Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
 Miliardy w piekle 
Autor Wiadomość
Post Re: Miliardy w piekle
W ogóle ciekawe jest co innego. Eligiusz Piotrowski mówił kiedyś że trzeba pomóc imigrantom bo to nasi bracia. Tylko teraz pytanie, sam w powyższym artykule twierdzi że nie pochodzimy od Adama i Ewy. Więc na jakiej podstawie mam ich uważać za braci. Skoro nie na drodze rodzenia ani tymbardziej wiary?


Pt gru 03, 2021 15:24
Post Re: Miliardy w piekle
Jeśli Quinque oraz emigrant pochodzi nie od Adama i Ewy, lecz o małpy, to Quinque będzie, czy nie będzie miał podstawy uważać emigrantów za braci na drodze rodzenia?


Pt gru 03, 2021 21:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miliardy w piekle
nolda napisał(a):
Jeśli Quinque oraz emigrant pochodzi nie od Adama i Ewy, lecz o małpy, to Quinque będzie, czy nie będzie miał podstawy uważać emigrantów za braci na drodze rodzenia?


Bracia to rodzeństwo, a nie jacyś tam dalecy krewni, bo na tej drodze rodzenia, to można by i drzewo nazwać swoim bratem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 03, 2021 21:50
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Robek sobie przemyśli, skoro Bóg uważany jest za ojca wszystkich ludzi, to może jednak są oni braćmi?


So gru 04, 2021 6:56

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Miliardy w piekle
Tak jak Jezus trzy dni był w piekle i został przez Boga Ojca Jahwe z piekła uwolniony ,
Tak wszystkie osoby które obecnie są w piekle w przyszłości wyjdą na rajską ziemię .

Objawienia 20:13

,,...I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań (Piekło) wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów....,,

Otchłań to Piekło , zobaczcie do orginałów.

Tak to rozumiem i w to wierzę .

ps: Ciekawe dlaczego zmienili słowo Piekło na Otchłań ? Przypadek? Nie sądzę.


N maja 15, 2022 7:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Miliardy w piekle
logika napisał(a):
Otchłań to Piekło, zobaczcie do oryginałów.

Logika, powtarzam, nie ma oryginałów, są odpisy. Przestań manipulować, jeśli dalej tak będziesz robił dostaniesz ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Pn maja 16, 2022 6:53
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Wszyscy ulegliście podszeptom diabelskim. Piekło, piekło, biada nam, piekło ! Gdyby miliardy ludzi trafiły do piekła, dzieło zbawienia - Boskie ! - stałoby się ostatecznie wielkim niewypałem. Wówczas diabeł powiedziałby Chrystusowi: cierpiałeś i umarłeś na krzyżu, ale rzeszy ludzi nie zbawiłeś - Twoje dzieło nie jest wielkie !

Bóg chce zbawić każdego człowieka. Czy może Mu się to nie udać ? Gdyby tak się stało, każda utracona dusza zmniejszałaby chwałę Bożą i zwycięstwo Boga nad złem. Jego triumf nad Szatanem.

Każdy, kto choć raz wezwie szczerze Boga, będzie zbawiony.

Z tzw. grzechami śmiertelnymi nieodpuszczonymi w czasie spowiedzi umierają wszyscy ludzie, ponieważ z upływem życia ziemskiego (lat) zapomnieli już o tych grzechach.


Pn maja 16, 2022 13:18

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Miliardy w piekle
Dunkleosteus napisał(a):
Każdy, kto choć raz wezwie szczerze Boga, będzie zbawiony.

Choć zbawienie jest tak blisko, wielu nigdy go nie doświadczy, gdyż usilnie będą próbowali sobie na nie zasłużyć.
To jednak nie umniejszy chwały Bogu.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn maja 16, 2022 15:49
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Gdyby wielu nigdy go nie doświadczyło, dzieło zbawienia byłoby ostatecznie totalną porażką. Liczy się końcowy skutek dzieła.

Człowiek, który uważa, że wielu ludzi nie doświadczy zbawienia, żyje w pysze. Uważa bowiem, że zbawienie jest dla wybranych, dla zasłużonych, jest nagrodą dla wytrwałych. Prawie że dla garstki, bo np. Azjaci generalnie nie mogą liczyć na zbawienie. Tymczasem myli się. Zbawienie jest pospolite. Jest darmowe. Nie jest zależne od gestów religijnych. Różne religie próbują zagarnąć Boga wyłącznie dla siebie. A Jego zagarnąć się nie da. Bóg jest niezależny od wszystkich religii. Inaczej religia kierowałaby Bogiem. Doktryny religijne (wszystkie) tak się zafiksowały w swoich ustaleniach, że nawet Bóg musiałby zacząć dostosowywać się do religii, ograniczać się. :D A On tego nigdy nie robi.


Pn maja 16, 2022 16:45

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Miliardy w piekle
Dunkleosteus napisał(a):
Każdy, kto choć raz wezwie szczerze Boga, będzie zbawiony.

A jeśli nigdy nie wezwie, to co?
Jezus uzależniał zbawienie od wiary w Niego.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn maja 16, 2022 19:59
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Dunkleosteus napisał(a):
Zbawienie jest pospolite. Jest darmowe. Nie jest zależne od gestów religijnych. Różne religie próbują zagarnąć Boga wyłącznie dla siebie. A Jego zagarnąć się nie da. Bóg jest niezależny od wszystkich religii

Bingo! Pięknie powiedziane. Nic więcej dodawać nie trzeba.

@Wybawiony. Przecież możesz wierzyć w Jezusa. Na czym opiera się wiara? Jak się ją wyraża?


Pn maja 16, 2022 20:05
Post Re: Miliardy w piekle
Wybawiony napisał(a):
Dunkleosteus napisał(a):
Każdy, kto choć raz wezwie szczerze Boga, będzie zbawiony.

A jeśli nigdy nie wezwie, to co?
Jezus uzależniał zbawienie od wiary w Niego.


Zbawienie nie jest przymusowe. Nie trzeba wzywać ustami. Można duszą. Każdy człowiek ukształtowuje uczucia w stosunku do Jezusa. Każdy z nas może sprawdzić w każdej chwili, co do Niego czuje. Znam ateistów, którzy do Jezusa czują sympatię i uważają Go za dobrego człowieka. W chwili ich śmierci Jezus może ich uczucia do Niego wzmocnić aż wyłoni się miłość. Umierający człowiek pokornieje, robi się mały ...


Pn maja 16, 2022 20:14
Post Re: Miliardy w piekle
Dunkleosteus napisał(a):
Gdyby wielu nigdy go nie doświadczyło, dzieło zbawienia byłoby ostatecznie totalną porażką. Liczy się końcowy skutek dzieła.
Człowiek, który uważa, że wielu ludzi nie doświadczy zbawienia, żyje w pysze. Uważa bowiem, że zbawienie jest dla wybranych, dla zasłużonych, jest nagrodą dla wytrwałych. Prawie że dla garstki, bo np. Azjaci generalnie nie mogą liczyć na zbawienie. Tymczasem myli się. Zbawienie jest pospolite. Jest darmowe. Nie jest zależne od gestów religijnych.
Różne religie próbują zagarnąć Boga wyłącznie dla siebie. A Jego zagarnąć się nie da. Bóg jest niezależny od wszystkich religii. Inaczej religia kierowałaby Bogiem. Doktryny religijne (wszystkie) tak się zafiksowały w swoich ustaleniach, że nawet Bóg musiałby zacząć dostosowywać się do religii, ograniczać się. :D A On tego nigdy nie robi.


Mówisz o omylność człowieka, zbawieniu pospolitym, o tym jaki jest Bóg, czego nie zrobi, od czego jest niezależny, o zafiksowanych doktrynach religijnych. Z tą wiedzą się urodziłeś czy ją przyswoiłeś? Jeśli przyswoiłeś to od kogo, czy czasem nie od omylnego człowieka?


Pn maja 16, 2022 20:41
Post Re: Miliardy w piekle
Może od Boga przyswoiłem ? Jego pominąłeś / pominęłaś. Kościół przecież dopuszcza tchnienie Boże.


Wt maja 17, 2022 13:31
Post Re: Miliardy w piekle
Kościół w teologii chrześcijańskiej, to wspólnota ludzi ze wszystkich narodów, zwołanych przez Apostołów posłanych przez Jezusa Chrystusa. Tym samym, logicznie rzecz biorąc, to „tchnienie Boże”, które jak piszesz, mogłeś przyswoić, pochodzi również od człowieka, omylnego człowieka jak wspomniałeś.


Wt maja 17, 2022 15:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL