Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 4:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Jak to w końcu jest z tym piekłem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 10:23
Posty: 26
Post Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Przeczytałem parę objawień mistycznych dotyczących piekła i z tych objawień wynika że:
- jest ogień w którym palą się ludzkie dusze,
- diabły rządzą tym wszystkim i ich kara nie dotyczy bo tylko ludzkie dusze się tam męczą.
Zastanawia mnie fakt dlaczego tylko ludzie się tam męczą, a diabły przebywają na całym świecie, a w piekle mają ubaw z męczących się dusz ludzi. Ciekawi mnie też fakt dlaczego mistycy tak szczegółowo potrafią opisać piekło (lochy itd.), a nieba (raju) już nie.


Pt gru 20, 2013 11:25
Zobacz profil
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Piekło to stan odcięcia od Boga i Jego miłości. Dlatego nie ma znaczenia to, że szatan przebywa na ziemi i tutaj kusi ludzi, bo bez Boga i Jego miłości, to jest piekło.


Pt gru 20, 2013 11:29

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 10:23
Posty: 26
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Mistycy wyraźnie powiedzieli, że piekło to nie tylko stan duchowy. Jasno się wyrazili, że dusze odczuwają ból fizyczny.


Pt gru 20, 2013 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 04, 2013 22:05
Posty: 100
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Wydaje mi się że piekło mogą sprawić demony ludziom na ziemi jak to było kiedyś. Masońskie siły i syjoniści wdarli się w owczej skórze pod postacią sług Bożych w celu obalenia kościoła, tworząc śmiertelne bratobójcze wyprawy krzyżowe, skazując na ogromne cierpienie kobiety paląc je na stosie jako czarownice. Ale dla równowagi są i anioły którzy kierują ludźmi w postaci Księży , Siostr Zakonnych którzy pomagają chorym, głodującym ludziom, dzieciom w Afryce. Leczący ich z trądu, broniący przed bandźiorami wykradających młodych ludzi matkom do gangów i ich mordujących. Budujących tam skromne kościoły dające schronienie ludziom, pożywienie leki i wszelką pomoc medyczną i wsparcie duchowe. Walka dobra ze złem trwa ciągle na ziemi, tylko trzeba umieć to zauważyć, piekło może być tu na ziemi jak i namiastka nieba gdy czynisz dobro i komuś pomagasz w bardzo trudnych chwilach.


Pt gru 20, 2013 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Zacznijmy może od tego jakich mistyków czytałeś i w czym?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt gru 20, 2013 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 10:23
Posty: 26
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Np św Faustyna, tajemnica Fatimska.


Pt gru 20, 2013 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Jest to wszystko istotnie ciekawe. Pytanie tylko czy owi mistycy ludzkimi słowa opisują dokładnie tą rzeczywistość, czy tak jak najlepiej potrafią. W życiu czasem brak słów na opisanie ziemskiej rzeczywistości, a co dopiero wizji tak brutalnych, lub tak pięknych. Ogień ma to do siebie że każdy zna skutki jego działania. Ma on też swoją symbolikę, więc do opisu nadaje się świetnie. Szczerze mówiąc nie wiem co gorsze - wieczne poczucie samotności, czy wieczne spalanie się, a może jedno i drugie odczuwa się identycznie?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt gru 20, 2013 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 10:23
Posty: 26
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
A czy ktoś się zastanawiał dlaczego tylko ludzie cierpią w piekle?Diabły w nim nie cierpią, więc coś tu jest nie ok. Ponoć Bóg nie stworzył piekła, więc kto wzniecił ten ogień?Diabeł?A jeżeli tak, to dlaczego Bóg pozwolił mu stworzyć to miejsce i tam panować i co za tym idzie, nie karać go ogniem tylko pozostawiając mu dusze ludzkie do męczenia. Moim zdaniem coś jest nie ok i moim zdaniem musi być jakieś logiczne wytłumaczenie.


Pt gru 20, 2013 14:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Pierwsza sprawa jest taka że to nie objawienia mistyczne są źródłem naszej wiary i wiedzy. Jeśli masz wątpliwość, to wpierw trzeba się zorientować w nauce Kościoła na dany temat. A jak już wcześniej zostało wskazane piekło to stan oddzielenia od Boga. W przypadku ludzi zatraceniu ulega zarówno dusza jak i ciało. Niewątpliwie jednak w stanie oddzielenia od Boga są też demony, czy sam Szatan. Nie wydaje mi się aby ich stan był stanem wygody i dowolnego gnębienia człowieka. To człowiek sam się wystawia na ich działanie, właśnie wtedy gdy czynem lub myślą oddala się od Boga. Ale przecież nigdy permanentnie, czego przykładem są np egzorcyzmy.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt gru 20, 2013 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 10:23
Posty: 26
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Ale to dziwne bo diabły znały Boga i same dobrowolnie od niego odeszły więc przecież gdyby cierpiały z tego powodu, to by nie odeszły.To logiczne.


Pt gru 20, 2013 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Tak samo logiczne jak to że skoro wierzysz w Boga,to powinieneś w ogóle nie grzeszyć.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt gru 20, 2013 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 20, 2013 10:23
Posty: 26
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Ale oni nie musieli wierzyć bo bezpośrednio z Nim obcowali. Ludzie natomiast wierzą, że istnieje. Jeżeli ktoś ma nietrwałą wiarę to grzeszy. Ponoć obcowanie z Bogiem jest czymś niewyobrażalnie wspaniałym, a jednak diabły nie chciały tego. Dziwne to jest.


Pt gru 20, 2013 14:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Jak to w końcu jest z tym piekłem?
Gdy masz wolną wolę, to masz wybór. Chyba nikt nie wie konkretnie co się stało, poza tym że część się zbuntowała, prawdopodobnie przez to że Bóg ukochał tak mocno coś tak małego i nietrwałego jak człowiek. Zwykła zazdrość. To wyjaśnia czemu tak bardzo Szatan skupia się na tym aby sprowadzić każdego człowieka do klęski.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt gru 20, 2013 15:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL