Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 czy nasze pokolenie doczeka końca czasów?... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: czy nasze pokolenie doczeka końca czasów?...
I wzniósł się dym kadzideł, jako modlitwy świętych, z ręki anioła przed Bogiem.
Anioł zaś wziął naczynie na żar, napełnił je ogniem z ołtarza i zrzucił na ziemię,
a nastąpiły gromy, głosy, błyskawice, trzęsienie ziemi
.

(Apokalipsa 8:4-5)

I rozgniewały się narody, a nadszedł Twój gniew i pora na umarłych,
aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom i świętym,
i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię.
Potem Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni,
a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad.

(Apokalipsa 11:18-19)

I zostali uwolnieni czterej aniołowie, gotowi na godzinę, dzień, miesiąc i rok,
by pozabijać trzecią część ludzi.
A liczba wojsk - konnicy: dwie miriady miriad - posłyszałem ich liczbę.
I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli, mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki.
A głowy koni jak głowy lwów, a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka.
Od tych trzech plag została zabita trzecia część ludzi,
od ognia, dymu i siarki,
wychodzących z ich pysków.

(Apokalipsa 9:15-18)

Dwom moim Świadkom dam władzę,
a będą prorokować obleczeni w wory, przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.
Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi.
A jeśli kto chce ich skrzywdzić, ogień wychodzi z ich ust i pożera ich wrogów.
Jeśliby zechciał ktokolwiek ich skrzywdzić, w ten sposób musi być zabity.
Mają oni władzę zamknąć niebo, by deszcz nie zraszał dni ich prorokowania,
i mają władzę nad wodami, by w krew je przemienić,
i wszelką plagą uderzyć ziemię, ilekroć zechcą.

(Apokalipsa 11:3-6)

I ujrzałem na niebie znak inny - wielki i godzien podziwu:
siedmiu aniołów trzymających siedem plag,
tych ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga
.
I ujrzałem jakby morze szklane, pomieszane z ogniem,
i tych, co zwyciężają Bestię i obraz jej, i liczbę jej imienia,
stojących nad morzem szklanym, mających harfy Boże.
A taką śpiewają pieśń Mojżesza, sługi Bożego, i pieśń Baranka:
Dzieła Twoje są wielkie i godne podziwu, Panie, Boże wszechwładny!
Sprawiedliwe i wierne są Twoje drogi, o Królu narodów!
Któż by się nie bał, o Panie, i Twego imienia nie uczcił?
Bo Ty sam jesteś Święty, bo przyjdą wszystkie narody i padną na twarz przed Tobą,
bo ujawniły się słuszne Twoje wyroki.

(Apokalipsa 15:1-4)

i ze świątyni wyszło siedmiu aniołów, mających siedem plag,
odzianych w czysty, lśniący len, przepasanych na piersiach złotymi pasami.
I jedno z czterech Zwierząt podało siedmiu aniołom
siedem czasz złotych, pełnych gniewu Boga żyjącego na wieki wieków.
A świątynia napełniła się dymem od chwały Boga i Jego potęgi.
I nikt nie mógł wejść do świątyni, aż się spełniło siedem plag siedmiu aniołów.

(Apokalipsa 15:6-8)

I usłyszałem, jak mówił ołtarz:
Tak, Panie, Boże wszechwładny, prawdziwe są Twoje wyroki i sprawiedliwe.
A czwarty wylał swą czaszę na słońce: i dano mu władzę dotknąć ogniem ludzi.
I ludzie zostali dotknięci wielkim upałem,
i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami,
a nie nawrócili się, by oddać Mu chwałę.
(...) A siódmy wylał swą czaszę w powietrze:
a ze świątyni od tronu dobył się donośny głos mówiący: " Stało się! "
I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy, i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi,
jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi: takie trzęsienie ziemi, tak wielkie.
A wielkie miasto rozpadło się na trzy części i miasta pogan runęły.
I wspomniał Bóg na Wielki Babilon, by mu dać kielich wina - gniewu zapalczywości swej.

(Apokalipsa 16:7-9,17-19)

Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył,
Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.

(Apokalipsa 22:18)
Silva napisał(a):
Zresztą to zasadniczo nie Bóg będzie sprawcą tych kataklizmów a prawdopodobnie sami ludzie i szatan,
który przed przyjściem Pana chce jak najbardziej wyniszczyć ludzkość
Czyżby?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Ostatnio edytowano Śr lis 09, 2011 11:51 przez Elbrus, łącznie edytowano 2 razy



Śr lis 09, 2011 11:32
Zobacz profil
Post Re: czy nasze pokolenie doczeka końca czasów?...
Alus napisał(a):
A dziękuję.Ale do anonimowych "objawień" mnie nie przekonasz.

Dla mnie to że na blogu z tłumaczeniami owego objawienia są zamieszczone filmiki negujące Platformę Obywatelską którą reprezentujesz, pokazujące że rządzą nami zdrajcy Polski, nie ma żadnego wpływu na ocenę wiarygodności objawienia. Wiem, dla Ciebie pewnie też. :)
Joabea32 napisał(a):
no tak,ale sama powiedz jakie to nawrocenie i przyjecie Boga pod wplywem strachu,jak ludzie na własne oczy juz zobaczą,ze przychodzi czas ostateczny to wtedy ze strachu nawróca.....to zadna łaska i zadne nawrocenie jak dla mnie:-(.....

Jeżeli strach jest już tym ostatnim czynnikiem który może skłonić kogoś do nawrócenia i wpłynąć na życie wieczne w niebie, ratującym od wiecznych cierpień w piekle to chwalmy Pana. Bóg nie odrzuca nawet nawrócenia ateisty pod wpływem strachu na łożu śmierci.


Śr lis 09, 2011 11:44
Post Re: czy nasze pokolenie doczeka końca czasów?...
Joabea32 napisał(a):
Jesetm osobą bardzo wierzacą,wierze w miłosc Boga do ludzi,ale nie potrafie zrozumiec takiej o to rzeczy : dlaczego P.Bog przed swoim przybyciem mialaby sprowadac wszelkie kataklizmy na ziemie,jakies pozary,wojny....przeciez to straszne i okrutne rzeczy są,dlaczego miałby w taki sposob przybywacna ziemie?

Bóg nie pobłogosławił grzechu.

"W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: "Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie".
Łk 13,1-5

Wśród grzechów, które należą do kategorii wołających o pomstę do Nieba, należą takie jak przelewanie krwi niewinnych, niesprawiedliwość, uciskanie ubogich ,wdów, sierot czy przybyszy, jak i wykorzystywanie i prześladowanie słabych, a także sodomia .
http://www.traditia.fora.pl/katechizm-n ... ba,47.html

24 A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła
i doświadczają jej ci, którzy do niego należą
. (Mdr 2)

Grzechy sprowadzają przekleństwa na ludzi, rodziny, społeczeństwa, narody, wszelkie prace i przedsięwzięcia.

Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, co do którego dałem ci rozkaz w słowach: Nie będziesz z niego jeść -przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu:
Rdz 3,17

15 Lecz jeźli posłuszny nie będziesz głosu Pana, Boga twego, abyś strzegł i czynił wszystkie przykazania jego i ustawy jego, które ja przykazuję tobie dziś, tedy przyjdą na cię wszystkie te przeklęstwa, i ogarną cię.
16 Przeklętym będziesz w mieście, przeklętym i na polu.
17 Przeklęty kosz twój, i dzieża twoja.
18 Przeklęty owoc żywota twego, i owoc ziemi twojej, płód rogatego bydła twego, i trzody drobnego bydła twego.
19 Przeklętym będziesz wchodząc, przeklętym i wychodząc.
20 I pośle Pan na cię przeklęstwo, trwogę, i zgubę we wszystkiem, do czego ściągniesz rękę twoję, i co czynić będziesz; aż cię wygładzi, i aż zaginiesz nagle dla złości spraw twoich, któremiś mię odstąpił.
Pwt28, 15-20


1 Oto Pan rozproszy ziemię i obnaży ją i utrapi oblicze jej, i rozproszy mieszkańców jej.
2 I będzie jak lud, tak i kapłan, a jak sługa, tak i pan jego; jak służebnica, taki pani jej; jak kupujący, tak i ten, który sprzedaje; jak pożyczający, taki ten, który bierze pożyczkę; jak który się upomina, tak i ten, który jest dłużny.
3 Rozproszeniem rozproszona będzie ziemia, a drapiestwem rozdrapana będzie, bo Pan powiedział to słowo.
4 Płakała i ustała ziemia i omdlała: ustał świat, omdlała wyniosłość narodu ziemi.
5 A ziemia splugawiona jest od mieszkańców swoich, gdyż przestąpili zakon, odmienili prawo, złamali przymierze wieczne.
6 Dlatego przekleństwo pożre ziemię i będą grzeszyć mieszkańcy jej; dlatego będą szaleć uprawiający ją i mało ludzi zostanie.
10 Starte jest miasto próżności, zamknięty każdy dom i nikt nie wchodzi.
12 Zostało w mieście spustoszenie, a upadek zawali bramy.
13 Bo tak będzie wpośród ziemi, wpośród narodów, jak gdyby trochę oliwek, które zostały, otrzęsiono z oliwnego drzewa, i grona winne, gdy się dokończy winobranie.
17 Strach i dół i sidło nad tobą, który jesteś mieszkańcem ziemi.
18 I będzie: kto ucieknie przed głosem strachu, wpadnie w dół, a kto się wydostanie z dołu, będzie pojmany sidłem; bo się upusty z wysokości otworzyły i zatrzęsą się fundamenty ziemi.
19 Łamaniem połamie się ziemia, skruszeniem skruszy się ziemia.
20 Poruszeniem poruszy się ziemia jak pijany, i będzie porwana jak namiot jednonocny; i obciąży ją nieprawość jej, i upadnie, a nie powstanie więcej.
21 I będzie: w ów dzień nawiedzi Pan wojsko niebieskie na wysokości i królów ziemskich, którzy są na ziemi.
22 I będą zgromadzeni gromadą jak jeden snopek w dole, i będą tam zamknięci w ciemnicy, a po wielu dniach nawiedzeni będą.
Iz 24,1-22


"Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im – oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi”.
(Pwt 30,15-20)


Śr lis 09, 2011 12:35
Post Re: czy nasze pokolenie doczeka końca czasów?...
quas napisał(a):
Alus napisał(a):
A dziękuję.Ale do anonimowych "objawień" mnie nie przekonasz.

Dla mnie to że na blogu z tłumaczeniami owego objawienia są zamieszczone filmiki negujące Platformę Obywatelską którą reprezentujesz, pokazujące że rządzą nami zdrajcy Polski, nie ma żadnego wpływu na ocenę wiarygodności objawienia. Wiem, dla Ciebie pewnie też. :)

Do tych zdrajców zaliczasz zapewne bp Pieronka - który "ujada" - i abp Życińskiego, w odwecie za jego pogrzeb Bóg powinien "zatrząść Polską i sprowadzić tajfuny" ( z kazania ks. Natanka)
A napewno kard Dziwsza - wszak na tej stronie dowodzą jego przynależnosc do masonerii.


Śr lis 09, 2011 13:09

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: czy nasze pokolenie doczeka końca czasów?...
UJAWNIONY SEKRET TRZECIEJ TAJEMNICY FATIMSKIEJ
www.apokalipsa.info.pl/objawienia/sekret_fatimy.htm

zachęcam zapoznać całość

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr lis 09, 2011 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 17:03
Posty: 25
Post Re: czy nasze pokolenie doczeka końca czasów?...
noOne napisał(a):
UJAWNIONY SEKRET TRZECIEJ TAJEMNICY FATIMSKIEJ
http://www.apokalipsa.info.pl/objawieni ... fatimy.htm

zachęcam zapoznać całość


To bardzo ciekawy tekst. :) A to co tam pisze o Polsce oznacza, że nie jest z nami jeszcze tak źle chyba. :-D
Czy doczekamy końca świata czy też nie to i tak powinniśmy modlić się i pokutować. Choć to trudne bywa. :) Wiem to doskonale. :(

A czy nasze pokolenie doczeka końca czasów? Tego nie wiem, ale na pewno powinniśmy obserwować świat i starać się odczytywać znaki jakie Bóg nam daje.


Cz lis 10, 2011 15:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL