Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Czy katolik musi wierzyć w dogmaty? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
archibald2007 napisał(a):
Ock,widze do czego zmierzasz panie Marku.Zle to sformułowałem.Przyznaje ,mój błąd.Nie ma zmian w biblii,racja
I to jest uczciwe. Dziękuję.

Co do krewnych Jezusa to jest taki temat i proponuję - jeśli już (bo widzę że przytaczasz te same argumenty co inni tam, więc nie wiem czy ma to sens (np. wykazałem tam że znamy rodziców owych rzekomych "braci Jezusa").

Czy chcesz bym się odniósł do tego spisu z paszkwilanckiego "maryja.org" ?
Byle nie do wszystkiego naraz - ale mogę np. opisywać jeden punkt dziennie.


Wt wrz 14, 2010 17:09
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Pn sie 23, 2010 20:57
Posty: 78
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
WYSZŁO NA TWOJE PANIE MARKU,CO????Nie lubię się spierac,może czasem.Żyłem wiele lat w ciemnosciach,strasznych ciemnosciach.Można rzec ze w piwnicy,a w tej piwnicy była kolejna piwnica.I wyjscie na swiatło nie jest przyjemne,oj nie.Jest to szok,można zwariowac i oslepnąc.Na marginesie-nie przeciągniesz mnie na swoją stronę,za mało masz argumentów.Wiem gdzie jestem,kim jestem i dokąd zmierzam.Nie zejdę z tej drogi.Nie musisz sie do niczego odnosic.Ja obserwuję,patrzę ,poruwnuję.I ZAWSZE MNIEJSZOSC MIAŁA RACJĘ.ZNASZ PISMA DOSKONALE WIĘC POWINIENES TO WIEDZIEC


Wt wrz 14, 2010 18:09
Zobacz profil
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
Marek MRB napisał(a):
Czy chcesz bym się odniósł do tego spisu z paszkwilanckiego "maryja.org" ?
Byle nie do wszystkiego naraz - ale mogę np. opisywać jeden punkt dziennie.

Jeśli to możliwe, to ja najbardziej tak. Myślę, że bardzo przyda się na różne dziwne dyskusje :-D
Może w osobnym wątku?


Wt wrz 14, 2010 18:12
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
archibald2007 napisał(a):
WYSZŁO NA TWOJE PANIE MARKU,CO????
Nie.
Wyszło na to że nie należy pisać bezmyślnych paszkwili na innych tylko dlatego że ma się inne zdanie. Zwłaszcza posługując się takimi "źródłami" jak maryja.prg .
Cytuj:
Nie lubię się spierac,może czasem.Żyłem wiele lat w ciemnosciach,strasznych ciemnosciach.Można rzec ze w piwnicy,a w tej piwnicy była kolejna piwnica.I wyjscie na swiatło nie jest przyjemne,oj nie.Jest to szok,można zwariowac i oslepnąc.Na marginesie-nie przeciągniesz mnie na swoją stronę,za mało masz argumentów.Wiem gdzie jestem,kim jestem i dokąd zmierzam.Nie zejdę z tej drogi.Nie musisz sie do niczego odnosic
Krótko mówiąc, argumenty Cię nie interesują. I Ty mówisz że wyszedłeś z piwnicy ?!


Wt wrz 14, 2010 19:18
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
arzachel napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Czy chcesz bym się odniósł do tego spisu z paszkwilanckiego "maryja.org" ?
Byle nie do wszystkiego naraz - ale mogę np. opisywać jeden punkt dziennie.

Jeśli to możliwe, to ja najbardziej tak. Myślę, że bardzo przyda się na różne dziwne dyskusje :-D
Może w osobnym wątku?

OK, załóż proszę i daj znać.
Chyba że moderacja uzna inaczej.


Wt wrz 14, 2010 19:19

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 21:54
Posty: 17
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
Dziwne,jesli maryja .org rzuca paszkwile,to dlaczego kosciół nie wytoczył procesu tej organizacjii o zniesławienie


Cz wrz 16, 2010 22:04
Zobacz profil
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
abinabad napisał(a):
Dziwne,jesli maryja .org rzuca paszkwile,to dlaczego kosciół nie wytoczył procesu tej organizacjii o zniesławienie
A słyszałeś żeby Kościół komukolwiek wytoczył taki proces ?
Tak Kościół nie działa.


Cz wrz 16, 2010 22:14

Dołączył(a): Wt wrz 14, 2010 21:54
Posty: 17
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
No myslę że ma prawo bronić swego dobrego imienia,nieprawdaż???Zwłaszcza ze zarzuty są bardzo poważne


Cz wrz 16, 2010 23:04
Zobacz profil
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
abinabad napisał(a):
No myslę że ma prawo bronić swego dobrego imienia,nieprawdaż???Zwłaszcza ze zarzuty są bardzo poważne
Ma.Ale... doświadczenie wszystkich osób publicznych uczy, ze taka obrona to w praktyce dalsza reklama oszczerstw.


Cz wrz 16, 2010 23:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
Marek MRB napisał(a):
archibald2007 napisał(a):
Wypisałem przed chwilą.Ale cóż,ciemnosc zalała swiat
Nie.
Pisałeś , cytuję :
archibald2007 napisał(a):
Zmiany w Swiętym Pismie.Kto upowaznił chierarchów koscielnych do wprowadzania jakichkolwiek zmian???
Więc proszę : księga, rozdział werset.
Jak było i jak jest po rzekomej zmianie.

Cytuj albo przyznaj że napisałeś oszczerstwo.
Dla ułatwienia adres do Biblii Interlinearnej - wydania protestanckie, katolickie, greka, hebrajski : http://www.biblia-internetowa.pl/

....................................................................
oczywiscie ze sa dopisane teksty w Pismie Swietym katlickim my chrzescijanie mowimy ze dopisano bajki :) jesli Mareczku nie wierzysz to nie chciej od nas zebysmy cos przytaczali tylko wez dwa Pisma Swiete tlumaczenie Lutheranskie i tlumaczenie katolickie poczytaj porownaj a dojdziesz to podobnej oceny co nasza :) milej i wspanialej lektury zycze :)

_________________
Bog jest Miloscia :)


Pt wrz 17, 2010 9:34
Zobacz profil
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
amadeus35 napisał(a):
oczywiscie ze sa dopisane teksty w Pismie Swietym katlickim my chrzescijanie mowimy ze dopisano bajki :) jesli Mareczku nie wierzysz to nie chciej od nas zebysmy cos przytaczali (...)
"Są, ale nie przytoczę ?" :D :D :D
I kto tu opowiada bajki ?
Cytuj:
wez dwa Pisma Swiete tlumaczenie Lutheranskie i tlumaczenie katolickie poczytaj porownaj a dojdziesz to podobnej oceny co nasza :) milej i wspanialej lektury zycze :)
Aaa, różnice z "Lutherańskim" Pismem rzeczywiście są :D :D :D
Luter usunął z Pisma Księgi które przeczyły temu co wymyślił (nie wszystkie - chciał usunąć więcej, ale okazało się że to już za duża hucpa).

Biblia Lutra pełna jest tendencyjnych komentarzy i pouczeń dla czytających (co sprzeciwia się jego własnej zasadzie Sola scriptura !) oraz ilustracji popierających poglądy reformatora (np. w dziale Apokalipsy mówiący o wielkim odstępstwie narysowany został papież). Zapytany jaki autorytet pozwala mu to robić odpowiedział, ze jego wlasny autorytet jest ku temu wystarczajacy.

Ponieważ to jeszcze nie wystarczyło, więc Luter w wydanym przez siebie tłumaczeniu Biblii posunął się jeszcze dalej: pozwolił sobie na zafałszowanie tekstu Listu do Rzymian tak, aby nowy tekst wspierał nauki reformatora. Pozwolił sobie na zamianę sformulowania "sprawiedliwosc Boza" na "sprawiedliwosc, ktora jest wazna wobec Boga" a "usprawiedliwienie przez wiare" na „usprawiedliwienie tylko przez wiare" /Rz 3, 26/

Pamiętaj, ze nie ja zacząłem tę wyliczankę - trzeba się Ci było nie wyrywać ze złośliwymi komentarzami...


Pt wrz 17, 2010 13:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
Marek MRB napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
oczywiscie ze sa dopisane teksty w Pismie Swietym katlickim my chrzescijanie mowimy ze dopisano bajki :) jesli Mareczku nie wierzysz to nie chciej od nas zebysmy cos przytaczali (...)
"Są, ale nie przytoczę ?" :D :D :D
I kto tu opowiada bajki ?
Cytuj:
wez dwa Pisma Swiete tlumaczenie Lutheranskie i tlumaczenie katolickie poczytaj porownaj a dojdziesz to podobnej oceny co nasza :) milej i wspanialej lektury zycze :)
Aaa, różnice z "Lutherańskim" Pismem rzeczywiście są :D :D :D
Luter usunął z Pisma Księgi które przeczyły temu co wymyślił (nie wszystkie - chciał usunąć więcej, ale okazało się że to już za duża hucpa).

Biblia Lutra pełna jest tendencyjnych komentarzy i pouczeń dla czytających (co sprzeciwia się jego własnej zasadzie Sola scriptura !) oraz ilustracji popierających poglądy reformatora (np. w dziale Apokalipsy mówiący o wielkim odstępstwie narysowany został papież). Zapytany jaki autorytet pozwala mu to robić odpowiedział, ze jego wlasny autorytet jest ku temu wystarczajacy.

Ponieważ to jeszcze nie wystarczyło, więc Luter w wydanym przez siebie tłumaczeniu Biblii posunął się jeszcze dalej: pozwolił sobie na zafałszowanie tekstu Listu do Rzymian tak, aby nowy tekst wspierał nauki reformatora. Pozwolił sobie na zamianę sformulowania "sprawiedliwosc Boza" na "sprawiedliwosc, ktora jest wazna wobec Boga" a "usprawiedliwienie przez wiare" na „usprawiedliwienie tylko przez wiare" /Rz 3, 26/

Pamiętaj, ze nie ja zacząłem tę wyliczankę - trzeba się Ci było nie wyrywać ze złośliwymi komentarzami...

::..........................................................................................
Widze ze Mareczku nalezysz to tych jasnie oswieconych ktorzy wszystko wiedza najlepiej a twoja karmicielka jest wikipedia :) ale coz i tacy wspaniali mysliciele sie zdarzaja :) zamiast wikipedi czytaj Biblie to przyniesie Mareczku tobie wiecej pozytku ......w kazdym razie tego ci zycze :)

_________________
Bog jest Miloscia :)


So wrz 18, 2010 23:03
Zobacz profil
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
amadeus35 napisał(a):
oczywiscie ze sa dopisane teksty w Pismie Swietym katlickim my chrzescijanie mowimy ze dopisano bajki :) jesli Mareczku nie wierzysz to nie chciej od nas zebysmy cos przytaczali tylko wez dwa Pisma Swiete tlumaczenie Lutheranskie i tlumaczenie katolickie poczytaj porownaj a dojdziesz to podobnej oceny co nasza :) milej i wspanialej lektury zycze :)

To ja poprosze o dowody nie z luteranskiego tlumaczenia (bo Luter mial wlasna wersje jak Pismo sw rozumiec i nie ma zadnego powodu wierzyc akurat jego wersji) ale z najwczesniejszych oryginalow (w koncu Luter z czegos tlumaczyl). Inaczej jest to dla mnie goloslowne oszczerstwo i pomowienie dla pomowienia.

Wiesz lepiej? To udowodnij.


N wrz 19, 2010 9:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
Kamala napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
oczywiscie ze sa dopisane teksty w Pismie Swietym katlickim my chrzescijanie mowimy ze dopisano bajki :) jesli Mareczku nie wierzysz to nie chciej od nas zebysmy cos przytaczali tylko wez dwa Pisma Swiete tlumaczenie Lutheranskie i tlumaczenie katolickie poczytaj porownaj a dojdziesz to podobnej oceny co nasza :) milej i wspanialej lektury zycze :)

To ja poprosze o dowody nie z luteranskiego tlumaczenia (bo Luter mial wlasna wersje jak Pismo sw rozumiec i nie ma zadnego powodu wierzyc akurat jego wersji) ale z najwczesniejszych oryginalow (w koncu Luter z czegos tlumaczyl). Inaczej jest to dla mnie goloslowne oszczerstwo i pomowienie dla pomowienia.

Wiesz lepiej? To udowodnij.

..............................................................................
To uwazasz ze Luther tlumaczyl Biblie katolicka a nie chrzescijanska ??? Kamala jestem daleki od demagogi zachecam cie przeczytaj Pismo Swiete lub pomodl sie do Boga o odpowiedz a napewno ci ja udzieli i oswieci :)

_________________
Bog jest Miloscia :)


N wrz 19, 2010 9:58
Zobacz profil
Post Re: Czy katolik musi wierzyć w dogmaty?
Czyli nie masz zadnych dowodow na swoje pomowienia.

Nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz. Ja prosze o dowody z porownania katolickiego tlumaczenia z tym "oryginalem", z ktorego Luter tlumaczyl, bo chyba calej Biblli nie napisal od nowa?


N wrz 19, 2010 10:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL