Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 21:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona
 Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 13:27
Posty: 101
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
Agawa reansumujac jak powinnismy bronic naszej wiary przed bluzniercami? W JAki sposob powinnismy to czynic, tak bysmy sami nie stali sie bluzniercami?


Cz gru 29, 2011 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
Nie chodzi mi o wszystkie to jest oczywiste. Sekt/wierzeń katolickich chyba też jest sporo?


Cz gru 29, 2011 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 29, 2011 19:33
Posty: 8
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
Jesli chodzi o satanizm - proszę nie patrzeć na niego z punktu widzenia judeochrześcijańskiej mitologii. Nie ma on nic z nia wspólnego.
Oczywiście mam na mysli Satanizm a nie wynaturzenia o jakich opowiada ksiadz na ambonie, tropiciel sekt Rysio Nowak czy dziennikarzyna Faktu.


Cz gru 29, 2011 19:55
Zobacz profil
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
anetax napisał(a):
Przegladam to forum od jakiegos już czasu i za kazdym razem rodzi sie we mnie pytanie.
Zawsze wydawało mi się, ze wyznawcy Zmartwychwstałego Chrystusa, Światłosci rozpraszajacej mroki, sami bedą emanowac światłem, ukazywać wartośc tej religii poprzez owoce Ducha jakie rzekomo wydaje czyli miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, wstrzemięźliwość
Jakie zdziwienie było dla mnie, że jest zgoła inaczej.

To pytanie jakie powstaje w mojej głowie, za kazdym razem gdy mam do czynienia katolicyzmem, katolikami... jest skad u wyznawców tej religii tyle wstretu, gniewu, pogardy, niecheci, pychy...tego straszenia piekłem, przy okazji ujawniając własny strach przed nim.

W swoim srodowisku obracam się wśród różnych ludzi: ateistów, agnostyków, jest tez jeden byddysta.
Miałam też kontakt z satanistami o których się tyle złego mówią a wszyscy oni okazali się uśmiechnieci, otwarci, radośni, dumni, tolerancyjni. Nigdzie nie spotkałam tego co co reprezentują soba katolicy.

Porównajcie sobie forum satan.pl z pogarda wobec człowieka na katolickiej Frondzie.

Może ktoś mi tutaj odpowie na to ptanie, co jest tego powodem?

W przyszłości chciałabym załozyć rodzinę i obawiam się, że bedę musiała bronic swoje dzieci przed tym co katolickie by czasem nie przyniosło tych negatywnych cech, zachowań, strachu i pogardy wobec bliźniego do mojego domu. Lepiej by zostało satanistą, przynajmiej bedzie szanował drugiego człowieka.


wiesz, ja nigdzie nie spotkałam tyle jadu od nie katolików co na tym forum. Nie wiem skąd u nie katolików, ateistów, satanistów itp tyle wstrętu, gniewu, pogardy, niechęci, pychy.. Bardzo mnie smuci taka postawa tych nie katolików i na prawdę dziwi, że tak sieją jadem i nienawiścią do ludzi wierzących, zwłaszcza katolików, zupełnie bezinteresownie. Nigdzie nie spotkałam takiej nienawiści do wiary jak od niekatolików na tym forum. Bardzo to smutne.. :(

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


Ostatnio edytowano Cz gru 29, 2011 19:58 przez agawa, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 29, 2011 19:55
Zobacz profil
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
g_victoria napisał(a):
Agawa reansumujac jak powinnismy bronic naszej wiary przed bluzniercami? W JAki sposob powinnismy to czynic, tak bysmy sami nie stali sie bluzniercami?


katolik wierzący nie może być bluźniercą, bluźnierca to ktoś kto bluźni na Boga i Jezusa, wiarę katolicką. Niech każdy katolik broni swojej tak jak dyktuje mu sumienie.

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


Cz gru 29, 2011 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
anetax, chodzi ci o satanizm laveyański?


Cz gru 29, 2011 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 29, 2011 19:33
Posty: 8
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
Pytanie w tytule wątku brzmi: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami

Wydaje mi się, ze raczej powinniscie ją bronic przed współwyznawcami emanujacymi pogardą wobec bliźniego, agresją jak na przykład agawa.

Heretycy czy bluźniercy co najwyżej sie śmieją, że nic juz robic nie muszą.
Katolicy sami sobie świadectwo wystawiają.


Cz gru 29, 2011 19:59
Zobacz profil
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
vulkan napisał(a):
Alus, Chodziło mi o innych Chrześcijan takich jak ewangelicy czy prawosławni

A w czym są niby gorsi od katolików?
Napisałam niedokładny cytat - ale treść oddaje zasadę - wiara zbawia.
A Jezus nie różnicuje swoich wyznawców - Czy mi nie wolno uczynić ze swoim co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że jestem dobry? Tak ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi(Mt 20,15-16).


Cz gru 29, 2011 20:00
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
anetax napisał(a):
Jesli chodzi o satanizm - proszę nie patrzeć na niego z punktu widzenia judeochrześcijańskiej mitologii. Nie ma on nic z nia wspólnego.
Oczywiście mam na mysli Satanizm a nie wynaturzenia o jakich opowiada ksiadz na ambonie, tropiciel sekt Rysio Nowak czy dziennikarzyna Faktu.


Satanizm to czyste wynaturzenie, wiec wszystko jedno jaki satanizm, bo zawsze ma on twarz wynaturzenia moralnego, twarz pełną pogardy i nienawiści dla wierzących w Boga.

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


Cz gru 29, 2011 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
agawa napisał(a):
a gdzie napisałam, ze kogoś potępiam? Myślisz, że jestem taka głupia aby potępiać innych i przez to mieć grzech na sumieniu? NO sorry, ale nie mam zamiaru nikogo potępiać, bo nie chcę mieć grzechu na sumieniu. Na prawdę trzeba być dużym głupcem aby kogoś potępiać.

Poza Kościołem nie ma zbawienia to dogmat naszej wiary. Dziwne, że tego nie wiesz.



agawa napisał(a):
Jak sobie życzysz. Piekło już czeka na ciebie.

agawa napisał(a):
A to w piekle ich spotkasz, tak samo jak potoki jadu, którymi ty wypełniasz swoje wpisy.


Wytykasz mi też nieznajomość czegoś o czym sama nie masz pojęcia. Tu jest właśnie taki haczyk na który łapią się wszyscy, którzy nie znają dobrze nauki Kościoła Katolickiego. Poza Kościołem nie ma zbawienia w rozwinięciu zawiera coś takiego: "Ci natomiast, którzy bez własnej winy nie znając Ewangelii Chrystusa i Kościoła szczerym sercem szukają Boga a Jego wolę przez nakaz sumienia starają się wypełniać, mogą osiągnąć życie wieczne." Wyraźnie widać więc, że nie tylko katolicy mogą być zbawieni.


Cz gru 29, 2011 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 13:27
Posty: 101
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
Agawa
g_victoria napisał(a):
Agawa reansumujac jak powinnismy bronic naszej wiary przed bluzniercami? W JAki sposob powinnismy to czynic, tak bysmy sami nie stali sie bluzniercami?


katolik wierzący nie może być bluźniercą, bluźnierca to ktoś kto bluźni na Boga i Jezusa, wiarę katolicką. Niech każdy katolik broni swojej tak jak dyktuje mu sumienie.

A jak zrozumiec slowa ,iz Bog jest w każdym z nas, czyli w każdym czlowieku? Czy to nie jest tak ,ze atakujac ranimy samego Boga? Zadajemy rany CHrystusowi?


Cz gru 29, 2011 20:02
Zobacz profil
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
anetax napisał(a):
Pytanie w tytule wątku brzmi: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami

Wydaje mi się, ze raczej powinniscie ją bronic przed współwyznawcami emanujacymi pogardą wobec bliźniego, agresją jak na przykład agawa.

Heretycy czy bluźniercy co najwyżej sie śmieją, że nic juz robic nie muszą.
Katolicy sami sobie świadectwo wystawiają.


Z tego co czytam to ty prezentujesz tutaj twarz satanizmu i zachwycasz się satanizmem, wiec wcale nie dziwi mnie to co piszesz, przypisujesz innym to co sama siejesz, a wiec agresję i pogardę bliźniego, który wierzy w Boga.

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


Cz gru 29, 2011 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 29, 2011 19:33
Posty: 8
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
vulkan napisał(a):
anetax, chodzi ci o satanizm laveyański?

Ten akurat jest ateistyczny.

Ale takie jak chocby ten z Zakonu Dziewięciu Katów już ateistyczny nie jest ale tez nie ma nic wspólnego z czczeniem zła, zabijaniem kotów dziewic i wielbieniem tzw Diabła o czym prawi propaganda.

Cos a'la wynurzenia Watykańskiego egzorcysty Amortha, który ostatnio stwierdził, że joga pochodzi od Szatana.


Cz gru 29, 2011 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 27, 2011 13:27
Posty: 101
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
Slowa ks egzorcysty ks Amortha to nie sa wynurzenia- to najprawdziwsza prawda- przyajmniej dla ludzi starajacych sie zyc bardzo blisko Boga.


Ostatnio edytowano Cz gru 29, 2011 20:07 przez g_victoria, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 29, 2011 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami
anetax napisał(a):
Pytanie w tytule wątku brzmi: Jak bronić naszej wiary przed bluźniercami

Wydaje mi się, ze raczej powinniscie ją bronic przed współwyznawcami emanujacymi pogardą wobec bliźniego, agresją jak na przykład agawa.

Heretycy czy bluźniercy co najwyżej sie śmieją, że nic juz robic nie muszą.
Katolicy sami sobie świadectwo wystawiają.


A co ja tu właśnie robię? agawa nie reprezentuje stanowiska Kościoła katolickiego, które jest zgoła inne, myślę jednak, że to w dużej mierze wynik tego, iż jest prowokowana i tym prowokacjom ulega.

Jeśli chodzi o pogardę i pochodne to ja dostrzegam je na wielu stronach antyklerykalnych, jak chociażby tu: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1587 - felieton bez żadnych odniesień do faktów historycznych za to z mnóstwem oskarżeń i docinków. Teraz czas na twój przykład tego typu - z frondy, bo mówiłeś, że tam znajdujesz takie rzeczy.


Cz gru 29, 2011 20:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 205 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL