Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 6:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona
 3 pytania do ateistów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 03, 2013 1:32
Posty: 37
Post Re: 3 pytania do ateistów
Nic bym nie przemilczał gdyby to był PRAWDZIWY dowod. Ma on taki sam wydzwiek jak to, ze istnienie Nowego Jorku potwierdza istnienie Spidermana.


Cz sty 03, 2013 18:56
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
WestSider napisał(a):
Nic bym nie przemilczał gdyby to był PRAWDZIWY dowod. Ma on taki sam wydzwiek jak to, ze istnienie Nowego Jorku potwierdza istnienie Spidermana.
To może powiesz, na czym, twoim zdaniem, polega ów prawdziwy dowód? Czy dowód historyczny uważasz za takowy? Bo jeżeli nie, to nie jesteś w stanie udowodnić nawet tego, że napisałeś te posty, które są oznaczone twoim nickiem i - co za tym idzie - dyskusja z tobą jest bezprzedmiotowa.


Cz sty 03, 2013 19:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 03, 2013 1:32
Posty: 37
Post Re: 3 pytania do ateistów
Dowod historyczny - owszem. Ludzie, ja jestem na 99% pewien ze istniał Jezus Chrystus, ale cala otoczka wokol jego osoby to bzdury kompletne. A to ze moje posty tutaj są sam sobie udowodnisz... uwaga... CZYTASZ JE prawda? Widac je no nie? Masz dowod, widzisz moj nick, mojego avatara... ISTNIEJĘ w przeciwienstwie do Bozi.


Cz sty 03, 2013 19:08
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
WestSider napisał(a):
Dowod historyczny - owszem. Ludzie, ja jestem na 99% pewien ze istniał Jezus Chrystus, ale cala otoczka wokol jego osoby to bzdury kompletne. A to ze moje posty tutaj są sam sobie udowodnisz... uwaga... CZYTASZ JE prawda? Widac je no nie? Masz dowod, widzisz moj nick, mojego avatara... ISTNIEJĘ w przeciwienstwie do Bozi.
Zaczynam rozumieć. Twoja bezpośrednia percepcja cudów Jezus mogła by dać taki efekt:

    Zgoda, jadłem chleb, który rozmnożyłeś i nawet widziałem, że w sposób dla nauki niewytłumaczalny poruszałeś się po wodzie, ale nie jest to przecież dowodem, że istnieje jakiś Bóg i jesteś Jego Synem. To tylko dowód na to, że masz jakieś szczególne własności i nic poza tym.


Dobrze rozumuję?


Cz sty 03, 2013 19:20
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: 3 pytania do ateistów
@WestSider

Udowodnij, że Twoje posty pisze człowiek, a nie Spiderman z New Y. Tylko naukowo ;)

IP można podrzucić to CI podpowiem, byś nie błądził.


Ostatnio edytowano Cz sty 03, 2013 19:25 przez frater, łącznie edytowano 1 raz



Cz sty 03, 2013 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 03, 2013 1:32
Posty: 37
Post Re: 3 pytania do ateistów
Oczywiscie ze tak. Racjonalista tak to sobie wytlumaczy. To teraz prztyczek ode mnie w drugą strone:

Jesli zobaczysz kogoś kto posiada zdolnosci telekinetyczne i porusza przedmioty siła woli, to znaczy ze zyjemy w Matrixie, w swiecie w ktorym pokazali nam na filmie bracia Wachowscy?


Cz sty 03, 2013 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 03, 2013 1:32
Posty: 37
Post Re: 3 pytania do ateistów
@frater

Udowodnie Ci o to nawet empirycznie! Zapodaj nicka na skajpie i zobaczysz ze gadasz z zywym czlowiekiem. Tylko ja o to samo poprosze Boga.


Cz sty 03, 2013 19:27
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: 3 pytania do ateistów
Nie empirycznie, a naukowo i podeprzyj to dowodami Spidermenie. Empiryzm jest w tym dziale co Ci dawałem link - filozofia się zwie- to jest Twój etap, który ostatnio chciałem przemilczeć, by Ci przykrości nie robić.

Skoro Wierzysz w Istnienie PANA JEZUSA, to jak wytłumaczysz fakt, że OSOBA o tym samym kodzie DNA jest podczas Cudów EUCHARYSTYCZNYCH?

Nick nie ma kodu DNA, a IP można podrzucić. Natomiast z BOGIEM można na ziemi rozmawiać ale jest to dodatkową Łaską BOŻĄ.
Można Ją otrzymać np. jak chcesz być pomocny w Ewangelizacji świata, ale nie dla taniej sensacji

Czy może nie wiesz co to jest Cud EUCHARYSTYCZNY?


Ostatnio edytowano Cz sty 03, 2013 19:43 przez frater, łącznie edytowano 2 razy



Cz sty 03, 2013 19:31
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
WestSider napisał(a):
Jesli zobaczysz kogoś kto posiada zdolnosci telekinetyczne i porusza przedmioty siła woli,
Jak zobaczę... czytałem książki Randiego.
Cytuj:
to znaczy ze zyjemy w Matrixie, w swiecie w ktorym pokazali nam na filmie bracia Wachowscy?
Byłoby to w każdym razie bardziej racjonalne wyjaśnienie od istnienia przyjaznych duchów, nieprawdaż? Ale na wszelki wypadek odesłałbym gościa do James Randi Educational Foundation. Milion dolarów czeka.


Cz sty 03, 2013 19:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 03, 2013 1:32
Posty: 37
Post Re: 3 pytania do ateistów
Ahaaaa, czyli od filozofowania przechodzi sie w gleboką wiarę? Kompletnie bez sensu ale wolno Ci tak myslec. I smiało, zrob mi tą "przykrosc" bo nie rozumiem w sumie o co chodzi. Przykre jest to ze nie masz zadnych szans w walce na argumenty nawet z najslabszym ateistą. Ty chcesz zeby Calun byl dowodem - nie rozumiesz czlowieku ze jesli to jest niepodwazalny dowod to zmienilby oblicze swiata? Widocznie nie jest zbyt przekonujacy skoro nadal mamy tyle religii na swiecie. I tutaj prosze o sprostowanie, NIE WIERZE w Jezusa Chrystusa i jego moce, tylko jestem prawie pewien ze po prostu istniał - ale wiary prosze mi tu nie wciskac.


Cz sty 03, 2013 19:42
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: 3 pytania do ateistów
Pytanie jest proste, daj prostą odpowiedź.

frater napisał(a):
Skoro Wierzysz w Istnienie PANA JEZUSA, to jak wytłumaczysz fakt, że OSOBA o tym samym kodzie DNA jest podczas Cudów EUCHARYSTYCZNYCH?

czyli zmieńmy

Skoro uważasz na 99%, że PAN JEZUS istniał na ziemi 2 000 lat temu, to jak wytłumaczysz fakt, że OSOBA o tym samym kodzie DNA jest podczas Cudów EUCHARYSTYCZNYCH i na Chuście z Oviedo i na Całunie Turyńskim?


Cz sty 03, 2013 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 03, 2013 1:32
Posty: 37
Post Re: 3 pytania do ateistów
No ale o co chodzi? Cud eucharystyczny to moment kiedy ksiadz podnosi oplatek w czasie mszy - czyli co, podnosi zwloki ktore ludzie jedza codziennie na mszy na calym swiecie od lat? NIE - oni jedza make+wode+ sol
Zadnego DNA tam nie ma. Rzucam Ci wyzwanie zeby pokazac jak okropnie jestes zindoktrynowany - podczas komunii swietej wez oplatek i sprawdz czy jest tam slad DNA. I D A R E Y O U. Bo jesli nie ma, to wymyslasz bajki a na bajki powazni ludzie nie maja czasu.


Cz sty 03, 2013 20:01
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
Myślę że takie dyskusje nie mają większego sensu, nie ma sensu polemizować na takie tematy między wierzącymi a ateistami. Ateista nie uwierzy nawet gdyby Bóg stanął przed nim, objawił się w swej mocy i powiedział że jest Bogiem. Tutaj na ziemi ateista na takie coś może odpowiedzieć - no, no, niezłe przedstawienie, fajny gościu, a ja chyba przestane te ciastka jeść bo są z jakimś ziołem. Tylko po śmierci, kiedy już skończy się rzeczywistość tego świata i będziemy przeświadczeni o powadze tej chwili, tylko wtedy każdy z nas przekona się jak to jest naprawdę. Dowody na istnienie Boga...ateista tez wierząc w naukę wierzy w niepotwierdzone teorie czasem. To że czegoś nie widziałem nie świadczy o tym że tego czegoś nie ma. Nie widziałem czarnej dziury ale są przesłanki że istnieje, uczymy się o tym w szkołach, mówią o tym inni, czytamy. Ale nikt na dobra sprawę czarnej dziury nie widział. Nawet teleskop Hubbla. Bo jest to zjawisko którego nie sposób zaobserwować, tylko można to niejako odczuć poprzez oddziaływanie. A bozon Higgsa ? Jeszcze nie odkryty a na tym, w sumie na polu Higgsa opieramy naszą fizykę, bez tego ponoć nie mogłaby istnieć materia w takiej postaci jaką teraz znamy. Jeśli bozon nie istnieje to co ? Fizyka na nowo. Czyli opieramy całą naszą wiedzę na czymś co nie jest naukowo odkryte i potwierdzone.


Cz sty 03, 2013 20:06
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 15, 2007 21:52
Posty: 2219
Lokalizacja: GG 304230
Post Re: 3 pytania do ateistów
Zgadzam się z Tobą equuleuss w dużej części, ale trzeba walczyć o Dusze, które poszukują BOGA choć mają kręte drogi. Korzyści z tego jest wiele i dla Ewangelizujących i dla poszukujących. Niejedno Nawrócenie wiedziałem, oj niejedno i nawet takie spektakularne, aż trudne do pojęcia jak BÓG mocno działa.


@WestSider

Więc TE Cuda EUCHARYSTYCZNE się bada naukowo. Także skład DNA. Poczytaj o tym byś miał wiedzę.

A ten Cud co ja opisuję wydarzył się w VIII wieku naszej ery w Lanciano we Włoszech i TRWA do dnia dzisiejszego.

CIAŁO PANA JEZUSA nie uległo rozkładowi. Cudów takich mamy (mieliśmy) w ponad 130 miejscach na ziemi.

Także w Sokółce w Polsce. Także ON jest mocno przebadany. W pewnym sensie jedyny w swoim rodzaju. Gdzie ŻYWA TKANKA PANA JEZUSA przechodzi w CIAŁO NIEZMATERIALIZOWANE TKANKOWO.

Możesz pojechać do Sokółki na Pielgrzymkę, by zobaczyć Cud EUCHARYSTYCZNY na własne oczy.

http://www.sokolka.archibial.pl/

ZMATERIALIZOWANE TKANKOWO CIAŁO PANA JEZUSA MIĘŚNIA SERCOWEGO na własne oczy możesz zobaczyć też w Polsce


Cz sty 03, 2013 20:13
Zobacz profil
Post Re: 3 pytania do ateistów
frater napisał(a):
Skoro uważasz na 99%, że PAN JEZUS istniał na ziemi 2 000 lat temu, to jak wytłumaczysz fakt, że OSOBA o tym samym kodzie DNA jest podczas Cudów EUCHARYSTYCZNYCH i na Chuście z Oviedo i na Całunie Turyńskim?

Kto i kiedy badał DNA śladów pozostawionych na chuście i całunie?


Cz sty 03, 2013 20:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 41  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL