Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 119  Następna strona
 Tydzień apostazji 
Autor Wiadomość
Post Re: Tydzień apostazji
medieval_man napisał(a):
gest Palikota to tylko polityka

Tylko i wyłacznie.
Palikot robi takie "cyrki" wyłacznie po to aby zaistnieć w mediach. Jak komuś nie odpowiada Kościół,jego zasady,nie podoba się co robią ksieża niech po prostu nie chodzi do kościoła. Ja tak własnie robię. Nie mam zamiaru bawić się w żadne apostazje czy tego typu heppeningi


So maja 19, 2012 19:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 10:45
Posty: 836
Post Re: Tydzień apostazji
Przerwę Wasze spekulacje dotyczące wiary Palikota. Pan Palikot napisał na swoim blogu: "Ale występuję z Kościoła nie tylko dlatego, że od lat jestem człowiekiem niewierzącym" (źródło:Wpis na blogu Palikota) Poza tym kiedyś mi się o uszy obiło, że pan Palikot jest ateistą już od dawna.

medieval_man napisał(a):
Współczuję człowiekowi, kóry dla doraźnych celów politycznych zaczyna kłócić się z Bogiem.

Z bogiem "kłóci" się każdy, kto nie wierzy lub zmienił religię a nie tylko apostaci. Powyżej wyjaśniłem, że pan Palikot jest niewierzący już od dawna, więc nie jest prawdą, że on porzucił wiarę dla celów politycznych. On nie miał czego porzucać.

medieval_man napisał(a):
Powtarzam: jak dla mnie gest Palikota to tylko polityka, do której używa Boga i Kościoła. Dla mnie to biedny człowiek zasługujący z racji tego gestu na współczucie

Lewica nie ma prawa mieszać Kościoła i religii do polityki, ale prawica już tak? Czy to nie są przypadkiem podwójne standardy? Można się nie zgadzać z lewicowymi poglądami, ale żeby odrazu opowiadać się za podwójnymi standardami.

_________________
Pomóż klikając w serduszko! - Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce i Pusta Miska
Obrazek
Mi ne mortigas, mi ne ŝtelas, mi ne kredas...


Ostatnio edytowano So maja 19, 2012 19:27 przez Daniel86, łącznie edytowano 2 razy



So maja 19, 2012 19:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tydzień apostazji
Dlatego postawiłem na początku pytanie: Czy wy myslicie, że Palikot dokonuje aktu apostazji dla samej apostazji czy tylko po to, żeby się jeszcze wyraziściej zarysować w tle politycznym jako zdecydowanie lewicowy, antyklerykalny, a przez to wszystko wspaniale "trendy"?
powtarzam: dla mnie to tylko zagrywka polityczna, a nie wyraz przekonań religijnych.

Jesli zaś jest inaczej i Palikot traktuje swój katolicyzm poważnie to wykorzystuje on w tym momencie Boga dla swoich politycznych celów, co wzbudza moje współczucie


ad Daniel[quote= "Terlikowski"]
Palikot wyczytał, że jego elektorat jest antyklerykalny, więc dokonał apostazji. 5 lat temu, kiedy wydawało mu się, że jego elektorat jest katolicki, wydawał katolickie pismo. Za 5 lat, kiedy okaże się, że jego elektorat się zmienił albo że jest jakaś inna nisza, to Janusz Palikot pod jakimś innym oknem dokona uroczystego aktu przystąpienia do ruchu Hare Krishna. Tego faceta nie należy traktować poważnie, jeżeli chodzi o wymiar polityczny [/quote]
http://niezalezna.pl/28608-tomasz-terli ... i-palikota

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Ostatnio edytowano So maja 19, 2012 19:27 przez medieval_man, łącznie edytowano 1 raz



So maja 19, 2012 19:23
Zobacz profil WWW
Post Re: Tydzień apostazji
Daniel86 napisał(a):
Palikot jest niewierzący już od dawna, więc nie jest prawdą, że on porzucił wiarę dla celów politycznych.


Czyli jak przed laty był wydawcą pewnego katolickiego,konserwatywnego pisma to też nie czynił dla celów politycznych (lub innych)?


So maja 19, 2012 19:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 10:45
Posty: 836
Post Re: Tydzień apostazji
mykitos, pan Palikot dokonał apostazji dla celów politycznych, ale nie porzucił wiary dla celów politycznych, bo wiary on nie miał już od dawna. To miałem na myśli.

_________________
Pomóż klikając w serduszko! - Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce i Pusta Miska
Obrazek
Mi ne mortigas, mi ne ŝtelas, mi ne kredas...


So maja 19, 2012 19:32
Zobacz profil
Post Re: Tydzień apostazji
Bzdura :roll:

Zacytowanie artykułu p.Leszczyńskiego, który był wydany w GW o niczym nie swiadczy.

Palikot na blogu wkleił cały artykuł. Nie oznacza to, że nie wierzy- tak długo aż sam tak stwierdzi. A w tym arcie, p.Leszczyński oświadcza, że jest niewierzący.
Więc jak na razie nic nie wiadomo.

Gdyby był ateistą to nie wątpię, że by publicznie się tym chwalił :D . No więc czekam, aż ktoś mi poda jego oświadczenie, że nie wierzy w Boga.


So maja 19, 2012 19:36
Post Re: Tydzień apostazji
Daniel86 napisał(a):
mykitos, pan Palikot dokonał apostazji dla celów politycznych, ale nie porzucił wiary dla celów politycznych, bo wiary on nie miał już od dawna

To w takim razie po co był wydawcą pewnego konserwatywnego pisma? Napewno nie dla pieniędzy,gdyż czasami sam dopłacał do interesu. Wiadomo nie od dziś że J. Palikot nie jest wiarygodny


So maja 19, 2012 19:39
Post Re: Tydzień apostazji
mykitos napisał(a):
Jak komuś nie odpowiada Kościół,jego zasady,nie podoba się co robią ksieża niech po prostu nie chodzi do kościoła. Ja tak własnie robię. Nie mam zamiaru bawić się w żadne apostazje czy tego typu heppeningi

No ale inni robią inaczej i mają ochotę "bawić się" w apostazję. Ty sobie po prostu nie chodzisz do kościoła, a ja chciałam oficjalnie uregulować swój status i to zrobiłam. Każdy ma swoje powody i swoje poglądy na to, co się powinno zrobić ze swoją wiarą lub niewiarą. A o tym, co w takich sytuacjach słuszne, to niech się każdy wypowiada za siebie a nie za innych.


So maja 19, 2012 19:39
Post Re: Tydzień apostazji
-Vi- napisał(a):
No ale inni robią inaczej i mają ochotę "bawić się" w apostazję.

Ci dają w ten sposób satysfakcję księzom prosząc o uczynienie kolejnego obrzędu religijnego( zwanego gdzieniegdzie ósmym sakramentem).Po co mam prosić księży by łaskawie nas wypisali Wystarczy mi że mam exkomunike.


So maja 19, 2012 19:59
Post Re: Tydzień apostazji
Ja też wolałabym żeby była możliwość zrobienia tego metodą świecką, i gdyby tak było, nigdy nie pomyślałabym o apostazji. Jest nawet serwis, który taką metodę właśnie propaguje. Ale sądy, póki co, tego nie uznają :-|
W podanym przez mnie linku, w jednym z poprzednich postów, sam Palikot też o tym mówi, i sposób w jaki sam dokonał tej apostazji, jest niejako protestem przeciw tej procedurze.

Natomiast samo wypisanie się z Kościoła też ma swoje konsekwencje (w rozumieniu tych, którzy to robią, profity), których nie ma, kiedy się tego nie zrobi. Z tym liczeniem wiernych to trudno sprawdzić jak jest, ale już samo to, że ksiądz nie będzie do mnie pukał po kolędzie, lub gdyby coś mi się stało, nie będę mieć pogrzebu katolickiego.

Poza tym, z punktu widzenia tych, którzy chcą państwa świeckiego, jest to jakieś określenie swojego stanowiska. Dla mnie to istotne.

A wracając jeszcze do procedury, dzięki temu, że o tym zaczyna się mówić i ludzie dokonując apostazji występują z Kościoła, jest nadzieja że kiedyś się zmieni forma na bardziej przyjazną. Bo skoro jest zapotrzebowanie, to może trzeba będzie w końcu wyjść mu naprzeciw. Kolejny powód by występować (dla tych, którzy nie utożsamiają się z KK, oczywiście).

A ja, jak może pamiętasz z tego co pisałam, w sumie miałam szczęście :) Bo dzięki temu, że trafiłam na fajnego księdza, właściwie miałam świecką apostazję :) Bez świadków i jakichkolwiek utrudnień. No ale wiem, że nie każdemu się tak udaje...


So maja 19, 2012 20:20
Post Re: Tydzień apostazji
-Vi- napisał(a):
Bez świadków i jakichkolwiek utrudnień. No ale wiem, że nie każdemu się tak udaje...

To nie wiem czy ta apostazja została przyjęta. Nie zostały dopełnione wszystkie procedury


So maja 19, 2012 21:02
Post Re: Tydzień apostazji
mykitos napisał(a):
To nie wiem czy ta apostazja została przyjęta. Nie zostały dopełnione wszystkie procedury

Proboszcz do księgi chrztów wpisał adnotację przy mnie. Poza tym wydał mi również odpis aktu chrztu z takową. Wszystko jest w jak najlepszym porządku :)


So maja 19, 2012 21:08

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Tydzień apostazji
Moja apostazja wygladala tak- zanioslam papiery (wtedy jeszce nie trzeba bylo dwoch swiadkow) wzielam potwierdzenie. Ksiadz dal mi do zrozumienia, ze i tak z papierami zrobi, co zechce. Nie dostalam zadnej odpowiedzi, co dalej.
Po paru miesiacach wyslalam listem poleconym zapytanie, co dalej z moja apostazja. Zero odpowiedzi.
Prawdopodobnie dalej jestem katoliczka. Nic z tym zrobic nie moge. Apostazja za granica, dla Polaka jest niemozliwa, w kraju przebywam za krotko, zeby to zalatwic. Ostanio bylam w kancelarii mojej parafii, to mi kazali przyjsc za dwa tygodnie, jak ktos tam bedzie. A ja przyjechalam do Polski na tydzien.
Jakim prawem organizacja, do ktorej swiadomie nie wstepowalam, ma prawo do moich danych osobowych?


N maja 20, 2012 12:56
Zobacz profil
Post Re: Tydzień apostazji
A gdzie wysłałaś swoje zapytanie o apostazję? Do parafii chrztu, do parafii do której przynależysz (a może to jedna i ta sama?), czy gdzieś indziej?


N maja 20, 2012 13:04

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: Tydzień apostazji
Vi- chyba do obu, to bylo dawno, wszystkie papiery sa w Polsce.


N maja 20, 2012 13:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1784 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 119  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL