Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Piekło i jego wieczne męczarnie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: PIEKŁO I JEGO WIECZNE MĘCZARNIE
1.Czyli zanim Adam i Ewa zgrzeszyli, to Panem Ziemi był Szatan??Nie Bóg?

2.Dlaczego cytujesz Nowy Testament, skoro nie uznajesz treści w nim zawartych...? Nie wierzysz w niego, to dlaczego odpowiadasz mi cytatami stamtąd .. ? Wytłumaczysz mi to?

3.A drugie pytanie, które chciałeś, abym sprecyzowała było takie ... Gdzie idą ludzie, którzy nienawidzą Odwiecznej Miłości(Boga) po śmierci? Skoro nie ma wdłg Ciebie Piekła?


Odpowiedz mi na te trzy pytania, które Ci zadałam.


N wrz 05, 2010 16:15
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
nedzna napisał(a):
1.Czyli zanim Adam i Ewa zgrzeszyli, to Panem Ziemi był Szatan??Nie Bóg?

Tego nie wiem.
nedzna napisał(a):
2.Dlaczego cytujesz Nowy Testament, skoro nie uznajesz treści w nim zawartych...? Nie wierzysz w niego, to dlaczego odpowiadasz mi cytatami stamtąd .. ? Wytłumaczysz mi to?

Bo wychodzi na to że tylko takie argumenty na was działają. Gdybym zacytował księgę henocha, Liber AL vel Legis, lub jakiejkolwiek innej pewnie odrazu słuszał bym od ciebie coś w stylu "to kłamstwa! te księgi napisał szatan!".
nedzna napisał(a):
3.A drugie pytanie, które chciałeś, abym sprecyzowała było takie ... Gdzie idą ludzie, którzy nienawidzą Odwiecznej Miłości(Boga) po śmierci? Skoro nie ma wdłg Ciebie Piekła?

Jak już ci mówiłem tego typu dyskusje nie mają sensu, ponieważ ja wiem swoje a ty swoje i wierzymy w co innego i kazdy jest 100% pewny że jego wiara jest prawdą a reszta to kłąmstwa. Ale jak tak bardzo chcesz to prosze bardzo. 1. Reinkarnują się. To jeśli jak to nazwałaś po prostu nie nawidzą i nic dalej z tym nie robią. 2. Inni, którzy jak to powiedziałąś "nienawidzą" (choć są i tacy którzy nie nienawidzą, lecz po prostu wybrali tą drugą ścieżke, bo uważają ją za lepszą dla siebie) i rozwijają w sobie aspekty adwersarza, czy też archetyp Samaela (Szatana) + Lilith, by stać się oddzielonym od Boga i jego systemu, nie reinkarnują się, są wolni od tego całego systemu (jeśli dobrze pamiętam po dotarciu do 7mej klifoty na drzewie daath).


So wrz 18, 2010 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 4:54
Posty: 1993
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Myślałem że jakieś nowe dokumenty a tu kolejny klon Glorii Polo. Ehhh...


So wrz 18, 2010 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 24, 2010 20:04
Posty: 1
Lokalizacja: włodawa
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Bóg jest miłością ale miłością która się nie narzuca skoro jej nie chcesz samym tym wybierasz inna drogę. A skoro uwazasz że droga odrzucenia miłości jest dobra to gratuluję umysłu... Mamy wolną wolę a to że my często myślimy inaczej niż Bog by chciał to świadczy tylko o doskonałej strategi diabła...

http://alfaiomega2000.wrzuta.pl/audio/3 ... tyzm-_cz_1.

posłuchajcie sobie tego to dużo wyjaśnia jest to długie ma 2 części ale na prawde warto


So wrz 25, 2010 10:39
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
kyokushin napisał(a):
to że my często myślimy inaczej niż Bog by chciał to świadczy tylko o doskonałej strategi diabła...

Nie, to świadczy jedynie o tym że masz wolną wole u umiesz sam podejmować decyzje.
kyokushin napisał(a):
posłuchajcie sobie tego to dużo wyjaśnia jest to długie ma 2 części ale na prawde warto

Nie będę słuchał Księdza który mówi o okultyzmie. Gdybyś chciał się dowiedzieć czegoś o Hinduizmie, zapytał byś się Muzłumanina czy Hindusa? Tak samo z tym, prawdy o okultyzmie nie dowiesz się od Księdza który z okultyzmem ma tyle wspólnego co Kościół z Chrystusem, lub górnik z pilotem, lecz od okultysty. Sam początek mnie już rozbawił jak odrazu proszą o datki.


So wrz 25, 2010 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Tomek92pl

Nie "wierzysz" w Nowy Testament, a jedkak cytujesz go, jako argument.
Schizofrenia?

_________________
"Panie połóż mi ręce na głowę, inaczej nie wiadomo, co Ci dziś mogę wykombinować" - św. Filip Nereusz


So wrz 25, 2010 12:20
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
langusta napisał(a):
Nie "wierzysz" w Nowy Testament, a jedkak cytujesz go, jako argument.
Schizofrenia?

Czytaj wszystkie posty jak chcesz je skomentować, odpowiedź podałem już wyżej.

Aha i nie nie wierze w Nowy Testament całkowicie, lecz uważam że duża jego część jest zmieniona i dodana.


So wrz 25, 2010 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: PIEKŁO I JEGO WIECZNE MĘCZARNIE
nedzna napisał(a):
3.A drugie pytanie, które chciałeś, abym sprecyzowała było takie ... Gdzie idą ludzie, którzy nienawidzą Odwiecznej Miłości(Boga) po śmierci? Skoro nie ma wdłg Ciebie Piekła?


Mimo iż to pytanie nie było zadane mnie, pozwolę sobie na nie odpowiedzieć. Bóg to Absolut, którego nie można nienawidzić. Chyba, że nienawidzi się wszystkiego co istnieje (łącznie z samym sobą). Jeśli ktoś nienawidzi to znaczy, że ma jakieś problemy, które, miejmy nadzieje, rozwiąże w ciągu swojego cyklu reinkarnacyjnego.

WIST kazał odnieść się Tomkowi do publikacji, ale jak mamy się do czegokolwiek odnosić, skoro autorka tematu nie powiedziała o co konkretnie jej chodzi. Napisała kilka zdań i dała linka. To nawet nie był początek rozmowy.


So wrz 25, 2010 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 13:09
Posty: 46
Post Re: PIEKŁO I JEGO WIECZNE MĘCZARNIE
nedzna napisał(a):
Nie rozumiem. Wytłumaczysz mi to?

A gdzie są Ci, którzy nie kochają Boga??


Pozdrawiam i szczęść Boże


Ci, którzy nie kochają boga idą tam, gdzie ci, którzy nie kochają Zeusa, Wielkiego Latającego Potwora Spaghetti i Papy Smerfa... A więc do piachu... To, że TY chcesz, żeby było inaczej, nie oznacza, że obiektywnie tak właśnie jest.


N wrz 26, 2010 17:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 13:09
Posty: 46
Post Re: PIEKŁO I JEGO WIECZNE MĘCZARNIE
nedzna napisał(a):
2.Dlaczego cytujesz Nowy Testament, skoro nie uznajesz treści w nim zawartych...? Nie wierzysz w niego, to dlaczego odpowiadasz mi cytatami stamtąd .. ? Wytłumaczysz mi to?


A czy żeby cytować Nowy Testament to trzeba w niego wierzyć? Czy jeśli ja zacytuje Hitlera "Mein Kampf" od razu oznacza, że jestem nazistą?!!!

nedzna napisał(a):
1.Czyli zanim Adam i Ewa zgrzeszyli, to Panem Ziemi był Szatan??Nie Bóg?


Mało wiesz. Poczytaj trochę Starego Testamentu, bo katolicyzm uznaje wyższość NT, to jednak "prawd" zawartych w ST nie odrzuca... No, chyba że nie jesteś katoliczką...


N wrz 26, 2010 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 24, 2009 16:31
Posty: 340
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Piekło to wymysł mitologiczny

żałosne że ktoś jeszcze wierzy w diabełki i smołę ...


N wrz 26, 2010 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 13:09
Posty: 46
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Rozmyślacz napisał(a):
Piekło to wymysł mitologiczny

żałosne że ktoś jeszcze wierzy w diabełki i smołę ...


Żałosne, ale prawdziwe, niestety... Po tym, jak usłyszałem jakie kreacjonistyczne rewelacje głosi pan profesor Maciej Giertych, nic nie jest w stanie już mnie zaskoczyć...


Pn wrz 27, 2010 6:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Największym zwycięstwem szatana jest to, że się w niego nie wierzy.

Łatwiej jest dać koledze narkotyki, mówiąc, że to mąka i go odurzyć, aniżeli poinformowanego człowieka do tego przekonać. Taki przykład oparty na tym, co ksiądz rzekł na katechezie.

Tutaj tak naprawdę nie miało być żadnej rozmowy - czytasz lub nie, uważaj co chcesz.
Nawet się zrymowało ;).

Ja miałam do czynienia z nieprzyjemnymi skutkami OOBE, czyli pewnego rodzaju okultyzmu. Nie bawcie się w to, bo nie ma po co.

Brak Boga , brak Miłości , to piekło. Nie chcecie kochać Jezusa, to macie po śmierci świat, który wybraliście. Dusza jest stworzona przez Boga, dla Niego. Nie chcesz Go? Droga wolna. Czeka smutny koniec.


Pn wrz 27, 2010 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Jakiś czas temu kiedy byłem bardziej aktywny na tym forum widziałem we śnie postać, emanowało od nie zło. Widziałem tylko kontury, obraz był niewyraźny postać zbliżała się gwałtownie . Nie było żadnych słów czynów a mimo to dało się odczuć przenikliwe zło .

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn wrz 27, 2010 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 13, 2010 9:38
Posty: 129
Post Re: Piekło i jego wieczne męczarnie
Mi się ostatnio często śni szatan.


Pn wrz 27, 2010 21:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL