Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona
 Stop aborcji! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
Verbal napisał(a):
Dodajmy ,że większość zapewne jednak nie postawi blastuli ponad swoją żonę czy córkę


Po pierwsze, nie "blastulę", tylko człowieka, a po drugie, dlaczego "ponad"? Przecież nikt nie twierdzi, że zgwałconą kobietę należy pozbawiać życia (no, może poza niektórymi islamistami)! - a to by było tylko "na równi".. mogę sobie stawiać "ponad", ale to nadal nie uprawnia mnie do zabijania.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
Verbal napisał(a):
Dodajmy ,że większość zapewne jednak nie postawi blastuli ponad swoją żonę czy córkę


Po pierwsze, nie "blastulę", tylko człowieka, a po drugie, dlaczego "ponad"? Przecież nikt nie twierdzi, że zgwałconą kobietę należy pozbawiać życia (no, może poza niektórymi islamistami)! - a to by było tylko "na równi".. mogę sobie stawiać "ponad", ale to nadal nie uprawnia mnie do zabijania.


Jak zaznaczyłem , możesz sobie uważać blastulę za człowieka. To wolny kraj. Jak już Ci zgwałcą i zapłodnią żonę to będziesz chronił blastulę.To Twoja sprawa.Możesz próbować chronić blastulę nawet jak żona podejmie próbę samobójczą - znów , to Twoja sprawa.Blastula über alles.
Ochrona blastuli wpakowanej w ciało pobitej i zniewolonej kobiety kosztem dobrostanu ofiary przestępstwa jest właśnie podstawieniem blastuli "ponad"

Spokojnie , ja Ciebie rozumiem - w końcu kobieta to tylko naczynie albo tam pęd winorośli czy jak tam było.......


Śr sty 21, 2015 12:47
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Verbal napisał(a):
Jak zaznaczyłem , możesz sobie uważać blastulę za człowieka.

To nie jest kwestia "uważania". To zwykła biologia, której uczą już w szkołach. Ta "blastula" to jeden z etapów rozwoju osobnika homo sapiens i nic tego nie zmieni niezależnie od tego, ilu Verbali będzie przed sobą udawać, że to nie jest człowiek.


Śr sty 21, 2015 12:51

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Tak - blastula to pewien etap w embriologii. I nic tego nie zmieni niezależnie od tego ilu Yarpenów będzie przed sobą i , co gorsza, przed wszystkimi udawać ,że to człowiek.

Kwestii prawa wyboru w sytuacji skrajnej nie zmieni również dowolna ilość Yarpenów uważających gwałciciela za tatusia.


Śr sty 21, 2015 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To zwykła biologia, której uczą już w szkołach.


Skoro tak, to nic z tego nie wynika. Co innego, gdybyśmy mówili o człowieczeństwie, jako wartości, człowieku jako czymś więcej niż tylko przedstawicielu konkretnego gatunku... ale jak chcecie.

Nie widzę powodów, by w opisanej sytuacji prawo nie pozwalało zabić tak rozumianego człowieka.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 21, 2015 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
Verbal napisał(a):
Ochrona blastuli wpakowanej w ciało pobitej i zniewolonej kobiety kosztem dobrostanu ofiary przestępstwa jest właśnie podstawieniem blastuli "ponad"


Raczej jest postawieniem wartości "życia" ponad wartością "dobrego samopoczucia" - zwłaszcza gdy chodzi o twoje dobre samopoczucie, ale już nie twoje życie. Dlaczego w takim razie nie zabijać noworodków po to, by rodzice nie czuli się źle? Słyszałeś o depresji poporodowej? Ona też niekiedy kończy się próbą samobójczą. I co?

Cytuj:
Spokojnie , ja Ciebie rozumiem - w końcu kobieta to tylko naczynie albo tam pęd winorośli czy jak tam było.......


Skoro tak uważasz.

JedenPost napisał(a):
Nie widzę powodów, by w opisanej sytuacji prawo nie pozwalało zabić tak rozumianego człowieka.


A widzisz powody, by prawo pozwalało zabijać ludzi? Bo jeśli tak, to to jest odrębna dyskusja.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Ostatnio edytowano Śr sty 21, 2015 13:08 przez Johnny99, łącznie edytowano 1 raz



Śr sty 21, 2015 13:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Stop aborcji!
Verbal napisał(a):
A katoliczka - jak chce - niech rodzi.Proszę bardzo.Chce wychowywać - proszę bardzo , wtedy sobie będzie analizować status prawny gwałciciela , składać pozwy lub nie składać.To wolny kraj.

No to dowaliłeś. Żeby deprecjonować kobiety, które zgodnie z sumieniem postanowiły urodzić dziecko z gwałtu... "Chciałaś rodzić, to masz".

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 21, 2015 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):

JedenPost napisał(a):
Nie widzę powodów, by w opisanej sytuacji prawo nie pozwalało zabić tak rozumianego człowieka.


A widzisz powody, by prawo pozwalało zabijać ludzi? Bo jeśli tak, to to jest odrębna dyskusja.


Tak rozumianych ludzi? Naturalnie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 21, 2015 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Stop aborcji!
Soul33 napisał(a):
No to dowaliłeś. Żeby deprecjonować kobiety, które zgodnie z sumieniem postanowiły urodzić dziecko z gwałtu... "Chciałaś rodzić, to masz".


Nie tylko Verbal. Czytałem kiedyś, że rodzice dzieci upośledzonych często są konfrontowanie z tekstami w stylu "A co, nie robiłaś badań"... "Ach, i mimo to...".

Taki duch czasów, że rodząc Downiego* matka powinna czuć się winna.

___________________________
*mam nadzieję, że takie określenie nie dotyka nikogo dotkniętego tym przypadkiem, lub spokrewnionym / znajomym takiej osoby.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sty 21, 2015 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Soul33 napisał(a):
Verbal napisał(a):
A katoliczka - jak chce - niech rodzi.Proszę bardzo.Chce wychowywać - proszę bardzo , wtedy sobie będzie analizować status prawny gwałciciela , składać pozwy lub nie składać.To wolny kraj.

No to dowaliłeś. Żeby deprecjonować kobiety, które zgodnie z sumieniem postanowiły urodzić dziecko z gwałtu... "Chciałaś rodzić, to masz".



Ale co niby dowaliłem ? Ja je deprecjonuję ? Zaśby tam. Opisałem rzeczywistość.
Panowie rzucają tu szlachetnymi ogólnikami no to dla równowagi kawałek świata realnego by się przydał.
Rozbrat z rzeczywistością widzi się zaś ogromny skoro jeden z dyskutantów pisze " ponad wartością "dobrego samopoczucia" :) Widać jeszcze mu żony nie zgwałcili zapładniając w bonusie.
I kto tu deprecjonuje btw ? Bo coś mi się zdaje ,że usiłujecie mi przypisać nie moje stanowisko.A fe , brzydko tak robić


Śr sty 21, 2015 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
I co?

a.



Kompletnie nic. Bo to nie na temat.


Śr sty 21, 2015 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
Dlaczego nie na temat? Jak najbardziej na temat. Pytanie niewygodne?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Nie. Nie jest niewygodne.Jest głupie niestety.
Porównywanie rodzaju depresji endogennej z sytuacją kobiety zgwałconej świadczy albo o nieznajomości sprawy albo o gigantycznej arogancji. Ponieważ użyłeś sformułowania "ponad wartością "dobrego samopoczucia" roboczo skłaniam się ku tej drugiej możliwości.


Śr sty 21, 2015 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
A co to jest ta "sytuacja kobiety zgwałconej"?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
A co to jest ta "sytuacja kobiety zgwałconej"?


To Ty nie wiesz jakie są konsekwencje gwałtu dla kobiety ? A, jasne przecież Ty sądzisz ,że chodzi o dobre samopoczucie :)


Śr sty 21, 2015 13:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL