Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Po co Bóg stworzył Szatana? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Sysydlaczek napisał(a):
Kto stworzył człowieka, który może popełniać zło?
Krótko, bez religijnego mącenia.

Ponieważ człowiek nie został stworzony jako zaprogramowany robot, to mógł zarówno nie popełnić żadnego zła, jak i okazać Bogu nieposłuszeństwo.
Wolą Boga jest to, by człowiek Mu wierzył i postępował zgodnie z tą wiarą. A ponieważ wiara musi zostać wypróbowana aby człowiek przekonał się, czy rzeczywiście Bogu wierzy, to Stwórca dopuścił kuszenie ze strony szatana.Człowiek sprzeniewierzył się Bogu, przez co sprowadził na swe potomstwo panowanie grzechu i śmierci poprzez oszustwo, któremu sam uległ.

@ ga1robe

Niestety, ale sama wiedza odnośnie tego co dobre nie sprawia, że człowiek jest w stanie owo dobro czynić.
Potrzebne jest umiłowanie Prawdy i zrozumienie, że wszystkie Boże nakazy wynikają z Jego miłości do nas.
Bez tego, choćby człowiek zewnętrznie przestrzegał pewnych zasad, to jego wnętrze pozostanie niezmienione.
A przecież Bóg pragnie abyśmy Mu zaufali z całego serca.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 24, 2020 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Wybawiony napisał(a):
Wolą Boga jest to, by człowiek Mu wierzył i postępował zgodnie z tą wiarą.

Problem polega na tym, że nawet gdy wierzysz Bogu, to wiara nie wymazuje u Ciebie pożądliwości i skłonności do popełniania zła. Bo do tego, by zapierać się swojej cielesnej naturze potrzeba SIŁY, której wielu brakuje. Drogą krzyża i cierpienia w ciele podąża garstka. Większość ciągle "upada" albo w ogóle rezygnuje z religii.


N maja 24, 2020 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Cytuj:
Wolą Boga jest to, by człowiek Mu wierzył i postępował zgodnie z tą wiarą. A ponieważ wiara musi zostać wypróbowana aby człowiek przekonał się, czy rzeczywiście Bogu wierzy, to Stwórca dopuścił kuszenie ze strony szatana.Człowiek sprzeniewierzył się Bogu, przez co sprowadził na swe potomstwo panowanie grzechu i śmierci poprzez oszustwo, któremu sam uległ.

Przepraszam bardzo serdecznie ale ja się nikomu nie sprzeniewierzyłem, urodziłem się po prostu ileś lat temu w takim a nie innym świecie, ja tego świata nie stworzyłem tylko Bóg gdzieś tam u zarania dziejów. No chyba, że Bóg obciąża ludzi pokoleniowo, że za grzech dwojga też pewnie Bogu Ducha winnych ludzi cierpią miliardy.


N maja 24, 2020 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Kapral135 napisał(a):
Przepraszam bardzo serdecznie ale ja się nikomu nie sprzeniewierzyłem, urodziłem się po prostu ileś lat temu w takim a nie innym świecie, ja tego świata nie stworzyłem tylko Bóg gdzieś tam u zarania dziejów. No chyba, że Bóg obciąża ludzi pokoleniowo, że za grzech dwojga też pewnie Bogu Ducha winnych ludzi cierpią miliardy.

A sam jesteś bezgrzeszny?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 24, 2020 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
A kto wymyślił w ogóle taką kategorię, taką rzecz takie pojęcie jak grzech, w kogo świecie coś takiego się w ogóle pojawiło ? To jest moje pytanie.


N maja 24, 2020 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1392
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Sysydlaczek napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Wolą Boga jest to, by człowiek Mu wierzył i postępował zgodnie z tą wiarą.

Problem polega na tym, że nawet gdy wierzysz Bogu, to wiara nie wymazuje u Ciebie pożądliwości i skłonności do popełniania zła. Bo do tego, by zapierać się swojej cielesnej naturze potrzeba SIŁY, której wielu brakuje. Drogą krzyża i cierpienia w ciele podąża garstka. Większość ciągle "upada" albo w ogóle rezygnuje z religii.

No ale właśnie z powodu tego, że człowiek nie był w stanie zbawić siebie sam, Bóg posłał swego Syna by stał się naszym Zbawicielem, wyzwalając nas z niewoli grzechu poprzez swój Krzyż i chwalebne Zmartwychwstanie.
Napisane jest : "Podobnie i wy zaliczajcie siebie do umarłych dla grzechu, a jednocześnie do tych, którzy żyją dla Boga w Chrystusie Jezusie" (Rz.6:11) oraz "Jesteśmy Jego dziełem.Zostaliśmy stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych czynów. Bóg przygotował je już wcześniej, by były treścią naszego życia" (Ef.2:10)
Bardzo istotną rzeczą jest więc przyjęcie nowej tożsamości i porzucenie starej tożsamości grzesznika. Jeśli bowiem uważamy siebie za grzeszników (pomimo dzieła odkupienia), to próbując walczyć z grzechem występujemy przeciwko temu, za kogo siebie uważamy.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 24, 2020 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Problem polega na tym, że nie zostaliśmy wyrwani z niewoli grzechu, bo nawet nawróceni chrześcijanie "upadają". Zbawienie nie jest też kwestią decyzji "od dzisiaj jestem nowym stworzeniem".
Do tego potrzebna jest siła woli i zdrowa, niezniewolona (np. nałogami) wola.


N maja 24, 2020 20:23
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
A co z wolną wolą istot takich jak Szatan czy my-ludzie ?

Wielu wolną wolę traktuje jako najwyższy i cenny dar, ale gdy dokonają zła, winien jest Bóg, bo dał wolną wolę.


Cytuj:
Tutaj akurat Bóg jest winny, bo chce karać ludzi za to że popełniają zło, to jest tak jakby dać małemu dziecku nóż, i mieć pretensje że się tym nożem skaleczyło.

Błąd - jak nikt nie daje dziecku noża, tak Bóg nie przyczynia sie do grzechu dokonywanego przez człowieka.


Pn maja 25, 2020 7:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Alus - błąd, otóż z moich obserwacji wynika, że się przyczynia z dwóch podstawowych przyczyn:
- stwarzając grzesznych, cielesnych ludzi, będących w "niewoli grzechu",
- napuszczając na nich szatana.

Oczywiście Jego wolą jest przebóstwienie człowieka ale zanim do tego dojdzie...


Pn maja 25, 2020 7:22
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Sysydlaczek napisał(a):
Alus - błąd, otóż z moich obserwacji wynika, że się przyczynia z dwóch podstawowych przyczyn:
- stwarzając grzesznych, cielesnych ludzi, będących w "niewoli grzechu",
- napuszczając na nich szatana.

Oczywiście Jego wolą jest przebóstwienie człowieka ale zanim do tego dojdzie...

Gdyby wszyscy ludzie poddawali się niewoli grzechu, już dawno unicestwiliby życie na Ziemi.
Decyzja i wybór zawsze należy do każdego człowieka. Nie jesteśmy pacynkami pociąganymi za sznurki trzymane w ręku Boga i demona.


Pn maja 25, 2020 7:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Alus, gdybanie nie zmienia faktów, które przytoczyłem.


Pn maja 25, 2020 7:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Poza tym wybory jakie dokonuje człowiek dokonywane są w bardzo złożonych i różnorodnych warunkach
Np. bardzo mało prawdopodobne jest, że osoba o wysokim temperamencie seksualnym, będzie wiodła cnotliwe życie. Natura biologiczna człowieka to potężna siła. Być może dlatego Jezus nie potępiał, w przeciwieństwie od części Jego wyznawców.


Pn maja 25, 2020 7:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Alus- jeśli opiekun zostawia nóż w zasięgu dziecka to kto ponosi odpowiedzialność za to, że dziecko zrani siebie lub kogoś innego?

Jeśli przyjmie się założenie, że trafienie do świata dualizmu i ograniczeń nie jest karą a opcją rozwoju wszystko nabiera sensu. Bóg nie wysłał nas do tej 'szkoły' bez naszej decyzji, bez wykazania się pragnieniem bycia jak Bóg kosztem złamania zakazu, wybrania wolności zamiast posłuszeństwa. To trochę jak bunt nastolatka, znak, że dziecko dorasta. Szatan jest niezbędny, bowiem bez stawiania czoła wyzwaniom nie ma rozwoju.

Sysydlaczek- czy widzisz, że aby mogło nastąpić przebóstwienie niezbędne jest autentyczne poznanie dobra i zła? Zrozumienie i doświadczenie tego o co w tym chodzi? Dostrzegasz rolę braku potępiania a wręcz zaprzestania osądzania i oceniania bytów jako lepszych lub gorszych i zastąpienia tego ocenianianiem cech jako bardziej i mniej korzystnych w konkretnej sytuacji?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 25, 2020 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Ircia - dostrzegam. Dostrzegam też w procesie przebóstwienia bezcenną rolę sakramentów i duchowych, życiodajnych soków z nich plynacych.
Pan Jezus nie przyszedł człowieka potępić, lecz zbawić.
Zbawienie jednak nie przychodzi automatycznie, jest procesem, choć gdzieś czytałem, że wyjatkowo u niektórych osób następuje szybkia i radykalną odmiana życia.


Pn maja 25, 2020 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Sakramentów w jakiej formie? Ja dostrzegam sens tego o czym mówił Jezus, nie dostrzegam go w praktycznie pustych rytuałach za którymi nie stoją głębokie doświadczenia i przemiany duchowe. Jeśli komuś rytuał jest potrzebny-ok, ale istotne jest to co powinien ten rytuał zawierać, jego sedno. Bez tego sedna rytuał jest pusty, natomiast samo sedno bez otoczki wcale nic nie traci...

Zwróciłeś uwagę na pierwszy symptom zjedzenia owocu z drzewa poznania dobra i zła? Ludzie ocenili swoje ciała jako coś wstydliwego...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 25, 2020 11:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL