Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 01, 2024 22:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
 Po co Bóg stworzył Szatana? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Dusza ludzka jest stworzona na obraz i podobienstwo. Odpowiedź mi na poprzednie pytanie, panie dzieju.


So maja 23, 2020 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1400
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Sysydlaczek napisał(a):
Dusza ludzka jest stworzona na obraz i podobienstwo.

No i co z tego wynika w kwestii skłonności do popełnienia zła?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 24, 2020 5:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Jajco. Człowiek jest istotą nie tylko duchową ale i cielesną. Odpowiedź mi kto wyposażył człowieka w skłonność do popełniania zła i obciążył grzechem pierworodnym.

Dam Ci podpowiedź

[qoute]Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.[/quote]
Rz 11,32


N maja 24, 2020 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Cytuj:
Człowiek stworzony na obraz i podobieństwo Boże miał skłonność do popełniania zła?

Podobieństwo o którym mowa to duchowość, dusza, racjonalność, zdolność człowieka do miłości.
Obraz i podobieństwo do Boga w człowieku wyraża się w zdolności do wolnego działania tak, jak Bóg, dzięki władzom intelektualnym i wolnej woli. Także panowanie człowieka nad własnymi czynami.


N maja 24, 2020 10:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
@Sysydlaczek
Proszę o kulturę wypowiedzi. Nie jesteśmy w szkole podstawowej na boisku.

_________________
ksiądz


N maja 24, 2020 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1400
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Sysydlaczek napisał(a):
Jajco. Człowiek jest istotą nie tylko duchową ale i cielesną. Odpowiedź mi kto wyposażył człowieka w skłonność do popełniania zła i obciążył grzechem pierworodnym.

Dam Ci podpowiedź

[qoute]Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

Rz 11,32[/quote]
Ależ powyższy werset nie mówi o tym, że Bóg stworzył człowieka ze skłonnością do popełniania zła.
Bóg obdarzył pierwszych ludzi wolną wolą, zdolnością dokonania wyboru w kwestii posłuszeństwa Jego Słowu.
Wybierając nieposłuszeństwo, człowiek stał się niewolnikiem grzechu. Gdyby tak się nie stało, pozostałby buntownikiem, niezdolnym do pokuty i zwrócenia się do Boga o pomoc. A ponieważ nie widziałby potrzeby Bożego miłosierdzia, to nawet gdyby Bóg chciał mu je okazać, to i tak człowiek nie byłby w stanie go przyjąć.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 24, 2020 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Kto stworzył człowieka, który może popełniać zło?
Krótko, bez religijnego mącenia.


N maja 24, 2020 13:19
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Myśli Moje nie są myślami waszymi...Teraz widzimy jakby w zwierciadle, nie jasno - czyli Bóg widzi więcej niż my, zawsze ma swoje powody, a we właściwym nam czasie poznamy wszystkie okoliczności Jego działań i dopuszczeń.
I na tym winniśmy poprzestać.


N maja 24, 2020 13:34

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 426
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Bóg nie stworzył człowieka do czynienia zła. Postępowanie człowieka zależy wyłącznie od jego nabytej wiedzy na temat dobra i zła. Człowiek wiedzący co dobre nie może czynić źle – jeśli zatem źle postępuje, oznacza to, że jego wiedza na temat dobra jest błędna, bądź niepełna. Skłonność do czynienia dobra czy zła nie jest czymś przyrodzonym, lecz wyuczonym.

Jeśli człowiek czyni zło, to nie czyni go, bo takim go stworzył Bóg, ale czyni zło, bo tak został wyuczony.


N maja 24, 2020 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Mijasz się z prawdą.
Cytuj:
Powszechna skłonność do zła polega na tym, że we wszystkich potomkach Adama i Ewy istnieją różnego rodzaju pożądliwości. Wywierają one nacisk na wolną wolę, aby wybierała to, co daje natychmiastową przyjemność, chwilową lecz szybką korzyść, przy równoczesnym lekceważeniu dobra bliźnich czy nawet swojego – prawdziwego i wiecznego. Rezultatem tego wewnętrznego nacisku jest często fakt, że rozum i wola nie panują nad emocjami, nie ma harmonii w ludzkich dążeniach. "Ustalona dzięki pierwotnej sprawiedliwości harmonia, w której żyli (pierwsi rodzice), została zniszczona; zostało zerwane panowanie duchowych władz duszy nad ciałem (Rdz 3, 7.)" (KKK 400)


https://www.teologia.pl/m_k/zag03-15.htm


N maja 24, 2020 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Cytuj:
Bóg nie stworzył człowieka do czynienia zła. Postępowanie człowieka zależy wyłącznie od jego nabytej wiedzy na temat dobra i zła. Człowiek wiedzący co dobre nie może czynić źle – jeśli zatem źle postępuje, oznacza to, że jego wiedza na temat dobra jest błędna, bądź niepełna. Skłonność do czynienia dobra czy zła nie jest czymś przyrodzonym, lecz wyuczonym.

Jeśli człowiek czyni zło, to nie czyni go, bo takim go stworzył Bóg, ale czyni zło, bo tak został wyuczony.

A kto stworzył taki a nie inny świat akurat z takimi możliwościami postęowania, ja Ty ?
Nie, taki świat a nie inny stworzył Bóg, on ma wszechwiedzę stoi poza czasem i wiedział jak to wszystko będzie przebiegało aż do Końca Świata a więc leży na nim pewnego rodzaju za to wszystko odpowiedzialność.


N maja 24, 2020 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
A co z wolną wolą istot takich jak Szatan czy my-ludzie ?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 24, 2020 15:48
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
IrciaLilith napisał(a):
A co z wolną wolą istot takich jak Szatan czy my-ludzie ?

Wielu wolną wolę traktuje jako najwyższy i cenny dar, ale gdy dokonają zła, winien jest Bóg, bo dał wolną wolę.


N maja 24, 2020 16:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Alus napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
A co z wolną wolą istot takich jak Szatan czy my-ludzie ?

Wielu wolną wolę traktuje jako najwyższy i cenny dar, ale gdy dokonają zła, winien jest Bóg, bo dał wolną wolę.


Tutaj akurat Bóg jest winny, bo chce karać ludzi za to że popełniają zło, to jest tak jakby dać małemu dziecku nóż, i mieć pretensje że się tym nożem skaleczyło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 24, 2020 16:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1400
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
@ Robek
A chciałbyś być robotem, który nawet jeśli chce zgrzeszyć, to nie może?
Pewnie obwiniałbyś Boga za to, że nie możesz robić tego, czego pragniesz...

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N maja 24, 2020 18:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL