Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
 Miliardy w piekle 
Autor Wiadomość
Post Re: Miliardy w piekle
Jedni rozumieja np. matematyke i wiedza ze 2 gruszki dodac 2 jakblka to beda 4 owoce, ale nnadall gruszki beda gruszkami a jablka jablkami,
Dla innych nie bedzie juz gruszek ani jablek tyko same owoce.

Do wielu ciagle niie dociera fakt ze wiara nie jest, nie byla i nie bedzie ideologia.
To ze niektorzy wierza w ideologie nie oznacza ze wiara to ideologia.


Śr wrz 07, 2016 9:12

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Miliardy w piekle
sapper napisał(a):
Do wielu ciagle niie dociera fakt ze wiara nie jest, nie byla i nie bedzie ideologia.


Jest w rzeczy samej.

Cytuj:
Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów – religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych – służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr wrz 07, 2016 11:16
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
To ze ktos podciaga wiare pod ideologie bo niektore aspekty pasuja, wcalle nie oznacza ze jest ideologia.
Tak jak jablko jest jablkiem choc mozna nazwac owocem, a takze pozywiemiem, a nawet napojem.
Jednak nie kazdy owoc jest pozywieniem, i nie kazde pozywienie jest jablkiem.
nauka tez spelnia wiele aspektow ideologii, ale jakos nikt nie nazywa jej ideologia, czyzby jakies wybiorcze myslenie?


Śr wrz 07, 2016 11:22

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: Miliardy w piekle
@adaBRD

Tyle, że ja prosiłem o źródła naukowe, z bibliografią, o literaturę naukową. Blog nie zawiera tego.

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


Śr wrz 07, 2016 12:09
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
Systemy totalitarne, takie jak faszyzm i komunizm wywodza sie z religii...

Zwłaszcza komunizm z dewizą Marksa - religia to opium dla ludu.


Śr wrz 07, 2016 13:09
Post Re: Miliardy w piekle
Szukający_W_Drodze napisał(a):
@adaBRD

Tyle, że ja prosiłem o źródła naukowe, z bibliografią, o literaturę naukową. Blog nie zawiera tego.

Możesz prosić w nieskończoność. Dla niej dowodem jest wszystko, co zawiera krytykę, a najlepiej atak na KK.

Do diaska, czy na prawdę nie widzicie, że to chora osoba? Chora przede wszystkim na nienawiść, a dla takiej dowodem jest wszystko co zawiera krytykę, a najlepiej jeszcze chamski atak na KK. Nieważne, czy to wiki, blog, czy jakaś książka innego chorego z nienawiści.
Uważam, ze jedynym powstrzymaniem tych bluzgów na Kościół jest zaprzestanie reagowania na jej posty. Konsekwentnie.


Śr wrz 07, 2016 13:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miliardy w piekle
sowaniejestmadra napisał(a):
Jak myślicie, czego to jest definicja?

1 - grupa religijna, która oderwała się od któregoś z wielkich kościołów panujących i przyjęła własne zasady organizacyjne.
2 - grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mająca własną hierarchię wartości, zespół norm zachowania się, silnie akcentująca przywódcy.
3 - to ugrupowanie lub ruch, wyróżniający się przesadnym oddaniem jakiejś idei i posługujące się nieetyczną perswazją i manipulacją w celu uzyskania poparcia dla zamierzeń przywódców.


To będzie sekta :-D

sowaniejestmadra napisał(a):
Ad. 1. Jezus - Żyd - (choć wcale tego nie chciał) - jakoś tak się potoczyło - stworzył nową religię
Ad. 2. Raczej izolująca się od świata ateistów, grzeszników, innowierców, itp. Papież stoi na jej czele.
Ad. 3 No wypisz wymaluj sytuacja w dzisiejszym, współczesnym nam kościele w Polsce


Chrześcijaństwo to jest religia a nie sekta, więc jak zwykle coś ci sie pokręciło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 08, 2016 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Miliardy w piekle
Robek napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
Jak myślicie, czego to jest definicja?

1 - grupa religijna, która oderwała się od któregoś z wielkich kościołów panujących i przyjęła własne zasady organizacyjne.
2 - grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mająca własną hierarchię wartości, zespół norm zachowania się, silnie akcentująca przywódcy.
3 - to ugrupowanie lub ruch, wyróżniający się przesadnym oddaniem jakiejś idei i posługujące się nieetyczną perswazją i manipulacją w celu uzyskania poparcia dla zamierzeń przywódców.


To będzie sekta :-D

sowaniejestmadra napisał(a):
Ad. 1. Jezus - Żyd - (choć wcale tego nie chciał) - jakoś tak się potoczyło - stworzył nową religię
Ad. 2. Raczej izolująca się od świata ateistów, grzeszników, innowierców, itp. Papież stoi na jej czele.
Ad. 3 No wypisz wymaluj sytuacja w dzisiejszym, współczesnym nam kościele w Polsce


Chrześcijaństwo to jest religia a nie sekta, więc jak zwykle coś ci sie pokręciło.


No niestety każda religia jest sektą, również katolicka.
Ad. 1. Jak to nie chciał być Żydem, to już była decyzja jego ojca chyba tak? Hi hi. Stworzył nową sektę, chociaż tego nie chciał.
Ad. 2 Izolująca się od świata innych religii, ateistów. Grzeszników, to przecież chce przygarniać i nawracać. Papież jest guru sekty.
Ad. 3 - Tak.

Jak widać chrześcijaństwo jest sektą. Od sekty różni się jedynie zawoalowaniem. Ale dzięki temu wyznawcy stają się mniej czujni i ulegają powolnej indoktrynacji.


Pt wrz 09, 2016 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miliardy w piekle
sowaniejestmadra napisał(a):
Ad. 1. Jezus - Żyd - (choć wcale tego nie chciał) - jakoś tak się potoczyło - stworzył nową religię


sowaniejestmadra napisał(a):
No niestety każda religia jest sektą, również katolicka.
Ad. 1. Jak to nie chciał być Żydem, to już była decyzja jego ojca chyba tak? Hi hi. Stworzył nową sektę, chociaż tego nie chciał.
Ad. 2 Izolująca się od świata innych religii, ateistów. Grzeszników, to przecież chce przygarniać i nawracać. Papież jest guru sekty.
Ad. 3 - Tak.

Jak widać chrześcijaństwo jest sektą. Od sekty różni się jedynie zawoalowaniem. Ale dzięki temu wyznawcy stają się mniej czujni i ulegają powolnej indoktrynacji.


Wcześniej pisałeś że Jezus stworzył nową religie, a teraz mówisz że to jednak sekta? :D :D
Co sie z tobą dzieje?
Takim gadaniem to ty przynosisz wstyd wszystkim ateistą!

Dlaczego na tym forum nie ma jakiegoś prawdziwego ateisty, który by trzymał wysoki poziom i z którym można by mieć prawdziwe ostre dyskusje!? :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 09, 2016 21:08
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Miliardy w piekle, wcale nie muszą być takie złe...
https://www.youtube.com/watch?v=XC7TN3vAbT8


Cz paź 20, 2016 18:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Miliardy w piekle
adaBRD napisał(a):
sapper napisał(a):
Wiele osob nnapatrzylo sie na filmy science fiction i mysli ze pranie muzgu to taka prosta sprawa.
Podstawowa rzecz to odizolowanie od wszelakich wplywow, co skutkuje rodzajem uwiezienia.
Ciekawe kto z was byl uwieziony przez kilka lat.
Ada pewnie zostala wychowana przez mlode lata w piwnicy rodzicow. :-)



Moi rodzice nie mieli piwnicy.

Mieli za to sredniowieczne poglady.

A w szkole byla czerwona propaganda.


Każde uczenie musi opierać się na podstawach. Z te podstawy nie mogą być wymyślane za każdym razem od początku. Dlatego wybieramy to co nam wydaje się dobre z przeszłych doświadczeń.
Mimo wielu systemów istniejących na świecie. Zawsze i wszędzie przez wsze czasy zło usiłowało tryumfować. Czy pomagały zmiany systemów? Czym Komunizm różnił się od kapitalizmu? Czy wcześniejsze władze plemienne rady starszych królestwa itp.

Jakikolwiek system istniał zawsze funkcjonował w obrębie płci i odrębności drugiej osoby. Gdzie te osoby, pewien zakres swoich myśli uzewnętrzniały a inny nie. W jakimkolwiek systemie gdy drugi człowiek uznawany jest za odrębną jaźń zawsze generuje to wojnę i konflikt. Mniej lub więcej świadomy. To generuje piekło. To ,że jakoś się z tym piekłem oswajamy lub próbujemy radzić sobie z tymi problemami a raczej nieustannie wydaje nam się ,że sobie jakoś poradzimy, generuje kolejne uwięzienie w niemożliwych sytuacjach.

I teraz meritum. Bóg rozpoznając problem, którym jest oddzielnie od Boga, które to oddzielenie generuje wszystkie inne problemy. Daje rozwiązanie w którym mówi:
Jesteś moim kochanym dzieckiem i zawsze będę Cię kochać i pomagać ci. Musisz jednak przestać cenić ten świat bo jest on oszustwem, które cię unieszczęśliwia i powoduje, że dokonujesz ponownego oddzielania się. Zapętliłeś się tak, że bez pomocy nie jest możliwe wyjście z tego piekła. A co gorsza będziesz wierzyć ,że nawet po śmierci musisz w nim tkwić.
Dlatego słuchaj Ducha św twojego pocieszyciela i jednocz się w Chrystusie. Jedynej rzeczywistej Jaźni. Miłość jest jednością wszystkiego zatem istnienie i próba życia osobnego jest szaleństwem. Które zawsze generuje piekło. Ze względu na to iż całkowite oddzielnie nie jest możliwe ponieważ wskazuje natychmiast na sedno. Jest łączone z tzw. „miłością” cielesną od której wymaga się wyrzeczeń. Lecz miłość niczego się nie wyrzeka. To czego pragnie zawsze daje bo tylko dając utrzymuje to. Nie w tym świecie , w którym wszystko jest do góry nogami. Czyli zamiast nieba mamy piekło. Choć wielu mówi, że można tu wytrzymać. Nawet w obliczu strat.
Nie można znaleźć szczęścia po za źródłem szczęścia. I nie można wyjść z tego świata przez śmierć a tylko przez przebaczenie w Prawdzie Ducha św , która uzdrawia. I które jest remedium i pomoca dana przez Ojca. ... nic innego nie zadziała!!!

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Cz paź 20, 2016 20:58
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
https://www.youtube.com/watch?v=JbrnPbenXlY bardzo ważny film


N lis 20, 2016 20:55

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Miliardy w piekle
A ten film to nie przypadkiem buddyjska propaganda?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lis 20, 2016 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Miliardy w piekle
Andy72 napisał(a):
A ten film to nie przypadkiem buddyjska propaganda?


A to katolicy nie mają swojej propagandy?


Wt lis 22, 2016 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Ultrasurowe poglądy św. Augustyna i św. Grzegorza Wielkiego
Fragmenty tekstu "Kara wieczna a grzech pierworodny. Konieczność debaty" Eligiusza Piotrowskiego (3318-Article Text-16314-1-10-20191227.pdf), który pewnego razu znalazłem w Internecie. Z własnymi wyróżnieniami:

Cytuj:
(...) Warto zauważyć, że w Liście do Hieronima, datowanym na 415 rok, biskup Hippony pisze: „pytam ciebie, gdzie dusza zaciągnęła tę winę, że nawet, w tym wieku musi ją uwolnić sakrament łaski Chrystusa?” I kontynuuje myśl, która do dzisiaj niepokoi wielu chrześcijan: Naucz mnie więc proszę, czego mam uczyć, naucz co mam poznać, i powiedz mi: jeśli dla tych, którzy dzisiaj się rodzą, każda dusza jest stwarzana z osobna, gdzie w takim razie grzeszą dusze dzieci, tak, że potrzebują one w sakramencie Chrystusa odpuszczenia grzechu? Czy grzeszą w Adamie, z którego pochodzi ciało grzechu? Albowiem jeśli nie grzeszą, to na mocy jakiej sprawiedliwości Stwórcy tak są związane z grzechem cudzym, że skoro zostaną wszczepione w wywodzące się stamtąd nowe członki śmiertelne, idą na potępienie, jeśli im Kościół nie przyjdzie z pomocą? […] Na mocy jakiej sprawiedliwości idzie na potępienie tyle tysięcy dusz, które opuszczają ciała wskutek śmierci dzieci, nie doznawszy chrześcijańskiego odpuszczenia? […] Nie godzi się nam zaprzeczać, że te dusze, które bez sakramentu Chrystusa wyszły z ciała, także dusze dzieci, idą tylko na potępienie.

Cytuj:
Papież Grzegorz Wielki, doktor Kościoła, nawiązując do doktryny św. Augustyna, stwierdza wprost i bez najmniejszego zawahania:
Cytuj:
Niektórzy bowiem pozbawieni bywają doczesnego światła, zanim jeszcze osiągną możliwość zasługiwania życiem czynnym na dobro czy zło. […] Lecz skoro po śmierci następuje także śmierć wieczna, na mocy ukrytego i sprawiedliwego sądu ich rany pomnażają się nawet bez powodu. Wieczne męki znoszą nawet ci, którzy niczym nie zgrzeszyli z własnej woli. […] Według Bożej surowości jest rzeczą słuszną, by śmiertelne potomstwo, jak drzewo nie dające owocu, zachowało również w gałęziach tę [winę pierworodną – EP], którą bierze z korzenia. [Grzegorz Wielki, Moralia, 9, XXI, 32, s. 275]

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz gru 02, 2021 2:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL