Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Czym jest dla mnie wiara? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2004 22:04
Posty: 5
Post Czym jest dla mnie wiara?
Dla mnie wiara nie jest ,rozwazaniem na temat czy jest bóg czy go nie ma.Bo przeciez i demony wierza i drza.Ale jest zaufaniem,pragnieniem czynienia woli bozej,a nie swojej wlasnej. Zaufaniem ze bóg wie lepiej puszczeniem kierownicy i pozwoleniem bogu by on przewodzil,prowadził,bo On wie lepiej co jest dla mnie dobre. Akceptacja siebie i otaczajacej mnie rzeczywisyosci.Przyznaniem jak bardzo nie umiem kierowac swoim zyciem,jaki balagan robie bez boga.Jak miotam sie w bezradnosci,nie majac często żadnego wplywu na otaczająca mnie rzeczywistosc .Więc pytam się po co?A nie Dlaczego? I to jet pytanie które doprowadza mnie bym przyznał sie ze jestem bezsilny,i ze ja potrzebuje boga.Przeciez nie robie mu łaski ze w niego wierze.On jest dla mnie energia i siła sensem ,by stanąc w prawdzie i wyjśc z chorego zakłamania,chorej pychy religijnego przemadrzania sie.Do pokory ,po przez cierpienie i ból istnienia.Do światla ,tym dla mnie jest wiara,choć nie zawsze umiem sprostac sobie poradzić.To wiem ze tylko Bóg rozwiewa wątpliwości Pozdrawiam. :-) :-) :D :-D

_________________
To co jest naprawde wazne to ,prawda.


N gru 19, 2004 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Wierzysz we wszystko co Bóg objawił? :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


N gru 19, 2004 22:34
Zobacz profil
Post 
Wiara nie jest z pewnością tylko intelektualną hipotezą - a w dyskusjach ujmujemy ją tylko w tej kategorii.


N gru 19, 2004 22:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post Re: Czym jest dla mnie wiara?
APOLINARY napisał(a):
Przyznaniem jak bardzo nie umiem kierowac swoim zyciem,jaki balagan robie bez boga.

Jaki to konkretnie balagan robisz bez Boga?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pn gru 20, 2004 9:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Wiara jest tez niasamowita przygoda. Jest to nieustanne zaskakiwanie nas przez Pana Boga, przez Jego milosc, Jego fantazje, Jego humor.

Co do balaganu jaki robimy bez Boga, to Sw Filip zawsze sie modlil "Panie nie zdejmuj reki z mej glowy, bo wtedy popelnie wszytkie grzechy swiata".


Pn gru 20, 2004 10:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
Bog jest artysta-malarzem... nasze zycie jest obrazem, arcydzielem, ktoer on maluje... z tym, ze my czesto probujemy to wszystko sami poprawiac... wyrywamy mu z reki pedzel i... bo my przeciez sami wiemy co jest dla nas dobre... potem partzymy na te bochomazy, ktore namalowalismy i prosimy, by ktos nam pomogl to naprawic... a bog patrzy na to co my robimy i zastanawia sie jak to poprawic, by jeszcze uratowac swoje dzielo...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn gru 20, 2004 12:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Julia napisał(a):
Bog jest artysta-malarzem... nasze zycie jest obrazem, arcydzielem

Moze Twoje. Niestety dla wiekszosci istot na swiecie zycie to cierpienie - ciagla walka o przetrwanie, grzebanie w ziemi w poszukiwaniu okruchow.
Julia napisał(a):
bo my przeciez sami wiemy co jest dla nas dobre

Tak, z perspektywy naszego tu zycia doczesnego wiem co jest dla mnie dobre. I na tym zyciu wlasnie sie skupiam, by bylo latwiejsze dla mnie i dla innych.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pn gru 20, 2004 12:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
zwierze, nie mowie, ze moje zycie jest pozbawione cierpienia i ze wszystko jest takie proste... zycie dowala mi ze wszystkich mozliwych stron, nie moge byc pewna kolejnego dnia... jedyne co mi pozostaje to ufnosc polozona w Panu... nic wiecej poza tym nie mam nic co bym dostala za nic, na kazdym kroku doswiadczam tego, ze zycie nie jest proste a jednak staram sie by moje zycie bylo arcydzielem i ucze sie przyjmowac plany boga na moja przyszlosc

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn gru 20, 2004 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
A ja sie nie godze na to cierpienie, ktore Bog sobie dla nas zaplanowal. A nazywanie tego wrecz arcydzielem traktuje jako zniewage dla tych wszystkich cierpiacych istnien.

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Pn gru 20, 2004 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
nie zrozumielismy sie chyba... nie uwazam ze Bog zsyla na nas cierpienie zeby powstalo arcydzielo... cierpienie jest raczej skutkiem naszego schodzenia z drogi prowadzacej do Boga... wlasnie to bierpienie nastepuje wtedy niedy sami chcemy poprawiac swoje zycie i sami decydowac o tym c jest dla nas lepsze i... wlasnie przez takie cieprpienir i dzieki niemu mozemy byc szczesliwi, bo wowczas uczymy sie dostrzgac szczescie w rzeczach malych, juz brak cierpienia powinien byc dla nas zrodlem szczescia. a przez wiare poznajemy Boga, by dzieki nadziei zblizyć sie do Niego i przez milosc stac sie jego przyjaciolmi

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt gru 21, 2004 0:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 14, 2004 9:22
Posty: 228
Post 
Julia napisał(a):
cierpienie jest raczej skutkiem naszego schodzenia z drogi prowadzacej do Boga... wlasnie to bierpienie nastepuje wtedy niedy sami chcemy poprawiac swoje zycie i sami decydowac o tym c jest dla nas lepsze

Dziecko, ktore rodzi sie chore, kalekie - kiedy zeszlo z drogi prowadzacej do Boga? Kiedy chcialo poprawiac swoje zycie? Dlaczego cierpi?
Julia napisał(a):
i... wlasnie przez takie cieprpienir i dzieki niemu mozemy byc szczesliwi, bo wowczas uczymy sie dostrzgac szczescie w rzeczach malych, juz brak cierpienia powinien byc dla nas zrodlem szczescia.

Brak naszego cierpienia. Ale co z cierpieniem innych? Czy moge byc szczesliwy, kiedy miliony istnien cierpia na swiecie?

_________________
Żyć tak, aby cierpienia bylo jak najmniej.


Wt gru 21, 2004 9:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2004 22:04
Posty: 5
Post Cierpienie
To bardzo trudny temat ,ale mysle że to jedna z dróg do odnalezienia Boga. :D :-) :-D

_________________
To co jest naprawde wazne to ,prawda.


Pt gru 31, 2004 19:56
Zobacz profil
Post 
Zapytałeś:
Cytuj:
Czym jest dla mnie wiara?
Domyślam się, że chodzi Ci o wiarę w istnienie TEGO, KTÓRY JEST, czyli przedwiecznego Boga w Trójcy Jedynego? Więc odpowiem po prostu: Wierzę, bo w Nim wszystko, co istnieje ma sens; bo gdyby On nie istniał cały ten olbrzymi świat nie miałby żadnego sensu, bo nie istniałby cel jego istnienia. Przynajmniej ja takiego celu nie dostrzegam.


Pt gru 31, 2004 22:15
Post 
Zgadzam się w 100% z Teofilem.


So sty 01, 2005 10:57
Post 
zwierze napisał(a):
Julia napisał(a):
cierpienie jest raczej skutkiem naszego schodzenia z drogi prowadzacej do Boga... wlasnie to bierpienie nastepuje wtedy niedy sami chcemy poprawiac swoje zycie i sami decydowac o tym c jest dla nas lepsze

Dziecko, ktore rodzi sie chore, kalekie - kiedy zeszlo z drogi prowadzacej do Boga? Kiedy chcialo poprawiac swoje zycie? Dlaczego cierpi?
Julia napisał(a):
i... wlasnie przez takie cieprpienir i dzieki niemu mozemy byc szczesliwi, bo wowczas uczymy sie dostrzgac szczescie w rzeczach malych, juz brak cierpienia powinien byc dla nas zrodlem szczescia.

Brak naszego cierpienia. Ale co z cierpieniem innych? Czy moge byc szczesliwy, kiedy miliony istnien cierpia na swiecie?


A czy można być szczęsliwym i jednocześnie być kaleką, cierpiącą nadodatek?
Co człowiekowi daje tę moc i siłę dy się uśmiechać przez łzy.
Jaka jest ta tajemnica ludzkiego szczęścia???


So sty 01, 2005 11:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL