Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 14:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Cytuj:
A papież jedynie cytuje twierdzenie Ibn Hazna,

Cytuj:
Które to twierdzenie jest zgodne z treścią Koranu.

Ale autorem tej koncepcji nie jest Benedykt XVI

Cytuj:
a nie wyraża swego osobistego zdania.

Cytuj:
Wyraża:

"Jeśli chodzi o rozumienie Boga, a więc i o konkretne praktyki religijne, stajemy przed dylematem, który dziś staje się dla nas bezpośrednim wyzwaniem. Czy przekonanie, że działanie nierozumne sprzeciwia się Bożej naturze jest tylko grecką koncepcją, czy też jest ono zawsze i z natury prawdziwe? Sądzę, że możemy dojrzeć tu głęboką zgodność pomiędzy tym, co greckie - w najlepszym znaczeniu tego słowa - i biblijnym rozumieniem wiary w Boga."

Wyraża, ale nie w odniesieniu do islamu, co wcześniej twierdziłeś

Cytuj:
Jednak jeden z głównych autorów Nostra Aetate Ojciec Święty Benedykt XVI w swym słynnym ratyzbońskim wykładzie z 2006 r. mówił, że muzułmanie wierzą w boga istniejącego poza rozumem: „Mógłby on nakazać nam wierzyć w kłamstwa, zaprzeczać sam sobie. Nie jest związany nawet swoim własnym słowem i nic nie byłoby w stanie zmusi go do objawienia nam prawdy”.

Chyba nie trzeba przypominać jak religia katolicka identyfikuje istotę, która jest "ojcem kłamstwa".


Pn cze 04, 2018 12:56
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Gdy św Jan Paweł Ii często kierował braterskie słowa do muzułmanów, to w meczecie był tylko 1 raz, Benedykt XVI bardziej powściągliwy wobec islamu, modlił sie w meczetach 3 razy.
http://www.wiez.pl/czasopismo/;s,czasop ... ,art,15201

czyżby chodził pomodlić się do siedziby demona, jak to wielu określa Boga muzułmanów??


Pn cze 04, 2018 13:19
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Alus napisał(a):
Wyraża, ale nie w odniesieniu do islamu, co wcześniej twierdziłeś

To przeczytaj uważnie:

"Przypomniałem sobie o tym niedawno, czytając zredagowane przez prof. Theodore'a Kohury'ego (Monachium) wydanie części dialogu, który miał miejsce — prawdopodobnie w koszarach zimowych blisko Ankary — pomiędzy erudytą, bizantyjskim cesarzem Manuelem II Paleologiem a wykształconym Persem, na temat chrześcijaństwa i islamu oraz prawdy obojga.
Podczas tego wykładu chciałbym omówić tylko jeden punkt — sam z siebie dość marginalny w samym dialogu — który, w kontekście zagadnienia „wiary i rozumu”, uznałem za ciekawy i który może posłużyć jako punkt wyjścia do moich rozmyślań nad tym zagadnieniem...
...To daje początek stanowiskom, które wyraźnie zbliżają się do stanowiska Ibn Hazna i które mogłyby nawet doprowadzić do obrazu Boga kapryśnego, który nie jest nawet związany prawdą i dobrocią . "
A stanowisko Ibn Hazna opierało się na Koranie który nazywa Boga jako "najlepszego z oszustów":
„Ale oni byli zwodniczy, i my też byliśmy zwodniczy dlatego że Allah jest najlepszym z oszustów” albo w innym przekładzie: " Oni knuli podstęp, i Bóg knuł podstęp; a Allah jest najlepszy z pośród knujących podstępy” (Koran 3:54)


Pn cze 04, 2018 13:39
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
feelek napisał(a):
Alus napisał(a):
Wyraża, ale nie w odniesieniu do islamu, co wcześniej twierdziłeś

To przeczytaj uważnie:

"Przypomniałem sobie o tym niedawno, czytając zredagowane przez prof. Theodore'a Kohury'ego (Monachium) wydanie części dialogu, który miał miejsce — prawdopodobnie w koszarach zimowych blisko Ankary — pomiędzy erudytą, bizantyjskim cesarzem Manuelem II Paleologiem a wykształconym Persem, na temat chrześcijaństwa i islamu oraz prawdy obojga.
Podczas tego wykładu chciałbym omówić tylko jeden punkt — sam z siebie dość marginalny w samym dialogu — który, w kontekście zagadnienia „wiary i rozumu”, uznałem za ciekawy i który może posłużyć jako punkt wyjścia do moich rozmyślań nad tym zagadnieniem...
...To daje początek stanowiskom, które wyraźnie zbliżają się do stanowiska Ibn Hazna i które mogłyby nawet doprowadzić do obrazu Boga kapryśnego, który nie jest nawet związany prawdą i dobrocią . "
A stanowisko Ibn Hazna opierało się na Koranie który nazywa Boga jako "najlepszego z oszustów":
„Ale oni byli zwodniczy, i my też byliśmy zwodniczy dlatego że Allah jest najlepszym z oszustów” albo w innym przekładzie: " Oni knuli podstęp, i Bóg knuł podstęp; a Allah jest najlepszy z pośród knujących podstępy” (Koran 3:54)

Fajnie pociąłeś tekst, ale nigdzie nie znajduje się Mógłby on nakazać nam wierzyć w kłamstwa, zaprzeczać sam sobie.
Zapominasz przy tym o przeprosinach i sprostowaniach ze strony Watykanu wobec muzułmanów obrażonych tymi słowami, którzy podobnie jak np PCH24 nie zauważyli, że przytoczone przez papieża słowa są cytatem.


Pn cze 04, 2018 13:56
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Alus napisał(a):
Zapominasz przy tym o przeprosinach i sprostowaniach ze strony Watykanu wobec muzułmanów obrażonych tymi słowami, którzy podobnie jak np PCH24 nie zauważyli, że przytoczone przez papieża słowa są cytatem.

A niby dlaczego muzułmanie mieliby się czuć obrażeni skoro prawie identycznie brzmią słowa Allaha w Koranie? A poza tym w islamie nie ma jednomyślności, poszczególne odłamy dzielą się na szkoły koraniczne, z których każda posiada własne wykładnie dotyczące interpretacji sur Koranu. Czyżbyś twierdziła, że Ibn Hazn nie był muzułmaninem.


Pn cze 04, 2018 14:18
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
feelek napisał(a):
Alus napisał(a):
Zapominasz przy tym o przeprosinach i sprostowaniach ze strony Watykanu wobec muzułmanów obrażonych tymi słowami, którzy podobnie jak np PCH24 nie zauważyli, że przytoczone przez papieża słowa są cytatem.

A niby dlaczego muzułmanie mieliby się czuć obrażeni skoro prawie identycznie brzmią słowa Allaha w Koranie? A poza tym w islamie nie ma jednomyślności, poszczególne odłamy dzielą się na szkoły koraniczne, z których każda posiada własne wykładnie dotyczące interpretacji sur Koranu. Czyżbyś twierdziła, że Ibn Hazn nie był muzułmaninem.

Nie interesuje mnie Ibn Hazn, interesuje mnie kiedy wreszcie przyznasz, że słów Mógłby on nakazać nam wierzyć w kłamstwa, zaprzeczać sam sobie.
A jeśli chodzi o jednomyślność, nie ma go takze w chrześcijaństwie.


Pn cze 04, 2018 14:29
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Alus napisał(a):
Nie interesuje mnie Ibn Hazn, interesuje mnie kiedy wreszcie przyznasz, że słów Mógłby on nakazać nam wierzyć w kłamstwa, zaprzeczać sam sobie.

"Bóg nie jest związany nawet swoim własnym słowem i że nic nie mogłoby go zmusić, aby objawił nam prawdę"


Pn cze 04, 2018 14:48
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
feelek napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie interesuje mnie Ibn Hazn, interesuje mnie kiedy wreszcie przyznasz, że słów Mógłby on nakazać nam wierzyć w kłamstwa, zaprzeczać sam sobie.

"Bóg nie jest związany nawet swoim własnym słowem i że nic nie mogłoby go zmusić, aby objawił nam prawdę"

Bóg winien gdy nie chcesz przyznać, że tych konkretnych słów Benedykt XVI nie wypowiedział ;)


Pn cze 04, 2018 15:37
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Słowa Koranu w kontekście, jaki widzimy nie przedstawiają Boga jako oszusta, ale raczej pokazują, że nie da się Go przechytrzyć.

Natomiast interpretacja Ibn Hazna jest konsekwencją poprowadzenia koncepcji wszechmocy Boga ad absurdum. Podobnie jak w myśli Al Ghazalego, który twierdził, że wobec wszechmocy Boga w ogóle nie można mówić o prawach natury. Nie jest to jednak przypisywanie Bogu złych intencji, a tym bardziej coś, co by uzasadniało utożsamianie Go z „ojcem kłamstwa”.


Pn cze 04, 2018 15:42
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
zefciu napisał(a):
Słowa Koranu w kontekście, jaki widzimy nie przedstawiają Boga jako oszusta, ale raczej pokazują, że nie da się Go przechytrzyć.

Z tego co wiem, to słowo makara oznacza oszukać kogoś, zwieść, od tego pochodzi makaru czyli spiskowali, knuli, planowali, uciekli się do podstępu.

Cytuj:
Nie jest to jednak przypisywanie Bogu złych intencji, a tym bardziej coś, co by uzasadniało utożsamianie Go z „ojcem kłamstwa”.

To jakie intencje mógł mieć Allah przekazując informację, iż nieprawdą jest to, że Jezus jest Bogiem oraz, że umarł na krzyżu i zmartwychwstał?


Pn cze 04, 2018 16:45

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Cytuj:
101 Stwórca niebios i ziemi! Jakże On mógłby mieć syna - przecież On nie miał wcale towarzyszki?! On stworzył każdą rzecz i On o każdej rzeczy jest wszechwiedzący!

Synostwo Chrystusa nie ma związku z pożyciem z kobietą. Dla chrześcijan idea, że Stwórca spłodziłby syna z niewiastą także jest bluźniercza.

Czy muzułmanie wierzą, że Bóg ma wolną wolę? W Koranie pojawiają się imiona Allaha oznaczające między innymi, że jest Żyjący czy Kochający (spotkałem się z definicją, że osoba to istota zdolna do miłości, a, jak przeczytałem, Bóg według Koranu nie jest osobą). Przypuszczam, że mimo tego, że w Koranie pojawia się imię "Żyjący" wobec Allaha, muzułmanie nie wierzą, że Bóg jest w stanie cokolwiek czuć. Spotkałem się ze stwierdzeniem, że Allah jest rzeczą.

Czy według muzułmanów Bóg jest bytem mniej szczęśliwym niż człowiek, zwłaszcza pobożny po śmierci? Co więcej, w ogóle nie szczęśliwym, bo NIC nie "odczuwającym". Czy nie jest to w pewnym sensie "zabicie" Boga?

Czy Bóg według muzułmanów jest "podosobowy", nie ponadosobowy czy osobowy? Czy można wiarę w takiego Boga określić jako monoteistyczną? Czy nie byłby to jakiś rodzaj nonteizmu, ateizmu czy czegoś podobnego?

Jak muzułmanie rozumieją zwrot "Bóg Żywy"? Co ten zwrot oznacza w chrześcijaństwie? W Bogu nie ma zmiany, procesu i rozwoju. On jest zawsze taki sam, nie zmienia się w ogóle.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn cze 04, 2018 21:43
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
feelek napisał(a):
To jakie intencje mógł mieć Allah przekazując informację, iż nieprawdą jest to, że Jezus jest Bogiem oraz, że umarł na krzyżu i zmartwychwstał?

To Allah siedział na skale i dyktował Mahometowi Koran?


Wt cze 05, 2018 7:00
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Alus napisał(a):
To Allah siedział na skale i dyktował Mahometowi Koran?

Koran (arab. ‏القُرْآن‎, Al-Qur’ān) – święta księga islamu. Według tradycji muzułmańskiej powstawał w latach 610–632, objawiany fragmentami prorokowi islamu, Mahometowi (zm. 632) przez Archanioła Dżibrila (identyfikowanego w islamie z biblijnym archaniołem Gabrielem). Słowo „Koran” pochodzi od arabskiego słowa al-kur’ān, które oznacza „recytację”, ponieważ pierwotnie Koran przekazywano ustnie. Według islamu i samego Koranu jego twórcą jest Allah.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Koran


Wt cze 05, 2018 7:17

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Koran 55:52 W nich będą dwa rodzaje wszystkich owoców.

Transliteracja tekstu arabskiego: Fīhimā Min Kulli Fākihatin Zawjāni

Koran 13:3 3 On jest Tym, który rozpostarł ziemię i umieścił na niej solidnie stojące i rzeki; a ze wszystkich owoców umieścił na niej pary, po dwoje. On okrywa nocą dzień. Zaprawdę, w tym są znaki dla ludzi, którzy się zastanawiają!

Transliteracja tekstu arabskiego: Wa Huwa Al-Ladhī Madda Al-'Arđa Wa Ja`ala Fīhā Rawāsiya Wa 'Anhārāan ۖ Wa Min Kulli Ath-Thamarāti Ja`ala Fīhā Zawjayni Athnayni ۖ Yughshī Al-Layla An-Nahāra ۚ 'Inna Fī Dhālika La'āyātin Liqawmin Yatafakkarūna

Czy owoce występują w parach, zwłaszcza czy są męskie i żeńskie owoce? NIE.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn sie 20, 2018 16:52
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Phi! Kudy tam jakimś owocom do sklepienia! Według Biblii Bóg stworzył nakrywające całą Ziemię sklepienie.
Czy nad Ziemią jest jakieś sklepienie? Nie ma.


Pn sie 20, 2018 17:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL