Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
W pełni nie można pojąć Stwórcy.

Powiedziałbym, że zarówno w katolicyzmie, jak i w islamie Bóg jest większy niż bycie kimś czy większy niż bycie czymś. Słowo "kto" nie oddaje (do końca) Jego majestatu. Stanowi trzeci rodzaj bytu, obok "kogoś" i "czegoś". Chrześcijaństwo oparte na Biblii i islam oparty na Koranie różnią się w opisie tego, na czym owa ponadosobowość Najwyższego Bytu polega. W chrześcijaństwie występuje "ponadosobowość" trynitarna, jeden i jedyny Bóg jest jednocześnie trzema osobami, zaś w islamie występuje "ponadosobowość" unitarna, jeden i jedyny Bóg jest wszechwiedzącym i zdolnym stworzyć coś z niczego bytem, który jest ponad pojęciem osoby czy (raczej tym bardziej) "czegoś", jest (w związku z tym) impersonalny.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Pn maja 28, 2018 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Znalazłem pięć wyników w Google dla frazy "Allah is nothingness". To link do jednej ze stron: https://studybuddhism.com/en/advanced-s ... d-buddhism.

Dla mojego umysłu charakterystyka Boga według muzułmanów może przypominać charakterystykę... nicości, niebytu.

W katolicyzmie Bóg jest jeden i jedyny, unikalny.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt maja 29, 2018 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
No tak, czyli szukając jak najbardziej poprawnego opisu Boga katolickiego mam korzystać ze stron hinduistycznych czy również z buddyjskich?

Do tego tak po cichutku wspomnę że buddyjska pustka... jest pełna

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt maja 29, 2018 21:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Cytuj:
5:72 Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: "Zaprawdę, Bóg - to Mesjasz, syn Marii!"A Mesjasz powiedział: "Synowie Izraela! Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego Pana!" Oto, zaprawdę, kto daje Bogu współtowarzyszy, temu Bóg zabronił wejścia do Ogrodu! Jego miejscem schronienia będzie ogień. A niesprawiedliwi nie będą mieli żadnych pomocników!

5:73 Nie uwierzyli ci, którzy powiedzieli: "Zaprawdę, Bóg - to trzeci z trzech!" A nie ma przecież żadnego boga, jak tylko jeden Bóg! A jeśli oni nie zaniechają tego, co mówią, to tych, którzy nie uwierzyli, dotknie kara bolesna.

5:74 Czyż oni nie nawrócą się do Boga i nie poproszą Go o przebaczenie? Przecież Bóg jest przebaczający, litościwy!

5:75 Mesjasz, syn Marii, jest tylko posłańcem, tak jak już przed nim byli posłańcy; a jego Matka była kobietą świętą. Oni oboje przyjmowali pożywienie. Popatrz, jak wyjaśniamy im znaki! Popatrz, jak oni potem się odwracają!

W wersecie 5:75 jest mowa o Marii, a w wersecie 5:73 jest mowa o "trzech". Nie ma tu mowy o Duchu Świętym! W wersecie 5:72 jest mowa o synu Marii. Ktoś mógłby pomyśleć, że według Koranu "trzech", w których wierzą chrześcijanie, to Bóg Ojciec, Bóg Matka i Bóg Syn.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So cze 02, 2018 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Cytuj:
5:116 I oto powiedział Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?" On powiedział: Chwała Tobie! Nie do mnie należy mówić to, do czego nie mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym. Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej. Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte!

Treść powyższego wersetu uniewiarygodnia Koran. Jest mowa o dwóch bóstwach poza Bogiem, z którym jednym miała być Maria.
Cytuj:
4:171 O ludu Księgi! Nie przekraczaj granic w twojej religii i nie mów o Bogu niczego innego, jak tylko prawdę! Mesjasz, Jezus syn Marii, jest tylko posłańcem Boga; i Jego Słowem, które złożył Marii; i Duchem, pochodzącym od Niego. Wierzcie więc w Boga i Jego posłańców i nie mówcie: "Trzy!" Zaprzestańcie! To będzie lepiej dla was! Bóg- Allah - to tylko jeden Bóg! On jest nazbyt wyniosły, by mieć syna! Do Niego należy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. I Bóg wystarcza jako opiekun!

W wersecie, w którym jest zwrot "nie mówcie: "Trzy"" dwa razy pojawia się imię Marii. Nie jest wspomniany Duch Święty (który nie jest Jezusem (drugą Osobą Trójcy), lecz trzecią Osobą Trójcy), a Duchem nazwany jest Jezus.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So cze 02, 2018 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Poniższe wersety mogą stanowić dowód na nieprawdziwość dość często spotykanego muzułmańskiego stwierdzenia, że Biblia (czy Tora i Ewangelia) jest sfałszowana:
Cytuj:
4:47 O wy, którym została dana Księga! Wierzcie temu, co zesłaliśmy, potwierdzając prawdziwość tego, co już posiadacie, zanim My nie zetrzemy waszych twarzy i nie odwrócimy ich do tych; albo nie przeklniemy ich, jak przeklęliśmy zwolenników soboty. I rozkaz Boga został spełniony.

Cytuj:
2:101 A kiedy przyszedł do nich Posłaniec Boga potwierdzając prawdziwość tego, co oni posiadają, to część tych, którym już została dana Księga, odrzuciła Księgę Boga za swoje plecy - jak gdyby wcale nie wiedzieli.

Link do strony o rzekomym sfałszowaniu świętych ksiąg przez żydów i chrześcijan (po angielsku): https://wikiislam.net/wiki/Corruption_o ... %27an_2:79)

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So cze 02, 2018 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Myślę, że tutaj przyda się trochę inna perspektywa.

Jeśli w Ewangeliach mówi się o pochodzeniu kogoś, podaje się: był synem jakiegoś mężczyzny, na przykład: Jan i Jakub - synowie Zebedeusza; Piotr - syn Jony (Jana). Tylko Jezus był nazywany synem Maryi. Nie oznaczało to wyjątkowości Maryi, tylko to, że znany był fakt: Józef nie był prawdziwym ojcem Jezusa. Określenie kogoś "synem jakiejś kobiety" oznaczało ironiczne stwierdzenie: to dziecko z nieprawego łoża.

Nie wiem tylko, czy Mahomet i edytorzy Koranu byli świadomi takich niuansów kultury żydowskiej.

_________________
MODERATOR


N cze 03, 2018 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Po co się tym zajmować? Czym potem będziemy się zastanawiać czy Czerwona Książeczka Mao jest słowem natchnionym? ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 12:49
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Dlaczego koran jest falszywy? Z punktu widzenia religii katolickiej autorem Koranu jest szatan.


N cze 03, 2018 18:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
feelek napisał(a):
Z punktu widzenia religii katolickiej autorem Koranu jest szatan.

A gdzie i kiedy religia katolicka tak się wyraziła?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 03, 2018 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
A kto jak nie szatan?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Andy72 napisał(a):
A kto jak nie szatan?

Alegorycznie Szatan, nikt inny. Tylko problem w tym, że od strony wyznaniowej, opcjonalnie Szatan stoi po stronie przeciwnej.

A na jakiej podstawie, jeśli można, Andy72 stwierdził, że to Szatan stoi po stronie islamu?


N cze 03, 2018 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!"
Co myśleć gdy komuś duch wielki jak stodoła dyktuje inną "ewangelię"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N cze 03, 2018 20:05
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
chwat napisał(a):
A gdzie i kiedy religia katolicka tak się wyraziła?

Nie mam pojęcia czy wogóle się wyrażała, ale taki wniosek wynika z Koranu.
Gdybym Ci powiedział, że w nocy przychodzi do mnie anioł twierdząc, iż Bóg go przysłał, po to żeby przekazać, że Jezus nie był Bogiem, a tylko prorokiem, że wcale nie umarł na krzyżu i nie zmartwychwstał. To co byś powiedział, że kto mnie w nocy odwiedza?


N cze 03, 2018 20:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
feelek napisał(a):
Nie mam pojęcia czy wogóle się wyrażała, ale taki wniosek wynika z Koranu.
Jeśli taki wniosek wynika z Koranu, to jest to punkt widzenia Koranu, a nie religii katolickiej.


Cytuj:
Gdybym Ci powiedział, że w nocy przychodzi do mnie anioł twierdząc, iż Bóg go przysłał, po to żeby przekazać, że Jezus nie był Bogiem, a tylko prorokiem, że wcale nie umarł na krzyżu i nie zmartwychwstał. To co byś powiedział, że kto mnie w nocy odwiedza?
Nie podejmowałbym się oceniania Twojego nocnego gościa.
W każdym razie na pewno nie wywnioskowałbym, że jest to punkt widzenia religii katolickiej.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 03, 2018 20:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL