Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 119  Następna strona
 Tydzień apostazji 
Autor Wiadomość
Post Re: Tydzień apostazji
Alus napisał(a):
Ten zadufany, nieprzewidywalny egocentryk gdy zmieni się koniunktura, publicznie i medialnie ogłosi nawrócenie i powrót do Kościoła :D

Wyżyłaś się. Lepiej Ci teraz? ;)


So maja 19, 2012 8:43
Post Re: Tydzień apostazji
-Vi- napisał(a):
Alus napisał(a):
Ten zadufany, nieprzewidywalny egocentryk gdy zmieni się koniunktura, publicznie i medialnie ogłosi nawrócenie i powrót do Kościoła :D

Wyżyłaś się. Lepiej Ci teraz? ;)

Nikt by sie nie wyżywał gdy imć pan Palikot nie tworzył spektaklu groteski - od początku kadencji w Sejmie wszystko co robi to typowy heppening.


So maja 19, 2012 9:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 10:45
Posty: 836
Post Re: Tydzień apostazji
Johnny99 napisał(a):
Pytanie "kto jest prawdziwym katolikiem" jest podobne do pytania "kto jest prawdziwym Polakiem".

Val napisał(a):
Badanie CBOS z listopada 2011 roku wykazało, że 92% osób uważa się za wierzących, a 95% mieszkańców Polski deklaruje się jako katolicy.

Na pewno prawdziwym katolikiem nie jest ktoś, kto deklaruje się jako katolik, a jednocześnie jest niewierzącym.

Nie rozumiem tego powszechnego oburzenia na akty apostazji. Wy, katolicy, zdajecie się nie przejmować tym, że ktoś już od dawna nie jest katolikiem, ale oburzacie się na to, że ktoś chce dokonać formalności. Właśnie wymyśliłem historykę, która Wam uzmysłowi o niesłuszności oburzenia się na akty apostazji.

Umiera ateista (to może być również innowierca). W dniu sądu ostatecznego bóg (zakładając, że jest to bóg katolicki) pyta się go:
-czy wierzyłeś we mnie i żyłeś zgodnie z moim prawem?
-nie, ale mam papier, że jestem katolikiem, bo nie chciało mi się dokonać formalności.


I teraz pytanie do Was: czy bóg ma go zbawić tylko dlatego, że ten ateista lub innowierca formalnie był katolikiem? Przypomnę, że faktycznie nie był katolikiem.

_________________
Pomóż klikając w serduszko! - Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce i Pusta Miska
Obrazek
Mi ne mortigas, mi ne ŝtelas, mi ne kredas...


So maja 19, 2012 10:25
Zobacz profil
Post Re: Tydzień apostazji
Alus napisał(a):
Nikt by sie nie wyżywał gdy imć pan Palikot nie tworzył spektaklu groteski - od początku kadencji w Sejmie wszystko co robi to typowy heppening.

Wyżywają się ci, którzy czują potrzebę się powyżywać ;)

A w ogóle to chcesz coś dopisać na temat Tygodnia Apostazji, czy tylko popisać sobie o imć Panu Palikocie? ;-)


So maja 19, 2012 10:28
Post Re: Tydzień apostazji
Cytuj:
A w ogóle to chcesz coś dopisać na temat Tygodnia Apostazji, czy tylko popisać sobie o imć Panu Palikocie? ;-)

"Tydzień apostazji" - kolejne puste hasło - dzień, tydzień, poswięcony rzeczom oczywistym.
Apostazji może dokonać każdy w każdy dzień roku - zawsze jest to wybór osobisty.
Dla mnie katoliczki jest zupełnie obojetne czy ktoś dokonuje apostazji, czy nie - nie zmienia to nic w kwestii mojej wiary.


So maja 19, 2012 10:35
Post Re: Tydzień apostazji
Ideą tego Tygodnia jest chyba bardziej pewna taka kampania informacyjna niż to, żeby akurat wtedy wystąpić. Chociaż możliwość zrobienia czegoś razem, dla wielu na pewno jest pewnym ułatwieniem, z racji tego jak wygląda sama procedura (choćby kwestia świadków).
A z ostatnim zdaniem się zgadzam.


So maja 19, 2012 10:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Tydzień apostazji
....

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


So maja 19, 2012 13:27
Zobacz profil
Post Re: Tydzień apostazji
Jesienno- przypominam regulamin:

9. Moderator ma prawo wykasować post lub jego fragment w następujących przypadkach:
- jednozdaniowych lub jednosłownych wypowiedzi, które nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji (dotyczy to zwłaszcza postów zawierających tylko emotikony);


Janusz Palikot dotrzymał słowa.
Co ciekawe- nigdzie nie oświadczył, że on jest agnostykiem czy też ateistą. Z tego co on wygłosił wynika po prostu, że nie podoba mu się to, czym jest obecnie KK:
Janusz Palikot napisał(a):
Jak wyjaśnił Janusz Palikot, podjął tę decyzję po rocznych rozważaniach, ponieważ - według niego - Kościół w Polsce cechuje "niesamowita pazerność finansowa"; "niezdolność do oczyszczenia się pod względem etycznym czy moralnym" oraz "polityczno-partyjny charakter".
- A zatem skrajny materializm, upadek etyczny, upartyjnienie Kościoła powodują, że ja w tym kościele być nie mogę. Nie mogę się zgodzić na to, żeby moja obecność tam była wykorzystywana do tych niecnych celów

Ta wzmianka o materializmie, to pewnie dzięki kazaniom Maluczkiego, jak widać grono czytelników naszego usera jest szerokie :D .

A jeszcze jakiego Kościoła pragnie Palikot :
Cytuj:
Kościół otwarty, do którego należał; kościół krakowski, prof. Tischnera, Karola Wojtyły, Bonieckiego i Tygodnika Powszechnego, jest w głębokiej defensywie, jest słaby". - Można powiedzieć, że zdominowany został przez Rydzyka, Michalika, Sławoja Głodzia; jest to kościół zamknięty, ksenofobiczny


Jak więc wynika z wypowiedzi Palikota- nie zadeklarował się jako niewierzący, zadeklarował raczej, że gdy KK powróci do swych ideałów, to Palikot również do takiego Kościoła może wrócić.

Dodaję jeszcze fotkę Palikota, żeby nie było, że jak zwykle stchórzył :D
Obrazek

PS. Dziwne, ale czy naprawdę żaden dziennikarz się nie zorientował, że Palikot się przejęzyczył i pomylił Kaczorki? Chodzi o tą wypowiedź:
Janusz Palikot napisał(a):
Ponadto - dodał - "dlatego, że tu został pochowany wbrew woli społeczeństwa Jarosław Kaczyński i wcześniej czy później musi to być zmienione"

:shock: :shock: :shock:


So maja 19, 2012 15:08
Post Re: Tydzień apostazji
Val napisał(a):
PS. Dziwne, ale czy naprawdę żaden dziennikarz się nie zorientował, że Palikot się przejęzyczył i pomylił Kaczorki? Chodzi o tą wypowiedź:
Janusz Palikot napisał(a):
Ponadto - dodał - "dlatego, że tu został pochowany wbrew woli społeczeństwa Jarosław Kaczyński

No co, nie może sobie człowiek pomarzyć :-D
Jakież spokojne byłoby oblicze tej ziemi, gdyby w tejże trumnie zamiast Leszka spoczywał Jarosław.


So maja 19, 2012 15:41
Post Re: Tydzień apostazji
Val napisał(a):
Ta wzmianka o materializmie, to pewnie dzięki kazaniom Maluczkiego, jak widać grono czytelników naszego usera jest szerokie :D

:D


Val napisał(a):
Dodaję jeszcze fotkę Palikota, żeby nie było, że jak zwykle stchórzył :D
Obrazek

A ja się tak właśnie zastanawiam, czy Kościół mu w ogóle uzna to wystąpienie. No bo to przybicie do drzwi, to raczej tak średnio w zgodzie z procedurą ;) Jeszcze się okaże, że szumu dużo było, kamery też, a Palikot jak w Kościele był tak jest :D


alpert napisał(a):
Jakież spokojne byłoby oblicze tej ziemi, gdyby w tejże trumnie zamiast Leszka spoczywał Jarosław.

Ja Jarosławowi nie życzę źle (chociaż marzę, aby odszedł z polityki), ale Lecha Kaczyńskiego zdecydowanie bardziej lubiłam. A właściwie to po prostu lubiłam :) Dwaj bracia bliźniacy, a tak różne osoby...


So maja 19, 2012 18:06
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tydzień apostazji
Czy wy myslicie, że Palikot dokonuje aktu apostazji dla samej apostazji czy tylko po to, żeby się jeszcze wyraziściej zarysować w tle politycznym jako zdecydowanie lewicowy, antyklerykalny, a przez to wszystko wspaniale "trendy"?
Współczuję człowiekowi, kóry dla doraźnych celów politycznych zaczyna kłócić się z Bogiem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So maja 19, 2012 18:40
Zobacz profil WWW
Post Re: Tydzień apostazji
A w jaki sposób Palikot kłóci się z Bogiem? Wytyka KK jego błędy, a nikt nie lubi jak mu się palcem pokazuje co źle robi.
I wypisał się z KK- ale jasno dał znać, że ma pretensje tylko do KK o to czym się stał. Ba- może wreszcie w KK się obudzą i zauważą, że w tempie 400 000 rocznie wiernych traci.
Palikot to głośno powiedział. Odważył się dobitnie powiedzieć KK, że błądzi.
A krytykuje tylko polski KK, a nie cały katolicyzm.
Nawet to zaznaczył w wypowiedzi, że rozróżnia kościół ksenofobiczny od tego, który idzie w kierunku wskazanym przez JPII.


So maja 19, 2012 18:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tydzień apostazji
Dla mnie katolik ktory dokonuje apostazji kłoci się z Bogiem. Apostazja to nie jest tylko wypisanie się z jakiejś organizacji, ale odrzucenie Boga.
Dla katolika istnieją inne sposoby przyczyniania sie do poprawy Kościoła niż publiczne odchodzenie.
Powtarzam: jak dla mnie gest Palikota to tylko polityka, do której używa Boga i Kościoła. Dla mnie to biedny człowiek zasługujący z racji tego gestu na współczucie

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So maja 19, 2012 18:54
Zobacz profil WWW
Post Re: Tydzień apostazji
Val napisał(a):

A krytykuje tylko polski KK, a nie cały katolicyzm.

Val napisał(a):
I wypisał się z KK

:?: :D


So maja 19, 2012 18:56
Post Re: Tydzień apostazji
Ja szczerze mówiąc nie wiem jak u Palikota wygląda kwestia wiary w Boga. Czasami mam wrażenie, że on sam tak nie do końca jest tego pewien. Może jest na etapie, gdzie sam jeszcze szuka odpowiedzi... Natomiast jakkolwiek nie jest, Val ma rację. Palikot nie uderza w wiarę, tylko w błędy Kościoła.

A z drugiej strony, "kłócić się" z Bogiem ma prawo każdy. Tak samo jak i wierzyć w Boga a odrzucić Kościół, lub nie wierzyć w Boga wcale. Współczuję tym, którzy tego nie rozumieją.


So maja 19, 2012 19:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 119  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL