Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia
Asparagus napisał(a):
wlasti napisał(a):
co więcej ta zmiana nic nie daje - poza odejściem od oryginału,
a mi wydaje się, że wersję oryginalną i łatwiej się śpiewa i recytuje...


:shock: Naprawdę nie masz większych problemów?


Nie jest to żadna poważna zmiana. Zauważ że tekst Ewangelii także jest tłumaczony na język współczesny a nie archaiczny :?


Pn kwi 15, 2013 19:50
Zobacz profil
Post Re: Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia
Też spotkałem dwie wersje. Mnie denerwuje coś innego (takie tam koronkowe natręctwo :) ) Generalnie odmawiam wersję: Dla Jego bolesnej męki [b]dwukropek i dopiero po pauzie[/b] miej miłosierdzie... a w znanym mi kościele traktują to jako jedną całość. Gubi się rytm, gubi się sens.


Wt kwi 16, 2013 12:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia
wlasti napisał(a):
Witam
Zmieniłem Parafię - a na nowej mam inną wersję słów Koronki...
nie te z dzienniczka - ale przestawione w szyku słów
"świata całego" na "całego świat"

Czy mógłby ktoś z Wiedzących podpowiedzieć mi -
gdzie i kiedy pojawiły się zmienione słowa modlitwy Koronki -
nie te z dzienniczka jak podaje nr 476

- ale właśnie zmienione na "...całego świata" - i to w 2 miejscach modlitwy?

Ja mogę zrozumieć, że to tylko szyk słów, jednakowoż, jeśli były podyktowane Faustynie DOKŁADNIE - to dlaczego ktoś to zmienił???

Bardzo byłbym wdzięczny za jakieś choćby pobieżne źródła -
sam będę drążył dalej...

pozdrawiam
Artur
ps. Tutaj dokładny cytat z Dzienniczka

476.
PAN JEZUS DYKTUJE ŚW. FAUSTYNIE SWĄ KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA
BOŻEGO
Na drugi dzień rano, kiedy weszłam do naszej kaplicy, usłyszałam te słowa
wewnętrznie: - Ile razy wejdziesz do kaplicy – odmów zaraz tę modlitwę, której cię nauczyłem wczoraj. Kiedy odmawiałam tę modlitwę, usłyszałam w duszy te słowa:
Modlitwa ta jest na uśmierzenie gniewu Mojego, odmawiać ją będziesz przez dziewięć
dni na zwykłej cząstce różańca w sposób następujący:
najpierw odmówisz jedno Ojcze
nasz i Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga,
następnie na paciorkach Ojcze Nasz mówić
będziesz następujące słowa:

Ojcze Przedwieczny, ofiaruje ci Ciało i Krew, Duszę i
Bóstwo Najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie
za grzechy nasze i świata całego;

na paciorkach Zdrowaś Maryjo, będziesz odmawiać
następujące słowa:

dla Jego bolesnej Męki miej miłosierdzie dla nas i świata całego.

Na zakończenie odmówisz trzykrotnie te słowa: Święty Boże, Święty Mocny, Święty
Nieśmiertelny – zmiłuj się nad nami i nad całym światem. (Dz 476)


Myslisz, że ma to jakiekolwiek znaczenie?
Czy cudzoziemiec modli się bo korzysta z przekładu z języka polskiego na swój język korzystając z przekładu z języka polskiego na swój język modli się w jakiś sposób "gorzej" ? Powinien modlić się orginalnym tekstem?

Mnie się bardziej podoba "i świata całego",
ale w moim przypadku tylko o kwestię "podobania się" chodzi

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt kwi 16, 2013 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 22, 2012 16:24
Posty: 88
Post Re: Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia
WIST napisał(a):
Jezus umarł raz jeden za nas i stał się ofiarą doskonałą, taką na 100% skuteczną, nie jak te wcześniej składane. I każda Msza jest takim uobecnieniem tego co się wtedy raz wydarzyło. Każda Msza stanowi zatem ofiarę, na tym to polegało i polega. i Chodzi chyba o coś w stylu przywołania tego faktu na modlitwie, bo przecież przebłagania grzechów nie odbywa się poprzez nasze wysiłki, ale wynika z ofiary Jezusa. My jesteśmy w pewnym sensie tymi którzy tą ofiarę składają, mając nadzieje na wybaczenie.


Zgadzam się WIST, ja to podobnie odbieram - właśnie w odniesieniu do Mszy. Tylko zastanawia mnie to, że na Mszy to kapłan ofiaruje, on jest tym 'upoważnionym', 'mentorem'. Czy na pewno w każdej chwili, jeśli w ogóle, jesteśmy godni żeby wypowiadać takie słowa? Faustyna była święta, więc może nie miała takich dylematów ;)

_________________
Oczekuj Pana, bądź mężny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana.


So kwi 20, 2013 11:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 19, 2020 20:38
Posty: 1
Post Re: Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia
A oto moje wyjaśnienie. Po co zmieniać tekst? Oczywiście w normalnym porządku rzeczy nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia. Czy jest lepiej, poprawniej - oczywiście, że nie. To, że zmiana nie zmienia sensu nie oznacza, że ma sens - właściwy, katolicki. Chodzi jednak o to, by przyzwyczaić wiernych do zmian, co jest istotą modernizmu. Poszerza się szczelinę, którą szatańskie dymy wnikają do Świątyni Pana. Zaczyna się od rzeczy dobrych, a kończy na zasadniczych. Św. Faustyna była niegramotna, Św. Maksymilian zawziął się na masonów itp. itd. Skoro poprawiamy Pana Boga i świętych, to znaczy że nie ma nic stałego, wszystko jest płynne i zależy od okoliczności. Dlatego wyrugowano łacinę, która była gwarancją ortodoksji.


N kwi 19, 2020 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 2:30
Posty: 1
Post Re: Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia
Tak wygląda że świeckie są mądrzejsze od świętych? To nie jest problem ... czemu zmienili?


So kwi 10, 2021 2:29
Zobacz profil
Post Re: Zmieniłem Parafię - Inna Koronka do Bożego Miłosierdzia
fonon napisał(a):
A oto moje wyjaśnienie. Po co zmieniać tekst? Oczywiście w normalnym porządku rzeczy nie ma to żadnego logicznego uzasadnienia. Czy jest lepiej, poprawniej - oczywiście, że nie. To, że zmiana nie zmienia sensu nie oznacza, że ma sens - właściwy, katolicki. Chodzi jednak o to, by przyzwyczaić wiernych do zmian, co jest istotą modernizmu. Poszerza się szczelinę, którą szatańskie dymy wnikają do Świątyni Pana. Zaczyna się od rzeczy dobrych, a kończy na zasadniczych. Św. Faustyna była niegramotna, Św. Maksymilian zawziął się na masonów itp. itd. Skoro poprawiamy Pana Boga i świętych, to znaczy że nie ma nic stałego, wszystko jest płynne i zależy od okoliczności. Dlatego wyrugowano łacinę, która była gwarancją ortodoksji.


Otóż to
Np. w Łagiewnikach w oktawie wielkanocnej przed Świętem Miłosierdzia Bożego odmawiana była Nowenna do Miłosierdzia, w dzień piąty uderzyły mnie zmiany słów Pana Jezusa „Dziś sprowadź Mi dusze heretyków i odszczepieńców” na „Dziś sprowadź Mi dusze Braci odłączonych” ktoś poprawił słowa Jezusa Który JEST „niepoprawny politycznie”?
Poprawiono również słowa św. Faustyny „…heretyków i odszczepieńców” na „…braci odłączonych” Kto to zrobił? Kto to zatwierdził? Czy ktoś z Was to wie?

P.S.
Dla mnie ktoś jest „bratem” w wierze albo „heretykiem i odszczepieńcem„ nie ma czegoś takiego jak „brat odłączony”. Co jeszcze trzeba zmienić u Katolików aby nie drażnić heretyków i odszczepieńców upsss obecnie „ Braci odłączonych”.

Oryginalny tekst nowenny:
Dzień piąty Nowenny do Miłosierdzia – z Dzienniczkiem

Słowa Pana Jezusa:
Dziś sprowadź Mi dusze heretyków i odszczepieńców, i zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego; w gorzkiej męce rozdzierali Mi ciało i serce, to jest Kościół Mój. Kiedy wracają do jedności z Kościołem, goją się rany Moje i tym sposobem ulżą Mi męki.

Św. Siostra Faustyna:
I dla tych, co podarli szatę Twej jedności,
Płynie z Serca Twego zdrój litości.
Wszechmoc miłosierdzia Twego, o Boże,
I te dusze z błędu wyprowadzić może.
Jezu najmiłosierniejszy, który jesteś dobrocią samą, Ty nie odmawiasz światła proszącym Ciebie, przyjm do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze heretyków i dusze odszczepieńców, i pociągnij ich swym światłem do jedności z Kościołem, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego, ale spraw, aby i oni uwielbili hojność miłosierdzia Twego.
Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia swego na dusze heretyków i odszczepieńców, którzy roztrwonili dobra Twoje i nadużyli łask Twoich, trwając uporczywie w swych błędach. Nie patrz na ich błędy, ale na miłość Syna swego i na gorzką mękę Jego, którą podjął dla nich, gdyż i oni są zamknięci w najlitościwszym Sercu Jezusa. Spraw, niech i oni wysławiają wielkie miłosierdzie Twoje na wieki wieczne. Amen.
-------------------
https://bzz24.pl/


Wt kwi 13, 2021 19:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL