisujesz nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem jako takim. Z tytułów wychodzi tylko nacjonalizm... Gdzie tu słowo o chrześcijaństwie?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt paź 12, 2004 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 25, 2004 15:57
Posty: 105
Post 
to znaczy redakcja uważa sie za "prawdziwie chrześcijańską" i to co piszą piszą tam właśnie "w imie chrześcijaństwa"


Wt paź 12, 2004 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A jak ja powiem że jestem Hinduską i że jako Hinduska będę jadła krowy bo tak dobrze, to znaczy że Hindusi jedzą krowy?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt paź 12, 2004 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 25, 2004 15:57
Posty: 105
Post 
myśle że chrześcijanie (i nie tylko) mogą sie poczuć urażeni czytając teksty tamn zawarte. Urażeni też mogą poczuć sie Żydzi (atak na Żydów w niemal każdym artykule, np "już za tydzień obszerny reportaż o oszutach - judaistach i dzieciorobach w sutannach", "robili to komuniści a dziś dawna nomenklatura współdziała z antypolską propagandą żydowską", "w ocenie zjudaizowanych hierarchów kościelnych" etc...), urażone mogą sie poczuć osoby zranione przez księdza Jankowskiego, w końcu sam papież a nawet innowiercy (obraza i pomówienie wobec Dalajlamy), obrazić sie mogą zwolennicy Czesława Miłosza oraz Jacka Kuronia i.... wymieniać można bez końca..... Ja chce powiedzieć tylko tyle że.... nie jest dobrze jak do pisania czegokolwiek biorą sie ludzie niekompetentni.....


Wt paź 12, 2004 16:21
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
nie ma nic bardziej żałosnego niż czasopisma i gazety wydawane przez ortodoksyjnych chrześcijan!

To nie jest forum tego pisma. "My" 'tu' mamy trochę inne poglądy. Wpisz sobie w Google nazwę tego pisma i poszukaj. Jak mają forum, to sobie z nimi porozmawiasz.


PS. Proszę rozumnie uzasadnić dlaczego zastosowano uogólnienie: "przez ortodoksyjnych chrześcijan". Ile Twórca tego wątku zna czasopism chrześcijańskich by stosować uogólnenie? Co rozumie pod pojęciem 'ortodoksja'.
PS2. Dlaczego nie jest dostrzeżone, że wypowiedzi cytowane robią wrażenie nacjonalistycznych.


To o czym mamy dyskutować?


Wt paź 12, 2004 16:56

Dołączył(a): So wrz 25, 2004 15:57
Posty: 105
Post 
"To nie jest forum tego pisma. "My" 'tu' mamy trochę inne poglądy. Wpisz sobie w Google nazwę tego pisma i poszukaj. Jak mają forum, to sobie z nimi porozmawiasz."

przecież że nie jest to forum tego pisma. A z nimi jak zechce i uznam to za stosowne to porozmawiam.


"PS. Proszę rozumnie uzasadnić dlaczego zastosowano uogólnienie: "przez ortodoksyjnych chrześcijan".

ortodoksyjnych w znaczeniu nieskłonnych do kopromisu, ustępstw. Jak najbardziej jest to uogólnieniem jak zauważa przedmówca. Sądze że tam gdzie pojawia sie skrajna ortodoksja względem jakiegoś zagadnienia, tam nie ma mowy o tolerancji, uszanowaniu innych etc...


"Ile Twórca tego wątku zna czasopism chrześcijańskich by stosować uogólnenie? "

dużo zna.... Wiem - to znowu uogólnienie, ale lepsze to w tym przypadku niż wyliczenia... Tyle że nie wszystkie które twórca tego wątku zna są pisane przez takich ludzi jak to.....


"PS2. Dlaczego nie jest dostrzeżone, że wypowiedzi cytowane robią wrażenie nacjonalistycznych."

dostrzeżone jest. Może tylko nie wypowiedziane, heheh.....


"To o czym mamy dyskutować?"

dyskutujcie o czym chcecie. ja w to nie wnikam. przedstawiłem tylko swoje spostrzeżenie, wręcz oburzenie treściami zawartymi w owej gazecie. ponadto wiem że nie jest tam prezentowany pogląd wszystkich chrześcijan, a tylko jakiś tam odszczepieńców.... niech będzie - może przesadziłem z tym stwierdzeniem "ortodoksyjni chrześcijanie", może nawet nie jest za bardzo adekwatne do tego co chciałem przekazać. Ale pisałem to pod wpływem emocji. Powiniennem raczej napisać: "nie ma nic bardziej żałosnego niż czasopisma i gazety wydawane przez ludzi którym sie w głowach pomieszało". Tak więc przepraszam wszystkich, którzy sie ewentualnie obruszyli za wcześniejszą wersje. Poniosło mnie :)

Tematem który mógłby z tego wypłynąć może być np - Dokąd chrześcijanie chcą dojść skoro wśród nich panują takie rozłamy, niezgodności, kłótnie i nieporozumienia? Czy w takim skłóceniu mogą coś osiągnąć? (chodzi mi już teraz o ogólny obraz chrześcijan w świecie, i wszelkie podziały)... W końcu - którzy chrześcijanie mają racje a którzy błądzą? (do wyboru jest masa opcji - katolicy, protestanci, prawosławni, zielonoświątkowcy, a może któryś z odłamów chrze ścijaństwa ezoterycznego - tradycja armeńska albo ormiańska.... trudno będzie sie zdecydować....)

Jak widać "dym Szatana" wniknął głęboko "w chrześcijaństwo" i stał sie przyczyną wielu podziałów.... A gdyby tak postawić tylko na to co prawdziwe? Bo wiecie - gdyby spotkali sie na przykła: prawdziwy chrześcijanin z prawdziwym judaistom to nie dostrzegliby między sobą różnic. Wtedy "dla prawdziwych" liczołoby sie samo spotkanie, samo to że sie razem spotkali. Przecież Bóg stworzył człowieka, a nie buddyste, chrześcijanina, masona, szamana itd itp.....


Wt paź 12, 2004 17:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL