Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czy Bóg jest dobry? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
afilatelista napisał(a):
A jezioro ognia, wieczny ogień, siarka itd. to co? Ateiści sami to wymyślili?


To jest to samo.

szach900 napisał(a):
A z Bogiem to nie jest tortura ?? Przecież tez czasem czytasz różne historie świętych jak to byli torturowani. Ani to miłe ani to fajne.


Nie, z Bogiem nie jest. Co najwyżej droga do Boga może (czasem) być torturą, nie przeczę.

Cytuj:
Dlaczego piszecie ,ze Ci co wybrali drogę bez Boga to jest tortura ??


To nie jest coś, co ktoś pisze, tylko rzeczywistość ludzka.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So sty 28, 2023 13:53
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Czyli co jak na łeb ci spadają rakiety to nadal jest spoko ?? Bo czasami tak rozumiem. sory.
I nie wazne z Bogiem najlepiej...


So sty 28, 2023 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Jakoś na ziemi żyje mi się wałkiem nieźle. Jeśli w piekle nie spotka mnie noc gorszego to jakoś sobie dam radę.


So sty 28, 2023 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Na tamtym świecie nie ma słoneczka, tylko Bóg świeci. W piekle chyba nie ma światła.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So sty 28, 2023 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
szach900 napisał(a):
Czyli co jak na łeb ci spadają rakiety to nadal jest spoko ?? Bo czasami tak rozumiem. sory.
I nie wazne z Bogiem najlepiej...


No trudno.

afilatelista napisał(a):
Jakoś na ziemi żyje mi się wałkiem nieźle. Jeśli w piekle nie spotka mnie noc gorszego to jakoś sobie dam radę.


Ok, tylko jak się zmieni kontekst to nie pisz, że wieczność jest straszna i to niesprawiedliwe że nie możesz umrzeć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So sty 28, 2023 17:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Nigdy nie pisałem że niesprawiedliwe że muszę umrzeć. Po śmierci nie spodziewam się niczego. Tymczasem KK i Biblią naucza że czeka mnie sąd i wieczne cierpienie.
Wieczne cierpienie jest niesprawiedliwe i okrutne. Istota dobra nie pozwoliłaby żeby ktokolwiek cierpiał wiecznie.


So sty 28, 2023 17:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Wiele osób czeka wieczne szczęście w Niebie, gdzie nie ma nudy. Natomiast życie na ziemi to próba, by byt określił się, czy jest dobry, czy zły.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Ostatnio edytowano So sty 28, 2023 17:24 przez pom, łącznie edytowano 1 raz



So sty 28, 2023 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
afilatelista napisał(a):
Nigdy nie pisałem że niesprawiedliwe że muszę umrzeć.


Ja też nie. Ateiści za to często piszą, że to niesprawiedliwe że NIE MOGĄ umrzeć. Chcą umrzeć, nie chcą żyć wiecznie, bo to byłyby "tortury". Zupełnie jak w piekle.

afilatelista napisał(a):
Wieczne cierpienie jest niesprawiedliwe i okrutne. Istota dobra nie pozwoliłaby żeby ktokolwiek cierpiał wiecznie.


To go nie wybieraj. Jedyne, na co "istota dobra" pozwala, to na twój wolny wybór.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So sty 28, 2023 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Johnny99 napisał(a):
Ja też nie. Ateiści za to często piszą, że to niesprawiedliwe że NIE MOGĄ umrzeć. Chcą umrzeć, nie chcą żyć wiecznie, bo to byłyby "tortury". Zupełnie jak w piekle.


Aaaaa... To należę do tych ateistów. Uważam że jeśli w piekle jest wieczne cierpienie to humanitarnym byłoby pozwolić przynajmniej skazańcom przestać istnieć.

Cytuj:
To go nie wybieraj. Jedyne, na co "istota dobra" pozwala, to na twój wolny wybór.
Ale czego mam nie wybierać. Wybieram żeby nie cierpieć. Ale nie mam powodów by wierzyć w jego istnienie, a charakter który występuje w Biblii i w który wierzą katolicy uważam za niemoralny. Nie da się wybrać żeby w coś wierzyć lub wybrać swoich przekonań.


So sty 28, 2023 18:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Pociesz się, że nie ma nic na siłę. Jest wolna wola. Tyle, że Dusza ludzka jest nieśmiertelna, więc śmierć jej jest nierealna.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So sty 28, 2023 18:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Tak się składa że wolna wola nie istnieje. Jesteśmy zdeterminowani przez nasze gany, wychowanie, sytuację w których się znaleźliśmy i informacje do których mieliśmy dostęp.

Co do tego że ludzka duszą jest nieśmiertelna - czy dla Boga jest niemożliwe żeby ją zniszczyć?


N sty 29, 2023 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
afilatelista napisał(a):
Tak się składa że wolna wola nie istnieje.

To dlaczego, jak zechcę, mogę pomyśleć o czymś, a jak innym razem chcę - mogę pomyśleć o czymś innym? Dlaczego zależnie od swojego "chcę", od swojego wyboru, mogę myśleć o tym lub o czymś innym?


N sty 29, 2023 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
afilatelista napisał(a):
Tak się składa że wolna wola nie istnieje. Jesteśmy zdeterminowani przez nasze gany, wychowanie, sytuację w których się znaleźliśmy i informacje do których mieliśmy dostęp.

Ktoś Cię zmusza do pisania na tym forum?


N sty 29, 2023 14:49
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
Swołocz napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Tak się składa że wolna wola nie istnieje.

To dlaczego, jak zechcę, mogę pomyśleć o czymś, a jak innym razem chcę - mogę pomyśleć o czymś innym? Dlaczego zależnie od swojego "chcę", od swojego wyboru, mogę myśleć o tym lub o czymś innym?

Ale dziecko juz nie ma wolnej woli w sensie niemowlak czy dziecko...jesli dobrze rozumiem.


N sty 29, 2023 15:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy Bóg jest dobry?
afilatelista napisał(a):
Aaaaa... To należę do tych ateistów. Uważam że jeśli w piekle jest wieczne cierpienie to humanitarnym byłoby pozwolić przynajmniej skazańcom przestać istnieć.


Ty sam wybierzesz to wieczne cierpienie. Wybierzesz je po to, by móc odrzucić Boga, bo nie jesteś w stanie przyjąć jego istnienia. Podobnie zresztą jak Szatan.

Cytuj:
Ale czego mam nie wybierać. Wybieram żeby nie cierpieć. Ale nie mam powodów by wierzyć w jego istnienie, a charakter który występuje w Biblii i w który wierzą katolicy uważam za niemoralny. Nie da się wybrać żeby w coś wierzyć lub wybrać swoich przekonań.


Jak to się nie da? Oczywiście że się da. Wiara jest wyborem. Wybierasz i już. Oczywiście, możesz odczuwać różne emocje - uniesienie, zwątpienie itp. ale chyba w rozumnym życiu chodzi o to, by nad nimi panować, prawda?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sty 30, 2023 22:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL