Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 119  Następna strona
 Tydzień apostazji 
Autor Wiadomość
Post Re: Tydzień apostazji
Ja bym zrobiła tak:
Wysłałabym do parafii chrztu prośbę o odpis aktu chrztu z odpowiednią adnotacją (to obecnie jedyny dokument potwierdzający apostazję). Oczywiście listem poleconym. Włożyłabym też kopertę zwrotną z naklejonymi znaczkami, bo w sumie Kościół nie ma obowiązku płacić za czyjąś przesyłkę.
Jeśli odpowiedzi nie dostaniesz, złożyłabym skargę do kurii. Powinnaś wtedy dołączyć do niej ksero tego potwierdzenia złożenia apostazji i wyjaśnić całą sprawę.

Co do ważności samego aktu apostazji - wydaje mi się, że skoro masz takie potwierdzenie przyjęcia przez proboszcza, to powinno być to ważne.


N maja 20, 2012 13:38

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Tydzień apostazji
Sprobuje tak zrobic. Ale nie bardzo chce im podawac moj adres tutaj, raczej kaze wyslac na polski. I tak wiedza, ze jestem w Danii.
Potwierdzenie to tylko podpis na kopii podania o apostazje (wzor wzielam z apostazji.pl)
Ksiadz nie chcial dac zadnej pieczatki- prosilam o pieczec parafii. W ogole dal mi do zrozumienia, ze nic nie moge zrobic, zwlaszcza jezeli chodzi o moje dane osobowe.
Zastanawiam sie, czy nie zazadac wgladu do moich danych- mam do tego prawo.


N maja 20, 2012 18:05
Zobacz profil
Post Re: Tydzień apostazji
No z tymi danymi osobowymi, to jest problem, bo prawo jest takie, że GIODO nie może się mieszać w sprawy Kościoła :| To bardzo złe prawo i powinno być zmienione na korzystne dla obywateli.
Na pocieszenie Ci powiem, że wkurza to nie tylko Ciebie, ale i wszystkich innych, którzy nie chcą w żaden sposób podlegać KK ;-)
Ale prawo do wglądu chyba (bo nie wiem na pewno) Ci przysługuje.

A co do Twojej sprawy, to spróbuj zrobić jak pisałyśmy wcześniej (w razie czego śmiało pisz do kurii) i zobaczymy co z tego wyniknie. Koniecznie daj znać jak poszło! :)

Widzę też że znasz serwisy o apostazji. Może spróbuj poradzić się na tamtejszym forum. Tam ludzie mają dużo większe doświadczenie niż ja w takich sprawach, i może bardziej Ci pomogą.

Powodzenia!
:)


N maja 20, 2012 20:10
Post Re: Tydzień apostazji
-Vi- napisał(a):
No z tymi danymi osobowymi, to jest problem, bo prawo jest takie, że GIODO nie może się mieszać w sprawy Kościoła :| To bardzo złe prawo i powinno być zmienione na korzystne dla obywateli.

Co w tym nienormalnego?To chyba logiczne. Podobnie jak bym sie zwolnił z firmy,to moje dane u nich pozostaną i mój ślad że tam pracowałem


N maja 20, 2012 20:29
Post Re: Tydzień apostazji
Dane że byłeś zostają. Ale jest kwestia tego jak są przetwarzane. Mogą być np. nieprawidłowo i KK będzie wciąż się posiłkował czyimiś danymi przy podliczaniu katolików (bo sobie uzna, że przecież z KK, według niego samego, nie da się tak naprawdę wystąpić), co przełoży się na pieniążki, które dostaje i statystyki. Tymczasem Ty, zgodnie z prawem polskim, zdecydowałeś że nie chcesz być katolikiem i należeć do tej instytucji.
A problem jest w tym, że GIODO nie ma prawa się do tego mieszać i nic nie możesz zrobi jeśli Twoje prawa jako Polaka nie są przestrzegane.


N maja 20, 2012 20:38
Post Re: Tydzień apostazji
-Vi- napisał(a):
. Tymczasem Ty, zgodnie z prawem polskim, zdecydowałeś że nie chcesz być katolikiem i należeć do tej instytucji.
.

To na nic ponieważ katolicyzm w Polsce nie jest religią państwową. Prawu polskiemu nic do tego


N maja 20, 2012 21:24
Post Re: Tydzień apostazji
Ale to nie ma znaczenia. Są prawa, które Polakom gwarantuje Konstytucja. Prawo wolności wyznaniowej i przynależności, bądź nie, do danego kościoła lub związku wyznaniowego. Te prawa są nadrzędne. I powinny być takie również w praktyce. Nie jest istotne czy dana religia jest państwowa czy nie. To Kościół, jeśli chce działać na terytorium danego kraju, ma podlegać jego prawu, a nie odwrotnie. To samo dotyczy każdej innej instytucji czy firmy. Regulamin wewnętrzny firmy nie stoi ponad prawem polskim.


N maja 20, 2012 21:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Tydzień apostazji
Vi napisał(a):
Mogą być np. nieprawidłowo i KK będzie wciąż się posiłkował czyimiś danymi przy podliczaniu katolików (bo sobie uzna, że przecież z KK, według niego samego, nie da się tak naprawdę wystąpić), co przełoży się na pieniążki, które dostaje i statystyki.


Może jakiś przykład, kiedy i w jaki sposób Kościół się posiłkował danymi z akt chrztu przy podliczaniu katolików, co przełożyło się na pieniążki, które dostaje i statystyki.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 22, 2012 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tydzień apostazji
A jak Kościół kat. liczy swych wiernych jeśli nie poprzez liczbę ochrzczonych? Niestety, o ile wiem, statystyki aposatatów się nie prowadzi.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 22, 2012 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Tydzień apostazji
Jakoś nie zauważyłem, by Kościół liczył swoich wiernych poprzez liczbę ochrzczonych. O ile wiem, liczy chodzących do kościoła i przyjmujących Komunię Św. W pozostałych kwestiach liczą sondażownie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 22, 2012 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tydzień apostazji
http://wystap.pl/kosciol-podaje-7-ochrz ... kapelusza/

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 22, 2012 13:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Tydzień apostazji
Jak widać, nadal przy każdej tego typu okazji podaje się tamtą wypowiedź Glempa (przy czym nadal nie wiadomo, czy i co konkretnie z niej wynikło). No i, szczerze mówiąc, różnica między 88% i 95% nie wydaje mi się jakaś kosmiczna.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 22, 2012 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Tydzień apostazji
A tak w ogóle to do czego wam jest potrzebna ta apostazja, skoro chrzest jest ponoć "niezmywalny"? :)

Przecież apostata, jeśli chce wrócić na łono Kościoła, to nie musi się od nowa chrzcić...

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt maja 22, 2012 14:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Tydzień apostazji
Ludzie chcą dokonywać apostazji, żeby "nie psuć statystyk" - choć dla statystyk apostazja nie ma żadnego znaczenia (tego, że ktoś został ochrzczony nie da się wymazać - tak było i już).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 22, 2012 14:16
Zobacz profil
Post Re: Tydzień apostazji
Żeby KK nie miał takich profitów. Od ilości wiernych zależy ile kasy dostaną.
Nie chcą też być w statystykach jako katolik, ale jako niekatolik ;) .

No bo na tym forum, to ateiści stanowią aż kilkanaście procent, no to jak ich tak dużo, no to te marne kilka procent oficjalnych nie oddaje stanu faktycznego :D


EDIT: J99- taaa, bo oni się przejmują chrztem :D . Po prostu nie chcą być na liście klientów KK. Jak nie chcę być w bazie klientów banku, to się wypisuję. Proste


Wt maja 22, 2012 14:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 119  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL