Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona
 Miliardy w piekle 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Miliardy w piekle
Jeśli przyjąć że do piekła idzie każdy ,kto umiera w stanie grzechu śmiertelnego to tak jest(Miliardy w piekle)!Nie wiem ile ludzi do tej pory żyło na ziemi,ale wiem że jest to ogromna liczba!Zajmijmy się obecnie żyjącymi!Katolików na świecie jest około 1mln200tyś,z czego na Mszę co tydzień uczęszcza może z 20% (czyli wiadomo że reszta już ma grzech ciężki) z tych 20%, do Komunii przystępuje może 20-30%(czyli reszta grzechy ciężkie). Ja już pomijam fakt ile tych komunii jest świętokradzkich!Sami widzicie że procentowo mało osób unika piekła,wśród wyznawców innych religii ten wskaźnik jest jeszcze niższy no bo przecież one "nie są boże! Podsumowując potępienia uniknie tak mniej więcej 300 - 400 mln z obecnie żyjących :pada: .Żyjmy więc wiarą to będziemy nieliczni i może nam się uda!!! ;/


Wt lut 21, 2012 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Miliardy w piekle
Spotkałem się kiedyś z wyliczeniem, zapewne opartym o metody statystyczne, że do tej pory istniało około 300 miliardów jednostek ludzkich.

A teraz nieścisłości:
- Nic nie wiem o tym, aby nie przystąpienie do Komunii świętej było grzechem ciężkim.
- Kościół bynajmniej nie naucza że bycie wyznawcą innej religii oznacza piekło.
- W gruncie rzeczy Twoje wyliczenie opiera się na czym? Kilku orientacyjnych statystykach, przekonaniu że jest tak jak piszesz (np "Ja już pomijam fakt ile tych komunii jest świętokradzkich", Ty wiesz że dużo, Ty wiesz że każda taka świętokradcza Komunia to właściwie kolejna dusza do piekła).
- Przekonaniu że skoro dziś przykładowe 20% jedynie spełnia "wymogi", to można to rozciągnąć na wszystkie czasy. W dodatku zapominasz że nie zawsze i nie wszyscy byli wyznawcami chrześcijaństwa.

W gruncie rzeczy nie widzę rzetelnych podstaw do takich sądów, nie wiem też po co tego typu złudne wyliczenia robić, skoro nie robi się ich porządnie. Ostatecznie trzeba walczyć o zbawienie, ale nie w taki sposób.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lut 21, 2012 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
"Nic nie wiem o tym aby nie przystąpienie do Komunii świętej było grzechem ciężkim."

Jeśli Katolik nie przystępuje do Komunii to dlatego że ma już grzech ciężki na sumieniu(Pomijając skrupulatów).

"Kościół bynajmniej nie naucza że bycie wyznawcą innej religii oznacza piekło."

W większości wypadków nie prowadzą oni pobożnego życia,podobnie jak wielu katolików.Czyli w konsekwencji umierają w stanie grzechu śmiertelnego!!!

P.S Jeśli żyło aż 300 mld ludzi,to w piekle są nie miliardy,a dziesiątki miliardów!!!


Wt lut 21, 2012 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Miliardy w piekle
Zgadza się, z powodu grzechu ciężkiego się nie przystępuje do Komunii św.

A skąd wiesz kto prowadzi pobożne życie, a kto nie?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lut 21, 2012 23:36
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Człowiek nie jest czarno- biały i to co jest najcenniejsze może nie być widoczne dla ludzkich oczu. Ani uczestnictwo w mszach ani przyjmowane często komunie święte nie są przepustką do zbawienia. Jest nim miłość. I inny człowiek nie ma prawa wyrokować o zbawieniu/potępieniu innego człowieka. Fotel Sędziego jest od dawna zajęty. Żyjmy wiarą i módlmy się do Boga o nasze i innych nawracanie. Radość z potępienia innych ludzi nie jest cechą chrześcijanina.


Wt lut 21, 2012 23:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Miliardy w piekle
peculiar napisał(a):
(Miliardy w piekle)!
viewtopic.php?f=48&t=27144 - św. hieronim oraz inne pytania


WIST napisał(a):
- Nic nie wiem o tym, aby nie przystąpienie do Komunii świętej było grzechem ciężkim.
21, 1.
"Wszyscy wierni obojga płci, osiągnąwszy pełnoletność,
powinni osobiście przynajmniej raz w roku wiernie wyznać wszystkie swoje grzechy
własnemu kapłanowi i w miarę sił odprawić zadaną pokutę,
przyjmując z uszanowaniem przynajmniej w czasie Paschy sakrament Eucharystii,
chyba że za radą własnego kapłana uznają, że z rozsądnej przyczyny
powinni przez jakiś czas powstrzymać się od jego przyjmowania."

21, 2.
"Gdyby ktoś tego nie uczynił, to za życia nie należy wpuszczać go do kościoła,
a po śmierci trzeba pozbawić chrześcijańskiego pogrzebu.

Dlatego niech to zbawienne postanowienie często będzie ogłaszane w kościele,
by nikt nie mógł tłumaczyć się niewiedzą."
(IV Sobór Laterański, 1215 r.)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lut 21, 2012 23:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
Liza napisał(a):
Radość z potępienia innych ludzi nie jest cechą chrześcijanina.


Nie wiem czy pijesz do mnie,ale mnie nie cieszy żadne potępienie,co więcej gdyby to ode
mnie zależało to zbawił bym wszystkich!No ale jaki jest Bóg każdy widzi - miliardy w piekle!


Wt lut 21, 2012 23:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
WIST napisał(a):
Zgadza się, z powodu grzechu ciężkiego się nie przystępuje do Komunii św.

A skąd wiesz kto prowadzi pobożne życie, a kto nie?


No chociażby po tym że w niby "super-katolickiej" Polsce,chodzi do kościołów 25-30%!Nie wiem jak jest z innymi religiami,ale nie przypuszczam aby tam wielu "żyło dla swojego Boga",domyślam się że to przeciętniacy religijni, tak jak u nas np.Kobieta "nie jem mięsa w piątek ale obgaduje sąsiadkę ile wlezie" albo facet "Chodzę co tydzień w garniturze z całą rodziną do kościoła,ale w domu nie modliłem się od zeszłorocznej kolędy". To taka pobożność ludowa,wpisana już w polską scenerie przez tradycje.Ile oni mają wspólnego z rzeczywistą pobożnością to zarówna Ty jak i Ja dobrze wiemy!


Śr lut 22, 2012 0:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Miliardy w piekle
peculiar napisał(a):
Nie wiem czy pijesz do mnie,ale mnie nie cieszy żadne potępienie,co więcej gdyby to ode
mnie zależało to zbawił bym wszystkich!


Czyli myślisz, że Bóg jest od Ciebie gorszy?

Mam, swoją drogą, solidniejsze obliczenia od Twoich, oto one:

ileśtamset miliardów ludzi + 1 Bóg, który ich wszystkich kocha = zero ludzi w piekle, zero piekła


Śr lut 22, 2012 9:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Miliardy w piekle
peculiar napisał(a):
Liza napisał(a):
Radość z potępienia innych ludzi nie jest cechą chrześcijanina.


Nie wiem czy pijesz do mnie,ale mnie nie cieszy żadne potępienie,co więcej gdyby to ode
mnie zależało to zbawił bym wszystkich!No ale jaki jest Bóg każdy widzi - miliardy w piekle!


Nikt nie widzi, bo nikt z nas w piekle nie był, żeby to potwierdzić :D

WZasadzieNiegroźny napisał(a):

Mam, swoją drogą, solidniejsze obliczenia od Twoich, oto one:

ileśtamset miliardów ludzi + 1 Bóg, który ich wszystkich kocha = zero ludzi w piekle, zero piekła


I to jest piękne :) I myślę, że duuuuuzo bliższe prawdy :)


Śr lut 22, 2012 10:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Miliardy w piekle
Dziękuję Elbrusie. Oczywiście nie chodziło mi o to że wszystko jest ok nawet jak się nie przyjmuje w ogole Komunii św.

peculiar jak już napisałem Twoja teoria jest naciągana. Ale chyba rozumiem Twoje intencje. P rsz kolejny dowód na to że Bóg jest zły. Uproszczeniami jednak daleko nie zajdziesz.

O pobożność pytałem w kontekście innowierców, bo o nich przecież pisałeś. Trudno aby hinduista prowadził pobożne chrześcijańskie życie. Ale raz jeszcze powtarzam, nie jest skazany na piekło, bo urodził się w innym kraju i nie dotarła do niego Ewangelia.

I nie wiem co ma to jaki kto jest dziś. Oznacza to dla Ciebie, że nigdy się nie zmieni? Jak dla mnie chcesz coś na siłe udowodnić, ale nie masz ku temu podstawy w faktach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr lut 22, 2012 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:56
Posty: 42
Post Re: Miliardy w piekle
"Czyli myślisz, że Bóg jest od Ciebie gorszy?" WZasadzieNiegroźny


Jeśli chodź jedna osoba jest w piekle,to niezaprzeczalnie jestem miłosierniejszy od Boga!!!
W piekle są miliardy,nikt nawet Stalin czy Hitler nie mieli by sumienia ich tam posłać.No ale jest istota które jednak to robi i jeszcze jest uważana za nieskończone miłosierdzie.Dla mnie to jest niepojęte,jak wy możecie czcić kogoś takiego,no ale w sumie rozumiem żeby uniknąć piekła czci się nawet tyranów.


Śr lut 22, 2012 12:35
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
peculiar napisał(a):
"Czyli myślisz, że Bóg jest od Ciebie gorszy?" WZasadzieNiegroźny


Jeśli chodź jedna osoba jest w piekle,to niezaprzeczalnie jestem miłosierniejszy od Boga!!!
W piekle są miliardy,nikt nawet Stalin czy Hitler nie mieli by sumienia ich tam posłać.No ale jest istota które jednak to robi i jeszcze jest uważana za nieskończone miłosierdzie.Dla mnie to jest niepojęte,jak wy możecie czcić kogoś takiego,no ale w sumie rozumiem żeby uniknąć piekła czci się nawet tyranów.

Ciekawe czy jesteś taki miłosierny na co dzień - nikogo nie obraziłeś, nigdy nie okazałeś pogardy, z nikogo nie zakpiłeś, nikogo nie osądzałeś.....z wyjątkiem Boga.


Śr lut 22, 2012 12:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Miliardy w piekle
Współczesna teologia mówi, że piekło jest wolnym wyborem człowieka, który ostatecznie odrzuca Boga.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr lut 22, 2012 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Miliardy w piekle
[
peculiar napisał(a):
"Czyli myślisz, że Bóg jest od Ciebie gorszy?" WZasadzieNiegroźny


Jeśli chodź jedna osoba jest w piekle,to niezaprzeczalnie jestem miłosierniejszy od Boga!!!
W piekle są miliardy,nikt nawet Stalin czy Hitler nie mieli by sumienia ich tam posłać.No ale jest istota które jednak to robi i jeszcze jest uważana za nieskończone miłosierdzie.Dla mnie to jest niepojęte,jak wy możecie czcić kogoś takiego,no ale w sumie rozumiem żeby uniknąć piekła czci się nawet tyranów.


No tak, Hitler jest winny jedynie ludobójstwa.....jego sumienie na pewno nie pozwoliłoby nikomu zaznać piekła. Czy Ty widzisz co Ty piszesz?
"Jeżeli choć jedna osoba jest w piekle..." - "pieklisz się" ;) na samą hipotezę, jakbyś conajmniej był tam kilka razy i wrócił.


Śr lut 22, 2012 13:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL