Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
 Po co Bóg stworzył Szatana? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Wszystkie wywody o wolnej woli są naciągane,rzekłbym głupawe.W niebie też ludzie powinni mieć wolny wybór, ktoś w kimś np. zakocha się itp. W przeciwnym razie, będą to same "automaty" wychwalające Pana po wsze czasy.Ten wasz Raj to nudny będzie trochę :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Pn kwi 16, 2012 23:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
W Niebie istnieje także wolna wola;). Dowodem na to są święci, którzy z nieba wstawiają się za ludźmi, albo chociażby Maryja, która objawiła się w Fatimie, choć Bóg tego nie chciał (Ona sama to powiedziała).


Pn kwi 16, 2012 23:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Louise napisał(a):
Bóg stworzył anioły, wiedząc, że niektóre się zbuntują, ale nic z tym nie zrobił, ponieważ anioły, jak i ludzie mają wolną wolę, i mogą dokonać wyboru, jaką drogą chcą pójść. Szatan wybrał tą złą, dlatego, że był zazdrosny o człowieka, którego Bóg tak ukochał.

Czyli gdyby Bóg kochał wszystkie swoje dzieci jednakowo (czego należałoby oczekiwać od bądź co bądź Ojca doskonałego), to szatan nie miałby powodu do buntu?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Wt kwi 17, 2012 10:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 15, 2003 23:13
Posty: 1790
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Wolna wola ma sens tylko w świecie niedoskonałym (względnym), wszelka doskonałość wyklucza wolną wolę, dla tego te wszystkie wybory o których tu mowa, czyli Aniołów czy ludzi należy rozpatrywać z pozycji względności. O ile Bóg jest wszechwiedzący to „bóg” (celowo pisze z małej litery) :) już taki nie jest, ten bóg może przewidywać tylko do pewnego stopnia. Myślę, że stąd biorą się te nieporozumienia. Trzeba zacząć od tego, że „Ten” Bóg niczego nie stwarza, On jest jedynie źródłem, pierwotną mocą z której później bogowie a więc istoty podrzędne „stwarzają” życie.
Czyli podobnie jak źródło rzeki które wyłania się jak gdyby z niebytu (z pod ziemi) a więc nie ma jakiejś konkretnej formy (jest tylko pewnym punktem na mapie), dopiero później przeistacza się w rzekę z wszystkimi jej meandrami. Bóg w sensie absolutnym jest tylko źródłem (czyli takim podstawowym surowcem) z którego później istoty boskie budują Wszechświat, ale ten Wszechświat już nie jest taki doskonały :)

_________________
Nie wierzę w Boga którego istnienia można by dowieść


Wt kwi 17, 2012 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
bracie buscador, ale "chrzanisz" :)

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt kwi 17, 2012 14:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Louise napisał(a):
Bóg stworzył anioły, wiedząc, że niektóre się zbuntują, ale nic z tym nie zrobił, ponieważ anioły, jak i ludzie mają wolną wolę, i mogą dokonać wyboru, jaką drogą chcą pójść.

Bóg też miał wybór. Mógł nie stwarzać Szatana.

Cytuj:
Ponadto wydaje mi się, że Bóg przecież wiedział, że dobro nie może istnieć bez zła, tak samo jak zło bez dobra.

Czyli Bóg (dobro) nie może istnieć bez Szatana (zło). Ciekawa koncepcja.

_________________
ateista


Wt kwi 17, 2012 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
najbardziej zabawne jest jak "mędrki" próbują ocenić Dzieło Boga, Jego motywacje i gdzie popełnił błąd..
ehh jakie to zabawne i żałosne jednocześnie..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt kwi 17, 2012 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
noOne napisał(a):
najbardziej zabawne jest jak "mędrki" próbują ocenić Dzieło Boga, Jego motywacje i gdzie popełnił błąd..
ehh jakie to zabawne i żałosne jednocześnie..


Nie wiem o kim mówisz, i kogo nazywasz "mędrkiem", ale jeśli chodzi o mnie, to wcale nie próbuję oceniać Dzieła Boga, tylko przedstawiam Wam swoją teorię, i to w co wierzę. Tyle;).

czuowiek napisał(a):
Czyli gdyby Bóg kochał wszystkie swoje dzieci jednakowo (czego należałoby oczekiwać od bądź co bądź Ojca doskonałego), to szatan nie miałby powodu do buntu?


Mmm, Bóg postawił ludzi wyżej, niż Anioły.

Necromancer napisał(a):
Bóg też miał wybór. Mógł nie stwarzać Szatana.


Przeczytaj całą moją wypowiedź, bo wyrwałeś jedną rzecz z kontekstu, a pisałam także o tym, że "dobro nie może istnieć bez zła, tak samo jak zło bez dobra. Gdyby na świecie było tylko dobro, i Bóg nie przyzwolił by na ten cały bunt Szatana, to nie dość, że negował by wolną wolę, którą dał także aniołom, to również i ludzie nie wiedzieli by nawet czym jest dobro, bo nie mieli by porównania ze złem, a świat byłby po prostu "cukrowy".". Ponadto on stworzył Szatana, po to by Mu służył, a to, że się zbuntował, to już jego własny wybór, w końcu ma wolną wolę.


Wt kwi 17, 2012 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
czuowiek napisał(a):
Czyli gdyby Bóg kochał wszystkie swoje dzieci jednakowo (czego należałoby oczekiwać od bądź co bądź Ojca doskonałego), to szatan nie miałby powodu do buntu?


Bóg kocha wszystkie rzeczy, ludzi i anioły na świecie jednakowo, a ludzi stworzył na swój obraz i podobieństwo, a anioły nie, i myślę, że głównie o to był zazdrosny. Możliwe, że gdyby anioły były "takie jak" ludzie, to Szatan by się nie zbuntował - tego nie wiem. Ale czy gdyby tak było, to czy wszystko to, cały ten świat miałby sens? ;).


Wt kwi 17, 2012 16:43
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
noOne napisał(a):
najbardziej zabawne jest jak "mędrki" próbują ocenić Dzieło Boga, Jego motywacje i gdzie popełnił błąd..
ehh jakie to zabawne i żałosne jednocześnie..

Proszę nie mylic Boga z tą twoją chrześcijańska jego karykaturą.


Wt kwi 17, 2012 16:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Louise napisał(a):
Przeczytaj całą moją wypowiedź, bo wyrwałeś jedną rzecz z kontekstu, a pisałam także o tym, że "dobro nie może istnieć bez zła, tak samo jak zło bez dobra. Gdyby na świecie było tylko dobro, i Bóg nie przyzwolił by na ten cały bunt Szatana, to nie dość, że negował by wolną wolę, którą dał także aniołom, to również i ludzie nie wiedzieli by nawet czym jest dobro, bo nie mieli by porównania ze złem, a świat byłby po prostu "cukrowy".". Ponadto on stworzył Szatana, po to by Mu służył, a to, że się zbuntował, to już jego własny wybór, w końcu ma wolną wolę.

To nie zmienia faktu, że mógł Szatana nie stwarzać. Poza tym nie odniosłaś się do tego co napisałem na temat dobra i zła, zamiast tego powtarzasz to samo.

_________________
ateista


Wt kwi 17, 2012 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Wolna wola ma sens tylko w świeciRe: Po co Bóg stworzył Szat
Cytuj:
Wolna wola ma sens tylko w świecie niedoskonałym (względnym), wszelka doskonałość wyklucza wolną wolę...


No właśnie i to jest bez sensu.Możliwość wyboru złych opcji w niedoskonalym świecie, o ograniczonych zasobach prowadzi do wojen,wyzysku itp. niestety... :-(

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Wt kwi 17, 2012 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Louise napisał(a):
Bóg kocha wszystkie rzeczy, ludzi i anioły na świecie jednakowo, a ludzi stworzył na swój obraz i podobieństwo, a anioły nie, i myślę, że głównie o to był zazdrosny.

Popatrz, jaka perfidia: zrobił sobie anioły. Wiedział też, że jeśli człowieka sobie zrobi inaczej niż te anioły, to niektóre anioły się przez to zbuntują, bo będą zazdrosne o to, że człowiek jest inny - lepszy.

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Śr kwi 18, 2012 10:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 22:19
Posty: 29
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
Oj tam. Nie rozumiecie mojej teorii:D
Ja tam w to wierzę, a przecież nikogo też do tego nie zmuszam:).
Ważne, że wierzę w Boga, i Go kocham:). I mam nadzieję, że Ci nie wierzący także Go wkrótce odnajdą:).
Pozdrawiam!


Śr kwi 18, 2012 18:39
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył Szatana?
czuowiek napisał(a):
Wiedział też, że jeśli człowieka sobie zrobi inaczej niż te anioły, to niektóre anioły się przez to zbuntują, bo będą zazdrosne o to, że człowiek jest inny - lepszy.
Człowiek nie jest lepszy (ani gorszy) od aniołów. A nawet gdyby tak było, to wystąpienie przeciwko Bogu to ich problem, a nie wina Boga.


Śr kwi 18, 2012 19:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL