Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 12:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Po co Bóg stworzył Szatana? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Soul33 napisał(a):
Może poszukaj w sieci cytatów o Szatanie z NT? Jest ich trochę. Sporo w Apokalipsie. Czytałem kiedyś.


Też czytałem. Widziałeś tam cokolwiek na poparcie katolickich tez?


So kwi 07, 2012 11:46
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
czuowiek napisał(a):
Elbrus napisał(a):
Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by dobro mogło wydobyć się ze zła, niż aby zło nigdy nie zaistniało .
(Św. Augustyn z Hippony)

Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by pedofile mogli gwałcić dzieci, niż aby nigdy żadne dziecko przez nikogo nie zostało skrzywdzone.

Prawda, że ładnie brzmi?
Twoja analogia to kompletne pudło. Przyjrzyjmy się:

"Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by dobro mogło wydobyć się ze zła, niż aby zło nigdy nie zaistniało."
"Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by pedofile mogli gwałcić dzieci, niż aby nigdy żadne dziecko przez nikogo nie zostało skrzywdzone."

Cytat "by pedofile mogli gwałcić dzieci" nie pasuje do "by dobro mogło wydobyć się ze zła".

Lepszym zestawieniem byłoby na przykład: "Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by dzieci były kochane przez swych rodziców, niż aby żadne dziecko nie zostało nigdy zgwałcone."


So kwi 07, 2012 12:19
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Zawsze interesował mnie ten temat, ale nikt nie mógł mi w satysfakcjonujący tego wytłumaczyć. Czytając posty, jest dokładnie tak samo, żadnej konkretnej odpowiedzi, tylko cytaty, które nic tak na prawdę nie wnoszą. Skoro Bóg jest wszechwiedzący, to wiedział co tworzy i jak będzie to wyglądało. Pytanie: po co stworzył zło, skoro wiedział, że tyle cierpienia Jemu samemu to przyniesie. I proszę nie odpowiadać w stylu "niezbadane są wyroki boskie", bo to tylko żenujące i wypowiadane przez ludzi, którzy nie potrafią odpowiedzieć lub nie mają żadnej logicznej odpowiedzi. Ludzie wiedzą, że Bóg jest wszechmogący (co wg mnie najważniejszym stwierdzeniem w kwestii Boga), a nie wiedzą po co stworzył świat pełen zła? To jest absurdalne w każdym calu.


Ostatnio edytowano So kwi 07, 2012 13:15 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So kwi 07, 2012 12:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Może poszukaj w sieci cytatów o Szatanie z NT? Jest ich trochę. Sporo w Apokalipsie. Czytałem kiedyś.

Też czytałem. Widziałeś tam cokolwiek na poparcie katolickich tez?

Przede wszystkim tutaj
http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/12.php

W angielskiej Wikipedii jest sporo na te tematy
http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Heaven

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 07, 2012 13:06
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Mariusz85 napisał(a):
I proszę nie odpowiadać w stylu "niezbadane są wyroki boskie", bo to tylko żenujące i wymyślone przez ludzi, którzy nie potrafią nie mają żadnej logicznej odpowiedzi.

Każda odpowiedź jest wymyślona i oparta na domysłach- nieważne jak bardzo ktoś Ci da przekonujący powód- może to uspokoi Twoje wewnętrzne rozterki, ale nie będzie stanowiło wiedzy, dlaczego naprawdę Bóg stworzył zło. Po prostu każdy sobie sam to tłumaczy, a co bardziej zagubieni wypytują innych, aby im podali na tacy "bardziej przekonujący argument"- tak samo Ty nie potrafisz sobie logicznie odpowiedzieć- nie oczekuj więc, że inni będą od Ciebie mądrzejsi.

Wielu główkuje i się zastanawia- Ty też. I są tacy, którzy starają się Tobie wyjaśnić- dlaczego.


So kwi 07, 2012 13:10
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
@Val: użyłem złego określenia, dlatego edytowałem post zmieniając z wymyślane na wypowiadane i uczciwie Cię o tym informuję.

Val napisał(a):
Po prostu każdy sobie sam to tłumaczy, a co bardziej zagubieni wypytują innych, aby im podali na tacy "bardziej przekonujący argument"- tak samo Ty nie potrafisz sobie logicznie odpowiedzieć- nie oczekuj więc, że inni będą od Ciebie mądrzejsi.


Akurat uważam, że są ludzie mądrzejsi ode mnie i do nich kieruję swoje pytanie. Ale jeśli nikt nie potrafi tego wytłumaczyć, to albo jesteśmy jeszcze zbyt głupi by to zrozumieć albo to jest po prostu kompletna bzdura.


So kwi 07, 2012 13:17

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Soul33 napisał(a):
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Może poszukaj w sieci cytatów o Szatanie z NT? Jest ich trochę. Sporo w Apokalipsie. Czytałem kiedyś.

Też czytałem. Widziałeś tam cokolwiek na poparcie katolickich tez?

Przede wszystkim tutaj
http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/12.php

W angielskiej Wikipedii jest sporo na te tematy
http://en.wikipedia.org/wiki/War_in_Heaven


I widzisz tam coś na potwierdzenie tezy, że Szatan był kiedykolwiek czymś innym niż jest, a jego obecna kondycja jest owocem jego buntu?


So kwi 07, 2012 18:20
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Mariusz85 napisał(a):
Ludzie wiedzą, że Bóg jest wszechmogący (co wg mnie najważniejszym stwierdzeniem w kwestii Boga), a nie wiedzą po co stworzył świat pełen zła? To jest absurdalne w każdym calu.

Oczekujesz, że ludzie wnikną w Boże tajemnice i posiądą Jego mądrość? Jeśli nawet ludzie próbowali to nie uzyskali żadnej satysfakcjonującej ich odpowiedzi. Musisz poczekać do Sądu Ostatecznego. Wtedy dopiero odczytasz dziwne powiązania i drogi, którymi nas (i innych) prowadził Bóg. Dziś wiemy tyle, że skupianie się na źle i oskarżanie Boga o podłość ludzką jest robotą złego. Stawiasz pytanie, które jest klasyczną pokusą, która ma odciągnąć człowieka od Boga. Jak Bóg tak może! A Bóg wskazuje na Chrystusa...Był pierwszym, który powstał z martwych. Nas czeka to samo, życie w rzeczywistości nie ograniczonej prawami fizyki (nie odbieramy jej swoimi zmysłami)...Nie będzie pszenicy i kąkolu, ziarno będzie oczyszczone a chwasty odrzucone raz na zawsze (ja wolę określenie bezwzględne pasożyty). Na ziemi muszą koogzystować dobro i zachwaszczające zło.


So kwi 07, 2012 19:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
I widzisz tam coś na potwierdzenie tezy, że Szatan był kiedykolwiek czymś innym niż jest, a jego obecna kondycja jest owocem jego buntu?

WZasadzieNiewiele jest na ten temat. W NT, oprócz Apokalipsy, głównie to:
http://www.biblegateway.com/passage/?se ... rsion=KJ21

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So kwi 07, 2012 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Trochę zdawkowe, trochę... naciągane? Ale zdaję sobie sprawę, że katolicy z upodobaniem raz lekceważą całe niepasujące do koncepcji ustępy, by innym razem budować dogmaty wokół dwóch wieloznacznych słów.


So kwi 07, 2012 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
MIXer napisał(a):
Twoja analogia to kompletne pudło. Przyjrzyjmy się:

"Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by dobro mogło wydobyć się ze zła, niż aby zło nigdy nie zaistniało."
"Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by pedofile mogli gwałcić dzieci, niż aby nigdy żadne dziecko przez nikogo nie zostało skrzywdzone."

Cytat "by pedofile mogli gwałcić dzieci" nie pasuje do "by dobro mogło wydobyć się ze zła".

Lepszym zestawieniem byłoby na przykład: "Bóg w Swej mądrości uznał za lepsze, by dzieci były kochane przez swych rodziców, niż aby żadne dziecko nie zostało nigdy zgwałcone."

Nie wiem, do czego zmierzasz. Nie zrozumiałem tego twojego wywodu.
Czy zdanie, które napisałem, niesie w sobie nieprawdziwą informację?
Czy Bóg nie chce, aby dzieci mogły być gwałcone?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


N kwi 08, 2012 15:59
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lut 18, 2012 17:39
Posty: 30
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
To nie Bóg stworzył szatana. Szatan to zbuntowany anioł. Patrz Apokalipsa św.Jana (Ap.12;7-9):
"7 I nastąpiła walka6 na niebie:
Michał6 i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem.
I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie,
8 ale nie przemógł,
i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło.
9 I został strącony wielki Smok,
Wąż starodawny,
który się zwie diabeł i szatan,
zwodzący całą zamieszkałą ziemię,
został strącony na ziemię,
a z nim strąceni zostali jego aniołowie7. " Cytat z Biblii Tysiąclecia.


N kwi 08, 2012 17:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 05, 2012 16:22
Posty: 235
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Bóg stworzył anioła który miał być dobry, ofiarował mu wolną wole tak jak nam ludziom, a on zbuntował się przeciw Bogu i świadomie wybrał bycie złym

_________________
http://ostrzezenie.wordpress.com/
http://www.ostrzezenie.com.pl
http://dzieckonmp.wordpress.com/


N kwi 08, 2012 20:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 10:08
Posty: 147
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Mariusz85 napisał(a):
- Pytanie: po co stworzył zło, skoro wiedział, że tyle cierpienia Jemu samemu to przyniesie.


Może... miał nadzieję? Że aniołowie i ludzie jednak wybiorą dobro, że odwdzięczą się za jego miłość miłością, że pozostaną lojalni? Wiedział, że ewentualność grzechu może zajść, ale zrobił wszystko aby temu zapobiec - w końcu Miłość „na wszystko ma nadzieję” (1Ko 13:7)

_________________
Oto bowiem, co rzekł Wysoki i Wzniosły, który mieszka na zawsze i którego imię jest święte: „Mieszkam na wysokości i na miejscu świętym, a także ze zdruzgotanym i uniżonym w duchu, by ożywić ducha maluczkich i ożywić serce zdruzgotanych. (Iz 57:15)


N kwi 08, 2012 20:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Mogę zrozumieć nawet przesadne personifikowanie Boga, ponieważ to ludzkie, a także ciężko jest pojąć pewne koncepcje wszechmocnej i wszechwiedzącej istoty ale wmawianie Bogu infantylizmu to już lekka przesada...

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N kwi 08, 2012 20:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL