Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
 Miliardy w piekle 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
A wiesz dlaczego tak jest...ze twoja natura tego calego zla nie chce....?

Wlasnie dlatego, ze w swojej prawdziwej naturze jestes MILOSCIA...


To nie jest przez miłość, to jest przez strach.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 06, 2016 15:09
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Robek napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A wiesz dlaczego tak jest...ze twoja natura tego calego zla nie chce....?

Wlasnie dlatego, ze w swojej prawdziwej naturze jestes MILOSCIA...


To nie jest przez miłość, to jest przez strach.



Robek, to strach jest przez religie...


Wt wrz 06, 2016 15:31
Post Re: Miliardy w piekle
Robek napisał(a):
Andy72 napisał(a):
nie ma komputera będącego "odwzorowaniem"


No i właśnie dlatego, komputery nie mają świadomości.

Andy72 napisał(a):
w jaki sposób fizyczne impulsy mają cały wewnętrzny wszechświat z qualiami?


:?: :?: :?: :?:



Mozg to komputer, ktory sie programuje...

A swiadomosc to" ten "co tworzy programy...czyli (S)TWORCA...

Mozg dziala odpowiednio do programu, jaki mu sie zainstaluje...


Wt wrz 06, 2016 15:58
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
Robek napisał(a):
Andy72 napisał(a):
nie ma komputera będącego "odwzorowaniem"


No i właśnie dlatego, komputery nie mają świadomości.

Andy72 napisał(a):
w jaki sposób fizyczne impulsy mają cały wewnętrzny wszechświat z qualiami?


:?: :?: :?: :?:



Mozg to komputer, ktory sie programuje...

A swiadomosc to" ten "co tworzy programy...czyli (S)TWORCA...

Mozg dziala odpowiednio do programu, jaki mu sie zainstaluje...


To moze sprobuj zrobic upgrade, lub zresetowac do stanu np. 20 lat wstecz.


Wt wrz 06, 2016 16:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
Robek napisał(a):
adaBRD napisał(a):
A wiesz dlaczego tak jest...ze twoja natura tego calego zla nie chce....?

Wlasnie dlatego, ze w swojej prawdziwej naturze jestes MILOSCIA...


To nie jest przez miłość, to jest przez strach.



Robek, to strach jest przez religie...


Strach nie jest przez religie, chyba że ateizm zaliczymy również do religii. Strach wynika z natury ciała. Ciała , które samo w sobie jest bezmyślne i właściwie jest neutralne. Staje się groźne dopiero gdy umysł przypisze ciału specjalne właściwości. Zdolne zaatakować drugie ciało. A jednak strach czai sie w umyśle, który utożsamia się z ciałem a nie duchem. Ciałem , które jest każde inne i które można zaatakować. Duch , który jest jeden nie będzie siebie atakował. Ale gdy mu odbije i uzna siebie za oddzielne jednostki i to przypisane konkretnym ciałom, wtedy musi się bać a bojąc się wyklucza znajomość miłości w przeciwieństwie do niej we wszystkim wietrząc podstęp i zło. Gdy miłość we wszystkim pokłada nadzieję a zła nie pamięta.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt wrz 06, 2016 16:46
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
sapper napisał(a):
adaBRD napisał(a):


Mozg to komputer, ktory sie programuje...

A swiadomosc to" ten "co tworzy programy...czyli (S)TWORCA...

Mozg dziala odpowiednio do programu, jaki mu sie zainstaluje...


To moze sprobuj zrobic upgrade, lub zresetowac do stanu np. 20 lat wstecz.




Sapper, jestem na dobrej drodze. Na razie udalo mi sie zdeaktywowac wszystkie "pluskwy" w ukladzie nerwowym (mozgu), ktore mi tam zainstalowano gdy bylam dzieckiem, a ktore mialy za zadanie obserwowac mnie 24 h na dobe i nadawac do centralnego banku danych...

Reszta jeszcze przede mna...


Wt wrz 06, 2016 17:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
Mozg to komputer, ktory sie programuje...

A swiadomosc to" ten "co tworzy programy...czyli (S)TWORCA...

Mozg dziala odpowiednio do programu, jaki mu sie zainstaluje...


Co ty znowu wymyślasz :mrgreen:
Czyli ze strony ludzi, nie ma żadnych samowolnych decyzji, bo w końcu to wszystko co robimy jest efektem tego jaki program Bóg nam zainstalował.
Więc sądu ostatecznego też nie może być, bo kto normalny by osądzał komputery które działają według zainstalowanego w nich programu.

glejt napisał(a):
Strach nie jest przez religie, chyba że ateizm zaliczymy również do religii. Strach wynika z natury ciała.


Po raz kolejny piszesz bez sensu! w religii jest piekło, i ludzie sie boją tego piekła, więc strach jest spowodowany przez religie.
Bo jakby nie było żadnej religii, to i wizji piekła też by nie było, i ten strach z tym związany również by nie istniał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 06, 2016 17:15
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Robek napisał(a):
adaBRD napisał(a):
Mozg to komputer, ktory sie programuje...

A swiadomosc to" ten "co tworzy programy...czyli (S)TWORCA...

Mozg dziala odpowiednio do programu, jaki mu sie zainstaluje...


Robek napisał(a):
Co ty znowu wymyślasz :mrgreen:
Czyli ze strony ludzi, nie ma żadnych samowolnych decyzji, bo w końcu to wszystko co robimy jest efektem tego jaki program Bóg nam zainstalował.
Więc sądu ostatecznego też nie może być, bo kto normalny by osądzał komputery które działają według zainstalowanego w nich programu.




To nie Bog instaluje te programy lecz np. rodzice i katecheta na lekcji religii...albo przewodniczacy na zebraniu partyjnym komunistow...

A sad ostateczny jest...albo nie ma ...to zalezy od zainstalowanego programu...

Niektorzy nazywaja to indoktrynacja...albo praniem mozgu... :)


Wt wrz 06, 2016 19:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
To nie Bog instaluje te programy lecz np. rodzice i katecheta na lekcji religii...albo przewodniczacy na zebraniu partyjnym komunistow...

A sad ostateczny jest...albo nie ma ...to zalezy od zainstalowanego programu...

Niektorzy nazywaja to indoktrynacja...albo praniem mozgu... :)


Jeśli zebranie partyjne jest w stanie ci wyprać mózg, to znaczy że nie jest z tobą najlepiej :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 06, 2016 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):

To nie Bog instaluje te programy lecz np. rodzice i katecheta na lekcji religii...albo przewodniczacy na zebraniu partyjnym komunistow...

A sad ostateczny jest...albo nie ma ...to zalezy od zainstalowanego programu...

Niektorzy nazywaja to indoktrynacja...albo praniem mozgu... :)


Rodzice i katecheci instalują programy... i tak wygląda pranie mózgu.

Jak w takim razie wygląda Twoja definicja wychowania?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 06, 2016 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Miliardy w piekle
Cytuj:
To moze sprobuj zrobic upgrade, lub zresetowac do stanu np. 20 lat wstecz.


Taki restart nic nie daje jeżeli nie zastanowisz się co jest dobra a co nie i jeżeli nie zobaczysz co w twoim osobistym programie działa wadliwie. Wiadomo jedno potrzeba być w jedności z miłością.
Teraz tylko potrzeba osobistej analizy aby zobaczyć gdzie mój „program” funkcjonuje odwrotnie a następnie zmienić to. A gdy zauważysz, że ani w ząb nie możesz nic zmienić trzeba paść na kolana i prosić o pomoc w zmianie.
PS Bóg nie po to czeka na prośby aby Cię upokorzyć ale po to abyś rozumiał, że to o co prosisz jest twoim życzeniem a nie Jego zmuszaniem Cię.


Cytuj:
Co ty znowu wymyślasz
Czyli ze strony ludzi, nie ma żadnych samowolnych decyzji, bo w końcu to wszystko co robimy jest efektem tego jaki program Bóg nam zainstalował.
Więc sądu ostatecznego też nie może być, bo kto normalny by osądzał komputery które działają według zainstalowanego w nich programu.

Ten program ,który pochodzi od Boga jest taki ,że opiera się tylko na miłości nie uznając przeciwieństw.
Niestety ty osobiście uznałeś ( i każdy z nas również) ,że spróbujesz nie opierać się tylko na miłości a tylko od czasu do czasu używać jej substytutu ( zastępnika) w którym miłość jest jak targ ja ci to a ty mi za to tamto ( z uwzględnieniem, że silniejszy daje mniej a słabszy więcej)

Cytuj:
Po raz kolejny piszesz bez sensu! w religii jest piekło, i ludzie sie boją tego piekła, więc strach jest spowodowany przez religie.
Bo jakby nie było żadnej religii, to i wizji piekła też by nie było, i ten strach z tym związany również by nie istniał.

Dla każdego ,kto utożsamia siebie z ciałem religia będzie straszna. Dla tego , kto utożsamia siebie z duchem religia jest dobrą nowiną.


(Łk 14,25-33)
Wielkie tłumy szły z Jezusem. On zwrócił się i rzekł do nich: Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem. Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć. Albo który król, mając wyruszyć, aby stoczyć bitwę z drugim królem, nie usiądzie wpierw i nie rozważy, czy w dziesięć tysięcy ludzi może stawić czoło temu, który z dwudziestoma tysiącami nadciąga przeciw niemu? Jeśli nie, wyprawia poselstwo, gdy tamten jest jeszcze daleko, i prosi o warunki pokoju. Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem.”

Jeżeli utożsamiasz się z ciałem to masz braci siostry, męża lub żonę matkę i ojca. Jeżeli utożsamiasz się z duchem Syna łacząc się z Nim to masz tylko jednego Ojca

„6) Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. (7) Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. (8) Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. (9) Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (10) Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.
(Ew. Mateusza 23:6-10, Biblia Tysiąclecia)

(Mt 12,46-50)
Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

Strach związany jest z ciałem w ten sposób, że umysł ciało traktuje jako siebie i jako odrębne od wszystkich. Jezus za s naucza odwrotnie. Podświadomość to te część umysłu , która jest wytworem każdego człowieka tworzona na potrzeby zarządzania ciałem. Tyle tylko, że cała pamięć jest jej oddana tak iż potem nie potrafimy rozpoznać co jest prawdą a co tylko postrzeganiem. Bo to podświadomość postrzega a postrzeganie nigdy nie jest dokładne dlatego jego rezultat zawsze jest fałszem.
Gdy Jezus pytał Piotra za kogo go uważa i usłyszawszy ty jesteś Mesjasz Syn Boga odpowiedział „ ciało ci tego nie powiedziało” bo przecież nie znano wtedy określenia na działania ciała przez podświadomość.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt wrz 06, 2016 20:08
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
chwat napisał(a):
adaBRD napisał(a):

To nie Bog instaluje te programy lecz np. rodzice i katecheta na lekcji religii...albo przewodniczacy na zebraniu partyjnym komunistow...

A sad ostateczny jest...albo nie ma ...to zalezy od zainstalowanego programu...

Niektorzy nazywaja to indoktrynacja...albo praniem mozgu... :)


Rodzice i katecheci instalują programy... i tak wygląda pranie mózgu.

Jak w takim razie wygląda Twoja definicja wychowania?



Chwat, definicji wychowania nie bede ci podawac, bo kazdy moze ja znalezc w wikipedii...


Ale przy tej okazji chcialabym wszystkim obecnym i przyszlym rodzicom zadedykowac wiersz , podczas czytania ktorego oniemialam z zachwytu nad trafnoscia jego slow:



Wasze dzieci ...



"Wasze dzieci nie są waszymi dziećmi.
To synowie i córki życia,
Powołane dla niego samego.
One nie są z was, lecz tylko przez was.
I mimo że są z wami,
Nie należą do was.
Możecie je obdarzyć waszą miłością,
Ale nie waszymi myślami,
Bo one mają własne myśli.
Możecie ofiarować dom ich ciałom,
Ale nie duszom,
Bo dusze ich mieszkają w domu jutra,
Którego nie możecie nawiedzić
Nawet w marzeniach.
Możecie starać się być jak one,
Ale nie usiłujcie wymóc na nich,
aby one były jak wy.
Bo życie nie postępuje wstecz,
Ani nie zwleka pozostając
przy dniu wczorajszym.
Jesteście jak cięciwy łuku,
przez które wasze dzieci
Wyrzucane są jak strzały żywe."


Ten sam wiersz w innym tlumaczeniu

Wasze dzieci nie są waszymi dziećmi.

Są synami i córkami Życia, które pragnie istnieć.
Rodzą się dzięki wam, lecz nie z was.
I chociaż z wami przebywają, nie należą do was.

Możecie obdarzać je waszą miłością,
lecz nie waszymi myślami.
Albowiem mają swoje własne myśli.

Możecie dać schronienie ciałom ich,
ale nie duszom.
Albowiem ich dusze zamieszkują dom jutra,
do którego nie możecie wstąpić nawet w snach.

Możecie usiłować upodobnić się do nich,
lecz nie starajcie się, aby one stały się
do was podobne.
Albowiem miłość nie cofa się wstecz, ani
nie ociąga się, by pozostać w dniu wczorajszym.

Jesteście łukami, z których wystrzelono
wasze dzieci jak żywe strzały.
Łucznik dostrzega cel na drodze
do nieskończoności i napina was Swą mocą,
aby jego strzały pomknęły szybko i daleko.
Niech napięcie dłonią Łucznika
napełni was radością:

Albowiem Ten, który kocha lecącą strzałę,
nie mniej miłuje nieruchomość łuku.


Napisał: Khalil Gibran


Wt wrz 06, 2016 20:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
chwat napisał(a):
Rodzice i katecheci instalują programy... i tak wygląda pranie mózgu.

Jak w takim razie wygląda Twoja definicja wychowania?



Chwat, definicji wychowania nie bede ci podawac, bo kazdy moze ja znalezc w wikipedii...


Wszystko można znaleźć w Wikipedii, w takim razie po co piszesz tutaj cokolwiek?

Żeby rodziców, katechetów i zebrania komunistów wrzucać do jednego worka, to trzeba mieć tupet. Albo może właśnie, trzeba czegoś nie mieć, np. wiadomości co się mówi.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 06, 2016 21:03
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
Niektorzy nazywaja to indoktrynacja...albo praniem mozgu...

Żeby wyprać mózg, trzeba go najpierw mieć.


Wt wrz 06, 2016 21:42
Post Re: Miliardy w piekle
Wiele osob nnapatrzylo sie na filmy science fiction i mysli ze pranie mozgu to taka prosta sprawa.
Podstawowa rzecz to odizolowanie od wszelakich wplywow, co skutkuje rodzajem uwiezienia.
Ciekawe kto z was byl uwieziony przez kilka lat.
Ada pewnie zostala wychowana przez mlode lata w piwnicy rodzicow. :-)


Ostatnio edytowano Wt wrz 06, 2016 22:20 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt wrz 06, 2016 22:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL