Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona
 Miliardy w piekle 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
Hitler-zabił miliony
Bóg-posłał do piekła miliardy

Kto jest gorszy sam/a sobie odpowiedz!
P.S. Piekło jest gorsze od śmierci!


Śr lut 22, 2012 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 11:19
Posty: 154
Post Re: Miliardy w piekle
mnie też ta wizja przeraża, ale sam Pan Jezus mówił, że "jakże ciasna jest brama, która wiedzie do życia"
co do katolików to nie wiadomo, czytałem że KK ma pełnię środków do Zbawienia, czyli inne wyznania tez mają, ale nie pełne. No bo na przykład taki Świadek Jehowy, to on kocha Boga, wierzy w swoją wiarę, bo wydaje mu się że to jest prawda, czyli nie ma tutaj jakiegoś aktu woli przeciw Bogu. Trudno porównać taką postawę z kimś kto świadomie mówi Bogu "nie".

podobnie ze śmiercią w grzechu ciężkim. Pisałem w innym wątku, że św. Faustyna miała wizję jak marszałek Piłsudski idzie do czyśćca, a J.P. był pod koniec życia ateistą. Fulla Horak pisała, że po między śmiercią a oddzieleniem duszy Pan Bóg daje jeszcze człowiekowi chwilę.


Śr lut 22, 2012 14:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 12, 2011 11:19
Posty: 154
Post Re: Miliardy w piekle
peculiar napisał(a):
Hitler-zabił miliony
Bóg-posłał do piekła miliardy


to człowiek sam się tam posłał, miał przecież wybór. Bóg byłby okrutny wtedy, gdyby z góry kogoś na piekło skazał, a tak nie jest.


Śr lut 22, 2012 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Miliardy w piekle
Peculiar Ty już wiesz lepiej. Życzę owocnej dyskusji :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lut 22, 2012 14:51
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Miliardy w piekle
Soul33 napisał(a):
Współczesna teologia mówi, że piekło jest wolnym wyborem człowieka, który ostatecznie odrzuca Boga.

Cóz za życia trudno odrzucic (jak i przyjąć) cos czego się nie widziało/poznało osobiście.
Mówi sie też że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, w ciagu kilku sekund człowiek wyrabia sobie opinię na temat drugiej osoby.
Wiec jeśli po śmierci ktos spotkawszy Boga odrzuca go, to raczej wina Boga skoro wrażenie które robi jest zgoła negatywne.

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Śr lut 22, 2012 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
to człowiek sam się tam posłał, miał przecież wybór. Bóg byłby okrutny wtedy, gdyby z góry kogoś na piekło skazał, a tak nie jest.[/quote]


Jaki wybór?Czy chce iść do piekła czy nie? Gdyby tak było to nikt nie wybrał by piekła!No ale może sobie zaryzykuje,tuż przed śmiercią wybiore niebo,unikne piekła no bo przecież go nie chce!


Śr lut 22, 2012 17:12
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Angella_S napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Współczesna teologia mówi, że piekło jest wolnym wyborem człowieka, który ostatecznie odrzuca Boga.

Cóz za życia trudno odrzucic (jak i przyjąć) cos czego się nie widziało/poznało osobiście.
Mówi sie też że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, w ciagu kilku sekund człowiek wyrabia sobie opinię na temat drugiej osoby.
Wiec jeśli po śmierci ktos spotkawszy Boga odrzuca go, to raczej wina Boga skoro wrażenie które robi jest zgoła negatywne.

Moja śp. babcia - choć ledwo umiała się podpisać, więc znajomośc Biblii czy teologii zerowa - powiadała po śmierci d***a nie rządzi .


Śr lut 22, 2012 17:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Miliardy w piekle
Przez wybór trzeba rozumieć obraną w życiu ścieżkę....-_-'
To nie jest tak, że mówisz "Wybieram niebo/piekło" i tadam, tam sobie idziesz...masz potwierdzić ten wybór uczynkami.
Ale w zasadzie nie ma co Ci tłumaczyć, nie wszedłeś tu z zamiarem dialogu.


Śr lut 22, 2012 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
Dialogu?Chciałem was przekonać że Bóg jest tyranem,ale wy pomimo miliardów w piekle i tak go kochacie!Temat do usunięcia,bo psychofani zawsze będą za Bogiem,choćby on sam zsyłał na nich najgorsze!


Śr lut 22, 2012 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: Miliardy w piekle
Soul33 napisał(a):
Współczesna teologia mówi, że piekło jest wolnym wyborem człowieka, który ostatecznie odrzuca Boga.

To jest zabawne, bo wielu tak wybiera i czuje się lepiej.

_________________
ateista


Śr lut 22, 2012 17:37
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Miliardy w piekle
peculiar napisał(a):
psychofani zawsze będą za Bogiem,choćby on sam zsyłał na nich najgorsze!

A hejter pozostanie hejterem :-D

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Śr lut 22, 2012 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
A Niemka brzydką kobietą!


Śr lut 22, 2012 18:28
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Ciekawe skąd wiesz ile ludzkich dusz jest w piekle...
A może jest mniej ? Przecież jest jeszcze czyściec Bóg nikogo nie odrzuca.


Śr lut 22, 2012 20:30
Post Re: Miliardy w piekle
peculiar napisał(a):
(...) psychofani zawsze będą za Bogiem,choćby on sam zsyłał na nich najgorsze!
Sęk w tym, że Bóg na nikogo nigdy nie zrzucił nawet najmniejszego bólu. I nigdy tak nie zrobi.
peculiar napisał(a):
(...) wy pomimo miliardów w piekle i tak go kochacie!
"Miliardy w piekle" - czy to jest Twoje ulubione powiedzonko, czy co? Powtarzasz je jak najęty.


Śr lut 22, 2012 20:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Miliardy w piekle
Ja myślę, że peculiar próbuje bardziej samego siebie przekonać niż nas. Gdyby był pewien swego, nie potrzebowałby reagować tak histerycznie ^^


Śr lut 22, 2012 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL