Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona
 Miliardy w piekle 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Miliardy w piekle
Nie ,czasami nieświadomie wybieramy zło ,a czasami nawet świadomie ,i tak nie upoważnia to nikogo do wsadzenia człowieka na wieczność do piekła ,nikt nie chce przez wieczność cierpieć katusze ,tak poza tym to liczy się to jak osądzi nas Bóg a w jego oczach może to wyglądać zupełnie inaczej niż w naszych ,zmierzam do tego ,że nawet Ty chwat możesz trafić do piekła ,i ciekawe czy jak tam trafisz to dalej tak będziesz murem stał za swoimi teoriami . Wtedy na 100% zaczął byś przeklinać Boga na wszystkie sposoby ale nie byłoby już ratunku bo według religii katolickiej z piekła nie ma ucieczki .


Pn wrz 05, 2016 16:40
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Hufce napisał(a):
,tak poza tym to liczy się to jak osądzi nas Bóg a w jego oczach może to wyglądać zupełnie inaczej niż w naszych

a kto powiedział, że ktoś inny niż Bóg? Bóg osądzi szanując wolną wolę człowieka.
Hufce napisał(a):
nawet Ty chwat możesz trafić do piekła ,i ciekawe czy jak tam trafisz to dalej tak będziesz murem stał za swoimi teoriami

Dziecinada. Tu nie chodzi o teorie, ale o życie z Bogiem lub bez Boga. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.(Mt10,33)


Pn wrz 05, 2016 17:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Miliardy w piekle
Helenka napisał(a):
a kto powiedział, że ktoś inny niż Bóg? Bóg osądzi szanując wolną wolę człowieka.


Piotroski mówił że to ludzie sami sie będą sądzić :D

chwat napisał(a):
Jak to kto chce pójść do Piekła? Ten kto wybiera zło. No chyba, że Ty jesteś ubezwlasnowolniony albo jeszcze coś i nie możesz dokonywać żadnych wyborów.
A że "to samą gadkę" słyszysz już któryś raz z kolei i jeszcze nie załapałeś, to naprawdę nie ma się czym chwalić.


Po raz kolejny jesteś w błędzie :D
Bo ja wybieram zło i pomimo tego chce iść do nieba :aniol: :aniol: :aniol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 05, 2016 18:43
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Cytuj:
a kto powiedział, że ktoś inny niż Bóg? Bóg osądzi szanując wolną wolę człowieka.


Cytuj:
Piotroski mówił że to ludzie sami sie będą sądzić :D

W obliczu Boga Prawdy ludzie dostrzegą jasno swój stan moralny i zrozumieją niepodoboeństwo swego przebywania z Bogiem.

Cytuj:
Po raz kolejny jesteś w błędzie :D
Bo ja wybieram zło i pomimo tego chce iść do nieba :aniol: :aniol: :aniol:
[/quote]
To fachowo nazywa się grzechem p-ko Duchowi Świętemu - i jak mówił Jezus, jedyny grzech, który nie zostanie odpuszczony.


Pn wrz 05, 2016 18:51
Post Re: Miliardy w piekle
Robek napisał(a):
Piotroski mówił że to ludzie sami sie będą sądzić

Po pierwsze, nie znam żadnego Piotroskiego.
Po drugie: jeśli chodzi Ci o Piotrowskiego, to nie mówi tego co sugerujesz, a to co w skrócie napisała Alus:
Alus napisał(a):
W obliczu Boga Prawdy ludzie dostrzegą jasno swój stan moralny i zrozumieją niepodobieństwo swego przebywania z Bogiem.

Robek napisał(a):
Bo ja wybieram zło i pomimo tego chce iść do nieba

Alus ma rację, a ja jeszcze dorzucę: właśnie się osądziłeś i skazałeś. Chyba, że zmienisz zdanie jak Dobry Łotr, ale nie kus losu, bo możesz nie zdążyć.


Pn wrz 05, 2016 18:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Miliardy w piekle
Hufce napisał(a):
Nie ,czasami nieświadomie wybieramy zło ,a czasami nawet świadomie ,i tak nie upoważnia to nikogo do wsadzenia człowieka na wieczność do piekła ,nikt nie chce przez wieczność cierpieć katusze ,tak poza tym to liczy się to jak osądzi nas Bóg a w jego oczach może to wyglądać zupełnie inaczej niż w naszych ,zmierzam do tego ,że nawet Ty chwat możesz trafić do piekła ,i ciekawe czy jak tam trafisz to dalej tak będziesz murem stał za swoimi teoriami . Wtedy na 100% zaczął byś przeklinać Boga na wszystkie sposoby ale nie byłoby już ratunku bo według religii katolickiej z piekła nie ma ucieczki .


Chcesz powiedzieć, że sprawiedliwa ocena postępowania nie jest możliwa, albo że "racja" nie może zaistnieć?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn wrz 05, 2016 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Miliardy w piekle
W pewien sposób tak ,Bóg osądzi każdego według własnego widzimisię ,które nazywamy sprawiedliwością ,która tak naprawdę nie istnieje ,to jest jego prywatna suwerenna sprawiedliwość i jest tylko dlatego ,że on istnieje od zawsze i ma atrybuty których my ludzie nie mamy takie jak wszechmoc czy wszechobecność ,wszechwiedza .
Zdajcie sobie sprawę ,że w tej chwili miliardy cierpią katusze w piekle tylko dlatego ,że przez krótkie życie na ziemi postępowali według boskiej sprawiedliwości źle ,czy to jest normalne i słuszne ? Nie to jest chore .


Pn wrz 05, 2016 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Miliardy w piekle
chwat napisał(a):
No cóż, sposób wyznawania wiary inny niż przyjmowanie Komunii, nie ma z pięknem nic wspólnego, jest sprzeciwianiem się Jezusowi, który powiedział 'to czyńcie na moją pamiątkę'. Łączenie się duchowe z Chrystusem jest piękne, o ile nie pomija wspólnoty założonego przez Niego Kościoła. Propagowanie indywidualnych wyznań i sakramentów niezgodnych z tym co ustanowił Chrystus, jest propagowaniem podziałów i rozbijaniem prawdziwej wspólnoty.

"Miłość do Boga, bliźniego i siebie samego" - ja chyba nie słyszałem, żeby Jezus zalecał miłowanie siebie samego. Które to przykazanie?


Jezus nie założył żadnego kościoła. Był święcie przekonany, że po jego śmierci nastąpi koniec świata. No cóż. Nie nastąpił. W związku z tym żądni władzy teolodzy rozpoczęli mieszanie w pismach i tak powstało Pismo Święte, w obronie którego zabijano, gwałcono, torturowano. A miłowanie siebie samego to dość stare przykazanie jeszcze sprzed Jezusa, co widzisz w nim złego? Jezus już nie żyje. Możemy się sprzeciwiać jego naukom (których tak na prawdę nie znamy, bo przejęła je matryca Kościoła. Matryca, która nałożyła coś swojego - co nie jest zgodne z naukami Jezusa, które tak na prawdę nie wiemy jakie były, gdyż nie znamy jego oryginalnych słów. A to co zostało to jakieś mity i legendy, które urosły do takich rozmiarów, że miliardy ludzi w to wierzy ... przerażające to jest! Przerażająca jest historia kościoła przedstawiona powyżej w dość zgrabnym skrócie.


Pn wrz 05, 2016 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Miliardy w piekle
Hufce napisał(a):
W pewien sposób tak ,Bóg osądzi każdego według własnego widzimisię ,które nazywamy sprawiedliwością ,która tak naprawdę nie istnieje ,to jest jego prywatna suwerenna sprawiedliwość i jest tylko dlatego ,że on istnieje od zawsze i ma atrybuty których my ludzie nie mamy takie jak wszechmoc czy wszechobecność ,wszechwiedza .
Zdajcie sobie sprawę ,że w tej chwili miliardy cierpią katusze w piekle tylko dlatego ,że przez krótkie życie na ziemi postępowali według boskiej sprawiedliwości źle ,czy to jest normalne i słuszne ? Nie to jest chore .


Nie wiem czy będzie miał czas sądzić wszystkich, może przyjmie jakiś uproszczony schemat? Według jakiegoś widzimisie? Ale nie przejmuj się, nie będziesz miał na to wpływu - będziesz bezwolną duszyczką wtedy, która to duszyczka opuściła czyściec i za wszelką cenę będzie chciała ominąć piekło, nawet nie wiesz według jakiego kaprysu Boga możesz wpaść tam na wieczność.


Pn wrz 05, 2016 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Miliardy w piekle
Helenka napisał(a):
Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.(Mt10,33)[/i][/color]


To taki wet za wet. Ale to jest wzięte ze świata zwierząt, z którego i my pochodzimy. Strategia wet za wet daje populacji stabilność i długie dziedziczenie swojego genu.


Pn wrz 05, 2016 22:11
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
Sowa, nie ublizaj sowom.
Bo o stabilnej populacji gatunku z ktorego pochodzisz nie wspomne.


Pn wrz 05, 2016 22:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Miliardy w piekle
Sowa ostatnio porzygałeś trochę na forum na prawo i lewo, dostałeś od różnych osób odpowiedzi i parę argumentów na swoje zdziwaczałe opinie. Na odpowiedź nie starcza Ci pomysłu, to zachowujesz się jak zwykle, wymyślasz nowe kretyństwa i nic poza tym.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 06, 2016 4:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Miliardy w piekle
sowaniejestmadra napisał(a):
chwat napisał(a):
No cóż, sposób wyznawania wiary inny niż przyjmowanie Komunii, nie ma z pięknem nic wspólnego, jest sprzeciwianiem się Jezusowi, który powiedział 'to czyńcie na moją pamiątkę'. Łączenie się duchowe z Chrystusem jest piękne, o ile nie pomija wspólnoty założonego przez Niego Kościoła. Propagowanie indywidualnych wyznań i sakramentów niezgodnych z tym co ustanowił Chrystus, jest propagowaniem podziałów i rozbijaniem prawdziwej wspólnoty.

"Miłość do Boga, bliźniego i siebie samego" - ja chyba nie słyszałem, żeby Jezus zalecał miłowanie siebie samego. Które to przykazanie?


Jezus nie założył żadnego kościoła. Był święcie przekonany, że po jego śmierci nastąpi koniec świata. No cóż. Nie nastąpił. W związku z tym żądni władzy teolodzy rozpoczęli mieszanie w pismach i tak powstało Pismo Święte, w obronie którego zabijano, gwałcono, torturowano. A miłowanie siebie samego to dość stare przykazanie jeszcze sprzed Jezusa, co widzisz w nim złego? Jezus już nie żyje. Możemy się sprzeciwiać jego naukom (których tak na prawdę nie znamy, bo przejęła je matryca Kościoła. Matryca, która nałożyła coś swojego - co nie jest zgodne z naukami Jezusa, które tak na prawdę nie wiemy jakie były, gdyż nie znamy jego oryginalnych słów. A to co zostało to jakieś mity i legendy, które urosły do takich rozmiarów, że miliardy ludzi w to wierzy ... przerażające to jest! Przerażająca jest historia kościoła przedstawiona powyżej w dość zgrabnym skrócie.

- Jezus nie założył Kościoła - potrzebny cytat z Jezusa 'nie zakładam Kościoła'
- przekonanie Jezusa o końcu świata - potrzebny odpowiedni cyt. tejże wypowiedzi
- mieszanie teologów w pismach - dowody
- przykazanie o miłowaniu siebie - źródło i cytat
- co to jest 'matryca Kościoła'
- czemu chcesz sprzeciwiać się naukom Jezusa, skoro podobno nie możesz ich znać
- fałszerstwa oryginału przez matrycę, bez istnienia oryginału - jak to możliwe

"Przerażająca jest historia kościoła przedstawiona powyżej w dość zgrabnym skrócie"
- no trzeba przyznać, przerażająco zgrabne przedstawienie :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 06, 2016 6:36
Zobacz profil
Post Re: Miliardy w piekle
niewazny12 napisał(a):
Moja natura po prostu nie chce wierzyć w męki piekielne i wolałaby, aby nieprawdą było to, co mówiło tylu świętych. A wolą chcę być posłuszny Stwórcy. Na pewno nie chciałbym zaznawać mąk piekielnych. Nie chciałbym nawet, aby ktokolwiek ich zaznawał.



A wiesz dlaczego tak jest...ze twoja natura tego calego zla nie chce....?

Wlasnie dlatego, ze w swojej prawdziwej naturze jestes MILOSCIA...

Wszystko inne , co w "tobie" jest, to twoja druga natura, ktora powstala w procesie wychowania...rowniez religijnego...itd.....

Jesli nie chcesz zla, to znaczy , ze twoja prawdziwa natura w tobie sie odzywa...i protestuje przeciwko tej calej paranoi, ktora powstala w umyslach wierzacych ludzi...


Wt wrz 06, 2016 13:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Miliardy w piekle
Hufce napisał(a):
W pewien sposób tak ,Bóg osądzi każdego według własnego widzimisię ,które nazywamy sprawiedliwością ,która tak naprawdę nie istnieje ,to jest jego prywatna suwerenna sprawiedliwość i jest tylko dlatego ,że on istnieje od zawsze i ma atrybuty których my ludzie nie mamy takie jak wszechmoc czy wszechobecność ,wszechwiedza .
Zdajcie sobie sprawę ,że w tej chwili miliardy cierpią katusze w piekle tylko dlatego ,że przez krótkie życie na ziemi postępowali według boskiej sprawiedliwości źle ,czy to jest normalne i słuszne ? Nie to jest chore .

Poczytaj co napisałeś.
Napisałeś, że Bóg ma atrybuty jak wszechmoc, wszechobecność, wszechwiedza - co oznacza, że jest Absolutem.
Jednocześnie piszesz, że ten Absolut ma widzimisię. Chcesz powiedzieć, że Bóg nie jest Bogiem?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt wrz 06, 2016 14:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 800 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL